Şimdi Ara

Monster Clevo W860CU Notebook İncelemesi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
0
Favori
17.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • W860CU Ram'leri ile ilgili birkaç sorum olacak.

Bilgisayarın yanında değilim. Özelliklere bakamıyorum. Rapor'dan da bulamadım.

Kaç Mhz Ram'leri destekliyor?
    En fazla kaç GB ram takılır? (hatırladığım kadarıyla 8192)

Üzerinde Samsung M471B5273CH0-CH9 DDR3 1333 Mhz 4 Gb'lık tek modül var.
    8 GB yükselteceğim zaman aynı ram'den mi alacağım. Yoksa herhangi bir marka 1333 Mhz DDR3 4 GB Ram takabilir miyim?

Çünkü bu Samsung ram Türkiyede yok. Ancak Monster'dan alabilirim. Ama şimdi almayacağım. İleride bulamayabilirim. Çünkü hep aynı donanımı getirmiyorlar.

Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berke001

W860CU Ram'leri ile ilgili birkaç sorum olacak.

Bilgisayarın yanında değilim. Özelliklere bakamıyorum. Rapor'dan da bulamadım.

Kaç Mhz Ram'leri destekliyor?
    En fazla kaç GB ram takılır? (hatırladığım kadarıyla 8192)

Üzerinde Samsung M471B5273CH0-CH9 DDR3 1333 Mhz 4 Gb'lık tek modül var.
    8 GB yükselteceğim zaman aynı ram'den mi alacağım. Yoksa herhangi bir marka 1333 Mhz DDR3 4 GB Ram takabilir miyim?

Çünkü bu Samsung ram Türkiyede yok. Ancak Monster'dan alabilirim. Ama şimdi almayacağım. İleride bulamayabilirim. Çünkü hep aynı donanımı getirmiyorlar.

Teşekkürler...

1066 ve 1333 ddr3 ramleri destekliyor. İşlemciler i7 olduğundan ddr2 ram takamassınız. 8 gb maksimum takabilirsin. Ama windows 7 için 4 gb ram kafi.

Aynı marka olmasına gerek yok, ddr3 ve aynı frekans hızında çalışması kafi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 2 Ağustos 2010; 0:33:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

1066 ve 1333 ddr3 ramleri destekliyor. İşlemciler i7 olduğundan ddr2 ram takamassınız. 8 gb maksimum takabilirsin. Ama windows 7 için 4 gb ram kafi.

1600 Mhz de desteklese iyi olurdu. Ve 12 Gb ram desteklemesi de hiç fena olmazdı. Tabi o zamanda ekonomik olması için 4 tane slot gerekir çünkü bir tane 4 1333 Mhz DDR3 ram bu kadar pahalı (300 - 450 Tl) iken 6 ve 8 gb olanlarını düşünemiyorum bile. Şimdilik 8 değil 4 bile ideal.
    Bu arada DDR2 takmayı hiç düşünmemiştim ki. Sanırım yanlış okudunuz.
    İleride gerekirse alırım artık.
    Çok Teşekkürler.
  • şu laptop tan anlayan bi arkadaşla konuşmam gerek yardımcı olabilecek biri varsa özelden msn verebilirmi aceba?
  • quote:

quote:

1600 Mhz de desteklese iyi olurdu. Ve 12 Gb ram desteklemesi de hiç fena olmazdı. Tabi o zamanda ekonomik olması için 4 tane slot gerekir çünkü bir tane 4 1333 Mhz DDR3 ram bu kadar pahalı (300 - 450 Tl) iken 6 ve 8 gb olanlarını düşünemiyorum bile. Şimdilik 8 değil 4 bile ideal.
    Bu arada DDR2 takmayı hiç düşünmemiştim ki. Sanırım yanlış okudunuz.
    İleride gerekirse alırım artık.
    Çok Teşekkürler.

Yok senin için söylemedim zaten genel olarak konuştum, olurda ddr3 ram pahalı gelir bir arkadaşımıza gidip ddr2 ram satın alırsa elinde patlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kusadasi89

şu laptop tan anlayan bi arkadaşla konuşmam gerek yardımcı olabilecek biri varsa özelden msn verebilirmi aceba?

Arkadaşım ne sormak istiyorsan burda sor herkes bilgilensin, masadan kız mı alıyorsun msn falan.
  • Ekranımda ölü piksel çıktı siyah yada beyaz değil gri gibi hafif bir nokta orta üst taraflarda acaba toz falan olabilir mi? Gerçekten canım sıkıldı önceki lenovo laptopumda aldığım gibi çıkmıştı, şimdide tek şikayetimin olmadığı monster notebookumda çıktı, notebooku sattığımda bu ölü piksel keyfimi iyice kaçıracak. Genelde ölü pikselli bilgisayarlar hoş karşılanmaz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kusadasi89

şu laptop tan anlayan bi arkadaşla konuşmam gerek yardımcı olabilecek biri varsa özelden msn verebilirmi aceba?

Arkadaşım ne sormak istiyorsan burda sor herkes bilgilensin, masadan kız mı alıyorsun msn falan.

Arkadaşım kimisi için soracaklarım gereksiz gelebilir gereksiz yere forumu kirletmemek için öylebirşey söyledim

• sorunun gereklisi, gereksizi olmaz
    bilen varsa cevaplar
    forumlar bunun içindir
  • quote:

Yok senin için söylemedim zaten genel olarak konuştum, olurda ddr3 ram pahalı gelir bir arkadaşımıza gidip ddr2 ram satın alırsa elinde patlar :)

Teşekkürler

quote:

Ekranımda ölü piksel çıktı siyah yada beyaz değil gri gibi hafif bir nokta orta üst taraflarda acaba toz falan olabilir mi? Gerçekten canım sıkıldı önceki lenovo laptopumda aldığım gibi çıkmıştı, şimdide tek şikayetimin olmadığı monster notebookumda çıktı, notebooku sattığımda bu ölü piksel keyfimi iyice kaçıracak. Genelde ölü pikselli bilgisayarlar hoş karşılanmaz.

Kötü olmuş. Ekranı sildiniz mi ?
    Ben özel lcd temizleyici vs. kullanmıyorum bildiğimiz camı silmek için kullanılan malzemeleri kullanıyorum. Tüm kirler çıkıyor. Denemenizde fayda var.
    Eğer ölü pixel varsa tamir etmenin yolları var. Siz de biliyorsunuzdur.
    Örneğin bir parça kağıdı ölü pixelin olduğu yere koyup üzerini kurşun kalemle karalamak gibi. Ve bazı programlar var Pixele sürekli sinyal yollayarak çalışması sağlanabiliyor. Tabi bende hiç ölü pixel çıkmadı, denemedim oluyor mu bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berke001 -- 2 Ağustos 2010; 15:33:25 >

• quote:

quote:

Teşekkürler

quote:

Ekranımda ölü piksel çıktı siyah yada beyaz değil gri gibi hafif bir nokta orta üst taraflarda acaba toz falan olabilir mi? Gerçekten canım sıkıldı önceki lenovo laptopumda aldığım gibi çıkmıştı, şimdide tek şikayetimin olmadığı monster notebookumda çıktı, notebooku sattığımda bu ölü piksel keyfimi iyice kaçıracak. Genelde ölü pikselli bilgisayarlar hoş karşılanmaz.

Kötü olmuş. Ekranı sildiniz mi ?
    Ben özel lcd temizleyici vs. kullanmıyorum bildiğimiz camı silmek için kullanılan malzemeleri kullanıyorum. Tüm kirler çıkıyor. Denemenizde fayda var.
    Eğer ölü pixel varsa tamir etmenin yolları var. Siz de biliyorsunuzdur.
    Örneğin bir parça kağıdı ölü pixelin olduğu yere koyup üzerini kurşun kalemle karalamak gibi. Ve bazı programlar var Pixele sürekli sinyal yollayarak çalışması sağlanabiliyor. Tabi bende hiç ölü pixel çıkmadı, denemedim oluyor mu bilmiyorum.

Valla programla olacak iş değil sonuçta donanımsal bir problem bu, bunun dışında seninde dediğin gibi karalama, sivri birşeyle temas ettirme gibi yöntemler var ama bunların ölü piksel alanını genişleteceği riskini almak istemiyorum, bir ihtimal toz olabilir diye düşünüyorum ama ekranı açma gibi bir şansım olmadığı için bunu bilemeyeceğiz. 30 gün içinde olsaydı fokus bilgisayar ekranı değiştiriyordu ama 4 ayı devirdik, bizdeki şans işte son 3 yılda aldığım 2 bilgisayardada ölü piksel çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 2 Ağustos 2010; 15:47:28 >

• quote:

Valla programla olacak iş değil sonuçta donanımsal bir problem bu, bunun dışında seninde dediğin gibi karalama, sivri birşeyle temas ettirme gibi yöntemler var ama bunların ölü piksel alanını genişleteceği riskini almak istemiyorum, bir ihtimal toz olabilir diye düşünüyorum ama ekranı açma gibi bir şansım olmadığı için bunu bilemeyeceğiz. 30 gün içinde olsaydı fokus bilgisayar ekranı değiştiriyordu ama 4 ayı devirdik, bizdeki şans işte son 3 yılda aldığım 2 bilgisayardada ölü piksel çıktı.

Ben olsam focus bilgisayara gönderirdim. Sizin açmanız garanti konusunda sorun çıkarabilir. Sonuçta ram değiştirmek gibi basit bir işlem değildir herhalde. Zamanınız ve başka bir bilgisayarınız varsa gönderebilirsiniz. Zaten çabuk tespit ederler diye düşünüyorum.

Benim bildiğim ölü pixel siyah oluyordu. (hiç yanmıyor)
    Siz gri dediniz. Hiç duymadım. Ekranı kapatınca da gri mi kalıyor yoksa tüm pixeller gibi siyah mı oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berke001 -- 2 Ağustos 2010; 16:08:29 >

• quote:

quote:

Ben olsam focus bilgisayara gönderirdim. Sizin açmanız garanti konusunda sorun çıkarabilir. Sonuçta ram değiştirmek gibi basit bir işlem değildir herhalde. Zamanınız ve başka bir bilgisayarınız varsa gönderebilirsiniz. Zaten çabuk tespit ederler diye düşünüyorum.

Benim bildiğim ölü pixel siyah oluyordu. (hiç yanmıyor)
    Siz gri dediniz. Hiç duymadım. Ekranı kapatınca da gri mi kalıyor yoksa tüm pixeller gibi siyah mı oluyor?

Mavi ve siyah renklerde belli olmuyor kırmızı, yeşil, beyaz renklerde belli çok ufak hafif şeffaf bir nokta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 2 Ağustos 2010; 16:26:29 >

• quote:

Mavi ve siyah renklerde belli olmuyor kırmızı, yeşil, beyaz renklerde belli çok ufak hafif şeffaf bir nokta.

Canavarınızdan bir süre uzak kalabilirseniz Focus bilgisayara gönderin. Belki ölü pixel değildir, kolayca hallederler.

Ölü pixel ise ve değiştirmeye karar verirseniz, değiştirmeden tamir etmeyi deneyebilirsiniz. Ama anladığım kadarıyla göze batacak belirgin bir şey değil. Ben olsam bütün ekranı küçük bir nokta için değiştirmezdim. Tabi ileride satacaksanız sorunun çözülmesi gerek.
  • quote:

quote:

Canavarınızdan bir süre uzak kalabilirseniz Focus bilgisayara gönderin. Belki ölü pixel değildir, kolayca hallederler.

Ölü pixel ise ve değiştirmeye karar verirseniz, değiştirmeden tamir etmeyi deneyebilirsiniz. Ama anladığım kadarıyla göze batacak belirgin bir şey değil. Ben olsam bütün ekranı küçük bir nokta için değiştirmezdim. Tabi ileride satacaksanız sorunun çözülmesi gerek.

Açıkçası işlerim nedeniyle 1 saat bile bilgisayarsız kalırsam sıkıntı yaşarım. Şu an kullanmama engel bir durum olmadığı için pek önemsemiyorum ama işte sinek küçük ama mide bulandırıyor. Aslında ölü piksel olduğuna iyice kanaat getirdim. 30 günlük ölü piksel garantisinide doldurduğum için notebook boşu boşuna servise gidecek.

• quote:

quote:

quote:

Açıkçası işlerim nedeniyle 1 saat bile bilgisayarsız kalırsam sıkıntı yaşarım. Şu an kullanmama engel bir durum olmadığı için pek önemsemiyorum ama işte sinek küçük ama mide bulandırıyor. Aslında ölü piksel olduğuna iyice kanaat getirdim. 30 günlük ölü piksel garantisinide doldurduğum için notebook boşu boşuna servise gidecek.

geçmiş olsun. rahatsız edici bir durum gerçekten.

benim cizahı aldığımda uzun uzun incelememe rağman ölü piksele ratlamamıştım. iki hafta kadar sonra minik canavarlardan bir tanei ekranımda belirdi. henüz 30 gün dolmadığından servise götürdüm ve yarım saat içerisinde yeni bir cihaz ile değiştirdiler. ancak artık 30 günü geride bıraktığımdan yeniden çıkabilir diye endişeleneyorum. keşke senin 30 gün de dolmamış olsaydı.

umarım zaman çerisinde kaybolacak bir problemdir. geçmiş olsun tekrardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hece -- 2 Ağustos 2010; 21:40:00 >

• şansımı denemek için özgür beye mesaj yolladım eğer garanti süresi içinde birşey yapılabiliyorsa göndericem onun haricinde toz olup olmamasının kontrolü için istenirse cihaz göndermeyi düşünmüyorum çünkü bana kesin çözüm gerek.
  • Umarım tozdur.
    Şimdi bende düşünmeye başladım acaba ölü pixel var mı diye. Kontrol ediyorum. Sonuçta 30 gün süre var iyice bakmak lazım.
  • Bende de çıktı

İyi ki test ettim. Sadece ekran siyah iken çıkıyor. Küçük yeşil bir nokta. Aslında çizgi, birkaç pixelin alt alta dizilmiş hali. Gayet net görünüyor. Düzgün bir fotoğraf makinesi olsa çekerdim bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berke001 -- 3 Ağustos 2010; 0:44:44 >
  • acaba ekstra para verip ölü pixel garantisini 90 güne mi çıkarsak. ben baya tırstım şimdi bu konudan.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.