Şimdi Ara

MONSTER CANAVARLARI DERNEĞİ (704. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.742
Cevap
120
Favori
965.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 702703704705706
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: goksenin1

https://www.hepsiburada.com/msi-gl73-8se-085tr-intel-core-i7-8750h-16gb-512gb-ssd-rtx2060-windows-10-home-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000J3ISL?magaza=Hepsiburada&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.1.5

şu laptop w10 512gb ssd ve 16gb ram bir de 17.3 inc ile bu fiyata alınır mı yoksa monster ı mı bekleyelim bu ayın sonunda stokları gelecekmiş rtx 2060 lı yeni laptoplar? gtx 1060 dan rtx 2060 a 2 kat fiyat dayamaları da ilginç rtx 2070 olsa neyse
    Ekranı 60 Hz sanırım.

• i7 9750h işlemcili laptop sahibi arkadaşlar throttlestop gibi bir programla bakabilirler mi işlemci kaç dereceye gelince darboğaz yapıyor geçen serideki 8750h gibi 95 derece midir yine?
  • Almayın aldırmayın, 1.5 sene önce aldığım abra a5 v12.1 model bilgisayar şu an benim için işlevsiz halde.Bu ocak ayında, birden bire oyunlarda donmalar, 60 fpsken birden 55e falan düşüp 1-2 saniyelik donmalar yaşatmaya başladı, çözüm bulamayıp kendilerine gönderdim, bios güncellemesi ve mosfet değişimi ile çözüldüğünü söylediler, ama sorun devam ediyordu.Onlarca şey denedim, throttlestop-eski sürücülere dönme-windows yükseltme-tüm driverları güncelleme temiz kurulum vs vs. ama sorun devam ediyordu.Tekrar Monster'ı aradım, sorunun videosunu çekip gönderin dediler, çektim masaüstünde olduğunu notta belirttim, not kargoda düşmüş sanırım dediler(yalnız bana geri gönderdikleri kargoda not kutunun üstüne yapıştırılmıştı(ben oraya yapıştırıp yollamıştım) kutuyu çevirmeyi dahi akıl edemediler herhalde.5-6 gün sonra beni aradılar, sorun gözükmemekte, internet bağlantınızdan olabilir dediler(sorun videolarını witcher 3 ve dmc devil may cry'da çektim artık ne alakaysa).Sorun gözükmemekte dedikten 1-2 dakika sonra '' BUNUN TAM NET BİR ÇÖZÜMÜ YOK'' dediler, geri yolladılar ve şu an aynı halde bilgisayar.Komedi yani tam bir çözümü yok ne demek ? Kullanıcı hatası değil yani siz de öyle olmadığını söylüyorsunuz, ee garantisi devam eden bozuk ürünü ben ne yapayım? Şimdi birine satsam ben bunu adam da mağdur ki böyle bir terbiyesizlik yapmam da.E siz kurumsal firma olarak ayıplı ürünü nasıl bana geri gönderebiliyorsunuz? Bilgisayarı ne düzeltebiliyorum ne satabiliyorum elimde patladı bildiğin? Gördüğüm kadarıyla bir çok monster kullanıcısı da bu fps drop probleminden muzdarip, çözümünüz yoksa düzgün bir firma gibi kronik hatalı ürünleri toplayın piyasadan yenilerini verin, şimdi mağduriyetimi kim nasıl giderecek?Arkadaşlar almayı düşünen varsa kesinlikle uzak dursun, biraz daha verip MSI alsın yoksa ucuza aldığınız ürün elinizde patlar yenisini de alamazsınız benden söylemesi.

• Ses cihazlarının altında sadece hoparlör gözüküyor. Realtek yerine windows driverı kullanırken kulaklıklar gözüküyor. Çözümünü bilen varsa iyi olur. t5 v17 ve a5 v13 kasa kullanıpta hem hoparlör hem kulaklığı kayıt cihazları altında gözüken varsa sürücü versiyonunu paylaşabilirse memnun olurum. Forumda konuda açtım linkini bırakıyorum aşağıya.
    https://forum.donanimhaber.com/ses-yurutme-cihazlarinda-sadece-hoparlor-var--138068131#138068131
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayıp oluyor beyler

Merhaba arkadaşlar 3 yıl Abra a5 v4.1 kullandım sonlara doğru bataryası öldü ve şarj aletinin PC’ye giren kısmında ciddi temassızlık başladı geçenlerde elden çıkarttım onun dışında bir sorun yaşamadım.
    Bir tek ağırdı pc ama onu alırken biliyorduk zaten.

Şimdi Abra A5 V13.3.3 almayı düşünüyorum 5.3bin liraya bu modelin bir sorunu var mı? Ağırlığı 2.4 yazıyor sizce nasıl?
    Mayıs indirimi ile almıştım eski pcyi bu da 5k civarına inebilir mi dersiniz?
    3yilda elden çıkarmak zorunda kaldığın bir markaya neden para veresin .... Ben de de Abra v5.1 var 5.yıla giriyorum ve aynı sorunlar bende de vardı tamir ettirdim .

Şimdi hiç açılma di şimdi tamircide.... bu güç girişi yüzünden anakart bile gitmiş olabilir...
    Anladım ki Monster ucuz haliyle kalitesiz parçaları topluyor birleştirerek satıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ilonsahiden kullanıcısına yanıt
    Haklısın dostum ben de vazgeçtim zaten uygun fiyata denk geldi HP Pavilion aldım şimdilik sorun yok

• GTX 1660ti lı modelleri kullanan var mı?
  • Bu firmanın indirim dönemi filan oluyor mu? Yok işte karne hediyesi filan ayağına birkaç yüz kağıt indirimli kapatsak fena olmazdı :d
  • Millet, zor durumda değilseniz Monster ALMAYIN! 3-5 fazlasını verecek durumunuz varsa gidin Asus, MSI falan bakın. 1 yılını dolduracak bilgisayarım yavaştan sinyal vermeye başladı. Zaten kötü malzeme kalitesi yüzünden deforme olmalar, çatlamalar başlamıştı. Bakalım ne zaman servisle yüzgöz olacam.
  • t7 v 2.6.1 cihazım var cihazımda nvidia driverını güncellediğimde ekran kartım boost hızına çıkmıyor bu problemi başka bir kartta yaşayan veyahutta ne olduğunu bilen varmı acaba eski sürücüyü kurdugumda 1040 saat hızında çalışan ekran kartım güncel sürücü ile 930 küsurda çalışıyor ve eski sürücü varken bunu overclock edebiliyorum ama yeni sürücüde overclock etsemde bu artmıyor sanki kilitlenmiş gibi bu nvidia nın bir downgrade çalışması gibi geldi bana ama 3-5 fps etkiliyor oyunları neen eski sürücü ile kullanmıyorsun diyen varsada eski sürücü yüklüyken bazı oyunları açmıyor witcher 3 gibi mesela...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exasterr -- 29 Mayıs 2019; 17:6:34 >
  • V10.3.2 model Abra A5 e sahibim. Windows 10 1903 sonrası açılırken ekranda dikey yesil çizgiler oluşuyor. Bu ekran kartı arızası mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • V10.3.3 modele sahibim bende de 1903 sonrası birkaç sıkıntı oluştu ama senin bahsettiğin sorun ile karşılaşmadım.
    Bende;
    - Gece ışığı sorunu (açıp kapatma sıkıntı oluyor değişmiyor)
    - İşlemci modu sorunu (prizde de olsa pilde de olsa değişmiyor mod neyse onda kalıyor elle değiştiriyorum)

• Arkadaslar

Monster Tulpar T7 V5.2 laptopum sizlere ömür :) Acilen anakarta ihtiyacım var nereden bulunur ?
    serviste yok ellerındeki cıkmada arızalı denedik !!! Clevo P770 ZM galiba..

http://tr.aliexpress.com/item/32835239376.html?spm=a2g10.search0104.3.40.4eec3497lO443p&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_3_10065_10068_319_10546_10059_10884_317_10548_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_537_536%2Csearchweb201603_52%2CppcSwitch_0&algo_expid=56a9af91-0476-4233-8847-9183b43d978a-6&algo_pvid=56a9af91-0476-4233-8847-9183b43d978a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohayyam -- 19 Haziran 2019; 18:36:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: s7e7v7e7n7

4 yıldır canavar gibi kullandığım tulpar t7 3.2 laptop'un anakartın besleme devresi yandı. dedim 100-200 liraya dışarıda tamir yapılıyor ama ben bunu monster e götüreyim işinin uzmanları yapsın... monster servisine götürdüm... bu arada bilgisayarsız kalmayayım diye gittim aynı gün yeni bir monster notebook aldım (tulpar t7 17.1).

neyse efenim bir gün sonra servisten aradılar. 5700 küsür lira tamir ücreti çıkarttılar. ki bu notebook'un zaten ikinci el değeri olsa olsa 3000 lira filan... ilk şaka yapıyorlar zannettim ama değilmiş maalesef. bende mecbur aleti servisten geri alıp bir başka tamirciye verdim 250 liraya tamir ettiriyorum...

her ortamda öve öve bitiremediğim marka servis konusunda maalesef fena çuvalladı... hoş yeni aldığım makine bildiğin canavar. ama daha şimdiden garantisi bitince ne olacak diye kara kara düşünmeye başladım.

ekşiye de yazdım bunu. siz türkiyenin önde gelen notebook firmalarından birisisiniz. elektronik konularda uzmanlaşmış 2-3 kişi işe alıp bu tür tamiratları neden yapmıyorsunuz merak etmemek elde değil. elektroniktir bozulur elbet. ki gözümde yeriniz ayrıdır. değerli kurucunuz ne zor şartlarla o küçücük firmayı bir dev haline getirdi. böyle can alıcı bir noktada desteğinizi tamamen kesmeniz müşterinizin için güveni alt üst ettiğini belirtmek isterim...
    Nerede tamir ettirmistiniz aynen benim arıza :)))) KRONIK GALIBA UB ARIZA GAranti bitene kadar :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohayyam -- 19 Haziran 2019; 18:38:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ohayyam

Nerede tamir ettirmistiniz aynen benim arıza :)))) KRONIK GALIBA UB ARIZA GAranti bitene kadar :)))

Alıntıları Göster
    Aynı arıza bendeki Abrav5 de de çıktı hatta anakart hasar gördü 400tl merhaba verdim tamirciye... Demek ki almamak lazımmış

• Arkadaşlar pc her açılışta böyle olup sonra düzeliyor sorun ne? Ne yapmalıyım?

Edit:Garantisi kasımda bitiyor sizce hemen göndereyim mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venus94 -- 20 Haziran 2019; 8:26:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Venus94

Arkadaşlar pc her açılışta böyle olup sonra düzeliyor sorun ne? Ne yapmalıyım?

Edit:Garantisi kasımda bitiyor sizce hemen göndereyim mi?
    beklediğin kabahat hemen yolla :)

Anlaşılan monsterlerin ömrü garanti süresi kadar :))

• Merhabalar arkadaşlar. Monster'ın şu modelini düşünüyorum da sizce nasıldır? Ram'ini 16 GB yapıp almayı düşünüyorum lakin ısınma ve malzeme kalitesi vs konularında yorumlara ihtiyacım var.

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V15-2-1.html

• Arkadaşlar şikayetvar'da Monster olsun, MSI olsun, Asus olsun şikayetler her zaman var, ben Monster Tulpar alma arifesindeyim almayı düşünüyorum aynı özellikteki(ekran kartı, inç, işlemci, ram vb.) laptoplar Monster'da daha uygunken diğer markalar 2k-3k felan daha pahalı şahsen tavsiye ediyormusunuz Monster Notebookundan memnun olanlar var mı?

• Monster almayı düşünüyorum ama ön siparişten kasıt ne anlamadım. Özelleştir diyip girdiğimde 5 gün sonra kargo teslim yazıyor. Stok ne zaman gelir diye mail attığımda da "İlgilenmiş olduğunuz ürün 5 iş günü sonra kargo teslim olarak satışa sunulmuştur." dediler. Daha önce ön siparişten alan var mı gerçekten 5 gün sonra geliyor mu? Öyleyse neden ön sipariş yazmışlar?
  • 
Sayfa: önceki 702703704705706
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.