Şimdi Ara

Monster açılışında yavaşlık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Monster A5 v4.1 cihazımın, sanıyorum bios ekranında yanlış bir ayarlama yapmam sonucunda açılış hızı çok azaldı. Windows 10 kullanıyorum ve sistemin açılışında dönen yuvarlak kadran bir süre döndükten sonra ekran 1 saniyeliğine kapanıp açılıyor, ardından dönen kadran yavaş bir şekilde, takıla takıla dönmeye devam ediyor. Bu süre eskisinden çok daha uzun. Sistemle ilgili olabilir diyerek format attım ancak sorunum çözülmedi. Muhtemelen bios ile ilgili bir ayar. Nasıl düzelteceğimle ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Teşekkürler.

• Biosu güncellemeyi dene , ama faydası çok olmaz muhtemelen monsterın kullandığı uyduruk harddiskten dolayıdır.5400 rpm lik diskler malesef çok yavaş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ras0

Biosu güncellemeyi dene , ama faydası çok olmaz muhtemelen monsterın kullandığı uyduruk harddiskten dolayıdır.5400 rpm lik diskler malesef çok yavaş.

Hocam ayarlarda bios mode kısmında dual yazıyor iki farklı seçenek daha var uefi ve legacy şeklinde. bunların anlamı ne acaba? değiştirdim ancak sanırım sistemi yeniden kurmam gerekiyor değişiklik yapacaksam.
  • zaman içinde disk yipranir. bad sectorler olusmaya baslayabilir. bios acilisi uzatmaz

ssd alip keyfine bakacaksin kardo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ciddi Lama kullanıcısına yanıt
    Uefi daha yeni nesil olan arayüz oluyor sanırım
  • Su an ki kurulumda uefi mod disable ise enable yapin ama sanirsam bastan kurmaniz gerekecek sistemi.

Uefi mod yeni bir surum gibi dusunebiliriz, acilis eski bios a gore hizlidir

• Uefiyi açman yeterli yeni kıruluma gerek yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.