Şimdi Ara

Monster benim için pişmanlıktır.[Editlendi] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
1
Favori
6.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim pc de ayni model ve islemci hocam. Baglantiyi nasil sifirladiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • insaatmüh. İ kullanıcısına yanıt
    Bağlantıyı değil, ayarlardan bilgisayarı sıfırlayın. Bağlandığınız wifiyide sınırlı internet ayarlayın sürekli güncelleme yapmaya çalışmasın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ZETEC SE kullanıcısına yanıt
    benim pc sıfırlanmaz sanırım o şekilde çünkü recovery klasörünü sildim neyse biraz kullanayım da olmadı win 8.1 geçeçez artık. çünkü mantıklı gelmiyor bu sistemin böyle çalışması. ssd eksikliği bariz belli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zwanzig

Valla bir merakla girdim konuya ne sorun çıkarmış monster öğreneyim diye ama marka ile alakası olmayan bir sorun çıktı karşıma. HDD kullanan bir bilgisayarınız varsa ve siz bunun üzerine windows 10 kurarsanız zaten çok yüksek ihtimalle "yüzde yüz disk sorunu" ortaya çıkıyor. Marka model fark etmez. Microsoftun suçu bu. Çözmek için yapılabilecek şeyler var ama meşakatli. Arkadaş çareyi windows 8.1 kullanmakta buldu bense SSD almakta. Monsteri savunmak gibi olmasın ama en azından şu ana kadar gayet memnun kaldım gerek bilgisayarın kalite - fiyat dengesi gerekse teknik servis ve teknik destek konusunda. Yalan yok birkaç sinirimi bozan durum yaşadım cihazla ilgili ama F/P olarak iyi cihazlar satıyor. Burada monster'a kızmak yersiz microsoft'a kızalım bence. Windows xp ve 7 harici bana kalırsa çöptür. Zaten kullanım grafiklerine bakıldığında pazar payının ciddi bir kısmı, bu iki işletim sistemini kullanıyor aradan o kadar zaman geçmesine rağmen. Keşke alternatifi olsa ama yok.

Windows 7 tamam da Windows XP artık eskisi kadar kullanılmıyor. İstatistiklerde o yönde.

http://gs.statcounter.com/os-version-market-share/windows/desktop/worldwide

Bana kalırsa Windows 8.1 en iyisi. 7'den hızlı ve 10'un yavaşlığı yok.

Windows 10 veya 8.1 versiyonlarda HDD %100 kullanım başlangıçta karşılaştığım oldu ve bilgisayar kasıyordu. Belli bir süre sonra sonra düzeliyordu bende. Belki 3-5 dakika. Can sıkıcı bir sorun olabiliyor. SSD aldıktan sonra bu sorun olmadı ve her şeyin açılışı ciddi anlamda hızlandı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Abim İngiltere'ye gitmeden önce bu firmanın bir dizüstü bilgisayarını almıştı. Aldı alalı gün yüzü göremedi. Yurt dışında eğitimi sırasında bilgisayar 3 kez arızalandı. Eğitimi büyük ölçüde aksadı okulun bilgisayarlarını kullanmak zorunda kaldı. Üçünde de yurt dışı için hiçbir destek sağlamadılar(para ile servis desteği dahi sağlayamadılar). Üstüne buraya geldiğinde bir defa parça değişimi yapıp değişimi de eksik yapıp gönderdikleri için yaklaşık 2 ay daha bilgisayarını kullanamadı. Monster demek mağduriyet demektir. Sizin başınıza şu ana kadar gelmemiş olması da bundan sonra gelmeyeceği anlamına gelmez. O yüzden bu firmayı savunurken lütfen iki kere düşünüp öyle savunun.

Özetle uzak durun arkadaşlar. Bütçeniz varsa biraz daha fazla verin ama uluslarası çalışan, müşteri hizmetleri ve garanti servisi amatörlere emanet edilmiş firmalardan alışveriş yapmayın.

• masaüstü adamdır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Haksız da değiller. SSD ile Hard Disk kullanimi arasında bariz bir fark var. Diğer özellikler ne kadar gelişmiş olursa olsun, SSD olmadı mı olmuyor.

• güç seçeneklerinden dengeliyi seç
  • Sorun monsterlık değil.w10 artık SSD isteyem bir yazılım.Benimde asus aynı şekilde bir sürü ayar var hepsini tek tek yap.Baya fark ediyor.ADvandec systemcare indir ve hızlandırmaya bas.Bilgisarı sürekli uyku modunda bırak çünkü her aç kapa yaptığında sistem programları tekrar açmak zorunda kalmıyacak.

Bu dediklerimi yaparsan çok rahat edersin.
  • Kaç yıllık laptopta win 7 kullanıyorum hdd ile açılması 38 sn. Arayüz akıcı. Sürekli hdd birleştirme ve system care programlarını kullanırım. Windows 8.1 ve windows 10 çok saçma sistemler. Ayarlarını değiştiremiyosun. Oyun oynayacam diye güncelleme kapatıyosun bir süre sonra kendi kendine güncellemeyi açıyor. Ben kullandım 8 8.1 10 en son 7 ye geri döndüm şuan en çok 7 yi seviyorum. Diğerleri yüzümü güldürmediler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zwanzig

Valla bir merakla girdim konuya ne sorun çıkarmış monster öğreneyim diye ama marka ile alakası olmayan bir sorun çıktı karşıma. HDD kullanan bir bilgisayarınız varsa ve siz bunun üzerine windows 10 kurarsanız zaten çok yüksek ihtimalle "yüzde yüz disk sorunu" ortaya çıkıyor. Marka model fark etmez. Microsoftun suçu bu. Çözmek için yapılabilecek şeyler var ama meşakatli. Arkadaş çareyi windows 8.1 kullanmakta buldu bense SSD almakta. Monsteri savunmak gibi olmasın ama en azından şu ana kadar gayet memnun kaldım gerek bilgisayarın kalite - fiyat dengesi gerekse teknik servis ve teknik destek konusunda. Yalan yok birkaç sinirimi bozan durum yaşadım cihazla ilgili ama F/P olarak iyi cihazlar satıyor. Burada monster'a kızmak yersiz microsoft'a kızalım bence. Windows xp ve 7 harici bana kalırsa çöptür. Zaten kullanım grafiklerine bakıldığında pazar payının ciddi bir kısmı, bu iki işletim sistemini kullanıyor aradan o kadar zaman geçmesine rağmen. Keşke alternatifi olsa ama yok.
    8GB ramli laptop var win10 gerçektende disk sorunu yapıyor ama kasma yok bende her oyunu rahat oynuyorum.Chromedayken bu sorun çıkıyor genelde ama 4k video bile izleyebiliyorum

• Sorun windows ile alakalı bu sorunu microsoft a danışacaksın. bu sorunun monster ile alakalı olduğunu düşünüyosan hiçbir laptopa o kadar para verme internete girebilen biraz oyun oynatabilen laptop al geriye kalan parada cebinde dursun sana fazla ondan dolayı diyorum. format atacaksın düzelecek bu kadar basit. önüne gelen her şeyi kurmuşundur virüs sokmuşundur zorlanmasıda gayet normal. format atsam o kadar oyunum var yüklemesi zor oluyor hiç deme en kolayı oyun yüklemek, ben laptopa format attım programlar yardımcı yazılımlar onların ayarları eklentileri derken hepsini kurmaya 1 günüm yetmiyor.
  • o indirdiğin şeyler varya.. iste onlari sil.

• Almanca ögren düzelir

• asıl benim için pişmanlık fanım traktör gibi çalışıyorum(şaka değil) arayıp fan gönderin parasıyla dedim olmaz illa servise göndereceksiniz dedi işlerim nedeniyle gönderemiyorum alt tarafı bi fan yani gerçekten çok saçma ve gerçektenn pişmanlık keşke msi falan alsaydım
  • Baska bir markada da buna benzer sıkıntılar yaşayabilirdiniz öncelikle önyargısız yaklasın lütfen konuya. Ayrıca belirttiğiniz problem windowsla alakalı bir güncellemeden de olabilir. Baska bir marka olsa elinizdeki alet kimse sizin bilgisayarınıza teamviewer ile bağlanıp sorunu araştırma zahmetine girmez ayrıca.

Monsterle hiç bir ilgim de yok ne bir alışverişim ne de bir deneyimim bulunmakta.

• Moruk bilgisayar kullanmayı bilmiyorsan başkalarını suçlama bari.Bu anlattığın sorunun çözümünü internetten bile bulup çözersin. Bilgisayar robot değil bilgisayarı sen kontrol ediyorsun o yüzden biraz kullanmayı öğrenmen lazım...

• %100 disk sorunu bende de vardı. Hatta 3 defa hdd bozdu bu sorun. En sonunda ssd taktım rahatladım. Tavsiyem ssd alırken 120lik almayın çok çabuk doluyor

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.