Şimdi Ara

MONSTER CANAVARLARI DERNEĞİ (663. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.742
Cevap
120
Favori
965.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 661662663664665
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cihazlar genelde zaten priz kullanımında tam performans verir. Sizin durumunuzda ise bence denetim masası-pil secenekleri-pilde kullanım modunu tam performans a alın. Ayrıca pil kullanımı sırasında harici ekran kartınızı devre dışı bırakıyor olabilir kontrol edin.

Daha detaylı bilgiyi gören arkadaşlar vericektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • efemelih kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ediyorum. Güç planım dengelide idi. Onu yüksek performansa alıp bir daha kontrol edeceğim. Peki pilde iken harici ekran kartının aktif olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim.
  • Arkadaşlar Abra A5 5.1 sahibiyim geçen ilk kez içini açtım temizledim ve termal macunu yeniledim ama FPS oyunlarda bile ısınmaya devam ediyor. Normal ısınmada değil yani, öncekine göre daha az ama hala fazla gibi geliyor bana. Acaba termal macunu mu az sürdüm? Youtube'da Monster Temizlik videosuna göre yaptım. Yine mi termal macun yenilesem?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufmert24

Arkadaşlar merhaba. ABRA A5 V12.1 ürüne sahibim. İşletim sistemini ilçemdeki bilgisayarcıya kurdurdum. Windows 10 64 bit. Bazen kendi kendine başlat menüsü açılıyor. Kendi kendine ses açıyor. Hiçbir tuşa basmadığım halde oluyor bunlar. Özellikle oyun oynarken çok sıkıntı çekiyorum. Çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Sorunum bir türlü çözülmedi. Teknik servisi aradım windows'un orjinal kurulmamış olabileceğini söylediler. Kurdurduğum yere gittiğimde orjinal olduğu söylendi. Güncellemeler tam. Lütfen yardım edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

Arkadaşlar Abra A5 5.1 sahibiyim geçen ilk kez içini açtım temizledim ve termal macunu yeniledim ama FPS oyunlarda bile ısınmaya devam ediyor. Normal ısınmada değil yani, öncekine göre daha az ama hala fazla gibi geliyor bana. Acaba termal macunu mu az sürdüm? Youtube'da Monster Temizlik videosuna göre yaptım. Yine mi termal macun yenilesem?

Laptoplar ısınır normaldir. Isınmayan laptop yoktur. Önemli olan kritik sıcaklığa gelmemesidir. Havalar çok sıcak. Ben Tulpar 12.1 yeni aldım sıfır bilgisayar bile ısınıyor. Sıcaklık 90 ve üzerine çıkmadıkça dert edecek bir durum yok. Fan ızgarasını iyi temizleyin. Hava çıkışının olduğu ızgarayı temiz tutmak termal macundan daha önemli.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba. ABRA A5 V12.1 ürüne sahibim. İşletim sistemini ilçemdeki bilgisayarcıya kurdurdum. Windows 10 64 bit. Bazen kendi kendine başlat menüsü açılıyor. Kendi kendine ses açıyor. Hiçbir tuşa basmadığım halde oluyor bunlar. Özellikle oyun oynarken çok sıkıntı çekiyorum. Çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Sorunum bir türlü çözülmedi. Teknik servisi aradım windows'un orjinal kurulmamış olabileceğini söylediler. Kurdurduğum yere gittiğimde orjinal olduğu söylendi. Güncellemeler tam. Lütfen yardım edin.

30 - 40 TL verip format attırdıysanız bilgisayarcı size orjinal windows kurmaz. N11, Hepsiburada gibi yerlerde orjinal key satılıyor 40-50 TL onlardan satın alın kendiniz formatlayın böylece orjinal olur.

(Aldığınız key sadece sizin laptopta çalışır yeni laptop alırsanız veya anakart değişirse kullanamazsınız.)

• GAMEHUNTER kullanıcısına yanıt
    Daha önceki bilgisayarıma da aynı yerden kurduruyordum. Hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GAMEHUNTER

quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

Arkadaşlar Abra A5 5.1 sahibiyim geçen ilk kez içini açtım temizledim ve termal macunu yeniledim ama FPS oyunlarda bile ısınmaya devam ediyor. Normal ısınmada değil yani, öncekine göre daha az ama hala fazla gibi geliyor bana. Acaba termal macunu mu az sürdüm? Youtube'da Monster Temizlik videosuna göre yaptım. Yine mi termal macun yenilesem?

Laptoplar ısınır normaldir. Isınmayan laptop yoktur. Önemli olan kritik sıcaklığa gelmemesidir. Havalar çok sıcak. Ben Tulpar 12.1 yeni aldım sıfır bilgisayar bile ısınıyor. Sıcaklık 90 ve üzerine çıkmadıkça dert edecek bir durum yok. Fan ızgarasını iyi temizleyin. Hava çıkışının olduğu ızgarayı temiz tutmak termal macundan daha önemli.

Termal macunu yenilediğim zaman iyice temizledim zaten hepsini. Sıcaklık rahatsız edici şekilde. Biraz önce FPS oyundan çıktım mesela bu şekilde.

Bir süre sonra oyunda kasmaya başlıyor. Fan hızını en üst düzeye almadan oynayamıyorum zaten.

• 0MG90 kullanıcısına yanıt
    Hava ızgaralarını temizleyerek açtıysanız ve fanlarınızın dönüşünde bir sorun yoksa işlemcinin bu kadar ısınmaması lazım.

Termal macunu çok sürerseniz ya da yetersiz sürerseniz de sorun olabilir. Tam ayarında sürmek lazım. Macunun kalitesi de önemli. Soğutucu bloğu iyi oturtmamış da olabilirsiniz. Bilemiyorum olmadı servise gönderin kontrol için.

Sadece işlemci ısısı görünüyor. GPU ısısıda yüksek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GAMEHUNTER

Hava ızgaralarını temizleyerek açtıysanız ve fanlarınızın dönüşünde bir sorun yoksa işlemcinin bu kadar ısınmaması lazım.

Termal macunu çok sürerseniz ya da yetersiz sürerseniz de sorun olabilir. Tam ayarında sürmek lazım. Macunun kalitesi de önemli. Soğutucu bloğu iyi oturtmamış da olabilirsiniz. Bilemiyorum olmadı servise gönderin kontrol için.

Sadece işlemci ısısı görünüyor. GPU ısısıda yüksek mi?

Şu videoda sürdüğü kadar yaptım.

GPU şu an boşta 41 derece.

• Monster ı aldıktan sonra kaç gün içinde iade edebiliyorum?
  • Abra a7 v7.1.2 modelini sipariş verdim bugün fakat internette hakkında çok bir yazı yok. Kullanan varsa bilgilendirebilir mi acaba

• Arkadaşlar bende abra a5 v9.2.2 almayı düşünüyorum karar verdim ama fan çıkışının sağda olması beni düşündürüyor bilgisayar ısındığında mouse kullanırken beni rahatsız eder mi ?

• Dün elime ulaştı tulpar t7 13.1 denerken ekran kartı kullanımının yüzde 60 larda kaldığını farkettim bunu nasıl çözerim fikri olan varmı?
  • Abra A5 v11.1 kullanıcısıyım . Alırken hdd yi çıkartıp 240 GB lık ssd ile satın aldım bilgisayarı . Orijinal windows aldım ayrıca . Windows 10 1703 güncellemesinden sonra sanıyorum , son 2 ayda yavaşlamalar oldu . Genel kullanımda çok ciddi yavaşlamalar değil elbette ama AutoCad , MATLAB gibi paket programları kullanımında performans kaybını hissettiriyor . Ayrıca GTA 5 gibi oyunlarda anlık donmalar yaşıyorum . Yönetici olarak çalıştır dediğimde fare imlecinde 2 saniyelik donmalar yaşıyordum . Geçen cumartesi bunu müşteri hizmetleriyle paylaşınca , BİOS güncellemesi gerektiğini söyledi . Teamwiever üzerinden güncellemeyi yaptılar . Ancak yine çözüm olmayınca , temiz kurulum yapmam gerektiğini söyledi . Yaptım . Sorunlar daha da can sıkıcı bir hal almaya başladı . Şuan sorunun başka bir donanımsal problemden olduğunu da düşünmüyor değilim . Bu konuda bilginize ihtiyacaım var..
  • Laptop bugün elime ulaştı her şeyi yükledim fakat ara sıra takılıyor laptop mesela nvidia uygulamasındayken ayarlardan sisteme tıkladığımda.
    V12.1 modeli sorun nedir?
    Birde bataryayı laptop fişe takılıyken hiç çıkarmamak sorun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lahmacun Küreği -- 21 Ağustos 2017; 20:26:30 >
  • Lahmacun Küreği kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam bende bugün aynı modeli aldım benimki de hafiften arada bir takılıyor ama zamanla düzeleceğini dusunuyorum. 1-2 haftaya kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sombrero02

Aynen hocam bende bugün aynı modeli aldım benimki de hafiften arada bir takılıyor ama zamanla düzeleceğini dusunuyorum. 1-2 haftaya kadar.

İnşallah düzelir çünkü ne umutlarla almıştım
  • Hocam dün saat 2 gibi elime geçmişti makina akşam 10a kadar oynadım sonra yattım sabah kalktığımda bütün takılmalar düzelmişti. Şu an akıyo bildiğin galiba dün sistemi driverleri oyunları falan aynı anda yükleyip zorlandığım için öyle oldu sorunun devam ediyorsa garantiye yolla bence.

• Sombrero02 S kullanıcısına yanıt
    Sorun oyunlarda falan yok bazı yerlerde öyle yapıyor(pile tıkladığımda nvidia programında sisteme tıkladığımda vs.) 2 güne kadar düzelmezse mecbur gönderirim.

• 
Sayfa: önceki 661662663664665
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.