Şimdi Ara

Moto G4 & G4 Plus - Ana başlık & Kullanıcılar Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.395
Cevap
50
Favori
190.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 399
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 92
  • Ortalama Mesaj Aralığı 10 saat 1 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 9800
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 399
  • Favoriye Eklediklerim 50
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • excalibur (6 mesaj) canakar (4 mesaj) muuzoo (3 mesaj) java (2 mesaj) n11 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1665 mesaj) Mobil (1487 mesaj) Tablet (122 mesaj) Mini (59 mesaj) Uygulama (39 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Motorola >> Moto G4 & G4 Plus - Ana başlık & Kullanıcılar Kulübü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    176 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: skywalker06

siyah olanı aldım bende valla hocam 2gb ram olması bir sıkıntı değil eski moto g de 1 gb ram vardı ben bir kere yolda kaldığımı hatırlamam saf arayüz olunca fazla ram'e gerek yok ama depolama 32gb olmasını isterdim ama allahtan hafıza kartı ile telefon hafızası birleşiyor öyle yapıp kullanacağım

Hayırlı olsun güle güle kullanın, musait olduğun bir zamanda bir kaç tane karanlıkta çekil mış resim koyabilir misin hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Moto G'de Google Haritalar'da bakılan yönü far gibi tarıyor bunda yok. Bu yüzden sanırım.
    |
    |
    mandayuvasi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Cossie

Moto G'de Google Haritalar'da bakılan yönü far gibi tarıyor bunda yok. Bu yüzden sanırım.

Doğrudur, yönü belirleyemediği için o kısım görünmüyordur.

Maps kullanımında pusula eksikliği sebebiyle sorun yaşadın mı/yaşıyor musun?

Bu arada pusulanin başka bir kullanım alanı var mı bilmiyorum..

Hiçbir sorun yaşamadım hatta navigasyon modundayken tünele girdiğim an milisaniye hassasiyetinde gece görünümüne geçiyor, çok beğeniyorum
    |
    |
    mandayuvasi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tamam koyarım hocam ama kamerası ışıkta falan fotoğraf çektim s5ten daha iyi ve daha hızlı odaklıyor
    |
    |
    sulu.de kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: skywalker06

Tamam koyarım hocam ama kamerası ışıkta falan fotoğraf çektim s5ten daha iyi ve daha hızlı odaklıyor

Sağolun, bir de yukarıda ki arkadaşlar pusulanın olmadığını söylemiş, neden koymamış lar acaba cihaza pusula, aslında bu tüm telefonlar da bu sensorler standart olmalı bence, kızıl ötesi gibi.

pusula açıkça söyleyim hiç ihtiyacım olmadı hiç bir telefonumda kızılöteside her telefonda olmuyor zaten olursada sadece uzaktan kumanda olarak kullanılıyor
    |
    |
    Pusula çok olmasa ise yarıyor, kızılötesi de bence güzel bir özellik, ama tabiki esas önemli olanlar şey kamera, ekran, ses, batarya, stabilite ve sağlamlık bu telefon da bunların hepsinin olduğunu düşünüyorum, ilk moto g ye bakarak, siz ne dersiniz.

Kızılötesi s5te vardı 1.5sene boyunca en fazla 10 kere kullanmışımdır
    ilk moto g'de ne kadar sevdiğim yanı varsa bu telefonda devam ediyor kulaklık ses kalitesi,hoparlör kalitesi,ahize ses kalitesi en yüksekte insanın kulağı acıyor ahize sesinde s5te böyle değildi,telefon gayet stabil çalışıyor şarjıda s5e göre iyi gidiyor zaten telefon 50-55dkkada şarj oluyor buda önemli bir özellik,ekran ise kaliteli bir ips bu fiyat segmentinde şimdiye kadar gördüğüm en iyi ekrana sahip cihazlardan biri parlaklık seviyesi baya başarı güneş ışığında falan sıkıntı çekeceğimi sanmam bide ekranı uyandırmadan bildirim göstermesi falan güzel olmuş telefonu hafif kaldırmanızla siyah beyaz ekranda gözüküyor yani s7de falan olan bir özellik mantıklı olmuş,belli hareketleri algılayıp kamera açması falan var,sağlamlık konusunda ise telefon eline alınca hissediyorsun eski moto g'de böyleydi sağlam olduğu ben s5i aldığım 2.gün gittim spigen kılıf aldım telefon bana güven vermedi çok hafif ve inceydi bir düşürmeyle kırarım gibi geldi,Kamera konusunda ise hızı ve çekimi başarılı daha fazla fotoğraf çekemedim ama çektiklerimde gayet iyi ilk moto g'den sonra s5 aldığıma pişman olmuştum g4 plus'ı almak istiyordum normalde amerikadan getirme düşüncem vardı daha sonra telefonu teknosada görünce dayanamdım hiç beklemeden aldım tavsiye ederim bence fiyatını hakeden bir telefon olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skywalker06 -- 1 Kasım 2016; 22:33:9 >
    |
    |

• Binbaşı
    1565 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Ön kamerayla çekerken de iPhone'un retina flaşı gibi ekranı bembeyaz yapıyor.

hiç denemedim ama s5ten iyi ön kamerası s5in en kötü yanı ön kamerasıydı spotfiy şarkılarınıda hafıza kartına atmayı hallettim ama benim hafıza kartım çok yavaş olduğu için su koyuveriyor yeni bir tane aldım telefon uyardı hafıza birleştir yaparken sorun çıkabilir hafıza kartınız çok yavaş diye spotify şarkılarınıda hafıza kartına şöyle yüklüyor telefon ilk önce belli bir miktarda şarkıyı indiriyorsun 10tane falan sonra ayarlardan ön bellek ve kayıtlı verileri sil diyorsun tekrar oturum açıyorsun artık şarkıları hafıza kartına yüklüyor ilk önce
    |
    |
    Cossie kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1100 1000 civarlarında telefon alacağım. Normalde Asus zenfone 3 motorola z play falan düşünüyordum ama bütçemi düşermem gerekti. Şuan teknosanin sitesinde 1099 TL ve 110 TL ilk hediye çeki ile geliyor. Motorola g4 plus bu fiyat aralığında en iyi seçenek olacak sanırım. Telefondan beklentilerim şarji kesinlikle iyi olsun ve sağlam şık olsun. Uzun süre boyunca idare etsin. Oyun çok oynamam ama çok yoğun olarak sosyal medya kullanırım. Mobil veri sürekli açıktır mesela. Kamera ise ancak lazım olduğunda ayda yılda bir kullanırım. Tasarım konusunda aslında metal tasarım isterim ancak bu fiyat aralığında pek bulamadim. Sizce motorola g4 plus almalı miyim? Başka öneriniz var mıdır?

Şarjı iyi giden bir telefon 1 saattede bataryası geri doluyor eğer dahada şarjı iyi giden bir cihaz istiyorsan lenovo vibe p1'ede bakabilirsin bu fiyat aralığında kamerası iyi olsun şarjı iyi gitsin 2 senede güncelleme garantisi olsun diyorsan g4 plus mantıklı seçim olur
    |
    |
    Sametyrt12 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bana da hangi kartı taksam yavaş kart taktın azıcık düzgününden alsaydın diyor Taktığım en kötü kart Samsung Evo, beğenmiyor. Çift sıra pin destekliyor mu acaba şundan alsam?
    http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_lexar-32-gb-1000x-microsdhc-uhs-%C4%B1%C4%B1-u3-class-10-haf%C4%B1za-kart%C4%B1-kart-okuyucu-1140077.html

İnternette testlerine baktım net 145MB okumayı görüyor. Yanında USB 3.0 okuyucu veriyor zaten tam performansını almak için.

Edit: Bu 272MB/sn görüyormuş:https://www.amazon.com/Lexar-Professional-microSDHC-UHS-II-Reader/dp/B012PKPIEU/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 3 Kasım 2016; 14:46:11 >
    |
    |
    skywalker06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    559 Mesaj
    Selamün Aleyküm

G4 modelini alsam imei atılır mı aceba şimdiden teşekkürler

http://www.hepsiburada.com/sandisk-extreme-microsd-64gb-sd-adapter-90mb-s-class-10-hafiza-karti-sdsqxne-064g-gn6ma-p-FTHFZSAN6490EXT

ben bundan sipariş verdim 90mbit okuma hızı yeter heralde şuanki hafıza kartımda sandisk ilk çıkan android hafıza kartı test yaptığımda yazma hızı 3-4mbit okuma hız 25mbitti o yüzden bu yeter diye düşündüm bunu aldım ama senin attığında iyiymiş heralde hiç sıkıntı çıkarmaz bu hafıza kartı kötü takılınca telefon sürekli kendini kapatıp açıyor onu farkettim.
    |
    |

Onu yabancı forumlara bak istiyorsan çok tutulan model olmadığı için Türkiye'de imei atan kolay kolay bulamazsın
    |
    |
    Flagyy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    geçen gün biraz kurcaladım da, dokunmatik biraz zayıf geldi sanki bana. diğer markalarla yakın zamanda kullanan varsa dokunmatik hassasiyetini yorumlar mısınız acaba, neden bana geç cevap veriyormuş, algılamıyormuş gibi geldi acaba?

Denediğiniz telefon açıkta bütün gün mağazada duruyor herkes kurcalıyor hiç kapatılıp açılmıyor bütün gün şarjda öyle hatalar olabilir bana gayet normal geliyor dokunmatiği s5ten geçiş yaptım samsung bu konuda iyidir g4 plusta hiç sıkıntı çekmedim
    |
    |
    tigerito kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hafıza kartı geldi taktım aynı uyarıyı yine verdi ama internette baktım başka kişilerdede aynı uyarı çıkıyor benchmark testi yaptığımdada yazma 15mbit okuma 45 mbit çıktı hafıza kartı yazma 45 okuma 90mbite kadar destekliyor halbuki bakalım 1-2 gün kullanacam anlarız eğer telefon kendini kapatmaya yine başlarsa bu hafıza kartıda yetersiz kalır.
    |
    |
Bitcoin
Radyo Dinle
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,984
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.