Şimdi Ara

Moto G4 & G4 Plus - Ana başlık & Kullanıcılar Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.395
Cevap
50
Favori
190.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 399
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 92
  • Ortalama Mesaj Aralığı 10 saat 1 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 9800
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 399
  • Favoriye Eklediklerim 50
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • excalibur (6 mesaj) canakar (4 mesaj) muuzoo (3 mesaj) java (2 mesaj) n11 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1665 mesaj) Mobil (1487 mesaj) Tablet (122 mesaj) Mini (59 mesaj) Uygulama (39 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Motorola >> Moto G4 & G4 Plus - Ana başlık & Kullanıcılar Kulübü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1565 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Parmak izi okuyucu home tuşu görevi görmüyor ama oyundayken soft tuşlar gizli oluyor ya, bu sırada parmak izi okuyucuya dokununca soft keyler ortaya çıkıyor. Home tuşu görevi görmesi donanımsal olarak mümkün gibi gözüküyor.

Bildirim ledi var ama kapalı geliyormuş youtube'da nasıl açılacağını anlatan videolar var, ben açmadım.

Parmak izi okuyucu basılabilen bir tuş değil ama masanın üstünde ekran kilitliyken parmağınızı dokunduğunuz anda basmış gibi açıyor ekranı. iPhone 7 de öyleymiş sanırım, basılamıyormuş ama parmak izi okuyormuş. Masanın üstünde dururken dedim çünkü elinize aldığınızda saati ve tarihi gösteriyor ekran otomatik açılıp. Masanın üstünde tamamen simsiyah kapalı ekrandayken de parmağınızı okuyucuya koyarsanız açılıyor yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 6 Ekim 2016; 22:27:17 >
    |
    |
    HRNclk777 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Anladığım kadarıyla root gerekiyor(bıktım artık), bildirim ledi hiçbirşekilde çalışmıyormu? Cevapsız arama falan?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Cossie kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yandığını hiç görmedim maalesef.
    |
    |
    Riesso kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bence güncelleme ile getirmeleri lazım boşuna koymamışlardır o ledi oraya.

Bu arada moto nun güncellemeleri nasıl android one gibimi alıyor yoksa kendisimi yapıyor?

Edit. Şimdi internetten baktım led bildirimin sadece düşük pil de yandığını anladım(doğru anlamışmıyım bilmem)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riesso -- 6 Ekim 2016; 23:28:12 >
    |
    |

Kendisi yapıyor diye biliyorum ama çok gecikmiyor. 2013 kasa Moto G kutusundan Jelly Bean çıktı, çıkar çıkmaz Kitkat oldu, Lollipop'u ilk alan telefonlardan biri oldu, sonra Lollipop'un yükseltilmiş sürümünü de aldı. Piyasayı çıkalı 3 sene olmasına rağmen geçen aylarda bir de güvenlik güncellemesi aldı.

Pardon kutusundan Jelly Bean 4.3 sürümlerinde çıkanlar var ama bizdeki 4.4.2 olarak çıkmış, 4.4.4 olmuş, 5.0 olmuş, 5.0.2 olmuş, 5.1 olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 6 Ekim 2016; 23:34:21 >
    |
    |

4gb ramlisi gelir mi acaba ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Ben geleceğini sanmıyorum, Amerika'da 2GB ram 16GB dahili depolamalı modeli yok. 2GB 32GB'dan başlıyor Pluslar. Avrupa'ya gelenler genel olarak böyle sanırım, kutu içeriğine Lenovo Türkiye hiç müdahele etmemiş gibi bir izlenim var. Yalnız Amerika fiyatının 249$ olduğunu düşününce bu paraya bu telefonu nasıl satıyorlar, teknoloji nereye geldi diye düşündürüyor kullanım deneyimi olarak. iPhone bile 649$ fiyata sahipken iPhone Plus gibi 5.5inch Full HD ekranlı olduğunu düşünürsek. Hele parmak izi okuyucusu olmayan G4'ün 179$ satış fiyatı var, 8GB 4.5 inch 720p Snapdragon 400 Moto G 179$ iken bile sektörde olay yaratmıştı. Aynı fiyata çok daha fazlasını sunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 7 Ekim 2016; 0:00:02 >
    |
    |

Tamam guzel cihazda note 5 ile yanyana koydugumda notexan pahali gosteriyor bayagi abarti olmus. Biri kafadan cam+ aluminyum, digeri ful plastik ve plastik oldugu cok belli.

Bu fiyata bu donanim yuksek kacmis gibi. Halen fiyatının telefonu olan gm 5 plusa rakip olacak bir cihaz gelmedi ya. Onda da sorunlar var ne yazik ki .

Kaliteye onem veren donanimi hice sayip alabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Daha pahalı göstermese bile yarı fiyatıymış gibi durmuyor. Telefonlara uzak birisi sadece görünümden 1299 mu niye o kadar ucuz diyebiliyor yani. Telefonlara çok da uzak olmayan birisi oo yeni telefon mu aldın bakayım dedi, bayağı bir inceledi, özelliklerini gösterdim. Ne kadar diye sorduğunda 1299 dedim, o zaman hemen alayım ben bunu? dedi. 1199'a satılıyor artık ama yine daha ucuzlayacaktır bence. Ben Motorola'yı çok sevdiğim için beklemek istemedim. Hatta her telefona 200 TL fazla vereyim tüm modelleri her zaman getirsinler.

Bu arada bu programın 1 milyon yüklenmiş olması telefonun 1 milyon sattığı anlamına mı geliyor? Yoksa üretilip satılmamış olanlar dahil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 7 Ekim 2016; 10:01:53 >
    |
    |
    nightsoldier kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    12732 Mesaj

Markette bulunan uygulamalar, eger uyumluysa android surumu, tum cihazlara iner. Mesela ben de note 4 kullanirken asus launcher kullanirdim. Asusun uygulamasini kullanabiliyordum yani samsung kullanicisi olarak.

Ayni sekilde motorola tazilimini da eger desteklerse samsung kullanan da indirebilir. Cihazin satis rakamlari ancak bagimsiz kuruluslarin acikladigi shipping sonuclarinda görebiliriz.

|
    |

Önceki Moto G modeline bile yüklenmiyor ama. Motorola V3 sadece Amerika'da 100milyon satmıştı diye hatırlıyorum. Amerika'da iyi satıyor olabilir.

Motorola'ya Android'te çok güvenmemin sebeplerinden birisi de arkadaşlarım LG modellerini şarjı az gidiyor, eskisi kadar hızlı değil diye servise gönderip 5.0'dan 4.4'e geri döndürtürken Moto G'nin her sürümde daha iyi hale gelmesi. Maşallah nazar değmesin. Haftada ortalama 1.5 saat ekran açık süresi + haftada ortalama 1 saat konuşma ile 7 günü geçiyor Moto G 2013 şarj süresinde. Annem telefonun çaldığını duymadığından Pebble saat kullandığı için de bluetooth her zaman açık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 7 Ekim 2016; 12:31:41 >
    |
    |
    nightsoldier kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1565 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Ben Motorola'yı seviyorum. Steve Jobs bile Motorola'yı seviyordu.

İlk Macintosh'ta da Motorola işlemci kullanalım diye çok baskı yapmış.
    |
    |

Hayırlı olsun güle güle kullanın
    Bu telefon çift hatlı mı?
    Özelliklerinde hafıza kartı slotuna 2. sim takılabilir gibi bişey yazıyor. Onu merak ettim.

|
    |
    1565 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Çift sim slotu da var, hafıza kartı slotu da var. Üçü ayrı.
    |
    |
    ztalan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Çok iyiymiş hepsinin ayrı olması. Nasıl telefondan memnun musunuz?

|
    |
    1565 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Ben çok memnunum çok şükür. iPhone 7 alacak olanı bile kullandıktan sonra düşündüren bir cihaz. Sadece oyun performansı amiral gemisi gibi değil denilebilir ama günde 2küsür saat Real Racing oynuyorum, iPad Air 2'yi açtıracak kadar kötü performans vermiyor. 2 saat 45 dakika Real Racing 3 oynamak şarjı %25'e getiriyor, öyle de bir bilgi vereyim.
    |
    |
    ztalan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bugün teknosa da inceleme fırsatı buldum. Kamera güzel geldi bana tek sorun büyüklüğü.

|
    |
    213 Mesaj

Selamlar, konuşma performansı nasıl acaba? Arabada ve gürültülü yollarda giderken rahat konuşabiliyor musunuz? Mesela bu ortamlarda gak-guk ediyor mu konuşmalarınız? Karşıdaki kişinin sesinde boğulma vs oluyor mu?
    |
    |
    Konu Sahibine Özel

Ahize hoparlörü çok sesli. Bayağı bir kısma ihtiyacı hissediyorum. Video izlerkenki hoparlörler de kulak ahizesinde. Alışveriş merkezinde yine alışveriş merkezinde olan %90 işitme kaybı olan annemle konuştum, bağırma çok bağırıyorsun anlamıyorum dedi, alışkın olduğum gibi konuşmuştum. Cihaz anten olarak da çok güçlü, herhangi bir kesilme-boğulma yaşamadım şimdilik.

@ztalan: Ben de büyük telefon sevmiyordum. Alakası var mı bilmiyorum ama boyum 172,8 cm. Tek elle aşırı rahat şekilde yazıyorum, orta ve yüzük parmağımı kıpırdatmadan baş parmağımla üst menüyü indirebiliyorum. Arka kaplaması kaydırmadığı için istersem tutuş şeklimi yerinden oynatabilirim de, ama ihtiyaç duymuyorum. Tabi kılıf takılırsa nasıl olur bilmem.

|
    |
    Bahsedilenler: ztalan , tigerito kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1565 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Shiftdelete inceleme yapmış

|
    |
Reklamlar
SEO
bankalar.org
Cancer Clinical Trials
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,844
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.