Şimdi Ara

Monster Abra A5 V.9.2.(2) Kullanıcıları (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
5
Favori
13.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar abra v9.3 kullanıyorum ( 9.2 ) nin benzer kasası olduğu için buraya yazdım.
    benim ilk aldığımdan beridir masaüstü sağ tık benzeri kasmalar oluyodu.onları bir şekilde internetten çözdüm.fakat şuan hala devam eden ara ara ui kasmaları oluyor.
    örnek olarak : bir program açıyorum program açılırken CPU %100e yakınken mouse slow motion da hareket ediyo.açıldıktan sonra normale dönüyo.
    2. örnek : chromeda anide 2-3 sekme açınca mouse yine aynı şekil tepki veriyor.Çözümü varsa lütfen yardım.Ayrıca yanlış yere yazdıysam affola.
  • Merhaba. Üründen memnun musunuz almayı düşünüyorum. Masaüstünde hala takılma gibi sorunları devam ediyor mu ? Fan olayı hepsinde var sanırım aşırı rahatsız edici mi ? Uzun lafın kısası alınır mı ürün ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatii_32

Merhaba. Üründen memnun musunuz almayı düşünüyorum. Masaüstünde hala takılma gibi sorunları devam ediyor mu ? Fan olayı hepsinde var sanırım aşırı rahatsız edici mi ? Uzun lafın kısası alınır mı ürün ?
    valla ben 8 aydır yoğun olarak oyun ve render için kullanıyorum hiç bi sorun çıkarmadı maşallah :) fan sesi bence bu tip bi laptop için az bile.gaming olmayan ve uçak gibi fan sesi çıkaran laptoplara bakarsak :)
    aynı özelliklerde msı laptoplar 7000-8000 iken monsterda 5000-6000 markaya para vermeyin donanıma para verin :)
  • İyi akşamlar arkadaşlar. Benim bir maruzatım olacaktı siz saygıdeğer v9.2 kullanıcılarından. Bilgisayarı hiç servise gitmemiş arkadaşlara zahmet, aida64 ile monitörlerinizin bilgisini ss alıp buraya atabilir misiniz? Bilgisayarı ekran sıkıntısı yüzünden servise gitmiş birisi olarak rica ediyorum sizden. Çünkü değiştirilen panel ile hiç dokunulmamış panel aynı mı yoksa bir hinlik yapılmış mı, onu merak ediyorum. Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayirdirevlat

İyi akşamlar arkadaşlar. Benim bir maruzatım olacaktı siz saygıdeğer v9.2 kullanıcılarından. Bilgisayarı hiç servise gitmemiş arkadaşlara zahmet, aida64 ile monitörlerinizin bilgisini ss alıp buraya atabilir misiniz? Bilgisayarı ekran sıkıntısı yüzünden servise gitmiş birisi olarak rica ediyorum sizden. Çünkü değiştirilen panel ile hiç dokunulmamış panel aynı mı yoksa bir hinlik yapılmış mı, onu merak ediyorum. Saygılar.
    böyle bişeymi?

Monster Abra A5 V.9.2.(2) Kullanıcıları

• Aynen hocam. Çok sağ olun.
  • quote:

Aynen hocam. Çok sağ olun.
    rica ederim umarım işine yarar.sonucu paylaşırsan bizede faydası olur hocam
  • Bizim bilgisayarların ekranları için kullandıkları paneller çok kaliteli paneller değil arkadaşlar. Örneğin tepki süresi 25 ms. Bi oyuncu laptopu için bence çok fazla bir değer. Aradaki farkı farklı bir ortalama monitöre sahip bilgisayarda oynadıktan sonra fark ediyorsunuz. Şimdi anladım Msi'ın neden aynı parçalara sahip olduğu halde fiyatının daha pahalı olduğunu. Onların modellerindeki panellerin tepki süresi 5 ila 8 ms arasında değişiyor. Aslında satışı yaparken Monster'ın bu gibi değerleri de göstermesi lazım. Hoş, gerçi kimse 25 ms tepki süresi olan bi ekrana sahip laptopa oyuncu bilgisayarı diyip almaz, o da var.
  • Hayirdirevlat kullanıcısına yanıt
    Ms'nin yüksek olması neyi etkiler hocam?
  • Hocam ben şöyle bırakayım. :)

https://www.youtube.com/watch?v=muYScWv11UY
  • quote:

Bizim bilgisayarların ekranları için kullandıkları paneller çok kaliteli paneller değil arkadaşlar. Örneğin tepki süresi 25 ms. Bi oyuncu laptopu için bence çok fazla bir değer. Aradaki farkı farklı bir ortalama monitöre sahip bilgisayarda oynadıktan sonra fark ediyorsunuz. Şimdi anladım Msi'ın neden aynı parçalara sahip olduğu halde fiyatının daha pahalı olduğunu. Onların modellerindeki panellerin tepki süresi 5 ila 8 ms arasında değişiyor. Aslında satışı yaparken Monster'ın bu gibi değerleri de göstermesi lazım. Hoş, gerçi kimse 25 ms tepki süresi olan bi ekrana sahip laptopa oyuncu bilgisayarı diyip almaz, o da var.
    hocam 25ms 20sene önceki CRT monitörlerde bile yok :) eminmisiniz 25ms olduğuna?panel kötü bi panel değil hani LG sonuçta.dünyada lcd ve led panel üreten adam gibi 2 firma var zaten biri LG diğeri samsung.

gerçi ben display porttan harici monitör ile kullanıyorum ama 25ms olması düşük ihtimal gibi geliyor bana.eğer öyleyse herkes gidip 17" lcd monitör alsın 2. el 100tl ye daha iyi :) enazından onlar 5-10ms :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoneyBadger82 -- 28 Ekim 2018; 14:3:13 >

• Hocam google'a modelinizi yazın, en üstteki siteye girin. Oradaki response time'a bakmanız yeterli. :)
    Ben de sizin gibi düşünüyordum ama ne yazık ki öyle değilmiş.
  • quote:

Hocam google'a modelinizi yazın, en üstteki siteye girin. Oradaki response time'a bakmanız yeterli. :)
    Ben de sizin gibi düşünüyordum ama ne yazık ki öyle değilmiş.
    evet baktım,hatta sonrasındaki bi kaç siteye daha ama bilgiler örtüşmüyor.hepsinde farklı farklı şeyler yazıyor.bence LG nin sitesinden araştırılmalı yada LG ye mail atıp sormalı.gerçi bnm için farketmez zaten harici monitör ile kullanıyorum.başka türlü zevk almam oyundan (ufacık ekranla)
  • Ben de artık bağladım 108 ekran led tv'me, oradan oynuyorum.
  • Arkadaşlar bende makineyi yeni aldım, boştayken ekran kartı 39-40 derecelerde geziniyor normal mi sizde durum nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ayrıca soundblaster açıkken yankı yapıyor gibi, tekrardan kurmak mı gerekli driverları yoksa bildiğiniz ayar var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.Oze

Arkadaşlar bende makineyi yeni aldım, boştayken ekran kartı 39-40 derecelerde geziniyor normal mi sizde durum nedir?
    seninki iyiymiş bnm 45-50lerde :) oyunda 90-100 ama maşallah hiç performans kaybı olmuyo cayır cayır oynatıyor oyunları.termal macun değişim zamanı geldi aslında ama üşeniyorum

soundblaster kullanma bendede aynısı oldu sildim.laptopun sesi berbat zaten git 50tl ye 2+1 al daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoneyBadger82 -- 31 Ekim 2018; 8:46:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoneyBadger82

seninki iyiymiş bnm 45-50lerde :) oyunda 90-100 ama maşallah hiç performans kaybı olmuyo cayır cayır oynatıyor oyunları.termal macun değişim zamanı geldi aslında ama üşeniyorum

soundblaster kullanma bendede aynısı oldu sildim.laptopun sesi berbat zaten git 50tl ye 2+1 al daha iyi

Alıntıları Göster
    Dandik usb den bağlanan 2 hoparlörden bugüne kadar duymayı beklemediğim kadar ses performansı verdirdi Soundblaster Ama dediğim gibi yankı olayı sıkıntı makinenin hoparlör sistemi de başarılı değil gibi. Bazıları driverlerı düzgün kurarsanız makinenin ses sistemide başarılı diyor ondan kafama takıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: K.Oze

Dandik usb den bağlanan 2 hoparlörden bugüne kadar duymayı beklemediğim kadar ses performansı verdirdi Soundblaster Ama dediğim gibi yankı olayı sıkıntı makinenin hoparlör sistemi de başarılı değil gibi. Bazıları driverlerı düzgün kurarsanız makinenin ses sistemide başarılı diyor ondan kafama takıldı.

Alıntıları Göster
    alakası yok hocam driver ile.çok denedim bendede leş gibi ses verdi.ayarları kurcaladım bi ara o yankıyı çözdüm ama nerdendi onu hatırlamıyorum.

• Merhabalar, bilgisayarda yaşadığım bir sorunu sizinle paylaşmak istiyorum. Daha önce bu srounu yaşayan birileri varsa yardımcı olur diye düşünüyorum. Şöyle ki bilgisayar yük altında değil iken bazen masaüstünde bazzen de chromeda iken donuyor. Ne yapsam etki etmiyor.Hiçbir tuş vs. çalışmıyor. Ta ki reset atana kadar. Reset atana kadar makina kendine gelmiyor. Hatta arkada ses açıkken falan yaşadığımda ses de takılı kalıyor. Bir kaç gündür bu sorunu yaşamaya başladım. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.