Şimdi Ara

Mostong Omorokodo Bodovo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6 senedir amerikada yasiyorum yazlarimda Turkiyede geciyor.Yani iki ulke hakkindada fikir sahibiyim..Forumda olsun sosyal medyada olsun agzi olan konusuyor.Hayatinda 1 kere amerikaya gitmemis ne kadar cahil cuhela velet varsa sanki dogma buyume amerikanmis gibi konusuyo .Yok mustang bilmem kac follar yok camaro bilmem kac dollar.Utanmasalar amerikaya giriste bedava mustang veriliyor diyecekler.
    Valla 6 senedir buradayim madem mustang o fiyatlarda gosterin bizede bizde alalim yahu.Biz salagiz dimi mustanga binmiyoruz.
    Ulkenizin degerini bilin.Siz hayal aleminde yasiyorsunuz.
    Ha siz 10 -15 senelik cilki cikmis mustanga binecem diyorsaniz ona birsey diyemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DawahAdamı -- 8 Kasım 2019; 23:21:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 10-15 yıllık cılkı çıkmış mustang mi :)

Yahu burda 25 yıllık şahin için 7-8 asgari ücret istiyorlar :)

Bi youtube videosunda görmüştüm, ilkay zamandı heralde. Yanlış hatırlamıyorsam a8 quattro nun en üst versiyonu full+full tabir edilen modelinin sıfırı 100 bin dolardı. 40-50 asgari ücret falan diyordu. Burda aynısı 1000 asgari ücret falan heralde.

Ya şaka olsun diye, ya da dalga geçmek için başlık açmış galiba.
    Konuyu açan trollemek için bombayı yerleştirip kaçtı, yönetim de saatlerdir uyuyor. Konu sahibi büyük ihtimalle hayatında bir kez dahi yurt dışına çıkmamış liseli ergenin teki

Edit:

Tahminlerim doğru çıktı. Amerika'da yaşayan birisi Türkiye'den ikinci el telefon almaz diye düşünüyorum;

https://forum.donanimhaber.com/telefon-aldim-pismanim-cok-pis-dolandirildim--140073291#140073291

https://forum.donanimhaber.com/note-4-edge-hala-alinirim--140053158#140053158

Üstelik 2 hafta önce Bursa'da Supra görmüş

https://forum.donanimhaber.com/bugun-toyota-supra-gordum--140533377#140533377
  • 10 -15 senelik cilki cikmis mustang

Mostong Omorokodo Bodovo

sıfır mustang

Mostong Omorokodo Bodovo

• Amerikadan buralara boş yapmışsın... Troll konular sıktı artık...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10-15 yıllık cılkı çıkmış mustang mi :)

Bi youtube videosunda görmüştüm, ilkay zamandı heralde. Yanlış hatırlamıyorsam a8 quattro nun en üst versiyonu full+full tabir edilen modelinin sıfırı 100 bin dolardı. 40-50 asgari ücret falan diyordu. Burda aynısı 1000 asgari ücret falan heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: asderty

10-15 yıllık cılkı çıkmış mustang mi :)

Amerikada 100.000 dollarlik arabaya binmeyi siz kolaymi saniyorsunuz.Hangi asgari ucretli amerikada 100.000 dollarlik arabaya biniyor.
    Ayrica o Ilkay Zaman denen adam tam bir sarlatan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DawahAdamı -- 9 Kasım 2019; 0:12:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: websosyal

Amerikadan buralara boş yapmışsın... Troll konular sıktı artık...
    Bence tam tersi sirf hukumete muhalafet olmak adina taa Turkiyeden amerikaya bos muhabbet donuyor.
    Dogru troll konular sıktı.Birisi cikip bu hayal aleminde yasayan ergenlere amerika ve avrupanin gercek yuzunu gostermesi gerekli.

• bu nasıl baslık agzinda bişey varkenmi yazdin baslığı

• Ağzındakini çıkar da konuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: DawahAdamı

Bence tam tersi sirf hukumete muhalafet olmak adina taa Turkiyeden amerikaya bos muhabbet donuyor.
    Dogru troll konular sıktı.Birisi cikip bu hayal aleminde yasayan ergenlere amerika ve avrupanin gercek yuzunu gostermesi gerekli.

Alıntıları Göster
    Madem hükümete muhalefet olmak istemiyorsun,madem ülkenizin değerini bil diyorsun..O zaman atla gel dön Türkiye'ye de görelim kim nerenin değerini biliyor.Orada yaşama imkanın var diye şekil yapmaya gerek yok madem çok seviyorsun hükümeti ve politikalarını kapat Amerika defterini dön gel.

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalus

Madem hükümete muhalefet olmak istemiyorsun,madem ülkenizin değerini bil diyorsun..O zaman atla gel dön Türkiye'ye de görelim kim nerenin değerini biliyor.Orada yaşama imkanın var diye şekil yapmaya gerek yok madem çok seviyorsun hükümeti ve politikalarını kapat Amerika defterini dön gel.

Alıntıları Göster
    Kurulu duzeni birakmak kolaymi.
    Bu kadar kolaysa sen atla gel Amerikaya herseye sifirdan basla.
    Turkiyenin size ihtiyaci yok,sizin Turkiyeye ihtiyaciniz var.

• Profil fotoğrafına bakarsak bordo reisçi olduğun açıkça belli. Türkiye'den Amerika'ya kaçıp uzaktan vatan millet reis yapmak çok kolay. Ben de yurtdışında olsam döviz yükselsin daha da zengin olayım diye en ala reisçi olurum. Haklısın, oyun çok büyük.

Mostong Omorokodo Bodovo
  • talhadogdu T kullanıcısına yanıt
    yalnız dolar yükselsin istiyorlarsa resinizi bırakıp eski partileri desteklemeleri lazım çünkü son 17 yılda 3-4 katına çıkan dolar ondan önceki 17 yılda 300 katına çıkmıştı.

500 lira (eski parayla 500.000.000, 500 milyon lira) olacaktı şu an 1 dolar eğer eski sistemle devam etseydi reisiniz de
  • Bu gurbetçilere bayılıyorum. O kadar kötüyse ABD, Avrupa neden oraları bırakamıyorsunuz ? Çünkü kişi başına düşen milli geliri 50-60bin dolarlık ülkeden 9bin dolarlık Türkiye’ye ben de gelmem sen de haklısın. Sen şimdi arabanın arkasına “ya sev ya terket”de yazmışsındır.

• Ne yazılanı anlıyorsun, ne mantığın çalışıyor. Yukarıda yazdığımı nasıl anlayamıyorsun 😖

Gayet açık yazdım aslında. Aynı model, aynı donanım, aynı araba. Aynı işçi aynı iş aynı vasıf. Birisi 50 aylık diğeri 1000 aylık maaşını hiç harcamadan alabiliyor. Sen bölemezsin şimdi ben söyleyim. ARADA TAMI TAMINA 20 KAT FARK VAR.

Anlayabildin mi?

Ayrıca ilkay zaman galeriye gidip etiketi gösterdi o kadar. Audinin üstünde yazan fiyatın karakterle bi ilgisi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 9 Kasım 2019; 0:46:21 >
  • Dostum 6 sene oradaysan 72 aydır oradasın.
    Türk olarak orda alt kısım işlerde çalışmıyosan yani mesela mühendissen ve orda çalışmayı seçtiysen en kötü 3000 dolar al (herhalde çok az yazdım ama hadi bu olsun)
    216 bin dolar para yapar.
    Ayda 500 dolar arttırsan 36 bin dolar yapar.

Türkiye’de aynı standartta 3000 tl ile başlarsın hadi 3500 tl ile başlarsın. İkisindede profesyonel alanında iyi olmadığın başlangıç rakamları.
    Ben 1000 tl arttırayım 72.000 tl yapar.
    Sen 36 bin dolara sıfır araba bakarken ben burda clio nun düşük kilometrelisi düşer mi en boş paketi diye bakıyorum. mustang değil mevzu zaten alım gücü. Arabaya tapmaz herkes. Şurda 250 bin liraya çok düşük segment sıfır araba alan arkadaşlar var. Onlar aptal mı değil malın fiyatı bu. Peki onlar amerikada 250 bin dolar biriktirse neye biner ? Bırak 250 yi 125 bin dolar olsun amerikada yarı yarıya azalsın neye biner? Sanmıyorum ki 125 bin dolara passata binsinler :)

Daha fazla açıklamaya gerek yok. Amerika’da mutlu değilsen tek uçakla dönüş yapabilirsin.
    He bu arada şartlarımızı kıyaslamıyorum. Yatırım yaptığımız alanlar çok farklı olduğun yer teknolojiye hükmedip piyasasını kendi belirliyor. Ama cahilce bir konu açmasan keşke böyle.

• Alamancı çomar çok gördükte Amerika'da ilk defa görüyoruz.
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Öncelikle reisçi değilim, otomobil genelde de siyaset yapmak istemiyorum ama paradan 6 sıfırın silinmesi ile bir günde paramız milyon tl değer kazanmadı. Enflasyonu düşürmek amaçlı sadece birim değiştirildi. Bu süre zarfında satılan fabrikalara falan hiç girmeyelim...
  • Konuyu açan trollemek için bombayı yerleştirip kaçtı, yönetim de saatlerdir uyuyor. Konu sahibi büyük ihtimalle hayatında bir kez dahi yurt dışına çıkmamış liseli ergenin teki

Edit:

Tahminlerim doğru çıktı. Amerika'da yaşayan birisi Türkiye'den ikinci el telefon almaz diye düşünüyorum;

https://forum.donanimhaber.com/telefon-aldim-pismanim-cok-pis-dolandirildim--140073291#140073291

https://forum.donanimhaber.com/note-4-edge-hala-alinirim--140053158#140053158

Üstelik 2 hafta önce Bursa'da Supra görmüş

https://forum.donanimhaber.com/bugun-toyota-supra-gordum--140533377#140533377

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talhadogdu -- 9 Kasım 2019; 11:17:19 >

• 10 -15 senelik cilki cikmis mustang

Sende bu mantık varsa bu sefer amerikaya göç olmuş ama olan göç beyin göçü olmamış.

Arkadaş eş dost ne kadar bulursan yardım et onları da amerikaya yerleştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgutozkan -- 9 Kasım 2019; 1:24:8 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.