Şimdi Ara

Monster Clevo W860CU Notebook İncelemesi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
0
Favori
17.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Genelde kart işlemcisi, kart belleği, kart bellek hızının birbirini karşılaması gerek. Birinin ayarı kaçarsa zaten kart stabil çalışmıyor ve çalışmayı durduruyor, mavi ekran hatası falan almassınız. Default ayarlarla yeniden başlattığınızda düzeliyor. Bu dengeyi tutturmak tamamiyle şans işi deneme yanılma ile halledilir. Yavaş yavaş yüklen, kart sıcaklıklarınıda kontrol et.
  • Hoşuma gitti

15 Mhz daha arttırdım. 765 Mhz şu an. Memory ise 1111 Mhz
     Monster Clevo W860CU Notebook İncelemesi

Sonuç fena değil. Sıcaklıklarda bir kayda değer bir değişim olmadı. Overclock'dan önce 66'ydı. Şimdi 69.
    Test sırasında tam sonlara doğru hata verdi. Çalışmayı durdurdu diye. Tekrar denedim. Sorun çıkmadı.
    Ama korktum diyebilirim. Biraz düşüreceğim.
  • Kartı tanımaya başladım. Gpu Saati 750 Mhz, Hafıza ise 1100 Mhz üstüne çıktğında hata vermeye başlıyor. Stabilite bozuluyor.

Son denememde 757 Mhz GPU Clock, 1120 Mhz Memory yaptım. Sonuç iyi oldu. Amacıma ulaştım. 13500 üstüne çıkmak istiyordum.
    Aslında önceden 765 Mhz çıkarabilmiştim. Yine yaparsam 13600'e bile ulaşabilirim diye düşünüyorum.

Isı ise 69 derece

Sormak istediğim bir şey var. Fan hızı birçok programda % 56-61 gibi bir orana sahip. Nasıl tam güçte çalışmasını sağlayacağım. Sanırım şu an otomatik olarak ayarlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berke001 -- 27 Temmuz 2010; 12:50:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Berke001

Kartı tanımaya başladım. Gpu Saati 750 Mhz, Hafıza ise 1100 Mhz üstüne çıktğında hata vermeye başlıyor. Stabilite bozuluyor.

Son denememde 757 Mhz GPU Clock, 1120 Mhz Memory yaptım. Sonuç iyi oldu. Amacıma ulaştım. 13500 üstüne çıkmak istiyordum.
    Aslında önceden 765 Mhz çıkarabilmiştim. Yine yaparsam 13600'e bile ulaşabilirim diye düşünüyorum.

Isı ise 69 derece

Sormak istediğim bir şey var. Fan hızı birçok programda % 56-61 gibi bir orana sahip. Nasıl tam güçte çalışmasını sağlayacağım. Sanırım şu an otomatik olarak ayarlıyor.

Fan hızı sıcaklık sensörüne bağlı olarak devrini ayarlar, elbet fan hızını ayarlayabileceğiniz yazılımlar vardır ancak bunlar tehlikeli yazılımlardır cihazınızı garanti dışı bırakabileceğini unutmayın.

• Hmm... Teşekkürler, garanti dışı kalması kötü olurdu.
  • merhaba

ben bir süredir sony vaio f-serisinden bir model almayı düşünüyordum ama düşük özellikli ekran kartı (nviti gt330m) ve bir çok kullanıcısını çeşitli konulardaki şikayetlerini okuyunca vazgeçerek monster almayı düşünmeye başladım

Clevo W860CU ve ATI HD 5870 olacağı kesin gibi, diğer şeylere henüz karar veremedim

son kararımı vemeden önce sizlere bilgisayarların bazı bileşenlerini marka ve modellerini sormak istiyorum. monster'ın sitesinde bazıları belli, bazıları ise belli değil

marka ve modellerini sormak istediğim bileşenler:

1- 1920x1080 full hd lcd
    2- ethernet chipi
    3- bluetooth chipi
    4- webcam
    5- ses kartı chipi (Sound Card)
    6- Super Multi DVD-RW Dual Layer
    7- kart okuyucu chipi (Card Reader)
    8- ExpressCard chipi

bakmak için şu programlar kullanılabilir:
    EVEREST Ultimate Edition
    http://www.lavalys.com/support/downloads
    SIW 2010
    http://www.gtopala.com/siw-download.html

bunun dışında şunları da merak ediyorum:

-1920x1080 full hd lcd parlak ve mat(+50$) modelleri görünüyor. ikisini de incelediniz mi? acaba ikisinin arasındaki fark sadece kaplamaları mı?

-ExpressCard girişinin boyutu 34mm mi yoksa 54mm?

kusura bakmayın biliyorum biraz fazla sordum, ama ben bir şey almadan önce en ince ayrınıtısna kadar incelerim

• Everest kullanıyorum. Biraz karışık. Farklı bir şey bulup yanlış bilgi vermek istemem
    İstediğiniz özelliklerin nerede bulabileceğimi yazarsanız hepsini söylerim. Örn: Depolama/Optik sürücüler/aygıt tanımı gibi
    Yada donanımcı123 arkadaşımız belki yardımcı olur.

Ama bazılarını buldum.
    Optiarc DVD RW AD-7580S ATA Device
    Realtek ALC888/1200 @ Intel Ibex Peak PCH - High Defination Audio Controller PCI
    Monitör - Üretici B156HW01 V0 Model AUO10ED
  • Arkadaşlar...
    860CU nun adaptörü kaç watt. Üzerinde ne yazıyor bakabilirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berke001

Everest kullanıyorum. Biraz karışık. Farklı bir şey bulup yanlış bilgi vermek istemem
    İstediğiniz özelliklerin nerede bulabileceğimi yazarsanız hepsini söylerim. Örn: Depolama/Optik sürücüler/aygıt tanımı gibi
    Yada donanımcı123 arkadaşımız belki yardımcı olur.

Ama bazılarını buldum.
    Optiarc DVD RW AD-7580S ATA Device
    Realtek ALC888/1200 @ Intel Ibex Peak PCH - High Defination Audio Controller PCI
    Monitör - Üretici B156HW01 V0 Model AUO10ED

Everest'te Rapor menüsünden "Rapor Sihirbazı"nı açıp "Donanım ile ilgili Sayfalar"ı ve sonra "Düz Metin"i seçin bilgisayarın tüm donanum bileşenleri ile ilgili bilgiler gelir. Onu buraya kopyalarsanız süper olur, bilgisayarın her türlü donanımını öğrenmiş oluruz

• quote:

Orijinalden alıntı: oxray

Arkadaşlar...

Adaptörde çıkış 20V 6 A yazıyor. Notebook altında 120 W yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Arkadaşlar...

değerler doğru gibi görünüyor

güç, gerilim ile akımın çarpımına eşittir. yani 20V*6A=120 W

@donanımcı123, üstte W860CU'nın donanımı ile ilgili sorduğum soruları cevaplayabilirmisiniz
  • Bende clevo nun d620s modeli vardı çok sağlam di yere düştü kaç kere tik demedi hiç
  • Everest donanım raporunu oluşturdum sizin için. Direk buraya koyacaktım sonuçları ancak içerik fazla olduğundan kabul etmedi bende rapor dosyasını başka bir yere yükledim.

http://hotfile.com/dl/58270293/700f0e2/Report.rar.html
  • quote:

quote:

Arkadaşlar...

Teşekkür Ederim...
  • quote:

Everest donanım raporunu oluşturdum sizin için. Direk buraya koyacaktım sonuçları ancak içerik fazla olduğundan kabul etmedi bende rapor dosyasını başka bir yere yükledim.

http://hotfile.com/dl/58270293/700f0e2/Report.rar.html

çok teşekkür ederim

herhalde ati ekran kartı olunca diğer anakart bileşenleri farklı olmuyor değil mi? bildiğim kadarıyla ekran kartı mxm 3 yapısında ve değiştirilmeye uygun

şu soruları da cevaplayabilirseniz memnun olurum:

-monster sitesinde 1920x1080 full hd lcd parlak ve mat(+50$) modelleri görünüyor. ikisini de incelediniz mi? (sizinki sanırım parlak olandan) acaba ikisinin arasındaki fark sadece kaplamaları mı?

-ExpressCard girişinin boyutu 34mm mi yoksa 54mm mi?

• Ana kart olarak pm55 var mxm3 yapısında olduğu için tüm mxm3 yapısındaki kartlar takılabiliyor.

Mat ekranda gündüzleri parlama az ama görüntü kalitesi daha düşük, parlak ekranda gündüz pencere karşısında parlama oluyor ancak görüntü daha net. Karar sizin.

ExpressCard hakkında bilgim yok maalesef.
  • quote:

Ana kart olarak pm55 var mxm3 yapısında olduğu için tüm mxm3 yapısındaki kartlar takılabiliyor.

Mat ekranda gündüzleri parlama az ama görüntü kalitesi daha düşük, parlak ekranda gündüz pencere karşısında parlama oluyor ancak görüntü daha net. Karar sizin.

ExpressCard hakkında bilgim yok maalesef.

sağolun

ben de aradaki farkı internette araştırıyordum ikisini arasındaki farkı ve mat ekarn için 50$'a değer mi diye

ben de şu an acer'ın parlak ekranı (CrystalBrite) var, sanırım bu sefer mat ekran tercihi yapmak üzereyim

yine de gidip yerinde incelemekte fayda var

blu-ray'li sürücü alabilmek için sanırım biraz beklemem gerekecek, taiwan'lı üreticiler notebook için üetilen optik sürücülerin fiyatlarını düşürecekmiş

Slim-type ODD prices likely to fall in 3Q10, say Taiwan makers
    http://www.digitimes.com/news/a20100727PD202.html

Erica Yen, Taipei; Adam Hwang, DIGITIMES [Tuesday 27 July 2010]

With global sales of notebooks in the second quarter of 2010 falling short of original expectations, OEM makers of slim-type optical disc drives (ODDs) are expected to lower their quotes in the third quarter, according to Taiwan-based notebook component makers.

bakalım bize yansıması olacak mı?

• ExpressCard'ı da buldum ingilizce kullanım kılavuzundan

54mm boyutluymuş, bu da hem 54mm hem de 34mm boyutlu kartlar takılabilir anlamına geliyor

bu da demek oluyor ki özelliklerde aynı anda "34 / 54" yazınca ikisi de olur anlamındaymış
  • yine ingilizce kullanım kılavuzundan öğrendim ki fabrikadan bir USB 3.0 portlu olarak üretilme imkanı var

ayrıca nVIDIA® GeForce GTX 480M ekran kartının sadece W870CU (17.3" lcd'li) için eklenebileceği belirtilmiş
  • Benim de şu sıralar monster alma yolunda araştırmalara devam eden birisi olarak siz kullanıcılara bir kaç sorum olacak.Öncelikle laptopu mimari yazılımlar için kullanacağım. Autocad, archicad, 3ds max, photoshop bunlardan bazıları. Evdeki emektar yeni nesil oyunları kaldırmadığından oyuna epeydir ara verdim ama şimdi de çok yoğun oynayacağımı sanmıyorum belki arada nfs ve cod serisinden oynarım o kadar.Böyle bir kullanım için i7 li bir w860 düşünüyorum ancak ekran karıtına karar verebilmiş değilim. Ati mi olmalı nvdia mı olmalı bilmiyorum. Ati deki dx 11 desteği benim ne kadar işime yarar nvdia da ki cuda ve phsyx (yazımı yanlış olabilir) teknolojileri ve 256 bit olması daha mı iyi bilmiyorum.Ancak şundan eminim ki soğutma sistemi nin iyi olması gerekli renderin ortasında pc ısınmadan dolayı kapanma olayları yaşatmamalı.
    Aslında işlemci de de i7 nin 740 qm ve 840 qm deki önbellek ve saat hızı farkının 200 dolar fazladan vermeye değip değmediği konusunda da kararsızım. Donanımcı123 ün işlemciye yükünü yüzde 40 ın üzerine çıkaramadım sözü renderlar için de geçerlimidir.Değilse çok fazla fark eder mi render süresine vs.
    Bu arada 3,200 gibi rakamlara w860 almaktansa daha uygun fiyata nbl200 serisinden mi alsam (ancak onun kasası tasarım olarak pek hoşuma gitmiyor ayrıca ekran kartı anakarta bağlı ve tek fanla soğutma sağlanıyor bildiğim kadarıyla ama bu benim için olumsuz bi neden mi onu da bilmiyorum. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Bu konularda beni aydınlatırsanız size müteşekkir olurum

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.