Şimdi Ara

Monster TULPAR T5 V4.1 Inceleme, Sorunlar, Fan Modifikasyonu, Parça Değişimleri (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
229
Cevap
8
Favori
20.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Video inceleme sonunda oyun testleri olan kısımda csgo sonucları da mevcut. 100 normal bir değer degil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    Aldıgım cihaz eninde sonunda bi oyun bilgisayarı ve ps3 kollları bluetooth uzerinden bağlamak istiyorum.
    bu işte en iyi program SCP driver masaustu sistemde dort dortluk bu işi haledebiliyorum..ancak bu cihazda bu iş olmadı.
    Ana Sistem dongle tanıdı zaten kendi bluetooth alcısının suruculeri yukluydu..
    ilk olarak kendi uzerindeki bluetooth alıcısından bu iş denedim ancak tanıtamadım..
    Sonra yeni bluetooth dongle denedim malesef oda olmadı..

Scp driver bluetooth alıcının uzerine kendi suruculerini yukleyerek bu iş yapıyor..
    işin garibi aygıt yoneticisinde dogru olarak surucude yuklenmiş gozukuyor..

Sonuc en az 2 adet ps3 kablosuz kolu bu cihaza nasıl bağlayabilirim??

http://emulation-general.wikia.com/wiki/SCP_Driver_Package

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 16 Ekim 2015; 11:52:51 >

• El_domingo kullanıcısına yanıt
    Sorununuz notebook ile alakalı degil, işletim sistemi Kaynaklı bir durum. Cozum icin ilgili konuya yazarsanız daha çabuk yanit alırsınız.

• mcgoktug kullanıcısına yanıt
    ustad aynı yazılımı ve aynı programı masa ustu bilgisayarımda sıkıntısız kullanıyorum..
    bu yazılım bu bilgisayarda sıkıntı cıkarıyor..kaldıkı ilgili konulardada pek bilgi bulamadım..
    Burda sormamın sebebi ps3 kollarını mosnter tulpar t5 v4 e kablosuz bağlayabilen birileri varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 19 Ekim 2015; 19:01:01 >
    Masa ustu ve dizustunde hangi isletim sistemleri var?
  • simurggggg S kullanıcısına yanıt
    iksinde de windows 8.1
  • Aradan geçen 13 ayın ardından konuyu hortlatma zamanı geldi. Yurt dışında bulunduğum sürede yeni çıkan oyunları oynama fırsatı yakaladım. Isı değerleri ve fps sonuçları her zaman tatmin edici ve iyiydi.

Son bir kaç ay içinde touchpad arızası yaşadım. Kendi kendine düzeldi. Geçen ay yine tekrarladı ve düzelmedi.
    Bununla beraber usb portlarda bazı harici Disk'leri görmeme, gamepad ve fare kullanımında gecikme/atlama yaşamaya başladım.

Cihazı servise götürdüm. 1 gün sonra yeni anakart ve touchpad takılmış şekilde teslim aldım. Haliyle ekran kartı gömülü olduğundan o da yenilenmiş oldu.

Teknik servis konusunda çok memnun kaldım. Elbette kimse arıza yaşamak ve servise gitmek istemez ama hızlı ve sorunsuz şekilde halledebiliyor olmak çok çok iyi.

Bu güne kadar yaşananlar kronolojik olarak şu şekilde;

Aldığımda RAM'lerden biri arızalıydı. Dual channell kullandığım için 2 yeni ram verildi.

Ekranda ölü piksel vardı, yenisi ile değiştirildi.

Anakart usb portlardaki sorun sebebiyle yenilendi.

Touchpad arıza sebebiyle değiştirildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 8 Şubat 2016; 10:31:41 >

• Bilgisayarımı servisten alalı 20 gün kadar oldu. Son 10 gündür fark ettiğim bir sorun vardı bugün iyice ortaya çıktı. W tuşu oyun oynarken elimi çektikten sonra basmaya devam ediyor.

Monster'ı aradım. Sanal klavye ile deneyin dendi. Windows kurulumu yapın dendi. İkisi de malesef çözüm olmadı. Sanal bilgisayar üzerinde de deneme yaptım maalesef sorun klavyede gibi görünüyor.
    Wordpad ile yaptığım deneme videosunda da görüleceği üzere fiziksel olarak takılı kalmamasına rağmen tuş basmaya devam ediyor.

Tespit etmek adına HWMonitor x64 ve kronometre kullandım. CS:GO oynarken 11dk'da ve 75-80 derece işlemci ısısına ulaştığımda sorun ortaya çıktı. İşlemci soğuduğunda düzeldi.

Bilgisayarımı yeniden servise gönderecek olmak can sıkıcı.

• GPU Overclock

NOT: Bu ayarlar ile yapacağınız işlemler cihazınıza zarar verebilir. Yapacağınız hız aşırtma ekran kartı ısısını ve güç tüketimini arttıracaktır. Deneyimli bir kullanıcı değilseniz kurcalamayın.

Bios'unuz güncel ise Advanced Chipset Ayarları altında GPU Performance Scaling ayarını görebilirsiniz. Bu ayarı açtığınızda Ekran kartınızını Overclock yapmanıza izin veriyor. Control Center AP son sürümünü indirin. Kurduktan sonra aynı klasör içinde GPU OC isimli uygulamayı açtığınızda hız aşırtma için gerekli ayar sayfası açılacak. Burada hız aşırtma yaparak daha fazla FPS alabilirsiniz.

Bu mesaja eklenen görseller:

Monster TULPAR T5 V4.1 Inceleme, Sorunlar, Fan Modifikasyonu, Parça Değişimleri

iyiymiş..

son sürümün linkini paylaşabilir misin peki?
  • Vatal V kullanıcısına yanıt
    Clevo'nun sitesinden kullandığınız Monster yada Victor hangi clevo modeline denk geliyorsa onu seçmeniz gerekiyor. Örneğin Tulpar T5 4.1 P650SE modelidir. Ancak Ben P650SG sayfasında daha güncel olan sürümü buldum. P650 benzer olduğu için sorun da olmadı.

İndirme sayfası için bağlantı;

http://www.clevo.com.tw/clevo_down.asp?lang=en
    Düzeldi mi hocam aynı sorundan ben de muzdaribim cpu neden bu kadar ısınıyor anlamadım vakit olsa da götürebilsem keşke servise geçen gün gitmeyi planladım ama yine denk getiremedim evde yapılabilecek bir şey var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: John Citizen

Düzeldi mi hocam aynı sorundan ben de muzdaribim cpu neden bu kadar ısınıyor anlamadım vakit olsa da götürebilsem keşke servise geçen gün gitmeyi planladım ama yine denk getiremedim evde yapılabilecek bir şey var mı ?

Simdilik bir sorun kalmadi. 4. kez anakart degistikten sonra isinma sorunu ortadan kalkti. CPU ve GPU anakarta tumlesik oldugu icin CPU ile ilgili bir sorun olunca anakart degisiyor. Garantimin bitmesine 6 ay kaldi. Umarim tekrar sorun yasamam.

Alttaki konuda detaylari bulabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_116021683/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 25 Haziran 2016; 9:33:44 >

• cpu , gpu anakarta bağlı olması çok acı verici bi durum , biri bozuldumu komple anakart değişiyor , garanti yoksa hadi geçmiş olsun demek gerekiyor
  • Ekran kırıldı tamire gonderdim ne yaptısyam 135$+ kdv aşağı inmediler o anda yogunluktan uğraşamadım kabul ettim yaptırdım..ama içime dert oldu bi araştırayım dedim amanın adamlar saglam kar etmişler..60$ ekranın 135$ e itelemişler. Ekranın kodu "B156HAN01.2" 30 pin ips ben düştüm bari siz düşmeyin..araştrın oyle alın..
    Gecmis olsun. Maalesef firmalar da boyle para kazaniyorlar. Ekran paneli degisimi oldukca basit bir is, dediginiz fiyata alinabiliyorsa yari yariya kar edilebilir.
  • Arkadaşlar bu pcyi ikinci el alıcam nasıl memnunmusunuz? GTX970M'in performansı yeni 2017'de nasıl? Yein çıkan AAA oyunlarda sorun çıkarıyor mu?
  • keles71 kullanıcısına yanıt
    Performans olarak hic bir sorunu yok ancak islemci cok isiniyor. Ben duzenli olarak fan temizligi ve termal macun yenilemesi yaptigim halde 1 ay sonra yine yuksek derecelerde isilar goruyorum. Kapanma/kilitlenme/donma gibi bir problem soz konusu degil ancak isinma yuzunden daha once W tusu arizalanmisti(CPU tam altinda) Garanti kapsaminda klavye degistirilmisti. (Youtube da videosunu koymustum) Aradan gecen 2 seneden sonra yine olmayaca basladigini hissediyorum.

Almadan once test etme sanisiniz varsa; MSI after burner ile isi degerlerini yuksek performansli bir oyunda test edin. 15-20dk sonra W tusunda benzer bir sorun var mi yok mu onu da anlarsiniz
    Hocam bu işlem bilgisayarın suçu değil, sony bunları üretirken başka platformlarda kullanılmaması için elinden geleni yapıyor.

Yaklaşık bir 3-5 yıl önce ps3 kollarını bağlamıştım ve sorunsuz bütün fonksiyonlarını kullanıyordum . Programın ile ilgili bir link veriyorum biraz araştırıp videolarına ulaşabilirsiniz .

http://everyday-tech.com/howto-setup-a-bluetooth-ps3-controller-on-windows-7/

https://greenhatworld.com/download-motioninjoy-v0-7-1001-software-free/

• Yaklaşık 3 sene önce almıştım bu canavar Tulpar T5 v4.1'i ama bu günlerde beni üzüyor. Sırayla sorunları yazayım.

Öncelikle anakart ve bileşenlerin fotosu:

SORUN 1: EKRANDA BELLİ BÖLGEDE RENK SORUNU:

Geçen sene yere düşürdüm. Kasada ufak bir kırık oluştu fotolardaki gibi.

Monster TULPAR T5 V4.1 Inceleme, Sorunlar, Fan Modifikasyonu, Parça Değişimleri Monster TULPAR T5 V4.1 Inceleme, Sorunlar, Fan Modifikasyonu, Parça Değişimleri

Harddisk zarar gördü, bad sector oluştu. 250 gb ssd aldım ve kapağı dikkatli açtığım sürece hiçbir problem yaşamadan ssd ile kullanıyordum.

Son 1-2 ayda, ekranda çok rahatsız edici şekilde fotodaki/videodaki sorun oluştu.

Monster TULPAR T5 V4.1 Inceleme, Sorunlar, Fan Modifikasyonu, Parça Değişimleri Videosunu İzle

Kapağı aşağı yukarı hareket ettirerek bu sorun geçici de olsa yok oluyor ama bir süre sonra tekrar başlıyor ve acayip derecede sinir bozucu oluyor.

Garantisi bittiği için kendim ekran çerçevelerini söktüm ve paneli çıkarttım. Gözle görünür şekilde bir kablo kopukluğu vb probleme rastlamadım. (İlla ki vardır bir sorun ama ben bilemiyorum gördüğüm kadarıyla).

Özellikle videonun 37. saniyesinde de göreceğiniz üzere, panelin alt noktasına parmağımı bastırdığımda ekran normale dönüyor, parmağımı çektiğimde sorun yine devam ediyor.

SORUN 2: W TUŞU BASILI KALMASI:

Bu sorun kronik sanırım. Cs, COD, Battlefield oynamak zulüm oldu resmen. FPS oyunlarında malum w-a-s-d tuşları malum olmazsa olmaz. W tuşuna 10 saniye basıyım ve sonra çekiyim, adam sanki basılıymış gibi yine ilerlemeye devam ediyor. İlla harici klavye mi kullanalım yani.

SORUN 3: SSD, DAHİLİ VE HARİCİ HARDDİK TEK OLARAK KULLANAMAMA

Bu sorun biraz geniş kapsamlı. Öncelikle şunu belirteyim, şu anda laptopta dahili 2 adet disk var. Windows'un kurulu olduğu 250 gb ssd ve dahili 750 gb hdd. 750gb hdd'de bad sector var ve onu artık kullanmak istemiyorum, değiştirmek istiyorum.

Aşağıdaki fotodaki 500 gb'lık bir harici harddiskim vardı.

SSD ile beraber kullanmak için kutusundan çıkarttım ve 750 gb'lığın yerine taktım ama ne yaptıysam bilgisayara windowsu başlatamadım.

İşin ilginç tarafı, 750 gb hdd'yi çıkarıp, sadece ssd ile bilgisayarı da başlatmayı başaramadım. 750gb şu an tek parça ve formatlı, bomboş. Her ne hikmetse, 750gb hddyi takınca laptop hiç bir şey olmamış gibi sorunsuz başlıyor.

Yani:

-SSD+750gb hdd ile laptop sorunsuz açılıyor. Hatta laptop açılınca 500 gb hdd'yi harici hdd olarak gösterirsem direkt tanıyor. Veri yazmada falan da sorun yok.

-Sadece ssd ile windows açılmıyor

-SSD+500 gb hdd ile windows açılmıyor.

Bu konularda yardım ederseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.