Şimdi Ara

Monster Abra A5 V.9.2.(2) Kullanıcıları (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
5
Favori
13.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sağ tık takılma sorununa bir açıklık getireyim. Öncelikle sorun, nvidia ve intel tümleşik ekran kartının çakışmasından oluşuyor. Bu iki kartı kullanan tüm bilgisayarlarda bu sorun var(nvidia 10 serisi ve intel 7. Nesil). Bu sadece Monster bilgisayara özgün bir sorun değil. Dell 7567 kullanıcısıyım ve bende de var.

Çözüm yoluna bakacak olursak; Öncelikle mantık olarak düşünürsek, "madem 2 kart çalıştığından bu problem oluyor bizde bu kartların birini devre dışı bırakırsak sorun çözülür". Aynen öyle. Kullanım durumunuza göre bu kartlardan birini devre dışı bırakırsanız eğer sorun ortadan kalkıyor. @fuzz123 arkadaşımızın dediği nvidia denetim masasını açık bırakmak da bunu sağlıyor aslında. Nvidia denetim masasını açtığınızda, nvidia kart devreye giriyor ve intel kart devre dışı kalıyor. Regedit'ten yaptığınız işlemde aynı şekilde intel kartını devre dışı bırakıyor tamamen. O yüzden sağ tık yaptığımızda intel kontrol paneli seçeneği çıkmıyor. Diğer bir yöntem ise aygıt yöneticisinden devre dışı bırakmak. Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcıları sekmesi altında kullanmadığınız karta sağ tıklayıp devre dışı bırakırsanız sorun yine çözülmüş olur.

Bu çözümlerin hepsinin mantığı aynı, ekran kartlarından birini devre dışı bırakmak. Sorunu çözmek için her halükarda kartlarınızdan birini kullanım dışı bırakıyorsunuz. Bu da parasını verip aldığınız hizmetten tam olarak yararlanamamanız demek maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cagdasyilmaz

Merhaba hocam. Öncelikle İSO dosyasını Flash diskinize nasıl yazdırdınız?

internette bootable usb oluşturma diye aratınca çıkıyor.En sonda da rufi diye bir program var.Usb yi hazır hale getiriyorsun.Ben de bu şekilde format attım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lovekrand

Hocam ben de takılma ile ilgili sorun yaşıyorum. Üste de yazdım durumu.

Ben normal usbye iso dosyasını flashlayarak windows 10umu kurdum. Driverları zaten windows kendisi yüklüyor. Ben sadece sound blaster ve control centerı kurdum üstüne.

Şimdi senin dediğinin ne farkı var? Ben anlayamadım.

Teşekkürler.

Merhaba ben de 3 gün önce ikinci el A5 aldım.Yeniyim yani anlayacağınız :) USB den win 10 pro yükledim. Sound blaster ve Control center ı ayrıca mı kurmak gerekiyor.Bir de uyku modunda klavye ışığı sürekli yanık kalıyor.Uyku modunda ışığı kapatmanın yolu nedir? Kulaklık takınca da ses kulaklıktan gelmiyor halen laptoptan gelmeye devam ediyor.Bunuz çözümünü bilen bir arkadaş yazarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ask11012007

quote:

Ben normal usbye iso dosyasını flashlayarak windows 10umu kurdum. Driverları zaten windows kendisi yüklüyor. Ben sadece sound blaster ve control centerı kurdum üstüne.

Teşekkürler.

Merhaba ben de 3 gün önce ikinci el A5 aldım.Yeniyim yani anlayacağınız :) USB den win 10 pro yükledim. Sound blaster ve Control center ı ayrıca mı kurmak gerekiyor.Bir de uyku modunda klavye ışığı sürekli yanık kalıyor.Uyku modunda ışığı kapatmanın yolu nedir? Kulaklık takınca da ses kulaklıktan gelmiyor halen laptoptan gelmeye devam ediyor.Bunuz çözümünü bilen bir arkadaş yazarsa sevinirim.

Hayırlı olsun. Evet programları kendin kurman gerekiyor, monster ın sitesinde driver sayfasından hepsini bulabilirsin. Klavye ışığını fn+* a basarsan kapanması lazım(* numpadde 9'un üstünde). Kulaklık sorunu içinse jak girişi bozulmuş olabilir.

• Selam beyler,

Malum cihaz sağ clickde kopyala yapıştırda vs donuyor. Bunun çözümüde bildiğiniz üzere nvidia ekran kartını devre dışı bırakmak. Ben de bu çözüm tek tık metodu geliştirdim.

indirme linki

1- buradaki devcon dosyasını c/windows/system32 içine yapıştırın
    2- nvidia_disable dosyasını yönetici olarak çalıştırın.

Kolay gelsin
  • Beyler ben bir türlü windows şifemi kaldıramadım. Her seferinde pin germek zorunda kalıyorum.

windowstuşu + r yapıp netplwiz yazınca çıkan ekranda sizde en üstte bir kutucuk çıkıp şifreye gerek yoktur tarzı birşey çıkıyor mu acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: SixthEos

quote:

Orijinalden alıntı: ask11012007

quote:

Teşekkürler.

Hayırlı olsun. Evet programları kendin kurman gerekiyor, monster ın sitesinde driver sayfasından hepsini bulabilirsin. Klavye ışığını fn+* a basarsan kapanması lazım(* numpadde 9'un üstünde). Kulaklık sorunu içinse jak girişi bozulmuş olabilir.

Monsterın sayfasında driverları buldum ama indir dediğimde dönüyor dönüyor indirmiyor.Clevo nun sitesinde de aynı durum gecerli.Başka indirebileceğim bir yer var mı acaba.Veya siz de varsa buraya yükleyebilir misiniz?

• Monsterin sitesinde tıkladığınızda indirir clevo icin europeya sağ tıklayıp yeni sekmede ac deyin indiricektir.

• ask11012007 A kullanıcısına yanıt
    Ekran acikken ekrani kapattığında klavye açık kalıyor. Herkesde aynı sanırım kapagi kapattiginda uykuya girince olmuyor. Kapak acikken uykuya girmiyir zaten guc dugmesi duz yaniyor yaniyor yanip sonmuyor. Kulaklik icinde ses driverini kaldirip tekrar kurun ilk taktiginizda bi sayfa acilicak ona tamam deyin onda farkli birsey isaretlenmis olabilir. Monsterin tavsiye ettigi driverlari ve programlari kurun. Kapagi kapatip uykuya aldiginizda kulakliktan ses gelmeyebilir pcyi yeniden baslatin sahsenbende oyle ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orcoo95 -- 7 Ocak 2018; 15:48:38 >
  • quote:

Yazılımsal ise güncelleme ile çözülür. Ayrıca ekran kartı ile ne alakası var. Ekran kartı çalışmıyor ki arayüzde. Intelin dahili 630u çalışıyor.

Piyasada dünya kadar bu nesil işlemci var ayrıca hepsinde böyle bir sorun mu var demek istiyorsunuz?

Kardeş çok bilmişlik taslama. Sorunu söylüyoruz cins cins cevap veriyorsun. Sana iyilik de yaramaz. Intel güncelleme yapınca sorun çözülecek aç bak forumlarda neler konuşuluyor.
  • fuzz123 F kullanıcısına yanıt
    Bir şey bilsem soru sormam bu da bilmişlik olmaz. 2.paragrafıma bak ne yazmışım. Onu da geçtiö 2 satır yukarı bak ne post atmışım. Sakin ol

• Merhaba,
    Gecen hafta ikinci el Abra A5 V1.1 aldım.Pilini değiştermem lazım ama kendi orjinal pili için 100$+kdv istediler.Açıkcası o kadar veremem.
    Aşağıdaki linkteki gibi (link örnektir) yan sanayi alsam çok büyük sıkıntı çıkarır mı?
    Veya önerebileceğiniz makul fiyatlı yer var mı?

https://urun.n11.com/batarya-pil/monster-abra-a5-v211-batarya-pil-retro-siyah-P131334618?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMI-YyYnNfK2AIVQagYCh3O8wcPEAYYASABEgJBr_D_BwE&gclsrc=aw.ds

• ask11012007 A kullanıcısına yanıt
    Retro marka pillerde sıkıntı çıkmaz. Fakat kullanım ömürleri orjinal piller kadar değildir. Asus marka eski laptopumu aldığım Retro pil 1 Yıl götürmüştü.

• Herkese merhabalar. Bu laptobu almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar nasıl memnun mu? Asus alacaktım son anda işim rast gitmedi alamadım. Monster takıldı gözüme. Fiyatıda iyi ve 1050ti olması iyi.

• merhaba arkadaşlar. kullanan arkadaşlardan pubg, rainbow, gta5 gibi zorlayacak oyun oynayan arkadaşlar kaç fps aldıklarını yazabilirler mi? birde cihaz çok ısınıyor mu? soğutma sistemi nasıl.
    Dell 7577 ile a5 v9.2.2 arasında kaldım. aynı özellikteler. bu beni 4 5 yıl götürür mü? son olarak pili ne kadar süre gidiyor normal kullanımda okul için lazım da?
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Tensa Zangetsu

Herkese merhabalar. Bu laptobu almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar nasıl memnun mu? Asus alacaktım son anda işim rast gitmedi alamadım. Monster takıldı gözüme. Fiyatıda iyi ve 1050ti olması iyi.

quote:

Orijinalden alıntı: *kobejames

merhaba arkadaşlar. kullanan arkadaşlardan pubg, rainbow, gta5 gibi zorlayacak oyun oynayan arkadaşlar kaç fps aldıklarını yazabilirler mi? birde cihaz çok ısınıyor mu? soğutma sistemi nasıl.
    Dell 7577 ile a5 v9.2.2 arasında kaldım. aynı özellikteler. bu beni 4 5 yıl götürür mü? son olarak pili ne kadar süre gidiyor normal kullanımda okul için lazım da?

Alın pişman olmazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi somnus -- 15 Ocak 2018; 17:34:44 >

• kobejames K kullanıcısına yanıt
    Bütçeye göre öneri yapabilirim fakat asus fx503 tavsiye ederim
  • Aldım hocam 3 gün önce Kasası, ekranı, hızı her şeyi çok güzel. Takılmalar bendede oluyor. Windowsun sorunuymuş. Güncellemeyle düzelir umarım. Fan sesi çalıştığı zaman uçağa bağlıyo bazen ama çok rahatsız etmiyo

• quote:

Orijinalden alıntı: *Tensa Zangetsu

Aldım hocam 3 gün önce Kasası, ekranı, hızı her şeyi çok güzel. Takılmalar bendede oluyor. Windowsun sorunuymuş. Güncellemeyle düzelir umarım. Fan sesi çalıştığı zaman uçağa bağlıyo bazen ama çok rahatsız etmiyo

O takılmalar nvidia driver'ını güncelledikten sonra minimuma indi bende. Nvidia+intel ekran kartlarının çakışmasıyla oluyor MSI laptoplarda da var. Güncelleme verirler bence yakında. Hayırlı olsun

• Teşekkür ettim hocam. Düzelir bencede yakında. Mağazada incelerken masaüstüne sağ tık yapınca takılıyodu. Mesela bende yok masaüstünde takılma. Dün çalışma hazırlarken opera word arası giderken takılmalar yaptı biraz. Bende de onun haricinde çok olmadı

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.