Şimdi Ara

moralimi bozan karikatür. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
5
Favori
9.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • hala para ile mutluluğun geleceğini sanıyorsunuz ya yemin ediyorum sizler kadar cahilini görmedim.

karikatürde saçma.

ulan açlıktan ağzı kokan, yanakları içeri göçmüş adam sokağımda darbuka çalıp eğleniyor. ağzından d bir kere of duymadım.
    benim her şeyim var. hedefim var. çevrem var ama kafamda da kırk tane tilki geziyor.

hala para ile mutluluğu bir tutan cahiller var. anlamıyorum. düşünemiyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hahayouaredead

bana bu soruyu bir kez daha sordurtan yiğit özgür karikatürü.

moralimi bozan karikatür.

hakikaten bilen eden varsa söylesin, hayat çok mu güzel?

Hayat varmıydı da hayat varmı diye soruyon?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToffieBoi

quote:

Orijinalden alıntı: wampaa

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bana bu soruyu bir kez daha sordurtan yiğit özgür karikatürü.

hakikaten bilen eden varsa söylesin, hayat çok mu güzel?

Yaşamasını bilene güzel hayat
    Yaşamayı bilmek de öyle parayla, pulla, kızla olan bir şey değil.

peki ya neyle? biri bana bunu açıklasın da ona göre yaşayım?

Şuna cevap ver, sabah yataktan çıkmak için bir sebebin var mı?

yok ne yazık ki.

E o zaman hayattan nasıl zevk almayı düşünüyorsun?
    Bi amacın yok, bi uğraşın yok. Yat, kalk, işe(okula git), otur bilgisayara vakit öldür. Ondan sonra hayat güzel mi.

bizim felekten bir gece çalmak olarak tabir ettiğimiz günü adamlar sıradan yaşıyorlar kuruntuları olmasa zenginlik mutluluktur .
    Parayla mutluluğu satın alamazsınız ancak mutluluk verebilecek çoğu şeyi satın alabilirsiniz.

Öyle değil işte o.
    Hadi diyelim yatın var, marinada bağlı.
    Akşam yatmadan önce "sabah olsun da bi denize açılayım" isteğin olmazsa, yat durduğu yerde çürür.

Bırakın bu işleri, yok para mutluluk satın alırmış da şöyleymiş de böyleymiş de. Değil efendim. Senin yaşama sevincin olacak, yaşamak için bir nedenin olacak.

Daha önce de yazdım, insan hobileriyle yaşar.

Bide şöyle düşün paran yok ama yata binmeğe isteğin var o zaman ne yapacaksın ?

• quote:

Orijinalden alıntı: duygusal-adam

Tamam şükrediyoruz orası ayrı mesele ama cidden bende merak ediyorum zenginler daha mı mutlu yoksa aynı mutluğumu tadıyoruz hayatta

Yaşadığın toplum için temel diyebileceğimiz ihtiyaçlara sahipsen senden daha zenginlerin açıkçası senden çokta bir farkı olmadığını gördüm.Senin daha pahalı olanını kullanıyorlar o kadar.Nedir işte bunlar bugün için;iyi bir kalacak yer (kirada olur),elektronik bazı eşyalar,ulaşım aracı(araba,motor vs),arkadaşlarla zaman geçirebilecek kadar harçlık...Örneğin; bir hobi edineyim ve anım olsun ilerde diyorsun doğru düzgün bir fotoğraf makinası 500-1000 lira.Eğer belli yaşa kadar alamadıysan geçmişin ile alakalı belki doğru düzgün hiçbir anın bile olmuyor.Üzücü bir durum.İlerki yaşlarda kim etkilenmez ki bu durumdan,hele ki arkadaşının binlerce fotosunu gördükten sonra.

Ama temel ihtiyaçların yoksa (evet bilgisayar temel ihtiyaç oldu artık) Allah kolaylık versin.Gerçekten sabretmek ve güçlü bir iradesi olmalı ki mutlu olsun.Hayat zor gerçekten.

• MORAL BOZAN EN KRAL KARİKATÜR GELMİŞTİR.

• quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

quote:

Orijinalden alıntı: duygusal-adam

Tamam şükrediyoruz orası ayrı mesele ama cidden bende merak ediyorum zenginler daha mı mutlu yoksa aynı mutluğumu tadıyoruz hayatta

Yaşadığın toplum için temel diyebileceğimiz ihtiyaçlara sahipsen senden daha zenginlerin açıkçası senden çokta bir farkı olmadığını gördüm.Senin daha pahalı olanını kullanıyorlar o kadar.Nedir işte bunlar bugün için;iyi bir kalacak yer (kirada olur),elektronik bazı eşyalar,ulaşım aracı(araba,motor vs),arkadaşlarla zaman geçirebilecek kadar harçlık...Örneğin; bir hobi edineyim ve anım olsun ilerde diyorsun doğru düzgün bir fotoğraf makinası 500-1000 lira.Eğer belli yaşa kadar alamadıysan geçmişin ile alakalı belki doğru düzgün hiçbir anın bile olmuyor.Üzücü bir durum.İlerki yaşlarda kim etkilenmez ki bu durumdan,hele ki arkadaşının binlerce fotosunu gördükten sonra.

Ama temel ihtiyaçların yoksa (evet bilgisayar temel ihtiyaç oldu artık) Allah kolaylık versin.Gerçekten sabretmek ve güçlü bir iradesi olmalı ki mutlu olsun.Hayat zor gerçekten.

Yorumun için teşekkür ederim hocam sende haklısın, hayat olarak eşit olskada onların eğlencesi daha çok ve daha güzel oluyor buda bir gerçek.

•  moralimi bozan karikatür.
  • Olayın özü dünyanın bir test olmasıdır. Zengin ol, fakir ol durum fark etmiyor.
    Diyelim çok zenginsin, bu kadar paranın gücü ile dinen sapıtman çok kolay, büyük bir güç var, israfa ve harama yönelmen, dinden uzaklaşman çok kolay.
    Fakirken de, bazıları zengin, ben niye fakirim diye isyan edebilirsin.

O yüzden içinde bulunduğunuz şartlardan mutlu olup, daha kötüsü olmadığı için şükretmek, daha iyisi için de çalışmak gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExtremeHatred

quote:

Orijinalden alıntı: İsveç

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: İsveç

quote:

ulan cennet cennet diye kendinizi avutursunuz anca hiç bişey olacağı yok

Bunları diyin diyin, sonra da bağırın bizi ateist olduğumuz için eziyorlar, eziyorlar bıdı bıdı bıdı....

Biz nasıl saygı duyuyorsak, sende duyacaksın. Terbiyesizlik etme.

öldürülmemi emreden bi dine saygı duymamı mı bekliyosun?

Dine değil bana, bizlere. Liseli misin arkadaşım ? Aynı mantık penceresinden bakarsak sende benim için öldürülmesi gereken bir zındıksın, öldüreyim mi seni ? Sana saygı göstermeyeyim mi ? Bilmediğin, okumadığın bir dini hakkında konuşmayacaksın. Biz nasıl sana laf atmıyorsan dinin ile ilgili, sende bizlere atamazsın. Susarak saygı gösterirsin. Arkanı döndüğünde de istediğini de, ama bu platformda saygı duymak zorundasınız görgü kuralları içerisinde.

ben dini senden iyi bildiğim için dinsiz oldum

Oldu kardeş, iki soru sorup dinden çıkmışsın.

•  moralimi bozan karikatür.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.