Şimdi Ara

Monster TULPAR T5 V4.1 Inceleme, Sorunlar, Fan Modifikasyonu, Parça Değişimleri (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
229
Cevap
8
Favori
20.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam allah için cevap verin. Bu alete uefi ile windows 8.1 kurmak sıkıntılı mı? Bazı arkadaşlar biosa girememiş. Bazıları da uefi ile windows kurduktan sonra biosa girememiş. Böyle bir sıkıntı oldu mu sizde?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir sıkıntı yok. Uefi kurulum sonrası bios a girme prosedürü farklıdır. Google aramasi yaparak resimli anlatımları bulabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Bir sıkıntı yok. Uefi kurulum sonrası bios a girme prosedürü farklıdır. Google aramasi yaparak resimli anlatımları bulabilirsiniz.

Bende bu modeli alıcam nasip olursa. Arkadaşımda aldı ancak format atmak istiyor. biosa ne denediyse giriş yapamadı. Uefi kurulum yapmıştık önceden. Bu konuda biraz daha aydınlatma imkanınız var mı hocam. Google da bir çözüm bulamadım. Birçok monster kullanıcısının bu sorunla karşılaştığını gördüm.
  • mcgoktug kullanıcısına yanıt
    batarya performansı nasıl?
  • Oyun oynamazsanız 5-6 saat götürüyor.
  • Bu laptopla The Witcher 3 oynayabilen var mı? Video ekleyebilir misiniz acaba?
  • Andrew Lincoln kullanıcısına yanıt
    Ben güç tasarrufunda 2.5 3 saat film izleyebiliyorum

• Selam arkadaşlar...Oyun için pc bakınırken Monster pc leri gördüm f/p olarak nerdeyse en uygun marka. GTX 960M li Abra A5 modelleri çok hoşuma gitti ama almışken GTX 970M li bi cihaz almak istiyorum. Abranın 970 li modellerini göremedim Tulpar serisinde varmış. Ama Abra ile aralarında neredeyse 1000 liralık fark var(bu arada beğendiğim model Tulpar T5 V4.1)
    1) Fiyatı dolayısıyla pek bi yükseltme yapamayacağım---SSD olsun.Ram olsun---Daha sonra bu yükseltmeleri kendim yapabilir miyim ya da Monster a gönderip yaptırabilir miyim?
    2) Kasa Kalitesinden.ısınmasından.soğutma sisteminden kullanan arkadaşlar bi sıkıntı yaşadı mı memnunlar mı?
    3) Ve de ben bu Tulparı alırsam beni rahat 5 yıl götürmesi lazım. Fazla taşımayacağım Genelde sabit masaüstü gibi kullanacağım sadece tatillere giderken yanıma alacağım. Kasası pek kaliteli değil diyorlar beni 5 yıl gibi bi süre götürebilir mi?
    Şimdiden çok teşekkürler sorularım biraz fazla oldu ama mazur görün bu ilk Laptopum olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: yarasa1111

Selam arkadaşlar...Oyun için pc bakınırken Monster pc leri gördüm f/p olarak nerdeyse en uygun marka. GTX 960M li Abra A5 modelleri çok hoşuma gitti ama almışken GTX 970M li bi cihaz almak istiyorum. Abranın 970 li modellerini göremedim Tulpar serisinde varmış. Ama Abra ile aralarında neredeyse 1000 liralık fark var(bu arada beğendiğim model Tulpar T5 V4.1)
    1) Fiyatı dolayısıyla pek bi yükseltme yapamayacağım---SSD olsun.Ram olsun---Daha sonra bu yükseltmeleri kendim yapabilir miyim ya da Monster a gönderip yaptırabilir miyim?
    2) Kasa Kalitesinden.ısınmasından.soğutma sisteminden kullanan arkadaşlar bi sıkıntı yaşadı mı memnunlar mı?
    3) Ve de ben bu Tulparı alırsam beni rahat 5 yıl götürmesi lazım. Fazla taşımayacağım Genelde sabit masaüstü gibi kullanacağım sadece tatillere giderken yanıma alacağım. Kasası pek kaliteli değil diyorlar beni 5 yıl gibi bi süre götürebilir mi?
    Şimdiden çok teşekkürler sorularım biraz fazla oldu ama mazur görün bu ilk Laptopum olacak.

Ben çok memnunum. Oyunlarda optimum ayarlar ile 55-65 derece arası isi ile oynuyorum. Kasa kalitesi gayet güzel. Fiyat farkına kesinlikle değer. Uzun yıllar idare eder. Yükseltme işini hiç kafanıza takmayın. Ister kendiniz yaparsınız ister Monster sizin için halleder.

• mcgoktug kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkürler güle güle kullanın...Umarım En kısa sürede alırım bende cihazı.
  • Dostlar 4.1 e GTX 980M takılamıyormuş galiba kasa ince olduğundan...İleride sıkıntı olmasın diye daha kalın kasalı olan V1.4.1 mi almalıyım sizce yoksa 970M bir hayli götürebilir mi? Malum her geçen gün hayvani grafikli oyunlar çıkıyor.
  • Ayni kasada 980m olan model de mevcut. Kasa 2mm daha kalın o kadar. 980m %10 daha performanslı. 970m Overclock yapıldığında hemen hemen ayni değerleri yakalayabiliyor.

• Abi benim Tulpar T5 4.1 de kulaklık jakından ses gelmiyor, driverları falan tam kurdum realtek falan ama sorun nedir acaba?
  • Kulaklık takıldığında ses kesiliyor mu? Yazilimsal oldugunu düşünüyorum.

• quote:

Kulaklık takıldığında ses kesiliyor mu? Yazilimsal oldugunu düşünüyorum.

Sizin incelemeniz sayesinde t5 v4.1 sahibi olmuştum ama haketmeyenleri yapıyorlar malesef birinci.

• quote:

Orijinalden alıntı: RABBANİYYUN

quote:

Sizin incelemeniz sayesinde t5 v4.1 sahibi olmuştum ama haketmeyenleri yapıyorlar malesef birinci.

Sonucun böyle olacağı zaten baştan belliydi. Cihazı ilk alanlardanım. Enine boyuna anlatmaya çalıştım. Yerli ve yabancı bir cok inceleme videosu izledim. Birinci Seçilen videoda yapılmayan testleri yaptim. Demek ki yeterli görülmedi. Sizin işinize yaradıysa ne mutlu ;)

• quote:

Driveri tekrar yükledikten sonra düzeldi. Teşekkürler
  • gpu-z programıyla gtx 970m ekran görüntülerini atabilecek arkadaş varmı? Default Mhz 594 görünüyor bu modelde internetteki video incelemelerde.
  • Monster skylake islemcili modellerini bekleyecegiz artik :))

• Beyler cs go da kaç fps alıyorsunuz ? 100 civarı alıyorum ben normalmi bu bilgisayar için kafayı yedim
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.