Şimdi Ara

MOSER 1400 SAC TRAS MAKINESI CELIK BIÇAĞIN TEMIZLIGINDEN SONRA COK SES CIKARTMAYA BASLADI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
2
Favori
10.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar Moser 1400' üm bicak temizliginden sonra asiri derecede ses cikartmaya basladi. eskiden oldukca sessiz olan makine simdi canavar gibi bagiriyor. bende calistirmadim, bozulur diye korktum. yardimlarinizi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bıçakları yağladınız mı ?
  • Merhabalar, aynı sorun benim makinede de oldu. Yağladım ve vidaları kontrol ettim ama yine aynı.
    Aşırı gürültülü ve titreşimli çalışıyor.
    Yok mu bu makineden anlayan arkadaşlar?
    Teşekkürler...
     MOSER 1400 SAC TRAS MAKINESI CELIK BIÇAĞIN TEMIZLIGINDEN SONRA COK SES CIKARTMAYA BASLADI

• https://www.youtube.com/watch?v=40aKqCBgMHs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 17 Nisan 2020; 17:47:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eduger

Merhabalar, aynı sorun benim makinede de oldu. Yağladım ve vidaları kontrol ettim ama yine aynı.
    Aşırı gürültülü ve titreşimli çalışıyor.
    Yok mu bu makineden anlayan arkadaşlar?
    Teşekkürler...
    @ferhatas kullanıcı adlı arkadaşın paylaştığı videodaki yöntemi denediniz mi? Çözüldü mü?
    Eğer o parçası söküp taktıydanız ondan olabilir.

Çünkü ben de o parçayı söktüğümde böyle bir sorun yaşamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 19 Nisan 2020; 20:31:49 >

• Tıraş makinesinin ön yan tarafında üçgen gibi bir ayar vidası var. Bu vidayı çok sıkarsanız da aşırı ses çıkarıyor. Ama az sıkarsanız bu defa da makine saçı kesmiyor. Dengeli sıkmak lazım.

Benim makinede ayrıca fotoğrafta işaretledim plastik parça (kızak) aşınmış galiba.

Bu kızağın aşınmasından dolayı boşluk oluşmuş. Titreşim olduğunda o boşluktan dolayı aşırı ses çıkıyor.

O plastik parçayı elimle sabitlediğimde yani boşluğu engellediğimde ses ciddi oranda azalıyor.

Bunu yönelik bir çözüm arıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 19 Nisan 2020; 22:45:50 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Ben sorunu buldum. Benim plastik parça aşınmamış anlaşılan.

Daha önce makineyi arkadaş sökmüştü. Kızağı gerdiren küçük metal parçayı (metal rayı) kaybetmiş. Çünkü ben tıraş makinesini aldığımda çok ses çıkarıyordu. Ben de bu yüzden makineyi sökmüştüm zaten. Sökerken de öyle bir parça çıkmadı.

Ben de diyorum ki "kızakta niye boşluk var? Nasıl aşınmış bu?"

O metal parça olmadan kızak titreşim yapıyor. Aşırı ses çıkıyor. O parçayı taktığınızdan ya da doğru taktığınızdan emin misiniz?

Bahsettiğim kızağı gerdiren metal parça (ray):

Kızağı gerdiren parçanın nasıl takılacağının videosu aşağıdaki videoda var. Ancak videodaki gibi metal parçayı uzunlamasına kasanın en altına dayamıyoruz. 3mm falan yukarıda duracak ki kızağın içine girebilsin. İyice dibe koyup kızağı oturmaya çalışırsanız kızağı oturtamazsınız. Zorlasanız da belki metali yamultur ya da kızağın plastiğini çatlatabilirsiniz. Yani metal ray kızağın içindeki boşluğa girecek şekilde ayarlanmalı.

https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DQrP7WJb1XJc%26feature%3Dyoutu.be&q=EgQuLZpEGMTb8vQFIhkA8aeDS8SYR-k7SmyikiJ6cJMHtqCMX5SBMgFy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 26 Nisan 2020; 0:51:55 >

• Bahsettiğim kızak ve metal parçayı (rayı) mesadepo.com'dan sipariş ettim. Zaten ikisi birden set halinde satılıyormuş. Ürün 35₺, kargo 9₺ olmak üzere 44₺ tuttu. Ürünüm bugün (25.04.2020) geldi.

Sadece eksik/kayıp olan söz konusu metal rayı cihaza takıp çalıştırdığımda ses düzeldi. Kızağı değiştirmeme gerek bile kalmadı. Artık traktör gibi ses çıkarmıyor. O küçücük metal parça boşluğu alarak titreşimi ve aşırı ses çıkmasını önlüyormuş. 😁

Sipariş verdiğim Moser yetkili servisi "Mesa Elektronik - Suat Kaan (Site:Mesadepo.com / Tel:02125129032)". Servis gece attığım e-postalarıma bile yine gece cevap verdi. E-postama gece cevap gelince çok şaşırdım. 😁 Sorduklarıma hızlı bir şekilde yardımcı oldu.
    https://www.mesadepo.com/moser-1400-kizak-plastik-cerceve-pmu90

Bir diğer Moser yetkili servisi de "Miraç Elektronik (Tel:02125202002-05315857788)". Ama Miraç Elektronik'in web sitesi yoktu. Telefon ile siparişi verip havale/EFT yoluyla parayı göndermek gerekiyor.

• Metal rayı kızak ile kasa arasına taktıp oturttuktan sonra metal rayın uç kısmı biraz dışarıda kalıyor ve aşağıdaki resimdeki gibi görünüyor.

Eğer makineniz çok ses yapıyorsa ve aşağıdaki resimde belirttiğim kısımda metal parçanın ucu görünmüyorsa ve kızağı el ile sağ sol yapınca lık lık oynuyorsa yani boşluk varsa o metal parça düşmüştür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 26 Nisan 2020; 0:45:41 >

• ferhatas kullanıcısına yanıt
    Evet, Ferhat hocama teşekkürler. Videodaki parça benim makinede yok ama en azından fikir yürüttük. Motor ile diğer parçanın arası biraz daha açtım ve ses sorunu çözüldü. Biraz zor kesiyordu, onu da siyah plastik vida ayarından halledeceğim.

Teşekkürler arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilexsamet

Bahsettiğim kızak ve metal parçayı (rayı) mesadepo.com'dan sipariş ettim. Zaten ikisi birden set halinde satılıyormuş. Ürün 35₺, kargo 9₺ olmak üzere 44₺ tuttu. Ürünüm bugün (25.04.2020) geldi.

Sadece eksik/kayıp olan söz konusu metal rayı cihaza takıp çalıştırdığımda ses düzeldi. Kızağı değiştirmeme gerek bile kalmadı. Artık traktör gibi ses çıkarmıyor. O küçücük metal parça boşluğu alarak titreşimi ve aşırı ses çıkmasını önlüyormuş. 😁

Sipariş verdiğim Moser yetkili servisi "Mesa Elektronik - Suat Kaan (Site:Mesadepo.com / Tel:02125129032)". Servis gece attığım e-postalarıma bile yine gece cevap verdi. E-postama gece cevap gelince çok şaşırdım. 😁 Sorduklarıma hızlı bir şekilde yardımcı oldu.
    https://www.mesadepo.com/moser-1400-kizak-plastik-cerceve-pmu90

Bir diğer Moser yetkili servisi de "Miraç Elektronik (Tel:02125202002-05315857788)". Ama Miraç Elektronik'in web sitesi yoktu. Telefon ile siparişi verip havale/EFT yoluyla parayı göndermek gerekiyor.
    bende ordan aldım orjinal mi

• quote:

Orijinalden alıntı: enginsen10

Alıntıları Göster
    Orjinaldir diye düşünüyorum. Çünkü hem mesadepo.com'a hem Miraç Elektronik'e sordum. Orijinal, dediler. Hatta orjinal dışı ürün satmadıklarını söylediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: enginsen10

Alıntıları Göster
    Orjinal gibi duruyor zaten. Bana gelen ürün resimleri şunlar:

• quote:

Orjinal gibi duruyor zaten. Bana gelen ürün resimleri şunlar:

Alıntıları Göster
    orjinal gibi görünüyor 2 tane almıştım 28 mayısta gelecek kargo malum bayrama denk geldik resim için sağol

• enginsen10 E kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

• quote:

Metal rayı kızak ile kasa arasına taktıp oturttuktan sonra metal rayın uç kısmı biraz dışarıda kalıyor ve aşağıdaki resimdeki gibi görünüyor.

Eğer makineniz çok ses yapıyorsa ve aşağıdaki resimde belirttiğim kısımda metal parçanın ucu görünmüyorsa ve kızağı el ile sağ sol yapınca lık lık oynuyorsa yani boşluk varsa o metal parça düşmüştür.

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeniadam -- 17 Haziran 2020; 11:39:21 >

• yeniadam Y kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.