Şimdi Ara

Monster Abra A7 V6.1 2.5 yılın özetidir<<

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ben 2.5 yıllık monster abra a7 kullanıcısıyım. Şimdi size bu 2.5 yıllık kullanımım sonucunda bilgisayar hakkında görüşlerimi anlatacağım.

Bilgisayarı alış tarihi 2015 temmuz. Makineyi aldığım ilk yıl gayet sorunsuz kullandım. 2. yılda anakarttaki usb portları çalışmadığı için servise gönderdim. Anakartı tamir ettiler ve usb problemim çözüldü. Belli bir süre sonunda garanti devam ederken ekran kartının fanından garip sesler geldiği için teknik servise götürdüm ve fan tamir edilip geri geldi Daha sonra garanti süresi bittikten 1 ay sonra bilgisayarın fanı yine bozuldu ve grafik kartı, anakart ile işlemcinin ısısı bilgisayar boştayken dahi 100 derecelere yaklaşmaya başladı. İlk başta yazılımsal bir sorun olabileceğini düşünüp format attım fakat tertemiz sistem yüklü bilgisayarda bile yine ısınma sorunu devam etti (bu arada termal macunu da yeniledim ama sorun değişmedi). Yine servise götürdüm ama bu sefer garanti kapsamı dışında! ve bana tam 400 küsür tllik masraf çıkarttılar. Dediklerine göre iki fanın değişmesi gerekiyor 30 dolar + kdv tanesi ayrıca bakır borular TIKANMIŞ ve onlarında değişmesi gerekiyormuş. Ben bilgisayarı hep masada kullanan biriyim ve titiz biriyimdir. Bilgisayarı hep temiz tutarım. Tabi ben bu parayı veremeyeceğim için bilgisayarı yaptırmadım. Son servise götürdüğüm tarih 2017 ağustos. 2-3 hafta sonra ise ekranda dalgalanmalar yırtılmalar olmaya başladı. Sanırım bu sorun da menteşe kısımlarından dolayı meydana geldi çünkü 2 küsür yıl gibi sürede bilgisayarın menteşelerinde hafif bir boşluk oluştu. Tabi bu da garanti bittikten sonra başıma geldi. Son windows güncellemelerinden sonra da sound blaster sorunu almaya başladım forumda bu sorunlar karşılaşan çok monster kullanıcısı olduğunu gördüm. Bir ara nvidia driverini kurmama rağmen grafik kartını görmüyordu windows 8e geri döndüm ama sorun devam etti grafik kartının eski bir sürücüsünü kurdum ve yeni bir güncelleme gelene kadar o sürümde kaldım ve bu şekilde bu sorundan kurtuldum. Daha bir sürü ufak tefe k yazılımsal sorun...

Sonuç olarak ben bu bilgisayarı üniversite öğrencisi halimle kısıtlı gelirimle 2900 tl gibi bir parayı ödeyerek aldım. Çünkü bu donanıma sahip bilgisayarlar arasında en uygunu bu idi. Fakat karşılaştığım sorunlardan dolayı keşke daha fazla para ödeyip diğer markaların bilgisayarlarını alsaydım diye düşünmüyor değilim. Şimdi bilgisayar boştayken eskisi kadar ısınmıyor ama herhangi bir oyuna girdiğimde anakart ve işlemci 90 küsür derecelere ulaşıyor grafik kartı ise bu ikisinden daha az ısınıyor (Boşta çalışırkenki sıcaklık değerlerini gösteren görseli yükledim ama windows 10da kullandığım program anakartın sıcaklık değerini bazen göstermiyor). Asıl sorun bu bilgisayarın parçaları piyasada zor bulunduğundan serviste kullanıcıya fahiş fiyatlar çekilmesi. 2 tane fan ve bakır boruların 400+ tl gibi bir fiyata tamir edilmesi bana fırsatçılık gibi geliyor ve yaptırmayı düşünmüyorum. Bir daha monster tercih eder miyim hiç emin değilim. Garanti süresi dahilinde ufak tefek sorunlar çıkarmasına rağmen bilgisayardan gerçekten çok memnundum ama garnti süresi bittiğinde bilgisayar aniden bozulmaya başladı. Bilgisayarı dikkatli kullanıp üstüne titreyen biri olarak (çünkü çok kısıtlı imkanlarla aldım ve benim için çok değerliydi hala da değerlidir) 2.5 senede bu kadar çok sorunla karşılaşmam bende monster markası hakkında hayal kırıklığı oluşturdu maalesef. Buradan kimseye sakın monster almayın diyemem çünkü memnun olan ve hiç sorunla karşılaşmamış kullanıcılar da vardır belkide. Bunlar benim karşılaştığım sorunlar ve yeni bilgisayar alacak arkadaşlar için bir örnek sadece...

Monster Abra A7 V6.1 2.5 yılın özetidir<<

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• kardeşim durumuna üzüldüm. bende a7 v3.1 kullanıcısıyım 2014 yılında almıştım fan problemlerini her zaman kendim çözüm. servis 50 dolar + kdv demişti fana araştırmalarım sonucu çok ucuz miktarlara hallettim. laptopuna iyi bakmışın fakat her fırsatta servise götürmekte hata yapmışın. monster parça olarak msi modellerinin aynı parçalarını kullanıyor. Forumda msi dan farkları ekran, klavye ve kasa derlerdi fakat benim modelde ekranın aynı msi ge70 modelinde kullanılan ekran olduğunu farkettim hatta kasa bile msi kasasıydı tek farkı klavyeydi.

monster parça olarak aratınca bulman zor o nedenle fan ya da başka bir parça arayacağın zaman msi da kullanılan aynı kasayı ve aynı içerikteki msi modelini bul ve msi parçaları şeklinde arat bir çok yerde ürünleri bulursun. aliexpres bu konuda iyi, orjinal fanlar 7-8 dolar civarı tabi bir çok satıcı çakma ürün satıyor dikkatli olmak lazım. mesela orjinal fanda nokta halinde kabartılar olur, kablo koruma plastiği uzun olur bunu anlaman için aliexpreste müşteri yorumlarına bakman gerekiyo özellikle fotoğraf koyanları iyi bir şekilde incele dediğim olaylar mevcutsa senin orjinal fanınla birebir aynıysa sipariş ver 25 tlye hallet. bu şekilde bulamayacağın parça yok her parça mevcut sadece monster olarak aratmayacaksın bu kadar.

• n0fx kullanıcısına yanıt
    cevap için çok teşekkürler.
    benim bilgisayarın msi modelini nasıl bulabilirim pratik bir şekilde?
  • aida64 programıyla anakartın modeline bakabilirsin. eğer anakartın msi ise laptop modelinide bulmuş olursun çünkü msi laptoplara kullandığı anakartın ismini veriyo mesela ge60 ge70 gibi
  • n0fx kullanıcısına yanıt
    Msi kasa monsterlarda kalite akiyor. Konuyu açan kişide clevo var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.