Şimdi Ara

Moto G4 & G4 Plus - Ana başlık & Kullanıcılar Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.398
Cevap
49
Favori
190.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 gün
  • Cevaplayan Üyeler 399
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 92
  • Ortalama Mesaj Aralığı 10 saat 37 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 59
  • Favoriye Eklediklerim 49
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • skywalker06 (318 mesaj) emreaplk (97 mesaj) Cossie (92 mesaj) yksln (82 mesaj) GullyFoyle (80 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1667 mesaj) Mobil (1488 mesaj) Tablet (122 mesaj) Mini (59 mesaj) Uygulama (39 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Motorola >> Moto G4 & G4 Plus - Ana başlık & Kullanıcılar Kulübü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    126 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba
    Bugün ben de Teknosa dan g4plus satın aldım. Fakat sanki bir problem var. Telefon beyaz ekrandayken farkettim alt kısımlar sarı gibi kalıyor. Üst kısım daha beyaz. Sizde de var mı böyle bir durum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ben baktım ama göremedim böyle bir şey. Diğer arkadaşlar da teyit ederse değiştirirsin.

|
    |
    ZeKZüK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam dün n11'den bu kartı aldım 79 TL'ye:

Ucuz olduğu için şüphelerim vardı. İşçilik hataları var gibiydi sahte diye düşündürdü. Masaüstü bilgisayarda takar takmaz hata verdi. Moto G4 Plus'a taktım ilk defa bu kart yavaş demediği kart oldu. Masaüstüne taktım tekrar bu kart sorunlu diye hata verdi. Laptopa taktım bu kartın sorunları var düzelteyim mi dedi düzelt dedim, vermesi gereken performansı veriyor gibi şimdi.

Öneririm Mediamarkt'ta 95 TL'ye düşmüş. Sahte mi derdi de yoktur sanıyorum.

Edit: G4 Plus'ın beğenmediği Samsung kartı Lexar'ın yanında gelen USB 3.0 okuyucuyla denedim. Bu sonuçları verdi:

Bu hızları beğenmediğine göre dahili okuyucusu iyi olmalı. Lexar'ı bir Android programıyla test ettim bilgisayardaki gibi 151MB/sn sonucunu verdi. Demek ki Lexar 1000x alınca tam performans alabiliyoruz. Ama 272MB/sn okuyan Lexar 1800x'i almaya cesaret edemedim o hızları okuyamaz belki diye :) Samsung ve Lexar arasında galerideki resim ve videoların açılma hızı farkı çok net hissediliyor bu arada.

İncelemek isteyen varsa:http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_lexar-32-gb-1000x-microsdhc-uhs-%C4%B1%C4%B1-u3-class-10-haf%C4%B1za-kart%C4%B1-kart-okuyucu-1140077.html

USB 3.0 micro sd okuyucuya da sahip olmuş oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 12 Kasım 2016; 13:5:25 >
    |
    |
    skywalker06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3849 Mesaj

Bende de öyle bir sorun yok hocam sizin telefondan kaynaklı bir hata olabilir.
    |
    |
    ZeKZüK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

play store'dan a1 sd bench indirip hafıza testi yapar mısınız hocam telefonda en fazla kaç görüyor o önemli olan bilgisayarın görme hızı ile telefonun ki fark gösterebilir çok yavaş demesi bir problem değil bendeki sandisk 600x hızında ama gayet düzgün çalışıyor oyunlar içine yüklü asphalt extreme,csr 2 gibi hiç sorunsuz oynuyorum.
    |
    |
    Cossie kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Dün bu programdı sanıyorum 151MB demişti silmiştim, bugün tekrar yükledim 64MB dedi :/

Edit: Sanırım ben dahili hafızayı test ettim evet 151MB diyormuş. Başka program 272MB demişti. İşin içine cache karıştı ram çok fazla boş ise cacheleme yaparak destek alıp test sonucunu yanıltır diye uyarı verdi.

Eğer gerçekten maksimum 60 küsür MB okuyabiliyorsa okuyucusu, Lexar 633x de iş görür demektir. Amazon'da 128GB'ı 140-160 liralara geliyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 13 Kasım 2016; 11:24:46 >
    |
    |

Hocam kartınız hayırlı olsun taş gibi kart almışsınız Yavaş dediğiniz Samsung kart düz evo muydu ? Eğer oysa bende onu aldım fakat henüz deneyemedim.Onu babama verip şu kartı almayı düşünüyorum :
    Samsung 32GB Pro (90 Read/80 Write denilmiş)
    http://www.hepsiburada.com/samsung-32gb-microsd-pro-class10-90-80mb-sn-hafiza-karti-sd-adaptor-mb-mg32ea-tr-p-FTHFZSAMPROMG32GB
    Eğer dediğiniz gibi belli bir okuma limiti varsa bu da işimi görür herhalde.
    Ayrıca varsa alternatif kart tavsiyelerini de alabilirim

• Binbaşı
    1565 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Evet düz Evo'ya yavaş diyor. Evo Plus kurtarıyor olabilir.
    |
    |
    Armo_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bir de ön kameradan arkaya kameraya geçerken bir ses duyuyorum.Sizde de oluyor mu ? Aynı şekilde whatsappda fotoğraf çekip atacağım kamera olarak arkayı açıyor ve aynı fotoğraf makinesi gibi bir ses geliyor.Kameradan geliyor anladığım kadarıyla umarım sorun teşkil edecek bir şey değildir ilk defa karşılaştım bu tarz bir şeyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armo_ -- 14 Kasım 2016; 1:32:44 >

Hocam zaten uhs-1den fazlasını desteklemiyor galiba benim anladığım kadarıyla daha önce attığım linklerde öyle en fazla x1000 almak mantıklı ama x633 de yeter yani ben dediğim gibi sıkıntısız kullanıyorum dahili hafıza yaptım oyun yükledim bir sorun yok sorunsuz oynatıyor
    |
    |
    |

• Yarbay
    3849 Mesaj

hocam o ilk moto g'de vardı kameranın odağını ayarlıyor onun sesi merak etmeyin ilk moto g 5.0 olduğu halde o sayede iyi fotolar çekmeyi başarıyordu benim g4 plustada aynı ses var
    |
    |

Hızlı cevap için teşekkürler, yüreğime su serptin Attığınız linklere de en kısa zamanda bakıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armo_ -- 14 Kasım 2016; 1:50:35 >
    |
    |
    Bahsedilenler: skywalker06
    Araç kamerası için 32 liraya Lexar 300x 32GB almıştım, Samsung Evo ile benzer performans gösteriyor ve buna da yavaş dedi.

633x alırsam onu da denerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 14 Kasım 2016; 12:31:56 >

• Yarbay
    3849 Mesaj

Yavaş demesine bakmayın hocam benim 600x hızınada yavaş dedi ama içinde oyun falan yüklü sorunsuz oynatıyor
    |
    |

Ben dahili olarak biçimlendirmedim, kamerayı hafıza kartına çek dedim sadece. Galeriye girdiğimde thumbnaillerin yüklenme hızı kart modeline göre çok farkediyor.
    |
    |
    Arkadaslar sicakfirsatlar a da konusunu actım. Gittigidiyor teknosa magzasinda 960 tl ve 1000 e tamamlarsan 100 tlde chip para ile 860 tl ye geliyor. Hemen aldim birtane. Düšünen varsa kaçırmasın.

|
    |
    Araç şarj aletinde Turbopower desteği isteyen varsa Aukey CC-T9 modelini satın alabilir. Eski çakmak adaptörüm hem araç kamerasını hem de telefonu kaldırmadığı için bunu aldım. Tüm portların toplamı olarak toplamda 55.5 watt güç verebileceğini söylüyor. Qualcomm Quick Charge 3.0 lisansı var ama Motorola'nın Turbopower'ı farklıdır herhalde, desteklemez dedim. Yeşil portlardan birine bağladım "Şarj oluyor" yazdı, Quickcharge 3.0 destekli turuncu porta bağladımda "Turbopower Bağlı" yazdı ve kalan süreyi gösterdi, bu işe sevindim İnşallah sorun çıkmaz bakalım.

|
    |

• Yüzbaşı
    840 Mesaj
    Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var, bilen yazabilir mi?

G4 Plus'ta, iki sim kartı ve micro sd kart soketleri ayrı mı, yoksa 2. sim kart soketi ve micro sd takılan soket aynı mı?

Yani, iki sim kart takılıyken micro sd kart da takılabiliyor mu?
    1. sim kart, 2. sim kart, micro sd kart soketi diye 3 farklı soket var mı?

Umarım anlaşılır bir şekilde yazabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adepex -- 16 Kasım 2016; 19:4:19 >
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
SEO
Sohbet
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.