Şimdi Ara

Monster Tulpar T7v16 oyunda 100 derece! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
4
Favori
14.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı macunu bende kullanıyorum. Fazla ısınmayan makinelerde gerçekten verimli bir soğutma performansı oluyor fakat bizim makine 97 - 100 derece arası geçtiği için macun çok çabuk deforme oluyor bu da özelliğini yitirmesine sebep oluyor.
  • bende Cooler Master MasterGel Maker Nano Elmas Partiküllü Termal Macun sürdüm. ama sıcaklıklarda bi değişme olmadı.
    bu işte tecrübeli değilim. @Mèrt in yardımlarıyla yaptım.

toplu iğne başı kadar sürüp kutudan çıkan spatula ile yaydım.
    az mı sürdüm çok mü sürdüm bilmiyorum.
    kendi üstündeki macunu sıvamışlardı. sürülmesin gereken kısmın dışına taşmıştı baya.
    ancak ızgaraları temizleyemedim. aslında nasıl temizleyeceğimi bilemedim.
  • goksenin1 kullanıcısına yanıt
    Mèrt M kullanıcısına yanıt
    konuyu hortlatıyorum ama t5 v17.1(i7-8750h) var bende de -135.7mv undervolt yaptım, lakin power limit throttle yiyor. throttlestop programından power limitleri 52w/70w yaptım ama uygulamıyor gerçekte. yani power limiti hala 45w/56w . nasıl çözebilirim sizlerde de böyle bir sorun olmuş muydu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi y-prime -- 28 Şubat 2019; 22:57:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: y-prime

konuyu hortlatıyorum ama t5 v17.1(i7-8750h) var bende de -135.7mv undervolt yaptım, lakin power limit throttle yiyor. throttlestop programından power limitleri 52w/70w yaptım ama uygulamıyor gerçekte. yani power limiti hala 45w/56w . nasıl çözebilirim sizlerde de böyle bir sorun olmuş muydu?
    PL1 mi PL2 mi?
  • Mèrt M kullanıcısına yanıt
    1060 lı helios 10 çeker.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mobilden edit atamıyorum şimdi fark ettim konu eski biraz.

ikiside aynı kalıyor. pl1 45ten 52ye , pl2 56dan 70e çekmeye çalıştım olmadı(hiç değişmedi). şu anlık 3600mhz'ye kitledim frekansı, 45w de çalıyo sürekli throttle yemeden performansı da iyi(cinebench skoru 1154) ama gene de power limitleri düzenleyebilirsem iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi y-prime -- 1 Mart 2019; 2:4:29 >
  • y-prime Y kullanıcısına yanıt
    Biostan speedshift ayarini degistirip denediniz mi?

Biosta dediğiniz ayarı göremiyorum. Zaten sade bir bios pek fazla ayar yok.
    Throttlestopta speedshifti 0 yapınca da fayda etmiyor zira 3.9mhz yi 45w limiti ile koruyamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi y-prime -- 1 Mart 2019; 14:31:47 >
    Biosta standart olarak speedshift off durumdaydi bende. Advanced settings ayarlarinin icinde olmali. Speedshift inaktifken pl1 throttling olurken speedshift acikken pl1'e ulaşmıyor. Biostan speedshifti acip deneyin.

Bios resimdeki gibi speedshift ayarını göremedim.
    Monster Tulpar T7v16 oyunda 100 derece!

Throttlestopta speedshift kisminda yeşil SST yazisi var mi? 45/78di bendeki i7 8750h yanlis hatırlamıyorsam. 56 kesinlikle pl2 icin yetersiz ki ben 78 ile bile pl2 ye takılıyorum. Sizde speedshift default olarak aktif sanırım. Power limitleri hangi programla değiştirmeyi denediniz?

speedstep default olarak aktif speedshift kapalıydı. Speedshifti açıp speedstepi kapattım. Şu an için sadece throttlestop kullandım.
    Monster Tulpar T7v16 oyunda 100 derece!Monster Tulpar T7v16 oyunda 100 derece!Monster Tulpar T7v16 oyunda 100 derece!Monster Tulpar T7v16 oyunda 100 derece!Monster Tulpar T7v16 oyunda 100 derece!

Sizde speedshift biostan default olarak kapali su an throttlestopta speedshifti secmenizin bir islevi yok. Speedshifti aktiflestirmeniz pl açısından faydali olacaktir. Butun sekmeleri kontrol ettiniz mi biosta, overclock segmentinde de olabilir tam olarak hatırlamıyorum. İntel speedshift Technology seklinde geciyor.

Baktım hocam diğer sekmelerde de yok. Sanırım sizinki ile benim biosum aynı değil. Şu anki performansı benim için yeterli aslında zira ısılardan da memnunum (cpu-gpu ikiside 70 derece oyunlarda ve fanlar çok aşırı çalışmıyor tahmini %60 civarında) ihtiyaç durumunda xtu ile denerim throttle kaldırmayı. Yardımlarınız için teşekkürler.
    Muhtemelen ısınmayı engellemek icin firmwareden pl2 yi düşünmüşler. İ7 8750 in yük altinda 70 derecede çalışması pek olasi değil. Sizin cihaz tonfang barebone sanirim bios ondan dolayi farklidir.

I7 8750h zaten 45w bir işlemci değil mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bgrn7 kullanıcısına yanıt
    45w ama 3.9 mhzyi ancak 56w civarlarında verebiliyor anca hatta 60. sadece 1tb hdd var ayrıca güç olarak sıkıntı çıkacağını sanmıyorum kısa süreli olarak 56ya zaten çıkıyor laptop
    Bgrn7 kullanıcısına yanıt
    sorunu çözdüm. throttlestop ta fivr içinde memory kısmında "disable and lock turbo limits" yazan yerde install yazıyor ona tıklayıp bir dosya indirdim onu throttlestop klasörünün içine attım. sonra bu seçeneği aktif hale getirdim. son olarakta tpl sekmesinden güç ayarlarını ayarladım 3.9mhz de throttle olmadan çalışıyor. cinebenchte skoru 1245.

Monster Tulpar T7v16 oyunda 100 derece!Monster Tulpar T7v16 oyunda 100 derece!Monster Tulpar T7v16 oyunda 100 derece!Monster Tulpar T7v16 oyunda 100 derece!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi y-prime -- 2 Mart 2019; 3:14:22 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.