Şimdi Ara

Moto G4 & G4 Plus - Ana başlık & Kullanıcılar Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.398
Cevap
49
Favori
190.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 gün
  • Cevaplayan Üyeler 399
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 92
  • Ortalama Mesaj Aralığı 10 saat 37 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 59
  • Favoriye Eklediklerim 49
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • skywalker06 (318 mesaj) emreaplk (97 mesaj) Cossie (92 mesaj) yksln (82 mesaj) GullyFoyle (80 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1667 mesaj) Mobil (1488 mesaj) Tablet (122 mesaj) Mini (59 mesaj) Uygulama (39 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Motorola >> Moto G4 & G4 Plus - Ana başlık & Kullanıcılar Kulübü
Giriş
    96 Mesaj
    Arkadaşlar, eşimin moto g4 telefonu durup dururken kapanmış. Açılmıyor. Hard reset de olmuyor. Ne yapabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çömlekçi -- 24 Mayıs 2017; 22:26:46 >

Tohum saç,
    Bitmezse toprak utansın.
  • Yarbay
    3094 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Çömlekçi

Arkadaşlar, eşimin moto g4 telefonu durup dururken kapanmış. Açılmıyor. Hard reset de olmuyor. Ne yapabilirim?

Şarja taktığında şarj ışığı yanıyor mu peki?
    quote:

Press and hold the power key + volume down key for 10 seconds to perform a force reboot on the device.
    |
    |
    Yobazsavar
  • Binbaşı
    1265 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: unpop

quote:

Orijinalden alıntı: leidenfrost

quote:

Orijinalden alıntı: HDogus

Anladım hocam dediginiz hatalar beni telden soğuttu başka telefon bakacam artık eyvellah

Aynen hocam. Lanet bir telefon. Bugda bırakıyor adamı. Tamamen kötü de diyemiyorum, iyi de diyemiyorum. Acayip bir telefon. Zaten ghost screen de bu aralar belirmeye başladı. Ram de kasıyor yavaştan. Hiç bulaşmayın.

Bu telefonu almayı dusunuyordum vaz mı geçmeliyim ?

Aynen dostum. Vazgeçmelisin. Dediğim gibi müthiş kamera, süper şarj, estetik görünüm...

Eksilere gelince;

Ne hikmetse saf android kalitesini bir türlü göremedim. Ram şişik sürekli. 1.5 ortalamaya sahip. Yavaştan kasmaya başladı. Tamam ben de çok program kurmuş olabilirim ama emektar samsungda da aynısını yapardım. Kurduğum uygulama sayısı 17. Sıkıntı yoktu.

Ghost screen ciddi ciddi telefona iyice yerleşti. Kesinlikle götürüp de servise vermeyeceğim çünkü hiç gerek yok. En iyi çözüm satıp kurtulmak.
    |
    |

• Çavuş
    96 Mesaj
    Yanıp sönüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çömlekçi -- 24 Mayıs 2017; 23:42:39 >

Tohum saç,
    Bitmezse toprak utansın.
  • Yarbay
    3094 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Çömlekçi

Yanıp sönüyor.

Yukarıda da yazdığım;

"Press and hold the power key + volume down key for 10 seconds to perform a force reboot on the device. "

yönergesini uygulayın.Eğer açılmazsa bu sefer 1 saat kadar şarjda takılı bırakın telefonu. Tekrar deneyin.
    Yobazsavar
  • Teğmen
    108 Mesaj
    telefon çok ciddi kulak ağrısı yapıyor .almayı düşünenler varsa kesınlıkle vazgecsın.
    ghost touch var sarjda ıken servise vereceğim yenisi gelirse hemen satacağım.
    |
    |

Malesef işe yaramadı.
    Dün üç kez bir kaç saat arayla kendi kendine açıldı.
    İlk açılışta bir kaç programı kaldırdım. Bir iki dakika sonra kendiliğinden kapandı. Açılmadı.
    İkinci açılışta ayarlardan fabrika ayarlarına döndürdüm. Yine kendiliğinden kapandı. Açılmadı.
    Son açılışta hiç bir şey yapamadım. 20-30 saniye sonra kapandı. Açılmıyor.
    Servise göndereceğim artık. :(
    |
    |
    GullyFoyle kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tohum saç,
    Bitmezse toprak utansın.
  • Onbaşı
    25 Mesaj
    Galeride fotoğraflar geç netleşiyor sorun nedir?(g4plus)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Galery uygulaması olarak quickpic dener misiniz? Daha hızlı resimler açılır...

|
    |
    pijamalıpanda1286 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar telefonu yaklaşık 1 ay önce aldım ilk defa bilgisayara şarj kablosu ile bağlayıp fotoğrafları​ atacak oldum yalnız telefon sapıttı komut almamaya kendi kendine davranmaya başladı ayrıca bilgisayardan telefonun içindekileri göremiyorum daha önce de selfie çubuğunda aynı şeyler başıma geldi Asus zenfone 4 ile bunların hiçbirini yaşamadım bu tarz sorunlarla karşılaşan varsa yazabilir mı?

|
    |

Orijinalden alıntı: Kamilpelikan

Arkadaşlar telefonu yaklaşık 1 ay önce aldım ilk defa bilgisayara şarj kablosu ile bağlayıp fotoğrafları​ atacak oldum yalnız telefon sapıttı komut almamaya kendi kendine davranmaya başladı ayrıca bilgisayardan telefonun içindekileri göremiyorum daha önce de selfie çubuğunda aynı şeyler başıma geldi Asus zenfone 4 ile bunların hiçbirini yaşamadım bu tarz sorunlarla karşılaşan varsa yazabilir mı?

Bilgisayarda görünmesi için, kabloyu taktiktan sonra durum çubuğunu indirip orada çıkan şeye basarsan, seçenekler var; dosya aktarımı, şarj falan. Dosya aktarımını seçmelisin.

|
    |

Orijinalden alıntı: Dogu9507

Almayı düşündüğüm bir cihazdı ancak yorumlardan sonra soğudum açıkcası :/ 1000 TL civarı tavsiye edebileceğiniz saf androidli custom rom desteğine sahip cihaz var mı ?

Hem 1000 TL civarı hem saf androide sahip hem de custom rom desteği cihaz beklentisi maalesef hem şoför mahalli hem 25 kuruş hesabı oluyor. Ghost screen dışındaki problemlerin çoğu problem bile değil. Kişisel kullanıma ya da kuruntuya bağlı durumlar. Ghost Screen olayında da evkur vb yerlerden satın alıp nakite çevrilen telefonları satan dükkanlardan alırsanız (Ben öyle yapmıştım) rica edersiniz uygulama ile kullanılan paneli kontrol edersiniz. Sorunlu olan değilse alır kullanırsınız. Onun dışında değişim kararı çıkan arkadaşlara bakınca garanti sürecinin çok da sancılı olmadığı belli.
    Aksi halde;
    https://download.lineageos.org/

Burada bulunan listedeki cihazlara göre seçim yapılacak o zaman. Aksi halde bir cihazın custom rom desteğine sahip olması tamamen geliştiricilere ne kadar sorun çıkarıp çıkarmadığı (Örneğin bootloader kilidi) ve yaygınlığına bağlı bir durum. Yeni çıkan cihazlarda da onu öngörmek zor.
    Yobazsavar

• Onbaşı
    32 Mesaj
    Arkadaşlar Moto G4'ü alalı 1,5 ay oldu. aldıktan 3-4 hafta sonra telefon donmaya başladı. Öyle uzun süre kullandıktan sonra falan değil her zaman olabiliyor. Kilit açma ekranında bile donduğu oluyor. Sizce neden olabilir, bir fikriniz var mı?. Garantiye göndermeli miyim acaba? Yeni aldığın telefonun böyle sıkıntı yaşatması çok sinir bozucu.
    |
    |

Teşekkür ederim iyi bir cevap oldu.Peki sizce günümüzde 16GB Depolama/2GB Ram'li bir cihaz 2 yıl götürür mü ? Android 8 ve 9'u merak ediyorum açıkcası..
    |
    |

Teşekkür ederim iyi bir cevap oldu.Peki sizce günümüzde 16GB Depolama/2GB Ram'li bir cihaz 2 yıl götürür mü ? Android 8 ve 9'u merak ediyorum açıkcası..

Hocam isteğinizi iki parça olarak ele almak gerek.
    -16GB Depolama/2GB Ram'li bir cihaz 2 yıl götürür mü?
    Hali hazırda 7.0-7.0.x almışsa Evet götürür. 6.0-6.0.x sürümde kalmışsa yine götürür ama kişisel tercihtir.

-Android 8 ve 9'u merak ediyorum açıkcası..
    Bu tamamen alacağınız markanın ne kadar "User Friendly" :) olduğu ile alakalı. Mesela samsung k-zoom donanımı gayet yeterli olmasına rağmen 4.4.2'de çakılı kalmıştı. 6.0'yı bile alabilecekken. Bu çerçevede yine firmaların güncelleme konusunda karnelerine bakmak gerek. Bu konuda da saf android sisteme sahip cihazlar her zaman avantajlıdır elbette. (Ya da Google cihazları)

Bakın Moto Z Play 1500 TL ye kadar düşmüştü en son. Acil değilse ihtiyacınız biraz daha bekleyin bu arada araştırın modeli. Belki biraz daha fiyatının düşmesi için beklemeyi göze alırsınız.
    Xiaomi vb cihazlar da tercih edilebilir belki ama evvela garanti daha sonra da 800mhz bandına sahip olmayanlarda Vodafone da sıkıntılar söz konusuydu. Ben bu yüzden hiç yanaşmadım bile.
    Yobazsavar

• Yüzbaşı
    382 Mesaj

Beklemedeyim şu sıralar xiaomi'nın tasarımı harika ama 800mhz+ghost touch+garanti yüzünden sıcak bakmıyorum bende,motorolanın gözümdeki tek eksisi kasanın büyük olması ancak bu fiyat segmentinde de başka cihaz göremedim yazılım tarafında güçlü olup,sıkıntısı olmayan hep bir şeylerden kırpmışlar..

Galaxy C5(2600 Mah Batarya)
    J7 Prime(i9500'den sonra tövbe ettim,exynos işlemci)
    Xiaomi(Sıcak bakmıyorum)
    Lenovo K6/Note(Rom yok)
    Huawei P9 lite(Kirin 650'ye rom yok,gelir mi bilmiyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8DD1B5BB3 -- 26 Mayıs 2017; 14:54:22 >
    |
    |

Beklemedeyim şu sıralar xiaomi'nın tasarımı harika ama 800mhz+ghost touch+garanti yüzünden sıcak bakmıyorum bende,motorolanın gözümdeki tek eksisi kasanın büyük olması ancak bu fiyat segmentinde de başka cihaz göremedim yazılım tarafında güçlü olup,sıkıntısı olmayan hep bir şeylerden kırpmışlar..

Galaxy C5(2600 Mah Batarya)
    J7 Prime(i9500'den sonra tövbe ettim,exynos işlemci)
    Xiaomi(Sıcak bakmıyorum)
    Lenovo K6/Note(Rom yok)
    Huawei P9 lite(Kirin 650'ye rom yok,gelir mi bilmiyorum)

Pratikte nedir durum bilmiyorum, ama 4k çekim gibi kriterler yoksa Galaxy C5 5.2", 2600mah ile 75 saat (J7 100 saat civarı bataryanın daha büyük olmasını da eklersek) batarya süresi vermiş. Ekran daha küçük tabi ama G4 Plus'tan daha iyi teste göre. C5'in kamera performansı için de C7 ile benzer denilmiş.

Bu arada batarya süresi tatminkar, diğer donanımlar açısında da yarı yolda bırakamyacak bir cihazda çok da custom rom beklentisine girmeyin. S5 ve Note II, G4 Plus ve ZF2 Laser'de ihtiyaç duymadım mesela. Ama K-Zoom kullanırken 8GB hafızası ve ek kamera özellikleri nedeniyle custom rom yüklemiştim. Bu biraz da ne istediğinizle alakalı. Ha şu da var ben ROM vs ile uğraşmayı seviyorum,kendime göre bazı değişiklikler de yapıyorun diyorsanız ayrı.
    |
    |
    Yobazsavar

• Yüzbaşı
    328 Mesaj
    Sarjda Ghost Touch sorununu yaşamaya başladım hatta geçen gün sarjda değilken bile oldu.
    Onun dışında telefonda yarım saat oyun oynayınca elleriniz karıncalanmaya başlıyor.

Hızlı sarj özelliğini seviyorum. Kamerasından da memnunum.
    Telefonu sırf zevk olsun diye bazen kapatıp açıyorum 7.0daki açılış animasyonu çok hoşuma gidiyor :D

Asıl soru daha kaç yıl kullanabilirim onu merak ediyorum.
    |
    |
Cancer Clinical Trials
Gülüş Tasarımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.