Şimdi Ara

Monster Tulpar Platformu (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
932
Cevap
13
Favori
29.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tulpar T5'de power tuşuna basınca laptopun ışıkları yandıgı halde ekrana goruntu gelmeme sorunu yaşayan oldu mu? 4-5 ay önce servise yolladım ram değişti sorun kalmamıştı ama yine başladı power ışığı yanıyor ekrana goruntu gelmiyor
  • Assassin's Creed Syndicate oyununda Ulaşılabilecek en yüksek ayarlarda Gtx 970m ile 24 fps alıyorum. Nvidia Gameworks ile ilgili ayarlar kapatılınca bu fps 40 oluyor. Merak eden olursa çoğu oyun için aldığım değerleri yazabilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nytekrias

Assassin's Creed Syndicate oyununda Ulaşılabilecek en yüksek ayarlarda Gtx 970m ile 24 fps alıyorum. Nvidia Gameworks ile ilgili ayarlar kapatılınca bu fps 40 oluyor. Merak eden olursa çoğu oyun için aldığım değerleri yazabilirim.

Ya optimizasyonu kötü ya da artık bu ekran kartı da gelecek oyunları yüksek ayarlarda oynatmak için yeterli gelmemeye başlayacak.

Oyun sektörü kullanılan teknolojiler geliştikçe çok nankörleşti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 21 Kasım 2015; 14:34:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teoska

quote:

Assassin's Creed Syndicate oyununda Ulaşılabilecek en yüksek ayarlarda Gtx 970m ile 24 fps alıyorum. Nvidia Gameworks ile ilgili ayarlar kapatılınca bu fps 40 oluyor. Merak eden olursa çoğu oyun için aldığım değerleri yazabilirim.

Ya optimizasyonu kötü ya da artık bu ekran kartı da gelecek oyunları yüksek ayarlarda oynatmak için yeterli gelmemeye başlayacak.

Eskiden daha kötüydü durum. High-end mobil ekran kartları daha yeni çıktığı zamanlarda bile ultranın hayal olduğunu biliyorum. Gtx970m çıkalı bir yılı geçti. Çok absürd ayarlar açılmadığı sürece ultrada oynatıyor rahat. Daha düşmedi ultradan. Hatta zorlasan 4k'da bile oynatıyor.http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-970M.126694.0.html
    Bence hala haddinden güçlü bir kart. r9-280x gtx960 ayarında. Daha uzun bir süre iyi grafikler ile oyun oynarız gibime geliyor. İyiki de dolar çıkmadan önce almıştım t5 v4.1'i... Çok fena kardayım.

• Hala bu kartları tam potansiyelinde kullanmıyoruz. Bir de nvidia gameworks gereksiz derecede yük oluşturan teknolojiler. Ben grafikten ziyade oyunla ilgilendiğim için rahatsız olmuyorum bu teknolojiler olmayınca. Zaten konsollar gelişmeleri biraz kısıtlıyor grafik açısından.

• BABASCARFACE kullanıcısına yanıt
    Zaten notebookta degişecek sadece ram var diger bileşenler onboard oldu için müdahale edemezler. Sorun devam ediyorsa servise verin derim board arızası varsa değişimi yapılacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hippokrates

quote:

Orijinalden alıntı: teoska

quote:

Eskiden daha kötüydü durum. High-end mobil ekran kartları daha yeni çıktığı zamanlarda bile ultranın hayal olduğunu biliyorum. Gtx970m çıkalı bir yılı geçti. Çok absürd ayarlar açılmadığı sürece ultrada oynatıyor rahat. Daha düşmedi ultradan. Hatta zorlasan 4k'da bile oynatıyor.http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-970M.126694.0.html
    Bence hala haddinden güçlü bir kart. r9-280x gtx960 ayarında. Daha uzun bir süre iyi grafikler ile oyun oynarız gibime geliyor. İyiki de dolar çıkmadan önce almıştım t5 v4.1'i... Çok fena kardayım.

Daha 3 yıl idare edeceğini düşünüyorum zaten. Tabii 3 yıl sonraki oyunları Ultra düzeyde açmaya yetmez; ama o zamana kadar zaten yeni bilgisayar alınır/toplanır.

AC serisinde Black Flag'den itibaren bir optimizasyon sıkıntısı var gerçi. Özellikle de Unity'de. Çok anormal karşılamıyorum.

Star Wars Battlefront'un önerilen sistem özellikleri uçuk kaçık olmasına rağmen (16 GB RAM, 6. nesil Intel Core i5/i7 işlemci, GTX970 [masaüstü olan] vb.) GTX970M ile Ultra ayarlarda 50-60 FPS arası oynanan videolar var YouTube'da. NotebookCheck.net'te de ortalama 60 FPS çıkmış. Belli de olmuyor yani.

• quote:

Hala bu kartları tam potansiyelinde kullanmıyoruz. Bir de nvidia gameworks gereksiz derecede yük oluşturan teknolojiler. Ben grafikten ziyade oyunla ilgilendiğim için rahatsız olmuyorum bu teknolojiler olmayınca. Zaten konsollar gelişmeleri biraz kısıtlıyor grafik açısından.

Tam potansiyel? Neden ki?

Konsol konusunda da Batman Arkham Knight PC için bir facia olmuş ve ters köşe yapmıştı. Şu anki durumunu bilmiyorum, daha iyileşmiştir muhtemelen de. İlk çıktığında konsol sürümünün grafikleri PC portunun grafiklerinden daha ayrıntılı ve kaliteliydi. GTX970M ile şimdi bu da yüksek ayarlarda akıcı oynanabiliyor gördüğüm kadarıyla.

• Arkadaşlar killer wireless 1202 kartlı tulpar v2.3 ümde ping spike lar ve wifi dan düşmeler yaşıyorum, aldığımdan beri her türlü şeyi denedim ama düzeltemedim yardımcı olabilecek var mı? Burada da çözüm bulamazsam garantiye yollamayı düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar mavi ekran alıyorum ve ram testi yaptıgımda ekrandaki gibi bilgiler çıktı ramlerde sorun oldugu anlaşılıyor sizin yorumunuz nedir ?

http://dosya.co/oj463ei06pte/20151125_205810.jpg.html
    http://dosya.co/af5ui2nt3ukt/20151128_072300.jpg.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahsiyet -- 28 Kasım 2015; 9:02:41 >
  • sahsiyet S kullanıcısına yanıt
    Sn. sahsiyet;

444 26 04 numaralı müşteri destek hattımızı arayarak arkadaşlarımıza yaşadığınız problemi iletmenizi rica ediyoruz.

Saygılarımızla,

MONSTER Müşteri Hizmetleri
  • Fucuklu Sumurta kullanıcısına yanıt
    Sn. Fucuklu Sumurta;

Teknik servisimizi arayıp arkadaşlarımızdan bilgi aldınız mı?

Saygılarımızla,

Hocam bazı killer internet adaptörleri problemli olabiliyor. Driverları güncellemeyi deneyin ve monster ile iletişime geçin. Hiçbiri olmazsa kartı değiştirtin derim.

• Driverları güncellemiştim zaten, o zaman teknik servisi arayacağım

• Ekranında ışık sızması olduğu için ekranını değiştirtebilen var mı? Ekran şu şekilde=https://drive.google.com/open?id=0B5VpiWCj_OavS1RhRVI2S0x3bWc
    Kendilerine mesaj olarak bildirdim hatta fotoğrafı da gönderdim onlar da bize gönderin kutunun içine bu fotoğrafı da koyun inceleyelim dediler. Eğer hiçbir şey yapmadan geri göndereceklerse hiç göndermeyeyim zaten üç haftadır bilgisayarsızdım gidip gelmesi yine bir haftayı bulur.
  • Yedaself kullanıcısına yanıt
    Sn. Yedaself;

Arkadaşlarımız size bilgiyi vermişler şayet ekranda söylediğiniz gibi bir problem tespit edilmesi durumunda yapılması gereken işlemler gerçekleştirilerek ürününüz en kısa sürede tarafınıza geri gönderilecektir.

Saygılarımızla,

Sn. Fucuklu Sumurta;

Vakit kaybetmeden teknik servisimizi aramanızı rica ediyoruz arkadaşlarımıza probleminizi anlatın size memnuniyetle yardımcı olunacaktır.

Saygılarımızla,

• quote:

Orijinalden alıntı: Yedaself

Ekranında ışık sızması olduğu için ekranını değiştirtebilen var mı? Ekran şu şekilde=https://drive.google.com/open?id=0B5VpiWCj_OavS1RhRVI2S0x3bWc
    Kendilerine mesaj olarak bildirdim hatta fotoğrafı da gönderdim onlar da bize gönderin kutunun içine bu fotoğrafı da koyun inceleyelim dediler. Eğer hiçbir şey yapmadan geri göndereceklerse hiç göndermeyeyim zaten üç haftadır bilgisayarsızdım gidip gelmesi yine bir haftayı bulur.

Merhaba aynı durum bendede var alırken çok inceledim teknik servisteki arkadaşlarlada görüştük bizzat test cihazını aldık karanlık odada test ettik bu durumun oradaki cihazların hepsinde oldugunu ve sorun olmadıgını msi gibi markalardada oldugunu söylediler. Bundan önceki 13.3" huma model cihazımdada vardı. Üretim teknoloisi ile ilgili bir durum oldugu söylendi. Sadece o ışık bazen kenarda bazen ortada çıkabiliyor diye bilgisi verildi.Göndersen baksalar değişim bile yapsalar aynı durum yine olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahsiyet -- 30 Kasım 2015; 12:22:11 >

• sahsiyet S kullanıcısına yanıt
    Üretim teknolojisi ile alakalı evet ama panelin etrafındaki çerçevenin bunu minimum seviyeye indirmesi lazım yani kullanıcıyı rahatsız etmeyecek seviyeye. Ben bilgisayarı sürekli karanlık ortamda kullanıyorum ve düzenlediğim görsel, izlediğim film/dizi veya oyun da karanlıksa köşeler sarı sarı parlıyor. Bu durum ekranın arkasından kapağa baskı yapılınca azalıyor. Biraz araştırırsanız yerli/yabancı bütün sitelerde bu olayın tek çözümünün yenisi ile değiştirilmesi olduğundan bahsediliyor. Yani bütün IPS paneller bu sorunu taşımıyor. Oradaki bütün cihazlarda da bu sorunun rahatsız edecek seviyede olması imkansız. Arkadaşımın Abra modeli bilgisayarında hiç yok mesela.

• MonsterMusteriHizmetleri kullanıcısına yanıt
    Böyle bir sorun daha önce başıma gelmediği ve ilk defa bir ürününüzü kullandığım için endişelerim var. Bu yüzden arkadaşlardan bilgi almak istedim. Yoksa firmanızı veya bu modeli kötülemiyorum. Umarım en kısa zamanda sorunum çözülür.

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.