Şimdi Ara

Monster Tulpar T5 GTX 1060 dizüstü inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
1.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İncelememize konuk olan dizüstü bilgisayarın öne çıkan özellikleri şu şekilde
    Monster Tulpar T5 V8.1 

Core i7 6700HQ işlemci
    Nvidia GTX 1060 ekran kartı
    2 mini display port, 2 USB 3.1 v2 Type-C USB Portu
    Nvidia G-Sync destekli IPS Mat ekran 
    1x 240GB m2 SSD + 1x 1TB HDD
    8GB 2133MHz DDR4L bellek
    RGB LED aydınlatmalı klavye
    Çift fan ile güçlü soğutma
    2.5Kg 

• Daha dün araştırıyordum bu bilgisayarı, ama hiç bir yerde incelemesini bulamamıştım. Dün neden kimse bunu incelememiş derken şimdi bu video Sanki sesimi duyup da yapmışsınız gibi, ellerinize sağlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunu alan adam bol bol ram ve SSD eklemeli

• İnceleme için teşekkürler, acaba kendi ekranını kullanırken de kasa aynı oyunlarda bu ısı değerlerine ulaşıyor mu, ısının "wasd" kısmında yoğunlaşması biraz korkuttu. Fiyat konusu birkaç defa geçse de tam fiyatın söylenmemesi sanırım bilinçli olarak tercih edilmiş birşey. Fiyat 5600 TL'lerden başlıyor. Tam bir oyun canavarı, masaüstü pc performansı veriyor evet ama kaç nesil sonra aynı performansı benzer sessizlikte görebileceğiz merak ediyorum.

• Kaç para? izledim ama fiyatı kaçırdım galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uranuslu61 -- 21 Kasım 2016; 0:03:55 >
  • Güzel makina, keşke touchpadi kaldırarak numerik tuşlarınn yerine alsalar klavye ile komple önde olsa, gerideki boşluğa daha güçlü bir ses sistemi koysalar, yük altında fandan gelen ses de kaybolur gider..

• Erdi abi Mesud abi güzel incelemeydi, elinize sağlık; yalnız bu bilgisayarda 3 adet fan var 1 tanesi 2 adet ısı borusuyla işlemciyi 2 tanesi 3 adet ısı borusuyla ekran kartını soğutuyor. O bilgiyi düzeltirseniz yalnış bilgilendirmemiş olursunuz.

• Fiyatı neden söylemediniz bu nasıl inceleme

• 6000 tl şaka mı

2500 tl vermem

• MuscleTower kullanıcısına yanıt
    Fiyat 5600 ama bir ay sonra Monster doların yükselişinden dolayı zam yaparsa fiyatının bir anlamı olmayacak. Böyle şeylerden dolayı sanırım söylemiyorlar fiyatları...
  • Dolar bu haldeyken bir şey sayın almak imkansız.

• 2k test sacma olmus. 1080p de daha ideal calisir, o kadar da cok isinmaz. Sonucda 980 ayarinda bir kart.

• Burdan yetkililere sesleniyorum. Harici ekran kartı dock'u üretmeyecek misiniz?

• İnceleme gerçekten güzel ve detaylı olmuş. SSD modeli nedir?

• Cihazı yaklaşık 4 aydır kullanan biri olarak;

Panel rezalet. Forumunuzda da konusu mevcut eğer okumadıysanız girin bir okuyun derim. Satın aldığım için Monster'ın sitesinden yorum yaptım ki insanlar bilgilensin, ancak yorumu yayınlama gereği duymadılar. Böyle rezalet bir panel olamaz.. Onu da geçtim panel değişimi yokmuş IPS panel zaten böyle olurmuş :) Tabi biz kara cahiller hayatımızda hiç IPS panel görmedik kullanmadık. Işık sızması olsun sorun değil ama ekranın 5/6 farklı yerinden 6/7 cm arasında sızma varsa bu resmen saçmalıktır.

Buyrun konu:https://forum.donanimhaber.com/m_120158270/tm.htm
    https://store.donanimhaber.com/2d/96/73/2d96730c7a6a2611f3209043cdc989e3.jpghttps://store.donanimhaber.com/a3/22/ea/a322eac30f6449facd7e5285a44e7343.jpg

• Bu laptoplara ciddi ciddi para veren var mı arkadaş?

Gidin Almanya'dan 1070M li laptop alın uçak parasıyla daha ucuza gelir :)

• İnceleme çok güzel ve önemli detaylara değinmiş. Tek eksik ısınma değerlerine 1080pde de göz atsaydınız keşke.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musa_unsal2005 -- 21 Kasım 2016; 12:18:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetelmas82

2k test sacma olmus. 1080p de daha ideal calisir, o kadar da cok isinmaz. Sonucda 980 ayarinda bir kart.

Gpu %99'da çalıştıkça çözünürlüğün bir anlamı yok, özellikle 2k'da cpu kullanımı düşer daha da soğuk çalışır diyebiliriz ama sende tam tersi bi kafa var.

• quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

6000 tl şaka mı

2500 tl vermem

fiyatı savunmuyorum ama dolar an itibari ile 3,387 bu leptop ilk çıktığında yanlış bilmiyorsam 5.200tl civariydi ekran kartı sadece 1200-1400tl siz zaten 2500tl vermicekseniz bu leptop ile işiniz yok demektir şöyle birşey var masa üstü sistemdizersek 6bin tl ye bir kaç tık iyi donanım alabilir ama leptop sonuçta bu ve taşınabilirliği yüksek o yüzden bu miktar türkiye için normal
  • quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

Dolar bu haldeyken bir şey sayın almak imkansız.

Dostum haklısın ama üzülerek söylüyorum ki doların inmeye pek niyeti yok gibi. Hatırlarsan zamanında dolar 2,5 tl olduğunda da yadırgıyorduk şimdi o banda tekrar düşse halay çekeriz. Yani kişisel fikrimdir bu ürün içinde konuşmuyorum ama dolar kuruna bağlı bir ürün alınıyorsa beklemenin pek bir anlamı yok çünkü dolar her geçen gün artıyor ve pek duracak gibi de durmuyor.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.