Şimdi Ara

MONSTER HUNTER WORLD (Playstation 4 & PRO) -ANA KONU- (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.068
Cevap
14
Favori
54.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim hocam, umarım yakında indirime girer, 180 lira çok pahalı .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

Teşekkür ederim hocam, umarım yakında indirime girer, 180 lira çok pahalı .
    2-3 hafta önce PS store'da 139 TL'ye düşmüştü yanlış hatırlamıyorsam.
    ben 179 TL'den almıştım.
    oynanış süresi olarak oyun fiyat hakkını veriyor aslında.
  • BoRriZ kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam,
    Oyun güzel dediğiniz gibi fiyatı da oyuna göre uygun.
    Canavar kesme kısmı güzel ama şu craft, elbise giyme, vs taraflarını yapabilir miyim bilmiyorum.
    Oyunun demosu kaldırıldı mı acaba, dün baktım göremedim .

• quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

Teşekkür ederim hocam,
    Oyun güzel dediğiniz gibi fiyatı da oyuna göre uygun.
    Canavar kesme kısmı güzel ama şu craft, elbise giyme, vs taraflarını yapabilir miyim bilmiyorum.
    Oyunun demosu kaldırıldı mı acaba, dün baktım göremedim .
    - armor ve silah craftlamak işi en başta biraz karışık gelebilir. ancak oynadıkça zaten kavrıyorsunuz.
    öyle çok zor bir craft sistemi yok. gerekli malzemeler hepsinde yazıyor zaten.
    hangi canavardan hangi malzeme elde edeceğinizi de zamanla kavrarsınız.
    - not olarak şunu söylemelim; oyun güzel olduğu kadar zor. kaç defa sinirden küfür ettiğimi bilirim :)
    öyle patır patır canavar kesemiyorsunuz. Oyunlarda çok sinirleniyorsanız almadan önce düşünün derim :)

• BoRriZ kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, kanser oyunlar oldukça sıkıyor beni, demosu olaydı denerdim.

• Oyuna dün gece gelen update ile Teostra’nın female’ı Lunastra eklendi.

Quest’i bugün tamamladım karşılığında,darbe aldığınızda kendiliğinden dodge yapan bir mantle ve layered armor seti elde ediyorsunuz.Beni temper nergigante dahil olmak üzeri en çok zorlayan elder dragon bu oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterSullivan -- 31 Mayıs 2018; 21:57:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lunastra isyan ettirdi lvl 200 adamların oyununa giriyorum yine geçemiyoruz.biri ölüyor mutlaka

edit:sonunda bitti oynayacaklara başarılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JazHoyt -- 31 Mayıs 2018; 22:55:21 >
  • Arkadaşlar temper elder dragonlar için ayrı ayrı set gerekir mi ? şuan hr46yım normal temper canavarlarda bir sorun yaşamıyorum ama elderlar sıkıntı olur derseniz ona göre investigation yapıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: FANGLORD

Arkadaşlar temper elder dragonlar için ayrı ayrı set gerekir mi ? şuan hr46yım normal temper canavarlarda bir sorun yaşamıyorum ama elderlar sıkıntı olur derseniz ona göre investigation yapıcam
    Öncelikle en çok hangi silahı kullanmaktan keyif alıyorsanız,zamanla rarity 8’lik jeweller elde ettikçe ona uygun iyi bir build yapıp onu kullanın her zaman.Ayrı set derken her elder dragon’ın zayıf olduğu elemente göre aynı silahtan ayrı ayrı build yapmaktan bahsediyorsanız kullanmayı sevdiğiniz elementi veya silahı değiştirmek zorunda bırakacak kadar büyük bir fark yaratmıyor.

Ben şahsen çoğunlukta divine slasher’i elementsiz olarak kullanıyorum.Bu silaha uygun olarak Affinity,Critical Boost ve Handicraft ağırlıklı bir build oluşturdum ve hiç bir monster’da değişmem lazım diyebileceğim kadar zorlanmadım hatta en son temper nergiganteyi 4dk’dan daha kısa bir sürede öldürmüştüm.

Fakat ufak bir bilgilendirme de yapmam gerekirse ağır olan silahlar için raw damage. Hafif olanlar içinse elemental damage daha çok önem arz ediyor. Onun dışında her monster’a göre aynı silahın farkı elementli versiyonundan ziyade tamamen farklı bir silah seçip ona uygun skills ve jeweller ile ciddi fark yaratılabiliyor.Bu noktada yapacağınız seçiminiz için oyunu solo olarak oynayıp oynamamanızda önemli.Mesela ben öncesinde kushala daorayı sürekli flash atıp çok kısa bir sürede long sword ile öldürebiliyorken şu an flash nerflendiği için çok zamanımı alıyor ve bow seçerek daha kolay alt edebiliyorum keza aynı durum diğer uçabilen monsterlar için de geçerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterSullivan -- 1 Haziran 2018; 13:34:40 >

• WalterSullivan kullanıcısına yanıt
    Şuan aslında sabit kritik ağırlıklı bir insect glaive buildim mevcut.Tabi ki setim full değil taşları ve affinityleri eksik.Onlar için uğraşıyorum şuanda.Onun dışında zayıf olduğu elemente karşı değil de hangi hasarı vuruyorsa o element için bir savunma gerekli olur mu diye düşünüyordum.One shot yememek için.

Bu arada dediğiniz gibi ve benim de gördüğüm kadarıyla bowun neredeyse çoğu bossta ciddi bir avantajı var gibi duruyor.Bir tane range weapon içinde bir set gerekli olur mu diye düşünmüyor değilim.Özellikle temper canavarlarda skilleri dodgelamak daha rahat olur gibi düşünüyorum range weaponlarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FANGLORD

Şuan aslında sabit kritik ağırlıklı bir insect glaive buildim mevcut.Tabi ki setim full değil taşları ve affinityleri eksik.Onlar için uğraşıyorum şuanda.Onun dışında zayıf olduğu elemente karşı değil de hangi hasarı vuruyorsa o element için bir savunma gerekli olur mu diye düşünüyordum.One shot yememek için.

Bu arada dediğiniz gibi ve benim de gördüğüm kadarıyla bowun neredeyse çoğu bossta ciddi bir avantajı var gibi duruyor.Bir tane range weapon içinde bir set gerekli olur mu diye düşünmüyor değilim.Özellikle temper canavarlarda skilleri dodgelamak daha rahat olur gibi düşünüyorum range weaponlarda.
    Anladım. O durumu mantlelar ile çok iyi kapatabilirsiniz.Nergigante dışında diğer bütün elder dragon’lar elemental damage ile one shot atıyor ve yaptıkları elemente armorlarınızın toplam defansı -10 -15 değilse değiştirmeniz gereksiz.

Benim mesela -15 thunderdı toplamda ve temper kirin’de thunderproof seçmeme rağmen çok zorlanmıştım mantle’ın süresi bittiği an ölüyordum sonrasında mecbur ingot’ın chest’i ve thunder resistance bir jewel takıp gittim.

Bir de yabancı forumlarda superman dive dedikleri bir hareket var biliyorsunuzdur monster’ı arkanıza alıp koşup x’e basarak yapıyorsunuz bu özellikle temper elder’ların one shot atakları için en iyi çözüm.

Bow eğer tek kişiyseniz avantajını bir nebze kaybediyor ama özellikle bu flash nerfinden sonra uçan monsterlar ve kirin için en rahatı o.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterSullivan -- 1 Haziran 2018; 4:42:45 >

• Dün ben de görevlerini yaptım lunastra nın, optional olarak da geliyor sonra onu da birkaç defa yaptım biraz zorluyor. Lunastra nın insect glaive silahları epey iyi göründü gözüme gem düşürmek lazım tabi. Yalnız gem i gold wyverin print le alamıyoruz galiba o listede göremedim, biraz farmlamamızı istiyorlar heralde belki sonradan eklenir.

Lunastra en kolay solo kesiliyor gibi geldi bana, bir iki defa başkalarına yardıma gittim çok uzun sürüyor.

Armor skilleri de pek hoşuma gitmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCustomizer -- 1 Haziran 2018; 10:27:7 >
  • Monster Hunter: World | Lunastra Update Trailer | PS4

• 3 arkadaş başladık oyuna birbirimizi eklemeyi başaramadık beraber oynamak istiyoruz. Belli bir görev yadq level sınırımı var squat leader olmak gerekiyo diyor atamiyoruz davet

• Arkadaşlar pcde oynayacak olan varsa , beni ekleyebilirsiniz. Pc için ayrı bir konu olmadığından buraya yazıyorum. 9 ağustosta steamde çıkıyor oyun. Greenman gamingden 160 tl ye aldım. Pc için alacak olanlar buradan indirimli alabilirler.

• Arkadaslar bir olayı cozemedim.. Dpad e yukarı asagi tuşlara kisa yol atayabiliyoruz ama ben sağlığı üst tuşa kılıç bileme alt tuşa bir turlu ayatlayamadjm. Bunun başka bir mantığı mi var.

LB tuşu basili tutarak seçiliyor ama kisa yol atayamiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lyldz -- 11 Ağustos 2018; 14:32:52 >
  • bu affinity ne oluyor silahlarda ya anlayamadım kimisi %0 kimi %20 veriyor hangisini kullanmalı
  • iyi akşamlar herkese, bildiğiniz gibi bu aralar monster hunter world revaçta ve oyun beraber oynadıkça çok daha fazla keyif alabileceğimiz bir oyun durumunda. malesef çok fazla türkçe kaynak olmadığından ve sırf bu yüzden bu oyununda ülkemizde erkenden ölmemesi için "monster hunter world tr" diye bir discord kanalı kurup, burada build paylaşımları ve fashion hunting eventları yapabileceğimiz, mhw yayıncılarının duyurularını anlık olarak alabileceğimiz, kolayca hem pc de hemde konsollarda gruplar kurup, beraber gelecek eventlara girebileceğimiz bir ortam kurmak gibi bir planımız var. bu kanaldan hem yeni başlayanlara hem de ileri ki seviyelere cok daha kolay yardımcı olabiliriz. sizlerinde desteğini alabilirsek çok seviniriz. tabi sizlerde başka yerlerde paylaşırsanız çok daha hızlı büyüyüp daha güzel bir ortam kurabiliriz. şimdiden teşekkürler zaman ayırdığınız için. discord linki :https://discord.gg/ZmrjpvT

ilk rehber videomuz da bow için geldi umarım beğenirsiniz :https://www.youtube.com/watch?v=TVEjFexv42Q&t=10s

• longsword rehberimiz yayında yorumlarınızı bekliyoruz :
    https://www.youtube.com/watch?v=FBg6F82CE74&t=261s
  • Şu suralar ara verdim 200 Saat oynadım (geneli farm) 49 HR de bıraktım, şu anda tempered kirin görevindeyim ama hiç bir göreve giresim gelmiyor, başlamayı ve ya dahada ilerlemek için organize olmak isteyen var ise eklesin devam edelim, LBG/HBG/IG ve BOW setlerim mevcut, jewel farmlıyorum.

PS4 : Mert8Bsrn
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.