Şimdi Ara

Moto G4 & G4 Plus - Ana başlık & Kullanıcılar Kulübü

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
3.382
Cevap
50
Favori
189.103
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Motorola >> Moto G4 & G4 Plus - Ana başlık & Kullanıcılar Kulübü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    195 Mesaj

Evet hocam 3 ünüde takabileceğiniz 3 ayrı slot var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    adepex kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Süper

Teşekkür ederim.
    |
    |
    Bahsedilenler: mmxa
    3759 Mesaj

bız aldıktan sonra boyle kampanyalar oluyor hep
    |
    |
    mmxa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam selam, biraz detay verebilir misin? Ekran kalitesi, kamera performansı, batarya performansı nasıl? Ekran geçişleri hızlı mı? Galeriden fotoları açarken hızlı mı?

LG g4 deki gibi ghost screen problemi var diyorlar? sorun yaşadınız mı?
    |
    |
    hasanergen26 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Lenovo Moto G4 Plus Kullanıcılar Kulübü
  • Yarbay
    3759 Mesaj

3 haftadır kullanıyorum ghost screen olayını gormedım benım s5tede olusmustu ekranda leke cıkınca servıse verdım degıstırdım ama g4 plusta yok, ekran kalıtesı gayet ıyı basarılı bır ıps panel kullanıyor en yuksek parlaklık sevıyesı gayet ıyı amoled ekrandan buna gecıs yaptıgım halde renk doygunluklarını daha cok begendım,kamera konusunda ıse fıyat segmentınde en ıyı telefondurhttps://www.dxomark.com/Mobiles sıtesınde en yuksek puan telefon 89 ıle google pıxel bu telefon ıse 84 aldı ben memnun kaldım ozellıkle los ortamlarda cekım basarılı karanlık performansıda ıyı batarya konusunda ıse 1gunu cok rahat cıkartıyor en az 4 saat en fazla 5,5 saat cıvarı ekran suresı rahat aldım telefon en fazla 1 saatte sarj olmasıda ayrı bır artısı ,sıstem hızıda gayet ıyı saf androıd olmasının avantajını cok ıyı kullanıyor baska sorun olursa yıne yardımcı olmaya calısırım
    |
    |
    bonasera kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3759 Mesaj
    Soak test olarak 7.0 yüklemeye çalışıyorum ama bir türlü hafıza kartında ki dosyayı gösteremedim deneyip başarılı olan var mı?
    |
    |

Kardesim oncelikle paralel ithalat yoluyla benzer fiyata alinabilecek bir suru problemi olan lg g4 ve çin menseili riskli cihazlar hariç bu fiyata alinabilecek en iyi telefon suphesiz bunu bastan soyleyim. Su ana kadar hic bir kronik sorunla karsilasmadim. ekran gayet basarili renkler doygun ve keskinligi yeterli parlakligida baya iyi gunes altinda rahat okunuyo dokunmatigide son derece hassas. Telefon kilitliyken yani ekrani acmadan iki defa sallayinca flas isigi yaniyo ayni sekilde kamerayi hizli acmak icinde farkli bir hareket var boyle ozellikeri olmasi cok hosuma gitti akilli telefon oldugunu sonuna kadar hissettiriyo. Kasa kaliteside gayet iyi plastik olduguna bakma tutus hissi gayet premium bence ucuz hissi yok ve kalın durmuyo ince hissettiriyo. Parmak izi okuyucusuda cok iyi hizli calisiyo birden fazla parmak kaydedilebiliyo. Hoparlor sesi baya guclu net ses veriyo onde olmasida avantaj fakat kutu icinden kulaklik cikmiyo malesef sizin icin onemlimi bilmem. Sarj cihazi biraz buyuk ama cok hizli sarj ediyo ve telefon bir gunu rahat cikariyo sarj olayi normal yani ama super diyemem. Kameraya gelecek olursak gunduz icin diyecek bisey yok zaten renkleri canli veriyo ve keskinligide guzel fakat telefonda yuklu olan fotograflar uygulamsi yani fotograflari gosteren uygulama berbat şoyleki cektigin fotografi yakinlastirmadan bakarsan keskin gostermiyo bulanik gibi gosteriyo aslinda fotograf cok keskin olmasina ragmen yakinlasmadan bakarsan bulanik gibi gorunuyo ve sanki telefon guzel forograf cekmemis bulanik cekmis saniyosun. ben bu sorunu soyle cozdum internetten sony nin album uygulamasini apk olarak indirip yukledim ilac gibi oldu sorun cozuldu tavsiye ederim herkese veya farkli galeri uygulamasi yuklemenizi tavsiye ederim. Kameranin gece cekimide gayet tatminkar odaklamak icin ekrana dokundugunuzda cikan yuvarlak simgeden parlakligi artirabiliyosunuz bu sayede dusuk isikta bile aydinlik resimler cekebiliyo bu on kamera icinde gecerli iki kameraninda gece performansi bana gore gayet iyi. On kamerada gece cok karanlikta cekince ekranin isigini full yapiyo ve bayaz renk verip yuzu aydinlatiyo oyle cekiyo baya faydasi oluyo. Ayrica fotografta pro modda var focus dahil tum ayarlar elle yapilabiliyo baya zevkli. Video kaliteside yeterli yavas cekim video moduda var ama hd degil ama yinede yeterli kalitede. Son olarak telefon hic bir yonden sizi uzmuyo her yonden dengeli bi telefon ve verdiginiz para asla bosa gitmiyo tekrar soyluyorum ve iddialiyim bu fiyata adam gibi garantisi olan guvenilir baska bi cihaz yok alan pisman olmaz baska sorusu olan olursa cevaplarim

|
    |
    bonasera kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
    4 Mesaj
    Ben çok beğendim telefonu almak istiyorum ama sar değerleri çok yüksek diyorlar bu konuda çok ciddi çekincelerim var. Bu konuda beni aydınlatabilecek var mıdır ?

Uzun süre nexus 4 kullanmış biri olarak saf androidin rahatlığını bu telefonda görmek gerçekten güzeldi. Saf androidin hafifliğinden ötürü sistem özelliklerininde çok dert edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Kamera performansıda fiyatına göre çok iyi. Ayrıca Motorola markasını verdiği güvende çok fazla fakat sar değeri haddinden fazla yüksek. xiaomi mi5 gibi çok önerilen telefonda da sar değeri bu seviyede. Bu sar değerine her zaman ulaşmadığı bi gerçek ama elbette ulaştığı zamanlar olacaktır. Moto G4 plus saf androidinde cazibesiyle güzel bir cihaz olsada ben sar değerinin dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum. ABD sar değerleri kafada 1.086, vücutta 1.48 olarak gözüküyor. ABde tabiki birmiktar az olacaktır fakat 1 seviyelerinin altına inmeyeceğini düşünüyorum. Şuanda bu fiyat cercevesinde AB sar değerleri 0,3-0,7 arasında olan cihazlar varken motorolanın plastik bir kasaya sahip olmasına rağmen bu seviyede bir sar değerine sahip olmazı gerçekten üzücü.
    |
    |
    srhtunll kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3759 Mesaj

Sar değerini kutunun içindeki kitapçığa yazmışlar zaten kutunun üstündede bu cihazın Amerikaya göre frekansların kısıtlandığına dair bir ibare var çünkü onlarda frekanslar daha yüksek.

Türkiye için Sar değeri
    Baş için 0.59 W/kg
    Vücut üzerinde 1.83 W/kg
    |
    |
    srhtunll kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    5Ghz AC destekli modem aldım. Telefon 5Ghz ağları görüyor. Modem fabrikadan geldiği gibi a/ac/n mixed moda ayarlıysa 5Ghz ağlara bağlanabiliyor da. Ama sadece ac moduna geçirince bağlanamıyor 5Ghz ağlara. a/ac bandı kutusunda yazdığı gibi Amerika dışındaki ülkelerde kullanımı yasaklanmış, sanırım SAR değerini düşürmek için.

Bu arada Smartlock diye bir özellik var. Tanıttığınız bluetooth cihazlara bağlıyken cihazı kilitlemiyor. Arabadaki bluetooth cihazını güvenilen cihaz olarak ekledim. Sonra iptal ettim. Çünkü kilitlenmiş halini parmak izini okutarak açtırmak kilitlenmemiş halinde ekranı kaydırarak tuş kilidini açtırmaktan çok daha hızlı ve kolay Parmak izi okuyucusunun ne kadar iyi olduğu hakkında fikir verebilir. Ayrıca yüz tanıma da destekliyor, ama parmak izi daha iyi siz onu kullanın bence diye uyarı yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 19 Kasım 2016; 15:52:40 >
    |
    |

• Yarbay
    2946 Mesaj
    Sar değerleri şebeke aktif wifi aktif bluetooth aktif iken ulaşılan en yüksek değerdir.

Ve senaryo gereği mobil şebekeye en uzak ve az seviyede olduğu varsayılır bu anda telefon şebekeye iletişim kurmak için yüksek güç ve dolayısı ile yüksek sar değerine ulaşır.

Dolayısı ile aslında o verilen değerlere ulaşmaz sar.

Verilen değerler ulaşılan en yüksek değerlerdir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    3759 Mesaj

Valla hocam bende bunları alma niyetindeyim piyasada başka ekran filmi yok ama biraz daha araştır bir sitede 6tl civarına satılıyordu
    |
    |
    nephew kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

|
    |
    değerlendirirmisiniz?

yurt dışından getirdikten sonra kullanmak isteyeceğim 3 adet telefon var bunlar arasında kaldım.
    yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

https://goo.gl/forms/i54WqpO8IxnlHkUt2
    Arkadaşlar, bu telefonun garanti/servis desteği nasıl? Motorola'nın ayrı bir servisi mi var yoksa hepsine Lenovo mu bakıyor? Bir de daha önce Motorola'da (garanti süresi içinde) sorun yaşayıp servisde problem yaşayan var mı?

Lenovo Moto G4 Plus Kullanıcılar Kulübü
  • Yüzbaşı
    904 Mesaj

Zenfone 2 Laser listedeki telefonlara göre biraz düşük(6 Inc değilse).Zenfone 3 daha iyi bir seçim, en azından kağıt üzerinde.

|
    |
    hgurbuz50 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Bey Azura
Mobilya Takımları
SEO
Media Sözlük
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,766
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.