Şimdi Ara

Monster Tulpar Platformu (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
932
Cevap
13
Favori
29.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yedaself

Üretim teknolojisi ile alakalı evet ama panelin etrafındaki çerçevenin bunu minimum seviyeye indirmesi lazım yani kullanıcıyı rahatsız etmeyecek seviyeye. Ben bilgisayarı sürekli karanlık ortamda kullanıyorum ve düzenlediğim görsel, izlediğim film/dizi veya oyun da karanlıksa köşeler sarı sarı parlıyor. Bu durum ekranın arkasından kapağa baskı yapılınca azalıyor. Biraz araştırırsanız yerli/yabancı bütün sitelerde bu olayın tek çözümünün yenisi ile değiştirilmesi olduğundan bahsediliyor. Yani bütün IPS paneller bu sorunu taşımıyor. Oradaki bütün cihazlarda da bu sorunun rahatsız edecek seviyede olması imkansız. Arkadaşımın Abra modeli bilgisayarında hiç yok mesela.

Magazada kendim birebir test ettim alırkende biliyordum. Daha önceki monsterimdada vardı. Hatta ölü pixel vardı huma modelimde lcd değiştirildi. değişen lcd de vardı. IPS panellerde %99 da var içiniz rahat edecekse gönderebilirsiniz tabiki yaşadıklarım bunlardan ibaret.
    Karanlıkta siyah sahneli oyunlarda dediginiz sorunların hepsi bendede oluyor malesef.

• Yedaself kullanıcısına yanıt
    Sn. Yedaself;

Belirttiğiniz durum bir hatadan kaynaklı değildir bu durumun bir hata olarak kabul edilebilmesi için panel üreticilerinin belirlemiş olduğu uluslararası standartlar devreye giriyor.

Konu ile ilgili olarak 444 26 04 numaralı müşteri destek hattımızı aramanızı ve arkadaşlarımıza konuyu iletmenizi rica ediyoruz. Arkadaşlarımız size konu ile ilgili yardımcı olacaklardır.

Saygılarımızla,

MONSTER Müşteri Hizmetleri

• Sitedizde neden BİOS güncellemesi verilmiyor anakartlarda hiçbir hata veya bir başka bişey için hiç güncellemeniz yok
  • Bilgisayarı pazartesi günü servise göndermiştim bugün elime ulaştı. Kendilerine teşekkür ediyorum. Beni perşembe günü arayıp ışık sızması olayının ellerindeki bütün panellerde olduğunu bunun bir sorun olmadığını ama müşteri memnuniyeti için paneli değiştirdiklerini yeni taktıkları panelde de bu durumu görebileceğimi söylemişlerdi. Ben de kendilerine durum rahatsız edecek seviyede olmasaydı göndermezdim dedim haklısınız bu panelde ışık sızması bayağı vardı dediler. Şu an sadece ekranın sağ üst köşesinde ekranın ortasına doğru yayılmayan bir sızma var o da rahatsız etmiyor şu an.
  • Beyler 2x 7mm sata girişi nasıl oluyor
    Bide kendim sdd taksam garantim gidermi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NowOrN3wer kullanıcısına yanıt
    2,5"lik iki adet diskin sığabileceği büyüklükte demektedir o hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.5 yılı geçti, çok memnunum bilgisayarımdan. 4-5 ayda bir ücretsiz kontrole gönderebiliyormuşuz, yeni öğrendim. Artık Monster'a götürdüğüm 3. 970m müşterisi oldu dün ile birlikte, kendilerine de söyledim hediye bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nytekrias

2,5"lik iki adet diskin sığabileceği büyüklükte demektedir o hocam.

Anladım hocam kısaca 7mm kalınlığında 2 ssd kullanabileceğim bu özellik çok işime yarayacakta emin olmak için sormuştum

2 sorum daha olacak 5700hq mu yoksa 6700hq mu sizce

Ve aranızda linux kuran varmı?

Fiyat olarak çok fark yoksa tabii ki yenisini tercih edin ama illa ki 6700 almak zorunda değilsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Tulpar T5 4.1 uzerinde Ubuntu 15.10 + Windows 10 dual-boot kullaniyorum, sorun olursa yardimci olurum.
  • Yedaself kullanıcısına yanıt
    ekranınız ips mi yok tn mi ?
  • kdr_81 kullanıcısına yanıt
    ips
  • quote:

Orijinalden alıntı: simurggggg

Tulpar T5 4.1 uzerinde Ubuntu 15.10 + Windows 10 dual-boot kullaniyorum, sorun olursa yardimci olurum.

hocam ubuntuyu ayrı bir diskemi kurdunuz ve her hangi bir driver sorunu yaşadımı ubuntu kısmı win8.1 ve ubuntu kurmayı planlıyorumda iki farklı sürücüye
    HDD varken standart once Windows, uzerine Linux kurmustum. SSD satin aldiktan sonra UEFI'i aktive edip bu sefer SSD uzerine ayni sekilde kurdum, hic bir sikinti yasanmiyor. Soruna cevap olarak, ayri disklere kurmadim, ayni disk uzerinde Ubuntu installer'iyla yaratilmis farkli partition'lara kurdum.

Surucu problemi yasanmiyor. Acikcasi parmak izi ve kart okuyucu'lari hic denemedim ama bunlar disindaki hic bir cihazda sorun olmuyor. Hatta Ubuntu'yla gelen touchpad surucusunun Windows'unkinden cok daha iyi oldugunu soyleyebilirim, Mac'lerin touchpad'ine yakin hassasiyette calisiyor. Ha bir de kart calisiyor olmasa da NVidia ekran kartinin fan'i devamli donuyor. Yalniz duyulamayacak kadar dusuk hizda oldugu icin fazla dert etmedim, pil performansina fazla etkisi olacagini dusunmuyorum.
  • monster tulpar t7 v3.1 kullanıyorum ssd tavsiyeleriniz nelerdir bir de evde kendim montaj edebilirmiyim ?
  • monster tulpar t7 v3.1 kullanıyorum ssd tavsiyeleriniz nelerdir bir de evde kendim montaj edebilirmiyim ?
  • eski laptopumdan çıkma

tulpar abra tüm modellerle uyumlu ips ekran satıyorum arkadaşlar;

bakmak isteyen

http://forum.donanimhaber.com/m_111683956/f_//tm.htm#111683956
  • Tulpar t5v4.2 yada v4.2.1 kullanan varmı varsa benle iletişime geçebilirmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: NowOrN3wer

Tulpar t5v4.2 yada v4.2.1 kullanan varmı varsa benle iletişime geçebilirmi?

t5 v4.2.1 kullanıyorum. Sorularınızı sorabilirsiniz.
  • Tulpar T5 V4.2 sahibiyim. Pc dün elime ulaştı. Her şeyini kurdum kullanmaya başladım. Lakin bugün mavi ekran ile video dxgkrnl fatal error hatası aldım. Sonrasında pc sürekli bib sesi çıkartıp kendini kapamaya başladı. Kendini kapattığı için herhangi bir düzeltme işlemine gidemiyorum. Yurtdışında olduğum için kısa zamanda teknik servise gönderemiyorum. Herhangi bir önerisi olan var mı?

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.