Şimdi Ara

Moto G açılmıyor, öldü galiba.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, lollipop u beğenmediğim için 4.4.4 e geri dönmek istedim, bootloader ı unlock edip cwm aracını yükledim. sonra 4.4.2 official tr yi kurdum.
    cihaz güncelleme istedi, bu arada şarjım epey azalmıştı ancak cihaz şarja bağlıydı.

4.4.4 ü indirdi ve onay istedi onayladım sonra güncellemeyi yapmaya başladı ve sonra telefon kapandı. bir daha açılmadı hiç. dün hiç tepki vermiyordu, internette araştırdım, bir süre hiç şarja bağlamayın sonra deneyin tepki verecek falan diyordu.

denileni yaptım, bu sabah şarja taktığımda led yanıp sönüyor yani telefon tepki veriyor, ancak dedikleri gibi power a uzun süre basılı tutsam da tepki vermiyor, yani telefonun ne yaparsam yapayım tek yaptığı şey ledini yakıp söndürmek.

hard brick oldu diye gerekli driverları yükledim denileni yaptım, blink flash denilen olayı da denedim fastboot a da girmiyor.

o sırada bir şeyi farkettim, telefon sanırım sürekli kendini kapatı açmaya çalışıyor çünkü bu işlemde ya da power a uzun bir süre basılı tutunca, cihaz pc ye bir bağlanıyor bir kopuyor ve bu sürekli hale geliyor.

daha öteye gidemedim, sinirden duvara fırlatıcam telefonu az kaldı.

ne yapmalıyım? yeni telefon mu alayım gitti mi bu?

• Merhaba, telefonun ölmedi. Şu an için 5.x sürümünün resmi firmwire yayınlanmadı. Telefonu bu durumda olan herkes bunu bekliyor. Aşağıdaki bağlantıdan takip edebilirsin.
    http://forum.xda-developers.com/moto-g/help/how-to-revive-hard-bricked-moto-g-t2833798
  • demir76 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ben orada yazan işlemi denedim, fakat fastboot a giremedim... Telefon fastboot a geçmiyor
  • Diriltemezsen bana yolla hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonda bir hata vardır olmasa açılırdı
  • Tek çare garanti aynısı başıma geldi. Aylarca uğraştım olmadı en son garantiye yolladım 0 telefon verdiler ama 8gb geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar bu olay bizimde başımıza geldi. 5.1 den 4.4.2 ye dusulup root atildi 4.4.4 guncelleme buldu yukledik ve tekrar acilmadi. Ekran hic gelmiyor pc ye baglanma durumuda ayni. Umarim tekrar acabilecegimiz birseyler yapilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.