Şimdi Ara

Monster Notebook harici monitör sorunu (edit: çözdüm)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, ben birkaç gün önce GTX 1080 ekran kartlı bir Monster Notebook aldım. Ayrıca eski toplama kasa bilgisayarımdan beri kullandığım Dell marka 27" 1440p 144 Hz G-sync destekli bir monitörüm var. Eski bilgisayarımda GTX980 ekran kartıyla monitörümü 1440p'de 144 Hz'de G-sync açık sorunsuz kullanıyordum.

Fakat yeni aldığım Monster notebook'u bahsettiğim monitöre bağladığımda hangi çözünürlüğü seçersem seçeyim Hz olarak 85 üzeri bir değer (mesela 100, 120 veya 144) seçtiğimde ekran siyah kalıyor, Esc'e basıp eski Hz değerine dönmek durumunda kalıyorum. Ayrıca G-sync'in çalışması için V-sync'i de açmam gerekiyor, eski bilgisayarımda gerekmiyordu. Bu da beni düşündürüyor. Acaba G-sync hiç çalışmıyor, sadece V-sync mi çalışıyor diye.

Kullandığım bağlantı kablosu Mini Displayport - Displayport 1.2. Yani istenilen değerlerde performans için yeterli. Monster Notebook'u aradım, bana cihazlarındaki Mini Displayport çıkışlarının 1.3'e kadar desteklediğini söylediler, yani o konuda da sıkıntı yok.

Sorunun neden kaynaklandığını anlamak için internetten araştırdığımda pek benzer durumu yaşayana rastlamadım.

Monitörüme yakın zamanda ödemiş olduğum paranın (2600 TL) önemli payı G-sync ve 144 Hz olmasına gidiyor. Son aldığım Monster Notebook ile de bu teknolojilerden yararlanamıyorum ve şimdi 27000 TL'ye aldığım notebook'u ya eksileriyle kabullenmek ya da iade etmek arasında gidip geliyorum. Fakat bu zor bir karar çünkü işim gereği ileri seviye bir laptop benim için kaçınılmaz.

Bildiklerini benimle paylaşıp beni aydınlatacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tongucci -- 18 Mayıs 2018; 5:41:47 >

• Teknik servise gönderin derim. Ya da ekran kartı driverini silil betaya yada önceki sürümlere dönmeyi deneyin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Birden fazla dp olur onlarda başka port dene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zwanzig

Teknik servise gönderin derim. Ya da ekran kartı driverini silil betaya yada önceki sürümlere dönmeyi deneyin.
    Teknik servise göndermek değil de telefonla ulaştım. Ürünün kasa bilgisayar değil laptop olmasından dolayı Hz seviyesinin normal olduğunu söylediler. Ekran kartı driver'ını da önceki sürümlerle denedim. İşe yaramadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeautifulSwitzerland

Birden fazla dp olur onlarda başka port dene
    İki DP ile de denedim. Fark etmedi. 85 Hz'in üzerine çıkınca görüntü gelmiyor.
  • Sorunu çözdüm. Windows 10'daki otomatik güncellemelere güvenmek yerine kendim manuel olarak monitörün sürücüsünü indirip kurdum, artık 144 Hz alabiliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.