Şimdi Ara

Montrö Boğazlar Sözleşmesinden Çekiliyor muyuz ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Deniz anasında omurga arıyorsun. Omurgasız onlar :) Duruma göre her şekle girerler.

• Marmara'yı ayran yaparsak çekileceğiz galiba.

• Bu çok tehlikeli bir söz, artık kimin hain olduğunu görmek lazım yoksa bunlar çok kötü işler yapacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sözleşmenin iptal olması durumunda Yeni bir sözleşmeme yapılamaması durumunda iki ayrı uluslararası düzenleme geçerliliğini koruyacak. Bunlardan ilki Lozan Antlaşması’nın 23’üncü Maddesi. Diğeri ise Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin 1’inci Maddesinin ilk paragrafı. Boğazlardan geçiş ve ulaşım serbestliği ilkesinin uygulama süresinin sonsuz olacağını bu düzenlemeler ile kayıt altına almış durumda...

Bu ne demek sen sözleşmeyi iptal etsende gemiler geçer.. yani iptal edilmesi bize bir avantaj sağlamaz tam aksine dezavantaj sağlar bu arada iptal edilmesi durumunda çünkü kontrolün olmıycak artık geçmişe yönelik bir depozito ödenmesi de söz konusu olucaktır bu parada öyle az buz bir para çıkmaz tahminim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 25 Mart 2021; 18:11:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu iş akp'yi aşar.İstanbul sözleşmesine benzemez bu, öttürürler adamı.

• Bak buraya yazıyorum, maçası yiyorlarsa yapsınlar. Yapsınlar eğer sonucu iyi, ülkeye faydalı olursa oyumla birlikte en az 10 taneda akpye kazandıracam. Bu kadar açık ve net.

• bence yapabilirler koyunlar uykusundayken.
  • Dünyanın hiçbir ülkesi sahip olduğu doğal boğazlardan geçiş ücreti alamıyor, Türkiye'ye özel değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2BDFFB04D

abd büyükelçisi lgbt dedi , aynı gün istanbul sözleşmesinden çekildik.

biri dalına basmayınca reis bir şey yapmaz.

"abd kırmızı ışıkta durmaz" ısrarlı olurlarsa kıpkırmızı olabilir.

Evet. ABD papaz dedi, Erdoğan kızıp papazı verdi.

Ey Avrupa dedi. Merkel ''Türkiye'ye yaptırımı konuşuyoruz'' dedi. Erdoğan şak ''yüzümüz Batı'ya dönüktür'' dedi.

Gün gelir de ABD'ye kafa tutabilirsek ne güzel ancak o gün bu gün değil. Bu ekonomi ile b.kumuzda boğarlar bizi. Dünya'da petrol TL ile satılır, o zaman kafa tutarız. Bu tabi ABD ne derse yapalım demek değil. Herifler şu anda güçlü. 10-20 sene sonra ne olur bilmiyoruz. Enflasyon %1-2lerde, asgari ücretin alım gücü olduğu, vergilerin makul ve gençlerin geleceğe umutla baktığı bir ülkeye razıyım ben. Ülkede huzur olsun, siyaset konuşmayalım, bu da yeter bize.

• quote:

Orijinalden alıntı: pyramidhead52

Evet, ben de kontrol ettim aynen bu şekilde yazıyor. Benim bir hukuk bilgim yok ama anayasa diğer her şeyin üstündedir diye tahmin ediyorum?

Dolayısıyla aslında bu Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin kanunen bir geçerliliğinin olmaması lazım. Montrö gibi sözleşmelerden de tek kişinin kararı ile çıkılamıyor.

Siyasetle çok ilgilenen bir insan değilim, insanları kutuplaştırıyor bütün siyasetçiler. Ama hiçbir şekilde bir kişinin eline böyle yetkiler verilmesine anlam veremiyorum, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine nasıl evet oyu kullandı bu halk gerçekten onu da aklım almıyor. Büyük bir kesim doğru düzgün okumadı bence, araştırmadılar konuyu.

Kenan evrenin darbe anayasasınada bu halk %92 verdi.Önce alkışladılar darbe yapanları sonra lanetlediler.Bu halkın akıllıca oy kullanabileceği nerede görülmüş büyük çoğunluğu ruh hastası korkak topluluğu güce tapan gücün altında ezilen piyon.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.