Şimdi Ara

Moto G4 & G4 Plus - Ana başlık & Kullanıcılar Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
3.373
Cevap
50
Favori
187.197
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Motorola >> Moto G4 & G4 Plus - Ana başlık & Kullanıcılar Kulübü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    213 Mesaj
    Makul bir inceleme olmuş.
    |
    |
    Moto g 1. jenerasyonu forumda ilk alanlardan biriydim hala yazılarım durur 14 ay sonuda ahize cızırtısı vardı parça bulunmadı para iadesi aldım galaxy s5 aldım bir motorola değil şimdi yeniden geldiğini gördüğümden beri kolluyorum büyük ihtimal alacam g4 plus'ı eski moto gnin en iyi yanları bana göre kulaklık ses kalitesi,hoparlöründe yüksek ses çıkması çok kalabalık ortamda video açıp arkadaşıma izletirken sıkıntı çekmezdim,şarj süresi,motorolanın kullanıcılarına 1 nisan gibi günlerde bootloader animasyonunu değiştirip şaka yapması ve güncelleme garantisi bakalım en kısa zamanda almayı düşünüyorum hatta yurt dışından getirtebilirsem getirtecem yoksa 1300tl verecem artık.
    |
    |

Bildirim led i var mı çalışıyor mu? mesela cevapsız çağrı, okunmayan sms gibi durumlarda led yanıp sönüyor mu, bazıları yok diyorda?
    |
    |
    Bahsedilenler: Cossie

Kutudan çıktığı haliyle hiçbir şekilde bildirim led'i yok. Donanım olarak parmak izi okuyucusunun yanında varmış, rootlayıp açıyorlarmış. Bilmiyorum neden koymuşlar da işlevsiz bırakmışlar.

@skywalker06: İlk nesil Moto G ve Moto G4 Plus yanyana çektim sizin için Moto G hala çok stabil ve güncel hissettiriyor, bahsettiğiniz yüksek ses durumu G4'te de var. Bombom diye çalan default zil sesi aynı hatta. İlk nesil Moto G'nin bence tek eksiği iyi kamera idi. Motorola Atrix'ten alışkın olduğum parmak izi okuyucunun da çok daha iyi şekilde geri dönmesi çok sevindirdi. Kutusundan kulaklık çıkmıyor ama şarj aletinin USB kısmı ayrılıyor, bence bu daha iyi. Turbo şarj da var, neden amiral gemisi almadım dedirtmiyor.

İlk Moto G'ye göre incelik hissiyatı çok fazla. Bunun da arka kapağı çıkıyor, benimkinde bir de arka kapağın içinde metal parça var arabaya biner binmez şak diye mıknatıs tutacağa yapışıyor. Bu metal parça oyun sırasındaki birazcık ısınmasını da yoketti gibi geldi bana. Umarım şarjolurken falan problem olmaz. Bu arada fotoğraflarda ekran çerçevesi olduğundan kalınmış gibi gözüküyor. Note 5 iade edip aldım hiç farketmedim, elinizdeki hissiyatı gerçekten ince. Başka model almayı düşünüyorsanız mutlaka test edin, benim gibi diğer modele bakmadan alıp çıkabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 14 Ekim 2016; 14:38:54 >
    |
    |
    Bahsedilenler: tigerito kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör skywalker06

• Teğmen
    213 Mesaj
    bildirim ledi çok iyi oluyordu, tatil ve dinlenme zamanlarında telefona bakmıyorsunuz. led yanıyorsa ancak o zaman.
    |
    |

Moto g nin 1.nesli cidden efsaneydi arka kamerası dışında bir sıkıntısı yoktu ama ozaman o fiyata başka fiyat performans cihazı yoktu piyasada bir sadece gm discovery vardı onuda alan bin pişman oldu o zaman 1.nesil 1gb ram çok az diye şikayet eden vardıda o telefon 1gb ram ile bir kere ne donma yaşattı bana nede sorun arka kapağın çıkmasının espirisi renk renk arka kapak ya da kılıf takılsın diye 1.nesil moto gde daha alır almaz bende turkuaz flip covera 50tl vermiştim daha sonra lacivert,beyaz hatta fazladan elimde siyah kapak bile vardı ve taş gibi telefondu hoparlör sesi bile çok iyiydi bigün garson masama çay koyuyordu telefon çalmaya bir başladı kadın çayı fırlattı kulaklık çıkmaması önemli değil 1.nesil moto gde çıkan kulaklıkta rezaletti zaten amerikada o zaman kulaklık bile çıkmıyordu.Birde merak ettiğim kulaklık ses kalitesi hala iyi mi acaba ben moto gyi servise verdiğimde iphone 4s kullandım 1ay moto gden kötü kulaklık ses kalitesi vardı.Hala özlüyorum enişteme aldırmıştım yanına gittiğimde bakıyorum hasret gideriyorum hatta enişteme 2.telefon gm 4g aldırmıştım sonradan moto g kalmayınca piyasda adam 2sinide kullanıyor o bile dediği şu motorola nın telefonun yerini tutmuyor keşke gelse dedim onada 4.nesli geldi bakalım belki yine alır bende s5te sorunlar yaşamaya başladım ekranda leke hoparlörde cızırtı spigen kılıf kullanıyorum telefonda tek çizik bile yok ama teknik arızalar çıkarmaya başladı iade etmeyi deneyeceğim yada yenisini isteyeceğim para elime geçer geçmez moto g4 plus alma niyetindeyim hatta amerikadan getirtme ihtimalim var telefon orda 200dolar arada çok fiyat farkı var
    |
    |
    Cossie kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1551 Mesaj

Ben de ilk Moto G'yi anneme alırken Zenfone ile arasında kalmıştım, Zenfone ve Moto G fiyat performansta kapışıyor gibiydi Moto G daha ucuzdu. Arkadaşıma Zenfone aldırdım, anneme Moto G aldım. Arkadaşım 1 sene dayanamadı Zenfone'a. Şarjı emiyordu. Lenovo Vibe P1 aldı, dedim sen normal bir telefon alsan yeter ona gerek yok, dili öyle yandı ki şarjtan, dinlemedi Moto G'nin şarjı annemin kullanımında 7 gün gidiyor. İlk nesil Moto G'yi suya sokan youtube kanalı vardı sanırım su geçirmezdi. Bunun da öyle olduğunu ama Motorola'nın suya sokmasınlar diye söylemek istemediğini söylüyorlar, doğruluğunu bilmiyorum. Ses çıkışı bence daha iyi sanki. Deneyim olarak Android 2.3.4 Motorola Atrix bile bugün hala çok hızlı. Arkadaşımın yepyeni telefonu nerede olduğumuzu söylemezken anında GPS uydusuna bağlandı. Motorola'ya çok güveniyorum. Bu telefon için daha ucuza GM5 Plus alınır diyen varsa kullanıp tadına varması lazım. Motorola Atrix'teki gibi bunda da arka kapağı çıkarınca alt kısmı metal anten.
    |
    |
    skywalker06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    216 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Cossie

Ben de ilk Moto G'yi anneme alırken Zenfone ile arasında kalmıştım, Zenfone ve Moto G fiyat performansta kapışıyor gibiydi Moto G daha ucuzdu. Arkadaşıma Zenfone aldırdım, anneme Moto G aldım. Arkadaşım 1 sene dayanamadı Zenfone'a. Şarjı emiyordu. Lenovo Vibe P1 aldı, dedim sen normal bir telefon alsan yeter ona gerek yok, dili öyle yandı ki şarjtan, dinlemedi Moto G'nin şarjı annemin kullanımında 7 gün gidiyor. İlk nesil Moto G'yi suya sokan youtube kanalı vardı sanırım su geçirmezdi. Bunun da öyle olduğunu ama Motorola'nın suya sokmasınlar diye söylemek istemediğini söylüyorlar, doğruluğunu bilmiyorum. Ses çıkışı bence daha iyi sanki. Deneyim olarak Android 2.3.4 Motorola Atrix bile bugün hala çok hızlı. Arkadaşımın yepyeni telefonu nerede olduğumuzu söylemezken anında GPS uydusuna bağlandı. Motorola'ya çok güveniyorum. Bu telefon için daha ucuza GM5 Plus alınır diyen varsa kullanıp tadına varması lazım. Motorola Atrix'teki gibi bunda da arka kapağı çıkarınca alt kısmı metal anten.

Merhaba bende moto g4 plus almayi dusunuyorum3 gb ram ve -32 gb depolama olani turkiyeye gelse cok guzel olurdu ben oyun kullanicisiyim mortal kombat, asphalt 8,world of tanks gibi oyunlarda kasarmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1551 Mesaj

Ben çok fazla Real Racing oynuyorum memnunum ama amiral gemisi gibi performans sunmayacaktır. Xaomi Mi5 düşünebilirsiniz. Benim için stock Android olması, şarjının iyi gitmesi, kamera daha önemliydi.

Antutu skoru istendi

|
    |
    sysmon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Antutu skoru gercekten iyiymis oyunlr icin yeterli xiaomi mi5 siparisi vermistim ama iptal edip bunu alacagim motorola g4 plusun kamerasi muthis hdr video cekebiliyormusbiraz isinma sorunu varmis ama sorun degil zaten xiaomi cin mali dayaniksiz bir cihaz ortadan ikiye cok kolay bukuluyor youtubedan xiaomi mi5 bend test yazip bakabilirisniz bence orta seviye ve kullanici deneyimi olarak alinabilecek bir cihaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sysmon -- 16 Ekim 2016; 13:50:14 >

ısınma sorunu kim var diyor, cossie yok diyordu sanırım hem de oyunda?

küçük ısınmalar makuldür.
    |
    |
    Bahsedilenler: Cossie , sysmon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Benim arka kapağın içinde mıknatıslı araç tutucuya tutturmak için metal parça var, sanırım o soğutuyor bilmiyorum. Antutu yaparken bile en ufak ısınma yoktu.
    Biraz arastirma yaptim Gsmarenadan baktim herkes cok asiri isiniyor diyor sende metal parca oldugu icin hissetmiyor olabilirsin
    http://m.gsmarena.com/motorola_moto_g4_plus-reviews-8050.php
    30 dakika oyun oynadiktan sonra 45 dereceye kadar cikiyordu youtubedaki testlerde 5 dakika kamerayla fotograf cek asiri isiniyormus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sysmon -- 16 Ekim 2016; 15:52:31 >
    |
    |

metal parça ısınmayı engellememesi gerek. metalsiz deneyebilir misiniz bir süre?
    |
    |

Eskiden biraz ısınma hissediliyordu şimdi hiç hissedilmiyor. Havalar soğuduğu için olabilir.

Her gün 2 saat 45 dakika şarj %25'e düşene kadar Real Racing 3 oynuyorum, ısınma ciddi değil. iPad Air 2 daha fazla ısınıyor Real Racing'te.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 16 Ekim 2016; 16:25:57 >
    |
    |
    Bahsedilenler: tigerito kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör sysmon
    Real Racing 3'ün açıldığı grafikler böyle(telefonda çok daha iyi gözüküyor):

Akıcılık ve oynanabilirlik konusuna gelince Burak Ertem'i bile geçebiliyorum

|
    |

• Yarbay
    3678 Mesaj

gm 5plus da alma niyetim vardı ilk çıktığında sonra incelemelerine baktım normal elinde 15 dkka bile kurcalasan telefon çok ısınıyormuş o yüzden vazgeçtim.

Moto g 1.nesil suyun altında 1 metrede 15 dkka duruyordu hatta forumda deneyenler oldu onu 7-8 kişiden 2tanesinin cihazı su geçirdi diğerleri sıkıntı yaşamadı ama ondada motorola servisi teleservice sorgusuz sualsiz cihazları yenisi ile değişti kaldıki o zaman bu servis sony xperia z,z1e bakan servis su geçirdimi direk para istiyordu motorola daha güvenilir bir marka benim gözümde
    |
    |

bir panasonic gd90 bir s4 mini hariç hep motorola kullandım. motorola kesinlikle bir ekoldür, cep tel sektöründe bir öncü firmadır.

ama ülkemizden çıktı bir daha girmediler oysa çok kaliteli telefonları var ama algı işte, samsung ve ayfon aldı başını gidiyor.

bende moto g kullanıyorum ama artık 4,5g ye ihtiyacım var, ama motorola modelleri girmiyor ülkemize.

2013 Moto G'nin gördüğü hızlar yetmiyor mu gerçekten?

|
    |
    tigerito kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Şu telefona bi video çeksenizde içimiz rahatlasak
    |
    |
Reklamlar
SEO
Mobilya Takımları
üniversite
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,797
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.