Şimdi Ara

MONSTER® Q63P150HM03 15.6' F/P Ürünü (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.010
Cevap
6
Favori
73.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yusei

quote:

Orijinalden alıntı: ceza2000

"Herhangi bir kuyruk acım yok, benim hakkımda hiç bir şey bilmeden bunu nasıl söylebildiğinizi anlayamadım. ama yalan söylemek doğru bir davranış değil. fiyat performans olarak şu anda satılan notebooku yaklaşık indirimli fiyatın 700TL altı gibi bir fiyata aldım, ancak benimkisi özel bir durumdan kaynaklanıyordu.."

Sn @yusei seviyeniz ve tartışa uslubunuz için teşekkürler, tam olarak detay vermeyecek olsamda bu işlerle alakalı olduğumu söyleyebilirim, 100 dolarlık bir ürünün 1000 liraya satılması üreticiden satıcıya gibi durumlar'da mümkün, ancak bu notebooklar elimize gelene kadar bir çok yerden el değiştiriyor, mesela Sadece Ekranı ele alalım, önce ekran üreticisi üretiyor, clevo'ya satıyor, Clevo monstere satıyor, monster ise son tüketiciye. Yani bir ürün bizim elimize gelene kadar 3 kere satılıyor, Bu sebeple ne maliyetle üretildiğinin bir önemi yok. Dediğiniz gibi devhasa(10 kat) kar marjlalrı ile satmıyor yani monster. Belki işlemcinin arge hariç üretim maliyeti 1 dolar ancak, ne monster ne başka bi marka bunu bu fiyata alamıyor. Yani verelim 1000$'a gitsin diye bir şey sözn konusu değil, Bu ürünleri getirmesi vergilerinin ödenmesi gümrük işlerinin yapılması servis altyapısının kurulması, amerikaya oranla 1 sene fazla garanti verilmesi bile ağır bir masraf getiriyor, Monster bilgisayar kendi kulvarındaki diğer markalara bakıldıgında extreme makine üretenler arasında nerdeyse yarı yarıya ucuz satıyor(560m'li bir asus 4milyara satılıyor). Ayrıca amerikada bile Clevo Bilgisayarlar (yani monster'in sattıklarının aynısı) Türkiyeden pahalıya satıyor. Monster tüm imkanlarını sağlayarak ön ödemeli sipariş vs. Bu hayal ürünlerini uygun fiyatlarla elimze ulaştırırken, Astarını istemenin doğru olduğunu düşünmüyorum.
    Umarım anlatabilmisimdir...

Teşekkürler MONSTER sayenizde bilgisayar adına, ülkemizde kaliteye ulaştık.

dikkat et ben belki 100 den alıp 1000 den satıyor dedim bu konuda hala bi açıklama yapmamaları bizi çeşitli düşüncelere itiyor kaldıki ben bi laptoptan en az yarısı kadar kar elde ettiklerini düşünüyorum yarısı kadar kar etceğine böyle kampanya yapıp kar seviyesini biraz düşürüp daha fazla satış yapıp sürümden de kazanabilirler bu sadece bi fikir ve kaldıki benim fikrim değildi sadece aklıma yatan bi fikir oldu ayrıca zaten monster dan memnun olmasam görür görmez 3 gün sonra gidip yerinden direk alıp eve getirip kullanmaya başlamazdım sadece acaba olabilir mi diyoruz sonuçta avrupa da ve dünyada ekonomik kriz varken bizler burda 3 milyar 5 milyar 10 milyar verip laptop alıyoruz ve hala monster yetkililerinden bukonuyla ilgili hiçbir cevap yok desinler ki bu bizi zarara uğratır ve pirince giderken evdeki bulgurdan oluruz falan filan bizde anlayışla karşılarız zaten ama hala ses seda yok eğerki monster bi laptoptan 2.5 tan satıyosa 1.25 kar edebiliyosa bu kampanyayı yapması bişey kaybettirmez

+1
    açıkcası kurtarmama durumunu anlamış degılım arkadaşlar en basıtınden geçen medıa mark umranıye ıcın ındırım yaptı pıyasada 2400 tl ye satılan hp dv6 urununu 1699 tl ye sattı gerısını sız duşunun arada 700 tl fark var ve 40 adet stok sınırlı sattıgı söylenıyor şimdı bu adamlar zararına mı sattı yoksa pıyasadakı 2400 luk satıcılarmı kat ve kat karına sattı not: medıa mark daha 1700 e sattıgı urununde vergısını öduyecek yanı 1700 tl nakıt geçmıcek elıne

ben ınanıyıyorum kı bu sorun ıstense %3 nakıt ındırımını %10 yapsalar zaten sorun hallolur lakın ıste..

• quote:

Orijinalden alıntı: Castiel

quote:

Orijinalden alıntı: yusei

quote:

Orijinalden alıntı: ceza2000

"Herhangi bir kuyruk acım yok, benim hakkımda hiç bir şey bilmeden bunu nasıl söylebildiğinizi anlayamadım. ama yalan söylemek doğru bir davranış değil. fiyat performans olarak şu anda satılan notebooku yaklaşık indirimli fiyatın 700TL altı gibi bir fiyata aldım, ancak benimkisi özel bir durumdan kaynaklanıyordu.."

Sn @yusei seviyeniz ve tartışa uslubunuz için teşekkürler, tam olarak detay vermeyecek olsamda bu işlerle alakalı olduğumu söyleyebilirim, 100 dolarlık bir ürünün 1000 liraya satılması üreticiden satıcıya gibi durumlar'da mümkün, ancak bu notebooklar elimize gelene kadar bir çok yerden el değiştiriyor, mesela Sadece Ekranı ele alalım, önce ekran üreticisi üretiyor, clevo'ya satıyor, Clevo monstere satıyor, monster ise son tüketiciye. Yani bir ürün bizim elimize gelene kadar 3 kere satılıyor, Bu sebeple ne maliyetle üretildiğinin bir önemi yok. Dediğiniz gibi devhasa(10 kat) kar marjlalrı ile satmıyor yani monster. Belki işlemcinin arge hariç üretim maliyeti 1 dolar ancak, ne monster ne başka bi marka bunu bu fiyata alamıyor. Yani verelim 1000$'a gitsin diye bir şey sözn konusu değil, Bu ürünleri getirmesi vergilerinin ödenmesi gümrük işlerinin yapılması servis altyapısının kurulması, amerikaya oranla 1 sene fazla garanti verilmesi bile ağır bir masraf getiriyor, Monster bilgisayar kendi kulvarındaki diğer markalara bakıldıgında extreme makine üretenler arasında nerdeyse yarı yarıya ucuz satıyor(560m'li bir asus 4milyara satılıyor). Ayrıca amerikada bile Clevo Bilgisayarlar (yani monster'in sattıklarının aynısı) Türkiyeden pahalıya satıyor. Monster tüm imkanlarını sağlayarak ön ödemeli sipariş vs. Bu hayal ürünlerini uygun fiyatlarla elimze ulaştırırken, Astarını istemenin doğru olduğunu düşünmüyorum.
    Umarım anlatabilmisimdir...

Teşekkürler MONSTER sayenizde bilgisayar adına, ülkemizde kaliteye ulaştık.

dikkat et ben belki 100 den alıp 1000 den satıyor dedim bu konuda hala bi açıklama yapmamaları bizi çeşitli düşüncelere itiyor kaldıki ben bi laptoptan en az yarısı kadar kar elde ettiklerini düşünüyorum yarısı kadar kar etceğine böyle kampanya yapıp kar seviyesini biraz düşürüp daha fazla satış yapıp sürümden de kazanabilirler bu sadece bi fikir ve kaldıki benim fikrim değildi sadece aklıma yatan bi fikir oldu ayrıca zaten monster dan memnun olmasam görür görmez 3 gün sonra gidip yerinden direk alıp eve getirip kullanmaya başlamazdım sadece acaba olabilir mi diyoruz sonuçta avrupa da ve dünyada ekonomik kriz varken bizler burda 3 milyar 5 milyar 10 milyar verip laptop alıyoruz ve hala monster yetkililerinden bukonuyla ilgili hiçbir cevap yok desinler ki bu bizi zarara uğratır ve pirince giderken evdeki bulgurdan oluruz falan filan bizde anlayışla karşılarız zaten ama hala ses seda yok eğerki monster bi laptoptan 2.5 tan satıyosa 1.25 kar edebiliyosa bu kampanyayı yapması bişey kaybettirmez

+1
    açıkcası kurtarmama durumunu anlamış degılım arkadaşlar en basıtınden geçen medıa mark umranıye ıcın ındırım yaptı pıyasada 2400 tl ye satılan hp dv6 urununu 1699 tl ye sattı gerısını sız duşunun arada 700 tl fark var ve 40 adet stok sınırlı sattıgı söylenıyor şimdı bu adamlar zararına mı sattı yoksa pıyasadakı 2400 luk satıcılarmı kat ve kat karına sattı not: medıa mark daha 1700 e sattıgı urununde vergısını öduyecek yanı 1700 tl nakıt geçmıcek elıne

ben ınanıyıyorum kı bu sorun ıstense %3 nakıt ındırımını %10 yapsalar zaten sorun hallolur lakın ıste..

olur tabiki bakkal diil ya 100 bine alsın 110 bine satsın sonuçta bi ekran kartı 250 tl den geliyosa üst modeli de taş çatlasın 350 tl den gelir rakamlar uyduurma tamamen ciddiye almayın :D direk bunu gtx560 m yerine gtx 5580 m koysa bence hem alanlar etrafındakileri de ikna edebilir reklamını yapar monster in alıcılar monstere hayran kalır bi ömür sadakat gösterebilir bi kere böyle alsa belki bi ömür hiç düşünmeden monsterden alışveriş yapcak aynı benim gibi :) kaldı ki monster böyle bişey yapmasa bile benim vazgeçme gibi bi niyetim yok bence böyle bi kampanya gayet mantıklı çünkü ben 2 ekran kartının arasında fazla bi fiyat farkı olmadığını düşünüyorum . ben oraya laptop almaya gittiğimde q2670 işlemci seçtim ellerinde yok diye hemen bi üst modelini bi alt model fiyatına eklediler hiç kimseye sormadan etmeden demekki esneme payları var

• ben çok memnun kaldım tavsiye ederim . ilerdeki alışverişlerimide monsterden yapmayı düşünüyorum :)
  • S.A Beyler bu nottbook a ekstra olarak

Intel® Core™ i7-2670QM ve 2GB GDDR5 AMD Radeon Mobility HD6970M ekledim yaklaşık 3.000 gibi bir fiyat oldu ne dersiniz iyimi? yoksa işlemci gereksizmi? standart olan Intel® Core™ i7-2630QM yeterlimi ?
    yada işelmciyi Intel® Core™ i7-2720QM mi yapsam ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cakal41234 -- 15 Aralık 2011; 10:41:28 >
  • 2670 gereksiz,2720 qm ekle ekleyeceksen bence çünkü en azından 1600 mhz ram destekliyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakal41234

S.A Beyler bu nottbook a ekstra olarak

Intel® Core� i7-2670QM ve 2GB GDDR5 AMD Radeon Mobility HD6970M ekledim yaklaşık 3.000 gibi bir fiyat oldu ne dersiniz iyimi? yoksa işlemci gereksizmi? standart olan Intel® Core� i7-2630QM yeterlimi ?
    yada işelmciyi Intel® Core� i7-2720QM mi yapsam ne dersiniz?

ben geçen hafta aldım stoklarında 2670 işlemci yoktu diye extra ücret almadan 2720 yi verdiler gidip yerinden alcaksan bi şansını dene derim belki hala yoktur stoklarda aynı olaydan sende yararlanırsın
  • yazıklar olsun! 20 aralıkta monsterımı almam gerekiyordu,fakat şehir dışında okuduğum için dün gece geldim istanbula ve bugün alabilir miyim(17 aralık) diye sordum fokusa sonuçta yarın akşam geri gidiyorum.Peki dediler ama 1600 mhz ram kalmamış 1333 verelim dediler.Şimdi biraz geriye gidelim;beni 21 kasımda arayıp teslim tarihimi 20 kasım sanıyolarmış ve gene 4 gb 1600 mhz kalmamış biz size 2820qm verelim (ücretsiz) ya da,ekran kartımın 6990 olduğundan haberleri yok ki ekran kartınızı 6990 yapalım (fakat ücreti sizden dediler),ben de dedim zaten benim teslim tarihi 20 aralık ve bende zaten 6990 mevcut,onlar da peki yanlış oldu dediler kapattılar.Bu görüşmeyi hatırlattığımda, ''arkadaş yanlış söylemiş 2820qm mümkün değil'' falan dediler ben ısarar edince beni yalancılıkla itham ettiler,kanıtınız var mı lafına sığındılar,gerçekten görüşmeler kayıt altında olsa 21 kasım saat 14.38 e bakmalarını tavsiye ederdim.Neyse tartışma uzadı ve bana siparişi iptal etme seçeneğim olduğunu,bugün alırsam 1333le vereceklerini,ya da 20 aralıkta 1600 le kargolatacaklarını söylediler.Bir de ben firmadan bişeyler koparmaya çalışıyormuşum vs. gerçekten çok üzüldüm,bence net konuşmak gerekirse 1600 mhz ellerinde çok sınırlı olduğundan bana 1333ü verip bi 1600 kara geçeceklerdi,çünkü ellerinde hiç kalmamış olsa 20 aralıkta bana 1600 le nasıl kargolayacaklar ki?Arkadaşlar fokusu ben de seviyordum,gittiğimde ilgilendiler, fiyatlar falan güzel, herşey güzel de dost kara günde belli olurmuş,işin gerçeği öyle değilmiş bunu anladım.Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: airalert

yazıklar olsun! 20 aralıkta monsterımı almam gerekiyordu,fakat şehir dışında okuduğum için dün gece geldim istanbula ve bugün alabilir miyim(17 aralık) diye sordum fokusa sonuçta yarın akşam geri gidiyorum.Peki dediler ama 1600 mhz ram kalmamış 1333 verelim dediler.Şimdi biraz geriye gidelim;beni 21 kasımda arayıp teslim tarihimi 20 kasım sanıyolarmış ve gene 4 gb 1600 mhz kalmamış biz size 2820qm verelim (ücretsiz) ya da,ekran kartımın 6990 olduğundan haberleri yok ki ekran kartınızı 6990 yapalım (fakat ücreti sizden dediler),ben de dedim zaten benim teslim tarihi 20 aralık ve bende zaten 6990 mevcut,onlar da peki yanlış oldu dediler kapattılar.Bu görüşmeyi hatırlattığımda, ''arkadaş yanlış söylemiş 2820qm mümkün değil'' falan dediler ben ısarar edince beni yalancılıkla itham ettiler,kanıtınız var mı lafına sığındılar,gerçekten görüşmeler kayıt altında olsa 21 kasım saat 14.38 e bakmalarını tavsiye ederdim.Neyse tartışma uzadı ve bana siparişi iptal etme seçeneğim olduğunu,bugün alırsam 1333le vereceklerini,ya da 20 aralıkta 1600 le kargolatacaklarını söylediler.Bir de ben firmadan bişeyler koparmaya çalışıyormuşum vs. gerçekten çok üzüldüm,bence net konuşmak gerekirse 1600 mhz ellerinde çok sınırlı olduğundan bana 1333ü verip bi 1600 kara geçeceklerdi,çünkü ellerinde hiç kalmamış olsa 20 aralıkta bana 1600 le nasıl kargolayacaklar ki?Arkadaşlar fokusu ben de seviyordum,gittiğimde ilgilendiler, fiyatlar falan güzel, herşey güzel de dost kara günde belli olurmuş,işin gerçeği öyle değilmiş bunu anladım.Teşekkür ederim.

Sn. airalert;

Sizin ürününüz ile ilgili teslimat zamanı planlaması 20 Aralık olarak yapılmıştır. Sipariş ettiğiniz üründe bulunan 4 GB 1600 Mhz ( 2 x 2 GB ) bellekler bugün için stoklarımızda maalesef bulunmamaktadır. Pazartesi günü tedarik işlemleri gerçekleştirilerek ürününüz planlandığı gibi 20 Aralık tarihinde tarafınıza sipariş ettiğiniz özellikler ile inşallah sorunsuz olarak teslim edilecektir. Ürününüzü bugün için ısrarla almak isterseniz size maalesef tek önerimiz ürünü stoklarımızda mevcut olan başka bir memory alternatifi ile teslim etmektir. Bu daha düşük bir öneri olabileceği gibi ( Örn; 4 GB 1333 Mhz isterseniz de stoklarımızda mevcut olan 8 GB 1600 Mhz ) daha yüksek de olabilir, nasıl tercih ederseniz öyle yapabiliriz.

Elimizde 1600 Mhz sınırlı olduğu için size 1333 Mhz vermeye çalışmamız ve bu işlemle kara geçmeye çalışmak gibi bir yaklaşımımız asla olamaz. Bu konunun hassasiyetle altını çizmek istiyorum. Ürününüzün biraz önceki paragrafta da belirttiğim gibi planlanan zamanda size sorunsuz olarak teslim edilecektir.

Arkadaşlarımızın sizi teslimat zamanı ile ilgili hata yaparak ( bu hatadan dolayı arkadaşlarım adına özür diliyorum !.. ) Kasım ayında aramışlar ve stoklarımızda olmadığı için size daha üst model işlemci ve ekran kartı vereceğini söylemişler mesajınızda belirttiğiniz gibi. Bu tür uygulamalarımız zaman zaman oluyor, haklısınız. Ancak bu uygulama şu anlama geliyor. Teslimat zamanı geldiğinde size ürününüzü elimizde işlemci veya ekran kartı olmadığı için veremiyorsak ya üst model ürünleri makul bir fiyat farkı ile ya da herhangi bir ücret talep etmeden verebiliyoruz. Sizin siparişinizle ilgili de eğer teslim tarihiniz 20 Kasım olsaydı ve sipariş ettiğiniz özellikteki ürünler elimizde bulunmasaydı bu uygulamadan sizi faydalandırmış olacaktık muhtemelen. Ancak ürününüzün teslim tarihi 20 Aralık ve sipariş ettiğiniz özellikler ile bu tarihte teslimat yapmak konusunda herhangi bir sorun bulunmuyor. Yine de 20 Aralık tarihinde stoklarımızda örneğin sipariş ettiğiniz işlemci ( 2630QM ) yoksa sırasıyla 2670QM o da yoksa 2720QM teslim edilecektir. Ancak bu durum teslimat zamanınıza has ve o an için geçerli bir durumdur. 20 Kasım' da stoğumuzda ürün bulunmadığı için sözümüzü tutmaya çalışmamız ve bu nedenle size üst model işlemci vereceğimizi söylemiş olmamız bu uygulamanın 20 Aralık' da da aynen geçerli olacağı anlamına maalesef gelmemektedir. Sadece sözümüzü tutmaya çalışmak gayreti ile yaptığımız bu uygulamayı anlayışla karşılayacağınızı düşünüyorum.

Yine de iletişiminiz sırasında yaşadığınızı belirttiğiniz durum ve yanlış antlaşma nedeniyle özür diliyoruz. Kusura bakmayın lütfen !...

Selamlar,

İlhan YILMAZ

• airalert,
    RAM'lerinizi 1333 ile almayı tercih etseydiniz zaten firma aradaki fiyat farkını size geri ödemek durumunda olurdu...
    eğer ödemeye yanaşmazsa o zaman büyük bir sorun teşkil ederdi, küçük karlar peşinde koşuyor derdiniz, gerekli mercilere şikayet hakkınız doğardı....
    neyse gerekli açıklamalar da yapılmış, üzüldüm yaşamış olduğunuz soruna....
    3 gün büyük bir fark değil, 1600 RAM'ler ellerinde olsaydı cihazı size vermeleri gerekirdi diye düşünüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan@fokusshop.com

quote:

yazıklar olsun! 20 aralıkta monsterımı almam gerekiyordu,fakat şehir dışında okuduğum için dün gece geldim istanbula ve bugün alabilir miyim(17 aralık) diye sordum fokusa sonuçta yarın akşam geri gidiyorum.Peki dediler ama 1600 mhz ram kalmamış 1333 verelim dediler.Şimdi biraz geriye gidelim;beni 21 kasımda arayıp teslim tarihimi 20 kasım sanıyolarmış ve gene 4 gb 1600 mhz kalmamış biz size 2820qm verelim (ücretsiz) ya da,ekran kartımın 6990 olduğundan haberleri yok ki ekran kartınızı 6990 yapalım (fakat ücreti sizden dediler),ben de dedim zaten benim teslim tarihi 20 aralık ve bende zaten 6990 mevcut,onlar da peki yanlış oldu dediler kapattılar.Bu görüşmeyi hatırlattığımda, ''arkadaş yanlış söylemiş 2820qm mümkün değil'' falan dediler ben ısarar edince beni yalancılıkla itham ettiler,kanıtınız var mı lafına sığındılar,gerçekten görüşmeler kayıt altında olsa 21 kasım saat 14.38 e bakmalarını tavsiye ederdim.Neyse tartışma uzadı ve bana siparişi iptal etme seçeneğim olduğunu,bugün alırsam 1333le vereceklerini,ya da 20 aralıkta 1600 le kargolatacaklarını söylediler.Bir de ben firmadan bişeyler koparmaya çalışıyormuşum vs. gerçekten çok üzüldüm,bence net konuşmak gerekirse 1600 mhz ellerinde çok sınırlı olduğundan bana 1333ü verip bi 1600 kara geçeceklerdi,çünkü ellerinde hiç kalmamış olsa 20 aralıkta bana 1600 le nasıl kargolayacaklar ki?Arkadaşlar fokusu ben de seviyordum,gittiğimde ilgilendiler, fiyatlar falan güzel, herşey güzel de dost kara günde belli olurmuş,işin gerçeği öyle değilmiş bunu anladım.Teşekkür ederim.

Sn. airalert;

Sizin ürününüz ile ilgili teslimat zamanı planlaması 20 Aralık olarak yapılmıştır. Sipariş ettiğiniz üründe bulunan 4 GB 1600 Mhz ( 2 x 2 GB ) bellekler bugün için stoklarımızda maalesef bulunmamaktadır. Pazartesi günü tedarik işlemleri gerçekleştirilerek ürününüz planlandığı gibi 20 Aralık tarihinde tarafınıza sipariş ettiğiniz özellikler ile inşallah sorunsuz olarak teslim edilecektir. Ürününüzü bugün için ısrarla almak isterseniz size maalesef tek önerimiz ürünü stoklarımızda mevcut olan başka bir memory alternatifi ile teslim etmektir. Bu daha düşük bir öneri olabileceği gibi ( Örn; 4 GB 1333 Mhz isterseniz de stoklarımızda mevcut olan 8 GB 1600 Mhz ) daha yüksek de olabilir, nasıl tercih ederseniz öyle yapabiliriz.

Elimizde 1600 Mhz sınırlı olduğu için size 1333 Mhz vermeye çalışmamız ve bu işlemle kara geçmeye çalışmak gibi bir yaklaşımımız asla olamaz. Bu konunun hassasiyetle altını çizmek istiyorum. Ürününüzün biraz önceki paragrafta da belirttiğim gibi planlanan zamanda size sorunsuz olarak teslim edilecektir.

Arkadaşlarımızın sizi teslimat zamanı ile ilgili hata yaparak ( bu hatadan dolayı arkadaşlarım adına özür diliyorum !.. ) Kasım ayında aramışlar ve stoklarımızda olmadığı için size daha üst model işlemci ve ekran kartı vereceğini söylemişler mesajınızda belirttiğiniz gibi. Bu tür uygulamalarımız zaman zaman oluyor, haklısınız. Ancak bu uygulama şu anlama geliyor. Teslimat zamanı geldiğinde size ürününüzü elimizde işlemci veya ekran kartı olmadığı için veremiyorsak ya üst model ürünleri makul bir fiyat farkı ile ya da herhangi bir ücret talep etmeden verebiliyoruz. Sizin siparişinizle ilgili de eğer teslim tarihiniz 20 Kasım olsaydı ve sipariş ettiğiniz özellikteki ürünler elimizde bulunmasaydı bu uygulamadan sizi faydalandırmış olacaktık muhtemelen. Ancak ürününüzün teslim tarihi 20 Aralık ve sipariş ettiğiniz özellikler ile bu tarihte teslimat yapmak konusunda herhangi bir sorun bulunmuyor. Yine de 20 Aralık tarihinde stoklarımızda örneğin sipariş ettiğiniz işlemci ( 2630QM ) yoksa sırasıyla 2670QM o da yoksa 2720QM teslim edilecektir. Ancak bu durum teslimat zamanınıza has ve o an için geçerli bir durumdur. 20 Kasım' da stoğumuzda ürün bulunmadığı için sözümüzü tutmaya çalışmamız ve bu nedenle size üst model işlemci vereceğimizi söylemiş olmamız bu uygulamanın 20 Aralık' da da aynen geçerli olacağı anlamına maalesef gelmemektedir. Sadece sözümüzü tutmaya çalışmak gayreti ile yaptığımız bu uygulamayı anlayışla karşılayacağınızı düşünüyorum.

Yine de iletişiminiz sırasında yaşadığınızı belirttiğiniz durum ve yanlış antlaşma nedeniyle özür diliyoruz. Kusura bakmayın lütfen !...

Selamlar,

İlhan YILMAZ

21 kasımda arandığımda beni arayan arkadaş 20 kasım teslim tarihi sanıyordu tamamdır.Fakat 2820qm verme teklifi 4 gb 1600 mhz ram bulunmamasından dolayıdır hemfikir miyiz?Ayrıca dün aradığımda yine 4 gb 1600 mhz ram yok dediler ben de o zaman 2820qme yükseltmesini rica ettim gayet hakkım olan birşeydi bu fakat beni arayan beyefendinin tavrı gerçekten hiç iç açıcı değildi...

Neyse asıl sorum şu ki,madem 20 aralıkta 4gb 1600 mhz ram bulunabiliyor da neden 17 aralıkta bulunamasın.Sonuçta parçalar ve bilgisayarlar size çinden gelmiyor muydu?Madem 4 gb 1600 mhz ram yok nasıl oluyor da 2 gün içersinde çinden bu parçayı temin edebiliyorsunuz?İnşallah komşu bilgisayarcılardan sizin için temin edeceğiz kendi cebimizden diye hiç de inandırıcı olmayan bir cümle kurmazsınız çünkü bu gerçekten de komik olur.

Tekrar ediyorum ki 1600 ramler sınırlı olduğu için,''e bu müşterimiz de mağdurmuş nasıl olsa bi 1333 deneyelim bakalım belki kabul eder'' mantığıdır, bu düşüncemde kararlıyım.Zaten telefondaki tavrı da bu düşüncemi destekler nitelikteydi...

Ayrıca beni nasıl yalancılıkla itham edebiliyor ki?Kendi elemanının yaptığı hatayı nasıl başkalarına yükleyebiliyor ki?Kanıtınız var mı gibi ucuz şeylere sarılacağınıza görüşmeler kayıt altında olursa bu tarz şeyler yaşanmaz. telefonda beni bir süre bekletip,21 kasımda konuştuğum kişiye de sormuştu aramızdaki durumu ki o da durumu anlatmıştır fakat ya o eleman: ''hayır ben öyle bi teklifte bulunmadım'' demiştir ya da telefonda konuştuğum şahıs şansını denedi (belki 1333e ikna ederim boşuna 2820qm vermeyelim diye) ki sert bir kayaya çarptı çünkü ben hakkı olana kesinlikle göz dikmeyen,hakkı olduğunu da sonuna kadar savunan bir insanım.

''4 gb 1600 mhz ramli''(8 gb 1600 mhz ya da 4 gb 1333 mhz ramli istemiyorum) bilgisayarım inşallah hiç servise gitmez çünkü firmanın bu duruşundan sonra pek muhattap olmak istemiyorum.Bence türkiyede alternatifi olmayan bi marka olduğunuz için biraz sömürgecilik sezdim.
    Teşekkür ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ilhan@fokusshop.com

quote:

Sn. airalert;

Selamlar,

İlhan YILMAZ

21 kasımda arandığımda beni arayan arkadaş 20 kasım teslim tarihi sanıyordu tamamdır.Fakat 2820qm verme teklifi 4 gb 1600 mhz ram bulunmamasından dolayıdır hemfikir miyiz?Ayrıca dün aradığımda yine 4 gb 1600 mhz ram yok dediler ben de o zaman 2820qme yükseltmesini rica ettim gayet hakkım olan birşeydi bu fakat beni arayan beyefendinin tavrı gerçekten hiç iç açıcı değildi...

Neyse asıl sorum şu ki,madem 20 aralıkta 4gb 1600 mhz ram bulunabiliyor da neden 17 aralıkta bulunamasın.Sonuçta parçalar ve bilgisayarlar size çinden gelmiyor muydu?Madem 4 gb 1600 mhz ram yok nasıl oluyor da 2 gün içersinde çinden bu parçayı temin edebiliyorsunuz?İnşallah komşu bilgisayarcılardan sizin için temin edeceğiz kendi cebimizden diye hiç de inandırıcı olmayan bir cümle kurmazsınız çünkü bu gerçekten de komik olur.

Tekrar ediyorum ki 1600 ramler sınırlı olduğu için,''e bu müşterimiz de mağdurmuş nasıl olsa bi 1333 deneyelim bakalım belki kabul eder'' mantığıdır, bu düşüncemde kararlıyım.Zaten telefondaki tavrı da bu düşüncemi destekler nitelikteydi...

Ayrıca beni nasıl yalancılıkla itham edebiliyor ki?Kendi elemanının yaptığı hatayı nasıl başkalarına yükleyebiliyor ki?Kanıtınız var mı gibi ucuz şeylere sarılacağınıza görüşmeler kayıt altında olursa bu tarz şeyler yaşanmaz. telefonda beni bir süre bekletip,21 kasımda konuştuğum kişiye de sormuştu aramızdaki durumu ki o da durumu anlatmıştır fakat ya o eleman: ''hayır ben öyle bi teklifte bulunmadım'' demiştir ya da telefonda konuştuğum şahıs şansını denedi (belki 1333e ikna ederim boşuna 2820qm vermeyelim diye) ki sert bir kayaya çarptı çünkü ben hakkı olana kesinlikle göz dikmeyen,hakkı olduğunu da sonuna kadar savunan bir insanım.

''4 gb 1600 mhz ramli''(8 gb 1600 mhz ya da 4 gb 1333 mhz ramli istemiyorum) bilgisayarım inşallah hiç servise gitmez çünkü firmanın bu duruşundan sonra pek muhattap olmak istemiyorum.Bence türkiyede alternatifi olmayan bi marka olduğunuz için biraz sömürgecilik sezdim.
    Teşekkür ederim.

hocam en başta belırtıyım adamların 20 aralık öncesı verecegiz vaadi yok , mesela 20-30 aralık dıyıpte 31 aralıkta verırlerse tamam haklı olabılırsınız
    lakın adamlar 20 aralıkta verıcez demıslerse 19 da olsa vermeme hakları mevcuttur, belkı bazı parçalar yahut bazı nedenlerler urunler 19 unda tamamlanıp 20sınde teslım edılıyor olabılır
    altarnatıfdıye de bırşeye ınanmıyorum lakın en ucuz bunlar verıyor orası ayrı ısteyen hp envy 17'' de alabılır 3.100 mılyara 6850 lı yahut asus g73-g74 de alabılır gtx 560 lı
    lakın monster kadar f/P yok onlarda orası ayrıdır

• Bu teslim acaba kargoya teslim mi yoksa kargonun varış zamanınıda hesaba katıp kargo sonunda tüketiciye teslim mi aklımda hep kalmıştır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @castiel sen olayı anlamamışsın,benim sıkıntım o değil tekrar açıklama yapmayacağım çünkü gene aynı şeyleri yazacağım.sağol ilgin için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: prinko06

Bu teslim acaba kargoya teslim mi yoksa kargonun varış zamanınıda hesaba katıp kargo sonunda tüketiciye teslim mi aklımda hep kalmıştır.

günümüzde artık kargo teslimatları çok hızlı yapılıyor...
    cihaz kargoya verildiğinde aynı gün içerisinde veya ertesi gün mutlaka elinizde olur...
  • @airalert monster öyle ufak tefek karları düşüncek bir şirket değil ben lapttopumu 2760 işlemciyle sipariş etmiştim urunu teslim aldığımda baktım 2820 vardı aradım ve sordum yanlışlık mı oldu diye bana stoklarımızda 2760 işlemci kalmadığından ucretsiz olarak 2820 yolladıklarını söylediler aradaki fiyat farkı yaklaşık 300tl ufak tefek karları düşüncek bir şirket olmadığı kanatindeyim aksine musteri memnuniyetine önem veriyor. ne zaman telefon etsem ilgilendiler yardımcı oldular. bence siz çok önyargılı yaklaşıyorsunuz daha laptopun teslimat tarihi bile gelmemiş urun stokalrında olmayabilir 20 sinde ellerinde olcak ram neden 17sinde olmasın diyorsun ram tedarik edildikten sonra zaten takması 5 dk sını almaz burda soylediğiniz bana çok mantıksız geliyor. sonuç olarak müşteri temsilcisiyle konuşurken sorun yaşamış ola@ilirsin yada siparişinde yanlışlık yapılmış veya karışıklık olmuş olabilir bunlar olmıyacak düzeltilemeyecek şeyler değil sadece burda biraz bildirme tavrınızı yanlış buluyorum

• @semiozbas .2760 kalmadıysa tabii ki daha iyisini vermek durumundalar daha düşük modelini vermeleri kadar saçma bişey olamaz.Bunu bir iyilik olarak algılaman yanlış.Önyargı değil gerçekler,söylediğim şey gayet mantıklı çinden 2 günde parça getirilemez bunu yapabilmeniz için FBI falan olmanız gerekir.Telefonda görüşen sen olsaydın bu kadar;''sorun yaşamış olabilirsin,karışıklık olmuştur'' gibi rahat cümleler kuramazdın emin ol,çünkü bi sokak kavgasından farksız gibiydi.
  • quote:

Çinden 2 günde parça getirilemez bunu yapabilmeniz için FBI falan olmanız gerekir.

Ne kadar sığ bir düşünce şekli... Elbette iki günde getirilmez, ama koskoca firmanın bir ürün alım tarihi vardır ,misal ayın 18 i ramlar gelecektir, bu tarihte 1 ay önceden bellidir. 2 günde olduğunu nereden uydurdun belli değil. Kurduğun cümleler mantık ve izahtan uzak, tamamen sorunlu müşterisin. Benim gözümde Monster daha da saygınlık kazandı ki, senin gibi sorunlu müşterilere bile düzgün hizmet vermeye çalışıyorlar.

Monster
  • Sn. airalert ve Değerli Arkadaşlar;

Memory' leri direkt olarak Çin' den getirtmiyor Türkiye' deki distribütörler ( KINGSTON ve SAMSUNG distrübitörleri ) aracılığı ile tedarik ediyoruz. Bugün için ( size daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi ) distribitörler tarafından ürünü tedarik etmeye çalıştık ancak 4 GB ( 2 x 2 GB ) 1600 Mhz memory' leri maalesef distribütör stoklarında olmadığı için tedarik edemedik.

Bu ürünün stoklarda bulunamaması ve teslimat zamanı öncesinde tedarik edilemiyor olması nedeni ile size MONSTER Notebook' unuz, yarın 8 GB ( 2 x 4 GB ) 1600 Mhz memory' li olarak gönderilecektir. Ürününüzü güzel günlerde keyifle kullanın inşallah.

Selamlar,

İlhan YILMAZ

• Arkadaşlar bugün Haber Türk gazetesinin yazarlarında Necdet ÇALIŞKAN bugün OYUN CANAVARLARI adlı yayınında sony, asus, acer, toshiba gibi markalar yer almasına rağmen MONSTER markası geçmediği için Necdet Beyi arayarak monster kullanıcısı olarak hem bu markalar karşısındaki fiyat/performans üstünlüğünü hemde teknik servis ve müşteri odaklı yaklaşımlarından bahsederek daha önce duymamış olduğu monster markasını anlatıp yerli bir firma olmasının yanı sıra müşteri odaklı yaklaşımı ile bu tarz haberlerde yer alması gerektiği düşüncesinde olduğumu belirttim. Saolsun kendiside oldukça ilgili davrandı. Bende bugüne kadar monster kullanıp memnun olan arkadaşlarımdan bir ricada bulunmak istiyorum!!! Belirticeğim e-mail yada telefon numarası ile Sayın Necdet ÇALIŞKAN a ulaşarak memnuniyetlerini ve bu tarz haberlerde MONSTER MARKASININ bulunmamasının eksikliğini yaşadıklarını belirtebilirlerse ve HT gibi ulusal bir gazetede tüketiciyi bilgilendirme amaçlı MONSTER markası geçerse bu firmaya olduğu kadar biz son kullanıcılarada olumlu yansıyacağı görüşündeyim. Malum şirketlerin iş hacmi büyüdükçe ürün satın almasından tutun teknik servis maliyetlerine kadar daha fazla opsiyon kullanabilir hale gelirler ve eminim ki büyüyen bir fokus bilgisayar yarattığı her 100 artı değerin enaz 10-20 değerini müşteriye yansıtacak yapıdadır bu bağlamda da sıra bizde şimdi de biz destek olalım diyorum. İlgilenen arkadaşlar için

email adresi : ncaliskan@htgazete.com.tr

Telefon : 212 313 68 77

• diğer markalardan vazgeçmeme az kaldı izmirde varmı bayilik anlaşmalı firma falan?
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.