Şimdi Ara

Moto G4 & G4 Plus - Ana başlık & Kullanıcılar Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
3.373
Cevap
50
Favori
187.216
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Motorola >> Moto G4 & G4 Plus - Ana başlık & Kullanıcılar Kulübü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    93 Mesaj
    Cihazı birkaç gün kullandım.Cihaz gercekten çok güzel bir kullanım deneyimi sunuyor.Sarj olma süresi çok kısa,batarya performansı gayet iyi eğer düşük pil durumunda sürekli kullanırsanız bu süre daha da tatmin edici bir hal alıyor.Stock android deneyimi burda can alıcı nokta akıcılığı bu seviyede tutan şeyin yazılımının olduğunu düşünüyorum.Arka kamera gerçekten çok başarılı ön kamera ise tatmin ediyor.Ekran kalitesine gelecek olursa buna özel bir sayfa açılması gerektiğini düşünüyorum.Çünkü bu segmentte bu kaliteyi verecek telefonlar yok sayılabilir,olanlar ise garantisi başarılı olmayan meizu ve xiaomi gibi firmalar.Eski bir meizu kullanıcısı olarak tek özlediğim şey flymeos oda alışkanlıktan kaynaklanıyor.

Son olarak bugün kılıf da edindim.Linkini verdiğim kılıfı tavsiye ederim biraz kabalaştırıyor telefonu ama gerçekten çok sağlam ve görsel anlamda cok güzel. Şu anlık deneyimlerin bunlar.Sorulariniz olursa yardımcı olmak isterim.

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/motorola-moto-g4-plus-kilif-5-5inc-zirh-tipi-koruma-kilifi-moto-g4-plus-kirilmaz-cam-koruyucu-262819714

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    3007 Mesaj
    Diğer arkadaşların da belirttiği gibi SAR normal değerler içinde. Öyle ciddi bir durum olsa Türkiye'de daha satışa çıkana kadar forumlarda ortalık kaynardı zaten. Placebo etkisinden hallicedir yani ağrılar ya da başka nedenden kaynaklanıyordur.
    |
    |
    Yobazsavar
  • Yüzbaşı
    623 Mesaj

Hocam kişiden kişiye değişiyor bu. Kaldı ki kullandığımız hangi elektronik üründe radyasyon yok ki en basitinden televizyon bilgisayar sürekli olarak kullandığımız ve etrafımız da bulunan ürünler. Ama bu dikkat edilmemesi gerekli anlamına gelmez. Teknoloji çağının başlıca sorunlarından en küçüğü bence.

|
    |
    leidenfrost kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Nette yazan ile kutuda yazan ayni 0,59 a 1,83 ayrica forumu okumadan öncede telefonla konustigumda basim ağrıdi yani forumdan etkilemeden de aorun vardi.

|
    |
    skywalker06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şurada anlatıldığı gibi 7.0 kurulumunu yaptım. Sorunsuz yüklendi. Bölünmüş ekran özelliği 5.5 inch ekranda kullanışlı oluyor gerçekten.

Diğer yandan ram kullanımı 6.0.1'e göre çok daha düşük. Memory leak sorunu aşılmış gibi. 1.2-1.5gb arası ram kullanan cihazım (üstelik hiçbir uygulama açık değilken) 7.0 ile 800-900mb seviyesine inmiş durumda. 3-5 uyguma aynı anda çalışırken dahi bellek kullanımı normal seviyelerde kalıyor. Bu gerçekten mutlu etti beni.

|
    |

S7 Edge de yaşadığım bir talihsizlik sonucu telefonu iade ederek Moto G4 Plus'a geçiş yapmıştım. Birkaç aydır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Şarj olurken de kullandım bir sorun olmadı. Ghost screen de yok şükür. SAR değeri konusunu bilemiycem, hangi telefon olursa olsun uzun süreler konuşuyorsanız mutlaka kulaklık olmalı diye düşünüyorum.

Telefon gerçekten fiyat/performans oranı yüksek bir cihaz. Bana ekranı, kamerası, sadeliği ve kullanışlılığı oldukça yeterli geliyor.

Ghostscreen gibi sorunlar yaşayan arkadaşlar, zamanının en iyi telefonu diye S7 Edge aldım ekran yanması sorunu oldu. Elektronik artık iyice şans işi olmaya başladı. O nedenle 3000 küsür TL verip üzüle(bile)ceğime 900 TL ye bu tarz cihaz almak daha mantıklı geliyor bana. Teknoloji ileriye doğru gittikçe telefonlar daha da hassaslaşıyor sanki :)

NOT : G4 plus her şarjı, "turbo şarj" olarak yapıyor. Normali var mı ki?

iyi forumlar

Lenovo Moto G4 Plus Kullanıcılar Kulübü

• Yüzbaşı
    354 Mesaj
    dün cihazı fabrika ayarlarına çevirdim ve öyle kullandım dün şarjda takılı kullanırken saçmalama sorunu olmadı bir kaç gün daha kullanacağım eğer tekrarlamazsa buraya yazarım tekrarlarsa servis gelişmeleri paylaşacağım...

Orijinalden alıntı: bonasera

Arkadaşlar selamlar, forumda yazılan şarj sorunu, ghost screen ve SAR değerleri konularını görünce ben de birşeyler yazayım dedim.

S7 Edge de yaşadığım bir talihsizlik sonucu telefonu iade ederek Moto G4 Plus'a geçiş yapmıştım. Birkaç aydır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Şarj olurken de kullandım bir sorun olmadı. Ghost screen de yok şükür. SAR değeri konusunu bilemiycem, hangi telefon olursa olsun uzun süreler konuşuyorsanız mutlaka kulaklık olmalı diye düşünüyorum.

Telefon gerçekten fiyat/performans oranı yüksek bir cihaz. Bana ekranı, kamerası, sadeliği ve kullanışlılığı oldukça yeterli geliyor.

Ghostscreen gibi sorunlar yaşayan arkadaşlar, zamanının en iyi telefonu diye S7 Edge aldım ekran yanması sorunu oldu. Elektronik artık iyice şans işi olmaya başladı. O nedenle 3000 küsür TL verip üzüle(bile)ceğime 900 TL ye bu tarz cihaz almak daha mantıklı geliyor bana. Teknoloji ileriye doğru gittikçe telefonlar daha da hassaslaşıyor sanki :)

NOT : G4 plus her şarjı, "turbo şarj" olarak yapıyor. Normali var mı ki?

iyi forumlar

belli bir doluluktan sonra şarjı normale çeviriyor , zaten turbo şarj yaparken daha sıcak oluyor tel
    |
    |

• Teğmen
    108 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: powerled

dün cihazı fabrika ayarlarına çevirdim ve öyle kullandım dün şarjda takılı kullanırken saçmalama sorunu olmadı bir kaç gün daha kullanacağım eğer tekrarlamazsa buraya yazarım tekrarlarsa servis gelişmeleri paylaşacağım...

ben cayma hakkımı kullanarak hbden aldığım g4 ü iade olarak gönderdim.Ekran jelatinini çıkardım .eğer iade almazlar ise sarjdayken olan sorunu gösterip tekrar yollayacağım

Orijinalden alıntı: srt12

quote:

ben cayma hakkımı kullanarak hbden aldığım g4 ü iade olarak gönderdim.Ekran jelatinini çıkardım .eğer iade almazlar ise sarjdayken olan sorunu gösterip tekrar yollayacağım

ben sorununu biraz daha gözlemlemek istiyorum hocam donanımsal mı yazılımsal mı bakacağım eğer sorun devam etmezse teli vermek istemiyorum evkurdan aldım ben gerekirse tabiki göndereceğim bende, kullanımına baya alıştım seviyorum telimi :)

• Teğmen
    108 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: srt12

quote:

ben sorununu biraz daha gözlemlemek istiyorum hocam donanımsal mı yazılımsal mı bakacağım eğer sorun devam etmezse teli vermek istemiyorum evkurdan aldım ben gerekirse tabiki göndereceğim bende, kullanımına baya alıştım seviyorum telimi :)

benım ıade etmemın nedenı baş ağrısı yapması %80 , %20 sarjda olan sorun.
    plesebo etkisi olduğunu sanmıyorum değişik bi baş ağrısı yapıyor
    |
    |

• Binbaşı
    1229 Mesaj

Hocam şöyle ki; ben ürünü alırken sar değerlerine hiç bakmam çünkü çok abartıldığını düşünüyorum. Ama bu baş ağrısı yapma olayı baya ciddi birşey. Onun için yazma ihtiyacı hissettim. Yani aslında o kadar pimpirikli bir insan değilim.

Ve zaten mühendislik okuduğum için telefondan çıkan elektromanyetik dalganın radyasyon olarak sınıflandırılmasının da yanlış olduğunu belirteyim

Bazen çok abartılıyor bu durum.

Konunun dışına çıkmadan konuşacak olursak da dediğim gibi, çok uzun süreli konuşmada benim galaxy s4 de bir miktar kulağı yorup hararetini artırıyordu ama böyle baş ağrısı seviyesine hiç gelmemişti. Moto g4 plus korkuttu açıkçası

Diğer kullananlardan ve yabancı forumlardan da aynı şikayetler gelirse sıkıntı var demektir. Umarım olmaz.
    |
    |
    emreaplk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    623 Mesaj

Ekstra bilgi için teşekkürler hocam telefonum hâlâ ulaşmadı bana da evkurdan aldım beklemekteyim. Küçük Nevşehir de bir adresime gelip tamam diyemediler. Telefon hakkında da dediklerinize katılıyorum kullanıp öğrenmekte fayda var diye düşünüyorum. Ama şahsen ben öyle uzun uzun saatlerce telefon görüşmesi yapmadığım dan dolayı bana çok fazla bir etki yapacağını sanmıyorum ama dediğim gibi sonuç olarak bu sizinde bahsettiğiniz elektronik dalgalar maalesef hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda

|
    |

s3 s4 bunlar pamuk gibi telefon hocam yastıgın altına koy uyu 0,20 sar degerı var
    |
    |

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: dragonfly23

https://forum.xda-developers.com/moto-g4-plus/how-to/xt1643-ota-nougat-t348394

Şurada anlatıldığı gibi 7.0 kurulumunu yaptım. Sorunsuz yüklendi. Bölünmüş ekran özelliği 5.5 inch ekranda kullanışlı oluyor gerçekten.

Diğer yandan ram kullanımı 6.0.1'e göre çok daha düşük. Memory leak sorunu aşılmış gibi. 1.2-1.5gb arası ram kullanan cihazım (üstelik hiçbir uygulama açık değilken) 7.0 ile 800-900mb seviyesine inmiş durumda. 3-5 uyguma aynı anda çalışırken dahi bellek kullanımı normal seviyelerde kalıyor. Bu gerçekten mutlu etti beni.

Hocam herhalde yanlış link atmışsın.

Beyler bu 7 daha gelmeyecekmi ya Hindistan'a geldiğinden beri 2 ay oldu hala gelen giden yok.

• Yarbay
    8360 Mesaj

Evkur'da satılan Türkiye Lenova garantili mi? Taksitli fiyatı uygun sayılır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    powerled kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam Vatan 919 tl ye sattı bir arada 899 tl ye sattı bu 2 fiyat en uygun fiyatlar

|
    |
    Bahsedilenler: Lene

Ben Vatan'dan geçen ki indirim ile birlikte 898TL'ye almıştım, şuan da memnunum bir sıkıntı yok, bir de ek olarak SAR değeri falan çok konuşulmuşta ekliyeceğim bir konu, piyasada bir telefon almak isteyipte SAR değeri en en az olan telefonu almak isteyen ve bu kulüpte olan arkadaşlar size tavsiyem Samsung telefonlara bakın, ama şunu unutmayın şu zamana kadar Samsung'da Galaxy Alpha hariç fiyatıyla uyumlu telefon pek görmedim, genelde amiral gemisi tutuyor oda haklı olarak kalan modeller hep ara modeller belli süre sonra sıkıntılar çıkıyor veya atıyorum 1800TL verdiğiniz telefonda MC5 oynarken veya Nova 3 oynarken sıkıntı yaşıyorsunuz, verdiğiniz fiyata bırakın üst düzey donanımı fiyata denk bile parça koymuyorlar içine, demek istediğim telefon sektörü SAR değeri ile bitmiyor, genel SAR değerleri 1 civarında geziyor ki bu cihaz da öyle az önce baktığım videoda vucüt için 1.48K/W yazıyordu.
    |
    |
    Lene kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
üniversite
son dakika
haberler
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.