Şimdi Ara

Moto G4 & G4 Plus - Ana başlık & Kullanıcılar Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.398
Cevap
49
Favori
190.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 399
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 92
  • Ortalama Mesaj Aralığı 10 saat 37 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 59
  • Favoriye Eklediklerim 49
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • skywalker06 (318 mesaj) emreaplk (97 mesaj) Cossie (92 mesaj) yksln (82 mesaj) GullyFoyle (80 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1667 mesaj) Mobil (1488 mesaj) Tablet (122 mesaj) Mini (59 mesaj) Uygulama (39 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Motorola >> Moto G4 & G4 Plus - Ana başlık & Kullanıcılar Kulübü
Giriş
    1781 Mesaj
    merhabalar
    elimde bu cihaz var, namussuzlar 2 tane imeisini de çaldı. btkya dilekçe verdik ettik felan sorun hala çözülmedi.
    elimde başka bir cihaz daha var kendimin sahip oldugu çalışmayan, bu eski telefonun imeisini bu moto g4e atma şansımız var mıdır? btk eşleştirme yapıldı diyor hattı hala görmüyor. bu konu hakkında bilgisi olan var mI?

• Teğmen
    212 Mesaj

Snapdragon işlemcilere IMEI atılamıyor çoğunlukla, 1-2 modeli hariç.

Maalesef bu Çin telefonlarının yaygınlaşmasıyla IMEI'ler tehlike altında. Çünkü bu çalınan IMEI'leri btk başka bir telefonda tespit ederse kapatacak. Açmak için yine IMEI atacaklar ve bu döngü sürüp gidecek. Hem kul hakkına giriyorlar, hem de suç işliyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Mr.Kertenkele kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Mevlana
  • Yüzbaşı
    893 Mesaj
    Arkadaşlar Niğdedeyim. Moto G4 Plus telefonumun hoparlör ve ahizesinden ses gelmiyor. Ahize sesi benim şimdiye kadar gördüğüm en kaliteli telefon buydu. S8+ da kullanıyorum ama bunun kadar net değil. O yüzden buradaki telefonculara verip de yalan etmek istemedim telefonu. Yetkili servise kargo ile göndermek istedim. Ancak Lenovonun sitesinden edindiğim numaraların hiçbiri çalışmıyor. Hangi kargo ile nereye gönderebileceğimi bilen var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çavuş
    90 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sinyorahıskalı

Arkadaşlar Niğdedeyim. Moto G4 Plus telefonumun hoparlör ve ahizesinden ses gelmiyor. Ahize sesi benim şimdiye kadar gördüğüm en kaliteli telefon buydu. S8+ da kullanıyorum ama bunun kadar net değil. O yüzden buradaki telefonculara verip de yalan etmek istemedim telefonu. Yetkili servise kargo ile göndermek istedim. Ancak Lenovonun sitesinden edindiğim numaraların hiçbiri çalışmıyor. Hangi kargo ile nereye gönderebileceğimi bilen var mı?
    Benim telefonum aynı arızadan 1 yıldır duruyor. Telefoncular yapamadı. Aliexpresten ses entrgresini getirttim yine yapamadılar.Ses entegresi arizali.
    Yetkili serviste muhtemelen anakart değişimi olur tabi oda ellerinde varsa.
    Yaptirabildiyseniz buraya yazarmisiniz.

Hocam bulunduğum ildeki telefonculara yaptirmak istemedim. KVK yetkili servise yolladım. Telefonu Migros tan 3 sene önce 820 ye almıştım. Servis anakart değişimi lazım dedi ve 820 TL ücret çıkardı. Doğal olarak gönderin geri dedim. Hoparlör ve ahize aynı yerde tamam ama sadece bunun için anakart değişimi bana abartı geliyor. Mutlaka daha az maliyetle değişebilir diye düşünüyorum. Telefonculara güvenemiyorum. Aynı cihazdan temiz ikinci el arıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    dünyalı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1129 Mesaj
    Bizim batarya öldü, birçok farklı isimle batarya var hangisini alacağımı şaşırdım, bir öneriniz var mı arkadaşlar? telefon Motorola g4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Puitu -- 6 Temmuz 2020; 18:0:58 >
    Bu telefonu ilk sürümü olan android 6 ya geri döndürmenin yolu var mı? Bu telefon en düzgün 6da çalışıyordu güncelleme geldi diye matah bir şey varmış hni 7 ve 8 i yaptık ama 8 de hard reset atıp yeniden kursam da kasıyor bu telefon. Bazen chromeda otobüs bekler gibi klavye gelsin diye bekliyoruz ki bu telefon asıl telefonum bile değil 2.telefon olarak kullanıyorum. Android 8 güzel ancak bu telefona çok ağır geliyor. Son olarak lenovodan laptop alınır ama telefon uzak kalsın. İlk aldığımda kronik ghost screen çıktı o zaman servisi teleservice idi telefonu bırakın onarmayı ghost screen yok diye raporu çaktı geri gönderdi sonrasında uğraşmadım o dönem telefona ihtiyacım olduğu için zaten lenovoya ulaşmak ömür törpüsüydü. İki özelliğini çok seviyorum ghost screen olmasa daha mutlu edecek olsa da fiyatına göre güzel bir ekranı hoparlör de ekrandan size bakan tarafta olduğu için video izlemek gayet keyifli. Yalnız saf androide yakın bir arayüz sunmasına rağmen arada neden gereksiz kasılmalar yaşattırıyor anlamış değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinavcı -- 8 Temmuz 2020; 22:18:36 >

• Binbaşı
    1565 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

8 nasıl yaptınız bana hala 8 güncellemesi gelmedi?

Bu arada ben Moto Z aldım ve G4 Plus'ın ekranı bence daha güzel. Moto Z karanlıktaki videoyu çok karıncalı çekiyor, Moto G4 plus'ın ekran dokunmatiği daha hassas. Birisi 200 dolarlık diğeri 600 dolarlık telefonmuş gibi hiç değil.
    |
    |
    yasinavcı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Puitu

Bizim batarya öldü, birçok farklı isimle batarya var hangisini alacağımı şaşırdım, bir öneriniz var mı arkadaşlar? telefon Motorola g4
    Benim bataryada bu yılın başında ölünce n11'de bir mağazadan orijinal çıkma bir batarya sipariş edip taktırdım ancak ondan da verim alamadım. Konuda pil sorusu çok soruldu ancak bir cevap olmadığına göre kimse düzgün bir pil bulamadı.
    Sorunu da anlatayım belki pilden değildir. Önceki pilde telefon %40 altında bir şarjda güç tüketen bir işlem yapınca hemen kapanıyordu ve powerbank ile kullanıyordum iş dolayısıyla ve yüzde git gide arttı. Yeni pilde ise her an kapanabiliyor ve bir süre açılmıyor bekleyip açtıktan sonra da normal kullanımda da eğer şarj %100 değilse güç kesilip kapanıyor.
    Düzgün çalışan bir pil markası bilen arkadaşlar varsa yazarsa sevinirim. Yeni telefon aldım yıl başında ama bu cihazı da seviyorum pil nedeniyle çöp olmasını istemiyorum.

• Binbaşı
    1129 Mesaj

Merhabalar n11 den şu bataryayı aldık
    https://urun.n11.com/batarya/lenovo-motorola-g4-plus-ga40-batarya-pil-P401920873 şimdilik performansı iyi bir günü rahat çıkarıyor. Bir süre daha kullanıp daha iyi yorumlayabilirim.

|
    |
    Balabantr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Telefon da Turbo Charge aktif olmuyor artık telefon 4 saatte şarj olmaya başladı. Kullanım sırasında eskisi gibi iyi gidiyor şarj süresi ancak şarj etmek zulüm oldu. Araştırdığım kadarıyla kronik bir problemmiş. Garanti de bittiği için Teknosa Dr teknolog servisine gönderdim bakalım ne kadar tutar çıkaracaklar. Daha önce hızlı şarj olmama problemi yaşayanlar oldu mu?

Ben KVK servise verdim, 1 günde gitti İstanbul'a, 1 günde geldi İstanbul'dan. 110 TL civarı bir fiyata değiştirdiler pilini, tam hatırlamıyorum. Çok memnun kaldım. Ama 1.5 yıl civarı oldu sanırım.
    |
    |
    Konu Sahibine Özel

Ben yaşadım. Şarj aleti bozulmuştu. Başka QC 2.0 şarj aletleri hızlı şarj edebiliyordu. Bundan hemen sonra da video çekerken telefon kapanmaya başladı. KVK servise verdim pilini değiştirdiler, şu an hiçbir sorunu yok. Hızlı şarj bence pilin ömründen yiyor. Geceleri şarj ettiğim için pil eskimesin diye yavaş bir şarj aletiyle şarj ediyorum artık.
    |
    |
    EnteymenTürk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam başka şarj aleti denedim onunla hiç şarj olmuyor. Araştırdığım kadarıyla telefonda ki şarj girişinde bir arıza mevcut

|
    |
    Cossie kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: EnteymenTürk

Telefon da Turbo Charge aktif olmuyor artık telefon 4 saatte şarj olmaya başladı. Kullanım sırasında eskisi gibi iyi gidiyor şarj süresi ancak şarj etmek zulüm oldu. Araştırdığım kadarıyla kronik bir problemmiş. Garanti de bittiği için Teknosa Dr teknolog servisine gönderdim bakalım ne kadar tutar çıkaracaklar. Daha önce hızlı şarj olmama problemi yaşayanlar oldu mu?
    Telefonun ana kartı bozukmuş, yeni telefon alsanız daha ucuza gelir dedi Teknosa servis. Bu telefonun ana kartının şu an bulabileceğini zannetmiyorum tamir edemedikleri için yeni telefon veriler mı acaba. Garantisi bitti telefonun ancak yasa gereği parça tedarik süresi devam etmekte. Fikirlerinizi alabilir miyim?

Orijinalden alıntı: EnteymenTürk

Telefonun ana kartı bozukmuş, yeni telefon alsanız daha ucuza gelir dedi Teknosa servis. Bu telefonun ana kartının şu an bulabileceğini zannetmiyorum tamir edemedikleri için yeni telefon veriler mı acaba. Garantisi bitti telefonun ancak yasa gereği parça tedarik süresi devam etmekte. Fikirlerinizi alabilir miyim?

Alıntıları Göster

Hocam selamlar ben de cihaz için orjinal çıkma bir pil alıp taktırdım ama şarj olma süresi, dayanımı ve kapanma sorunları devam ediyor. Yorumda belirttiğiniz işlemi yaptınız mı? Yaptıysanız hangi servise gönderdiniz? Şimdiden teşekkürler.

• Yüzbaşı
    278 Mesaj

Hocam merhaba. Daha fırsatım olmadı telefonu servise veremedim maalesef. Olumlu bir gelişme olursa paylaşırım sizlerle.

|
    |

Teşekkürler hocam.

|
    |
    EnteymenTürk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sohbet
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.