Şimdi Ara

Monster notebook oyun oynarken kapanıyor+cızırtı geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Monster notebook dan aldığım tulpar t7 V17.1.3 model laptopum da yaşadığım cızırtı gelme ve oyun oynarken kapanma ile ilgili yaşadığım sıkıntıları sizlerle paylaşmak istedim.

Şanım varmış garanti bitimine 1 ay kala böyle bir sıkıntıyla karşılaştım,oyun oynarken PC kapanıyordu tekrar açıp oynamaya devam ettiğimde kapanmaya devam etti bende PC yi kenera kaldırıp teknik servise gitmeye karar verdim.Covid-19 yüzünde sadece kargoyla çalıştıklarından PC ye birşey olmasın diye normalleşme sürecine girilmesini beklemek mantıklı geldi bu süreçte tabiki canım sıkıldı ve şeytana uydum kenara kaldırdığım laptopu açıp oyun oynamaya başladım,aradan 1 saat geçti tekrar kapandı PC yi açıp hatanın ne olduğuna baktım kernel power hatasiydi ama bu sefer durum biraz daha farklıydı PC nin tam orta yerinden bı cızırtı geldiğini duydum.Önüme gelen ilk oyunu açtım ve cızırtının arttığını gördüm, korkudan önce PC yi kapatıp şarjdan cıkarticagıma ilk olarak şarjdan çıkarttım ve PC den bir ses gelerek kapandı.Teknik servise götürene kadar PC ye daha elimi sürmedim.Bu gün de teknik servise götürdüm laptopumu,benimle güzel ilgilendiler tek tek bütün sorunlarımı dinlediler sorunun anakart veya HDD kaynakli olabileceğini elektriksel bı sorunun olma ihtimalini de söylediler 1 hafta içerisinde tamir olacakmış.

Laptop elime ulaştığında size her türlü olumlu-olumsuz bilgiyi vereceğim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 14 gün sonra işlemlerin tamamlandığı ile ilgili bilgi aldım.Anakartın arıza yaptığı ve değişim yapıldığını söylediler,diğer sorunlarına ilgili bir işlem yapıldı mı diye sordum.Bataryada sorun yok,HDD taraması yapıldı sorun yok,shift tuşu basıyor kontrol edildi sorun yok dediler.Garantimin bitmesine çok az bir süre kaldı,bu belirttiğim şeylerle ilgili yakın bir zamanda sorun yaşarsam monsterın bana bir ücret yansıtma hakkı var mı?
    Konuyla ilgili bilgisi olup cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enis Tnbl -- 22 Mart 2021; 11:35:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.