Şimdi Ara

Monster Alacağım Sorularım Var?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi Akşamlar Öncelikle 10 15 günlük arastirma sonucu 3k butcemi biraz zorlayarak 3.300tlye monster abra a5 v5.2.1 almaya karar verdim ama bazı sorularım var.
    1. Herkes garanti çok iyi diyor tamam iyidi her hafta garantiye gidicekse bi manası yok kronik sorunlari nelerdir?
    2. Mavi ekran hatasi aliyomuslar 5.nesil islemciden dolayi diyolar csgo dota vs.de bu sorun kökünden çözüldumu?
    3. Eger alirsam hangi isletim sistemini kurmaliyim w8.1mi w10 mu w10 da sorun çıkıyor diyorlar doğrumu?
    4. Monsterdan herhangi baska bir şikayeti olan varmı?
    5. Eger tavsiye etmesseniz baska laptop onerilerinede açığım 3k bütçe ile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mjxlabx kullanıcısına yanıt
    Benim gördüğüm 4 cihaz degiştidim ekranlarda aşırı yanlarda üstte altta ışık sızması .5. nesil alma derim 6. seriye geç w10da sıkıntı görmedim.
  • 6.seride 300 tl falan oynuyo zaten butcemi 300tl aştım 600e çıkmam imkansız islemci dışında farki varmi ki

a5 v5.2 kullanıyorum. Memnunum. Saatlerce oyun oynadıgım oluyor ve notebook sogutucuna henuz ihtiyac duymadım.

Benim set-up 'ım
    ips panel,120gb ssd,16gb ram

Su an guncel fiyatları bilmiyorum ama ssd şart.
    Eger sizi zorlamıcaksa ips panelde tercih edin. Sahsen uzun sure pc basındaysanız arada uzandıgınız zaman filan panel secimizin sizi mutlu ediyor.
    İşletim sistemi olarak ben 8.1 kurdum sonra win10 a yukseltme yapıp temiz format attım. Oyle kullanıyorum ve sorun yok. Bazen bilgisayar kapanırken insanı sinir ediyor ama o problem windows guc ayarları ile ilgili.
    Windows 10 yeni bir işletim sistemi illaki bir takım sorunlar cıkıcaktır. Ama temiz format atıp driverları kurduktan sonra imagesini kopyalarsanız olası bi problemde gülüp gecersiniz.
    Monster dısında baska bir laptop almayı dusunurseniz fiyat olarak en az 500-1000 tl daha fazla bi butce ayırmanız gerekiyor hemen hemen. (MSi,asus vb. )
    i7 5700hq ile 6700hq arasında 300 tl fiyat farkı vermeye gerek yok. Zaten forumda okumustum abra a5 v6 lardaki 6700hq lar ddr4 de desteklemiyormus.
    Cs:go daki promlem driver guncellenmesi ile cozuldugu yazılmıs. Ben o oyunu oynamadıgım için bişey diyemicem.

MONSTER® ABRA A5 V1.1.2 15.6" modelı kullanıyorum.04.04.2015 tarıhınde sıparıs vermıstım.İlk gununden berıdır pc de ısınma sıkıntısı oldugunu soylemekteyım.Hatta bundan dolayı servısı gonderdım macunların degıstıgını soyledıler.Servıse gonderdıgımdede pc sadece 4 aylıktı.Fakat degısın herhangı bırsey yok.suanda mevsımlerden kıs oldugundan dolayı ısı defgerlerı bıraz daha ıyı fakat 3 saatı gectıkten sonra oyunlarda degerler tekrar aynı seklını alıyor.Buna baglı olarakta anlık fps dusmesı yasıyorum acıkcası.Laptopda tek bır oyun oynuyorum World of tanks adında ondada ılk dk larda 60 fps gorurken sonrasında anı sekılde 15-20 e dusme yasıyor sonrasında bır anda 40 a cıkıyor.Fanlar desek gereksız ve seslı bır sekılde calısıyor.

O yuzden kardes benden sana tavsıye git MSİ e felan bak.Yada pek yanında tasımayacam dersen kasa topla.
  • Yorumlariniz için tesekkurler ips panel takicam 2 ay sonra falan ssd alicam

Msi alamam bütçem yok
    Ve maalesef kasa isimi gormez

• quote:

Orijinalden alıntı: grkmvsn

a5 v5.2 kullanıyorum. Memnunum. Saatlerce oyun oynadıgım oluyor ve notebook sogutucuna henuz ihtiyac duymadım.

Benim set-up 'ım
    ips panel,120gb ssd,16gb ram

Su an guncel fiyatları bilmiyorum ama ssd şart.
    Eger sizi zorlamıcaksa ips panelde tercih edin. Sahsen uzun sure pc basındaysanız arada uzandıgınız zaman filan panel secimizin sizi mutlu ediyor.
    İşletim sistemi olarak ben 8.1 kurdum sonra win10 a yukseltme yapıp temiz format attım. Oyle kullanıyorum ve sorun yok. Bazen bilgisayar kapanırken insanı sinir ediyor ama o problem windows guc ayarları ile ilgili.
    Windows 10 yeni bir işletim sistemi illaki bir takım sorunlar cıkıcaktır. Ama temiz format atıp driverları kurduktan sonra imagesini kopyalarsanız olası bi problemde gülüp gecersiniz.
    Monster dısında baska bir laptop almayı dusunurseniz fiyat olarak en az 500-1000 tl daha fazla bi butce ayırmanız gerekiyor hemen hemen. (MSi,asus vb. )
    i7 5700hq ile 6700hq arasında 300 tl fiyat farkı vermeye gerek yok. Zaten forumda okumustum abra a5 v6 lardaki 6700hq lar ddr4 de desteklemiyormus.
    Cs:go daki promlem driver guncellenmesi ile cozuldugu yazılmıs. Ben o oyunu oynamadıgım için bişey diyemicem.

hocam ssd önemlimi ? bende 8gb ram 960 m model var abra a7 v6.3 6700 hq işlemci ssd nin ne gibi faydaları olur? saygılar

• Ssd de cok hız farki oluyo ya

• Ben bir türlü memnunmuyum değilmiyim karar veremedim , aslında memnunum ama bi yandanda memnun değilim , saatlerce oyun oynuyorum beni etkileyen bir ısınma yok bu güzel , 7 ay falan oldu alalı ama fanlar fare sesi gibi ses çıkarmaya başladı , eski laptopum 6 sene kullandım fanı böyle ses çıkarmıyordu .

Birde mavi ekran sorunum var , servise götüreceğim lakin daha 6 aylık pc servise giderse bu bir sorun , servisi iyi olabilir ama bir bilgisayar kullanıcıdan çok servis görüyorsa burda bir sorun var .

Karmaşık duygular yaşıyorum bilgisayarımla ilgili :)
  • Bios guncellemesini yaptınızmı mavi ekran giderildi diyor kulaklikla oynarım pek sıkıntı olmaz baska sorun varmı mavi ekran geçti dediler

• Dediğiniz kadar kötümü ya. Bende sizdeki modeli alıcaktım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mjxlabx

Bios guncellemesini yaptınızmı mavi ekran giderildi diyor kulaklikla oynarım pek sıkıntı olmaz baska sorun varmı mavi ekran geçti dediler

Benim işlemci 4 nesil , bios güncellemesi gelmedi hiç sorduğumda en güncel bios dediler . Benimnki touchpad driveri ile ilgili bir durum .

Fırsat bulunca servise götüreceğim bakalım ne olacak .
  • Beels kullanıcısına yanıt
    Vala kardesım bendekı urunun aynısı sıtede varmı onu bılemem.Fakat ben bundan once lenovo z500 kullanıyordum.Aldıgım anda lenovo nın en ınce bılgısayarıydı.Alırken vatandakı adam bununla oyun oynamak bıraz zor olur ısınır desede ben bır cok agır oyunu o pc de 2 yıl boyunca bıtırdım.Fan sesı ılk zamanlar yoktu sonradan yanı 2.yılını doldurmaya az kala bıraz tozdan olsa gerek sesı azcık fazla gelıyordu ama o cıkan ses rahatsz etmıyordu.Monster a gelcek olursak pazartsı gunu 2.kez servısı arayarak gondercem.Fanlar cok seslı ve gereksız calısıyor.Sonrasnda oyunlarda anı fps dusuyr bıranda.Oyuncu bılgısayarı dıye gecınıyorlar ama ben suanda sogutucu kullanıyorum.Dersenkı pc yı zorladın mı hıc hyr.Sadece wot adındakı oyunu oynuyorum onunda full ayarda oynamak ımkansz kasıyor.Zaten nasıl bır mantık ıse pc nın alt kısımda fan boslugu sadece bır kıbrıt kutusu buyuklugunde cıkıs ıse tam arkada cıkan hava zaten ates gıbı.

O yuzden alcaksan ımkanın varsa gıt MSİ felan al.
  • Öğrendiğim iyi oldu hocam bu durumu , teşekkürler.

• Hocam yarin alicam çok kararsizim baska alternarif ne var max 3.300e internetten alamam skkska

1 hafta önce aldım. Şuan gayet memnunum. Herhangi bir sorunla henüz karşılaşmadım.
    Söylediğin oyunları denemedim ama şimdiye kadar denediğim oyunlarda herhangi bir sorun yaşamadım.
    İşletim sistemi olarak w8.1 kullanıyorum.
  • Tam. 1hafta oldu alalim abra a5 v5 2.1 versiyon

W10 uefi kurulum yaptım saatlerde dota2 oynadik cs.go oynadik hiçbir sorun yok sırf mavi ekran için uğraştım ama olmadi

Isinma sorunu kesinlikle yok zaten
    Driverler güncel

Mausepet acayip dandik zaten kullanmiyoruz ama daha estetik olabilir di

Kasa parmak izi tutmuyor

Alacak olanlara tavsiyem ips mat ekran şart ssd ram sonra takılır ama ekran şart bnce

Sorulariniz olursa elimden geldigince cevaplarım

• Abra a5 almaya gittim a7 aldim daha şık büyük suan bi sorun yok ips panel takili cs go yukledim oynucam hadi hayırlısı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.