Şimdi Ara

Monster Gtx1060 laptop Undervolt/overclock tutmuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Msi afterburnerla voltaj eğrisini değiştirdim. Gpu-z programının içindeki render testte ayarlarım uygulanıyor. Heaven benchmark ve far cry 5 te denediğim de Laptopun orjinal voltaj/çekirdek hızı eğrisini kullanıyor benim ayarlarımı gözardı ediyor. Sanırım sıkıntı gpu kullanım oranının bu iki uygulamada %97-98 civarında olması ile alakalı. Render testte %88-89 civarında.
    Ayrıca bu ss'leri aldıktan sonra msi afterburner profilleri içindeki dosyada "vddc_generic_detection=1" ile voltaj ayarını açıp core ve memory clocku arttırdım. Core gene kendi bildiğini okudu ama memory overclocklanabildi(belki bu işlemden öncede mermory oveclocklanabilirdi denemedim).
    Monster Gtx1060 laptop Undervolt/overclock tutmuyorMonster Gtx1060 laptop Undervolt/overclock tutmuyorMonster Gtx1060 laptop Undervolt/overclock tutmuyorMonster Gtx1060 laptop Undervolt/overclock tutmuyor
    Monster Gtx1060 laptop Undervolt/overclock tutmuyor

• Hocam afterburnerda profile atayın değerleri ve windows pencere seçeneğini aktif hale getirin ki pc açıldığında değerler sürekli olsun malesef afterburner laptoplarda arada varsayılana atıyor değerleri tavsiyem nvidia inspectoru kullanın bir kere ayar yaptıktan sonra inspector üzerinden masaüstüne kısayol oluşturun sonra görev çubuğuna taşıyın kısayolu eğer değerler sıfırlanırsa tek tıklamayla overclock olacaktır tekrardan değer girmeye çalışmazsınız inşallah anlatabilmişimdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrbl0000 -- 11 Mart 2019; 8:34:6 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.