Şimdi Ara

Mosfet sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Resimdeki devre 24V 2A ısı ayarlı havya devresi . Ben devreyi yaptım herhangi bir sorun yok gayet düzgün çalışmakta fakat devrede irlu024n kullanılmış ben bu parçayı bir türlü bulamadım, datasheet'ine baktığımda irlr024n de oluyormuş onu da bulamadım . Bu parçanın muadilini(eşdeğerini) bilen var mı?
    Datasheetinde power mosfet olarak geçmekte. Bir diğer sorunumda 24V 2A lik trafoya 28YTL istiyorlar ben de eski kullanılmayan bir laptop adaptörü bağladım o da 15V 3A civarı herhangi bir sorun yaratır mı? Hemen hemen watt olarak benzer ama ısı daha çabuk değişirse bir sorun çıkartır mı bilmiyorum çünkü tam olarak devreyi deneyemedim.

• gerilimin ve amper değerleri uygun herhangi bir n-kanal mosfet kullanabilirsiniz. çok kritik bir eleman değil.
  • Peki o gerilim ve ampere uygun bir mosfet'i nasıl seçebilirim parçanın ismini nasıl bulucam ? Elektronikçiye gidip n-kanallı mosfet ver deyince bana parça ismi verirsen bakalım diyor onların da cok bilgisi yok . yardımcı olursan sevinirim.
  • IRFZ34,IRFZ46,IRFZ44,IRF540 bunlar uyar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.