Şimdi Ara

MONSTER CANAVARLARI DERNEĞİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.742
Cevap
120
Favori
965.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: gorkem_adakoglu

merhaba arkadaşlar
    ben monster laptapdan s-video girişinden tv out özelliğini kullanamıyorum tv tool programını kullanıyorum ama tv chipini tanımadıgını düşünüyorum
    bana bu konuda yardım edebilecek kişi varmı

kullandıgın kabloyu anlatır mısın?

bagladıktan sonra Fn + F3 tusuna bastın mı?

yaptım ve olmuyor diyorsan ekran ozelliklerini actıktan sonra nvidia'nın troubleshoot tab'ındaki "detect displays" tusuna basıp tekrar dene

umarım bu şekilde sorunun cozulur.
  • size desemki Acer Aspire 5024WLMI --- AMD turion ML-34 1.8Ghz --- 128 mb ati x700 --- 100 GB 5400 rpm
    1*512 Kingston ddr333 --- bluetooth --- 15.4" Crystal Brite --- DVD +- RW nedersiniz kapışalımmı
  • kapışmaya gerek yok

senin makinan da gayet guzel gozukuyor.
    ramına 1 tane daha 512 eklersen dual çalıştırabilirsin. daha da hızlanır bi nebze de olsa.
  • Beni asıl korkutan şey servis. Yani bir sorun çıksa Ankara'da benim bu sorunumu kim karşılayacak ? Her seferinde İst.'a mı gitmesi gerek ?
  • bende almayi planliorum.. bi vaio daki lcd yi beklemiorum yada kasayi.. yada tus takimini ama performansin daha yüksek olacagini tahmin ediorum.. sonucta 2.500 ytl az bi para diiil..
  • Aslında ben Fokus'un Ankara'daki bayiisinde çalışıyorum. Daha doğrusu biz Ankara'da bilgisayarcıyız. Fokustan alıyoruz malzemeleri. Sahibini bizzat tanıyorum. Fakat yine de ürünün yeni olması, servis ağının yaygın olmaması beni tedirgin ediyor
  • Turion dual modda calismiyor ?
    2ghz islemci ile bas edemez!!!
  • kablo bir tarafı s-video (sarı renkli) bir tarası dişi tos girişli birde video kablosu yaptım bir tarası tosa giriyor öteki tarafı scartdaki video girişine giriyor

kabloda sorun yok gibi
    benim buldugum tv tooll 9.7 oldugu için demoydu
    bana tv tool calışan versiyonunu gönderirmisin

quote:

Orjinalden alıntı: monster_guru

quote:

Orjinalden alıntı: gorkem_adakoglu

merhaba arkadaşlar
    ben monster laptapdan s-video girişinden tv out özelliğini kullanamıyorum tv tool programını kullanıyorum ama tv chipini tanımadıgını düşünüyorum
    bana bu konuda yardım edebilecek kişi varmı

kullandıgın kabloyu anlatır mısın?

bagladıktan sonra Fn + F3 tusuna bastın mı?

yaptım ve olmuyor diyorsan ekran ozelliklerini actıktan sonra nvidia'nın troubleshoot tab'ındaki "detect displays" tusuna basıp tekrar dene

umarım bu şekilde sorunun cozulur.

• quote:

Orjinalden alıntı: Rubisco

Turion dual modda calismiyor ?
    2ghz islemci ile bas edemez!!!

sen amd işlemci kullandınmı 6 ay önce bende senin gibiydim ama yanılmışım dual mod dediğini anlıyamadım sepron athlon değil turiondan
    bahsediyon dimi merak ediyorum dell 9300 biliyosundur onla kapıştım neyse sorun o değil bende monster alcaktımda markaya güvenemim memnunmusunz
  • bende 2 hafta önce 2gb ramli olanı aldım ve hiçbir sorunla karşılaşmadım şu ana kadar.ama şunu ekliyeyim eğer sıfır makinaya ellerim kurcalarım windowsu kendim kurarım tanıtırım diosanız tamam ama yemiosa güzelim makinayı kurcalamak,ozaman orj windows almanız gerekio :D.ben aldım proffessinal msl gerekli bişi di zaten dursun bi kenarda..
    Walla çok laptop gördüm çevremde çok laptopu olan war ama hiçbirisi benim monster a yaklaşamıo bile perf açısından.Kesinlikle tavsiye ederim...
  • O makinayi Dual ddr modunda 2x256 yada 2x512 gibi daha perf. kullanilir demek istiyorum. 2GHZ Pentium M 533mhz fsb ve 533mhz ddr2 ramli sistem 1.8 Turion icin cok fazla.

Diger yandan da bu isi benim telefonum sneinkini dover, benim arabam seninkini dover seyine dondugunu goruyorum yavas yavas katilan var mi?
  • Bir de fokusdaki yetkili yada bilen baskalari varsa su harici ekran karti dahili ekran karti arasinda gecis isi nasil oluyor onu yazabilir mi, dugmeye bastik intel o/b devrede, bi daha bastik gf6600 devrede, o kadar mi ? Resetleme faln gerekiyor mu? ayri driver faln lazim mi isletim sisteminden desteklenen ? Her ikisi icinde ayri ayri mi driver kuruluyor vs. azicik bilgi verirseniz eger, ilk defa duydum cunku (cehalet olabilir kusura bakmayin) dahili harici ekran kartlari arasinda gecis oldugunu. Yardim edebileceklere tsekkurler alim kararimi cok etkileyecek cunku.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rubisco -- 12 Şubat 2006 6:17:27 >
  • Rubisco,

Bu dediğin hangi modelde oluyormuş yahu? Öyle birşey mi yazıyor sitelerinde?? Ben anlamadım, zira böyle birşey olacak iş değil.
  • gayet olur mantıklıda 915gm ankarta pcı express ekran kartı ilave ediyorsun o kadar biostanda istediğini seç pil süresini nasıl etkiler bilemiyorum
  • merhaba arkadaşlar

bu yeni gelen modeller nasıl? ben bi tane sectim MONSTER Tyrannosaurus ND521N20S4 Notebook ve almaya niyetlendim ama bazı şeyleri merak ediyorum
    sormak istediğim şeyler şunlar;
    bu yeni gelen modellerin kasası daha mı farklı ?
    ayrıca bu 15.4'' WXGA (1280x800) ile 15.4'' WSXGA (1680x1050) arasındaki farklar nelerdir?
    bu bilgisayarın ses sistemi ile önceki modeli arasında fark varmı?

bu bilgisayarın çeşitli test sonuçlarını öğrenebilirmiyim

fokusshopa da teşekkür ediyorum bu vade farkı olayını kaldırdıkları için bide dolar kurunu günlük yazsalar hiç bi sorun kalmayacak

iyi günler
  • Sitesinde yaziyor ben onlarin yalancisiyim, bi tusa basiyormussun intel o/b ekran karti devreye giriyor, bi daa basiyosun o kapaniyor, gf6600 devreye giriyor. Hadi islemci hizini faln degistiyor olsa tamam kafam yaticak da, bu o zaman tamamen kapama gibi bi olay degildir zannedersem, derin uyku gibi bir moda giriyordur ve cok cok az guc cekiyordur.

Ama oyunun ortasinda basarsak nolr bilemiycem :P

Daleque ; yenielrin oncekilere gore farki daha yuksek cozunurluklu ekran, 256mb'a cikan gf6600, birde ac97 > den daha adam akilli bir ses karti. Yeni ekran parlak mi normal mi bilmiyorum ama cozunurlugu faln daha yuksek. Ses fark edermi ondan da emin degilim ama daha iyi olmasi lazim.

Monstergurunun aldigi sonuclari forumda bulabilrsin, aklimda olan aquamark3'den 46 bin aldigi.
  • Sn.deleque;

Sorularınıza ben hızlıca yanıt vermeye çalışayım.

1. Evet. Bu yeni modelin kasası farklı. Daha şık, zarif ve ince. Eski kasaya göre çok daha fazla beğenileceğini düşünüyoruz. Şu ana kadar ürünü gören ve alan müşterilerimizin tamamının yorumu da zaten bu yönde. Sizin de çok beğeneceğinizi düşünüyorum.

2. WXGA ( 1280x800 ) Standart çözünürlükte bir XGA TFT LCD Geniş ekran demek. WSXGA ( 1680x1050 ) ise Wide ( W : Geniş ) ve Super ( S : Süper ) XGA TFT LCD panel demek. Daha yüksek kalite ve çözünürlükte bir TFT LCD panel kullanılıyor yeni modellerde.

3. Ses sistemi oldukça iyi. Aynı zamanda bu modelde diğer ürünümüzde olmayan POWER CINEMA fonksiyonu mevcut. Bu fonksiyon ile notebook' unuzu hiç açmadan DVD / VCD oynatabiliyor MP3 / Müzik dosyalarınızı dinleyebiliyor yada Resimlerinize bakabiliyorsunuz. Toshiba' nın, Vestel' in vb. bir çok markanın bu tip harici cihazları var. Bilirsiniz PORTABLE DVD Player adıyla geçiyor ve ortalama fiyatı 300 - 400 YTL mertebesinde.

5. Test sonuçlarını Pzt. günü burada yayınlarım. Hangi testlerin sonuçlarını istiyorsanız yazın lütfen. Pzt. servis departmanımızda bu testleri yaptırarak burada yayınlayalım.

Vade farkı ve nakit ödemede indirim konusunda sizden gelen öneriler doğrultusunda bir düzenleme yapmayı uygun gördük. Şu an için kapsama dahil olan bankalar bunlar. Satış konusunda istediğimiz hareketi oluşturabildiğimizde bu yapıyı tüm banka kartları için aktif hale getirebileceğimizi ve daha uzun vade farksız satış imkanı sunabileceğimizi sanıyorum.

Şu an BONUS, CARDFİNANS, AXESS, MAXIMUM ve WORLD kartınıza 12 ay taksitle veya Nakit ödemede %3, kredi kartı ile tek ödemede % 2 indirimle MONSTER Notebook ürünlerini isterseniz Internetten sipariş geçerek Kargo aracılığı ile isterseniz de Mağazamızda ürünü görerek, dokunarak satın alabilirsiniz.

Kuru günlük olarak piyasa değişimlerine göre yayınlıyoruz ve sürekli güncelliyoruz. Web sitemizin Ana sayfasında sayfanın sağ tarafında yayınlanmaktadır.

Saygılarımla,

İlhan YILMAZ
    Genel MÜDÜR

quote:

Orjinalden alıntı: daleque

merhaba arkadaşlar

bu yeni gelen modeller nasıl? ben bi tane sectim MONSTER Tyrannosaurus ND521N20S4 Notebook ve almaya niyetlendim ama bazı şeyleri merak ediyorum
    sormak istediğim şeyler şunlar;
    bu yeni gelen modellerin kasası daha mı farklı ?
    ayrıca bu 15.4'' WXGA (1280x800) ile 15.4'' WSXGA (1680x1050) arasındaki farklar nelerdir?
    bu bilgisayarın ses sistemi ile önceki modeli arasında fark varmı?

bu bilgisayarın çeşitli test sonuçlarını öğrenebilirmiyim

fokusshopa da teşekkür ediyorum bu vade farkı olayını kaldırdıkları için bide dolar kurunu günlük yazsalar hiç bi sorun kalmayacak

iyi günler

• Sn. Rubisco;

Pzt. günü öğleden sonra harici ekran kartının devreden çıkartılması ile ilgili detayları ve uygulama sonuçlarını burada yayınlayacağız. Oyunun ortasında basarsanız ne olur tüm detayları burada bulabileceksiniz.

Ekran kartı 256 MB' a yükselen bir kart değildir, direkt olarak 256 MB nVIDIA Geforce 6 6600 PCI Express MXM' dir. Monitör yüksek çözünürlüktedir fakat Parlak Ekran değildir.

Saygılarımla,

İlhan YILMAZ

quote:

Orjinalden alıntı: Rubisco

Sitesinde yaziyor ben onlarin yalancisiyim, bi tusa basiyormussun intel o/b ekran karti devreye giriyor, bi daa basiyosun o kapaniyor, gf6600 devreye giriyor. Hadi islemci hizini faln degistiyor olsa tamam kafam yaticak da, bu o zaman tamamen kapama gibi bi olay degildir zannedersem, derin uyku gibi bir moda giriyordur ve cok cok az guc cekiyordur.

Ama oyunun ortasinda basarsak nolr bilemiycem :P

Daleque ; yenielrin oncekilere gore farki daha yuksek cozunurluklu ekran, 256mb'a cikan gf6600, birde ac97 > den daha adam akilli bir ses karti. Yeni ekran parlak mi normal mi bilmiyorum ama cozunurlugu faln daha yuksek. Ses fark edermi ondan da emin degilim ama daha iyi olmasi lazim.

Monstergurunun aldigi sonuclari forumda bulabilrsin, aklimda olan aquamark3'den 46 bin aldigi.

• Yok yani tek basina 256 mb gf6600, oburunden 128mb daha fazla bellegi var demek istedim. Parlak olmasi o kadr onemli degil zaten ama cozunurlugu iyi baya baya.

Sanki gf devredeyken onu kapatinca kagni gibi oluyor, tersi durumunda da super hizlanir gibi demek geliyor icimden ama, yani isin teknigi nedir ilginc geliyor bana. Yani guc koruma mantigi ile derin uyku konumuna gecer faln basinca acilir orasini annarim da, dunya kadar texture kullanan bi oyun var diyelim gf kpandi. Butun o texturelarin faln sistem ramina aktarilmasi gerekicek, o/b kartin islem yeteneginden bahsetmiyorum bile. Heralde bi kac saniye takilma olur :P

Ama merak ediyoum bunun anakarti yada chipseti ozel birsey mi acaba butun o islemleri yapabildigine gore.
  • bende almak niyetindeyim anacak korkuyorum ....monster nasıldır.....sorunsuz makina az bulunur ama.....aşırı sorun çıkarmazsa..ii.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K084K -- 13 Şubat 2006 11:15:41 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.