Şimdi Ara

Monster Abra A5 V.9.2.(2) Kullanıcıları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
5
Favori
13.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Bir çok yerde takılma ile ilgili sorunlar yaşandığını okudum veya şahit oldum. Aslında bu sorunun kaynağı biraz da temelde yatıyor. Bu sorunu sadece monster alanlar değil freedos alan çoğu insan yaşıyor sanırsam(yeni modeller için).

Öncelikle arkadaşlar freedos pc'ye kurulum yapmadan önce gerekli materyalleri "doğru" şekilde hazırlamak gerekiyor. Gelişen teknolojiyle birlikte artık bios tabanlı kurulum hayatımızdan çıkmaya başlıyor. Kurulum yapmadan önce "rufus" adlı program yardımıyla uefi'ye bir bellek oluşturup Windows'umuzun İSO dosyasını içine yazıyoruz. Daha sonra bilgisayarımızı başlatırken bu hazırlamış olduğumuz uefi bellek üzerinden başlatıyoruz. Burada 2 nokta var. Birincisi; usb belleğimizi görmek için bios'tan uefi ayarlarımızı açmamız lazım. İkincisi; boot menüden başlatırken uefi olan seçeneği seçmeniz lazım. Yani usb belleğimizin adının yanında UEFI ibaresi geçen seçeneği seçip kuruluma devam etmemiz gerekiyor. UEFI kurulum yapacağımız için disklerimiz GPT bölüm tablosuna uygun biçimlendirilecektir. Daha önceden MBR olarak biçimlendirilmiş diskinize uefi kurulum yapmak istiyorsanız; diskpart ile diskinizi sıfırlayıp(clean disk) tekrardan kurulumu deneyebilirsiniz. Zaten daha sonrası normal bildiğimiz Windows kurulumu gibi next next

Kurulumdan sonraki diğer bir kritik nokta ise driver kurulumları. Driver kurulumları basit gibi görünse de doğru yapılmadığı taktirde çakışmalara ve performans kayıplarına neden olacaktır. O yüzden driver yüklerken dikkat etmemiz gereken noktalar; 1) Doğru driver yüklediğimize emin olmak 2) güncel driver yüklediğimize emin olmak 3)Çoğu zaman olmasa da bazı durumlarda yükleme sıralaması. Eğer bu konularda fazla bilgi sahibi değilseniz Driver Booster adlı programı yükleyerek, programın sizin yerinize driverleri bulup yüklenmesini tercih edebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar merhaba monster laptop alanlar şuan hala memnunlar mı herhangi bir sorun var mı ? bu ay bıtımınde almayı dusunuyorum 9.2 modelini bir sürü şikayet okudum onunla birlikte bir sürü övgüde okudum kafam cok karısık lütfen yardımcı olun ne yapmalıyım ?
  • Arkadaşlar sizde de sound blaster cinema 3 calışıyor mu ? windowsun güncellemesi ile birlikte gitti meret =( desteklenenen sürücü yok diyor =(
  • 9.2'de ekran kartı fanı sağda olduğundan elinize rahatsızlık veriyor mu? Oyun sırasında daha da hızlı çalışacağından çok hızlı sıcak hava üflemesi sağ elinize oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fireforge35

9.2'de ekran kartı fanı sağda olduğundan elinize rahatsızlık veriyor mu? Oyun sırasında daha da hızlı çalışacağından çok hızlı sıcak hava üflemesi sağ elinize oluyor mu?

Hayır. Altına laptop soğutucu koyarsan hiç hissetmezsin bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SixthEos

quote:

Orijinalden alıntı: fireforge35

9.2'de ekran kartı fanı sağda olduğundan elinize rahatsızlık veriyor mu? Oyun sırasında daha da hızlı çalışacağından çok hızlı sıcak hava üflemesi sağ elinize oluyor mu?

Hayır. Altına laptop soğutucu koyarsan hiç hissetmezsin bile.

Peki normal masanın üzerine koyarak oynadığınızda sağ elinize sıcak hava geliyor mu? Ayrıca genel olarak laptopun soğutması nasıl?
  • Arkadaşlar iyi günler. Monster A5 V9.2 sahibiyim. Yarım saat bir saatlik pubg oynama süresi sonrası laptobun sıcaklık değerleri şunlar. Sizce normal mi ?
    Monster Abra A5 V.9.2.(2) Kullanıcıları
  • Arkadaşlar ürünün ekranı gerçek IPS mi yoksa IPS benzeri panellerden mi? Ona göre alacağım. Bilen biri yorum yaparsa sevinirim, ezbere yazmayın lütfen.
  • Dharky D kullanıcısına yanıt
    Dell inspiron 7567 ile karşılaştırır isek abranın ips ekranı daha iyi ve daha canlı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • snorlax55 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler!
  • Selamlar,
    şarj süresi nasıl gidiyor normal kullanımda? browser gezinmesi güç istemeyen uygulamalarda 3-4 saat görülmesi mümkün mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naples -- 1 Ocak 2018; 12:30:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Naples

Selamlar,
    şarj süresi nasıl gidiyor normal kullanımda? browser gezinmesi güç istemeyen uygulamalarda 3-4 saat görülmesi mümkün mü?

Benimki işyerinde 4 saati rahat götürüyor.
  • Selam beyler,

ben de bu cihazdan aldım ama istediğim performansı alamıyorum. 512gb samsung ssd aldım, i7 işlemci var ama masaüstünde sağ click yaparken takılıyor, bir kaç işlem üstüstü yapıncaa cihazda bir kasma meydana geliyor. Bir gariplik var yani. Eski 6 yıllıkhp bilgisayarım daha akıcıydı. Daha hızlı açılıyordu. Bios update ile ilgili olabilir mi?

Teşekkürler.
  • cagdasyilmaz kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de takılma ile ilgili sorun yaşıyorum. Üste de yazdım durumu.

Ben normal usbye iso dosyasını flashlayarak windows 10umu kurdum. Driverları zaten windows kendisi yüklüyor. Ben sadece sound blaster ve control centerı kurdum üstüne.

Şimdi senin dediğinin ne farkı var? Ben anlayamadım.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lovekrand

Hocam ben de takılma ile ilgili sorun yaşıyorum. Üste de yazdım durumu.

Ben normal usbye iso dosyasını flashlayarak windows 10umu kurdum. Driverları zaten windows kendisi yüklüyor. Ben sadece sound blaster ve control centerı kurdum üstüne.

Şimdi senin dediğinin ne farkı var? Ben anlayamadım.

Teşekkürler.

Masaüstünde sağ click yapıp nvidia denetim masasına girin ve açık bırakın. Tüm takılma sorunlarına geçici çözüm bu. 7. nesil işlemciler ve nvidia 10xx ekran kartlarında bu sorun varmış genel olarak. Diğer bir çözüm win10 yerine başka işletim sistemi yüklemek. Sorununuz yazılımsal donanımsal değil.
  • fuzz123 F kullanıcısına yanıt
    Yazılımsal ise güncelleme ile çözülür. Ayrıca ekran kartı ile ne alakası var. Ekran kartı çalışmıyor ki arayüzde. Intelin dahili 630u çalışıyor.

Piyasada dünya kadar bu nesil işlemci var ayrıca hepsinde böyle bir sorun mu var demek istiyorsunuz?

• lovekrand kullanıcısına yanıt
    Dedigin gibi dunya kadar islemci var piyasada bi okadar da magdur hemen bilgisayara atmayin sucu once bi arastirin yurtdisi ve yurtici cogu yerde konu acildi en guzelinide recep baltas yazdi ben oradan takip ediyorum windows kaynakli o takilmalarin sebebi harici ekrana gectigi icin oluyor yani intel kullanilirken sag klick yapiyorsun nvdiayayi calistiriyor anlik takilma oluyor bi cok yerde windowsun 1703 surumunde olmuyor yaziyor nvdia denetim masasini acip asagiya alindiginda da takilmalar gidiyor ama bunlar cozum degil intel ustunde calistigini hata oldugunu kabul etmis ana sorun microsoft kaynakli en yakin zamanda duzelmesini bekliyoruz yoksa iade yolu acilabilir bikac kisi iade etti ayipli mal statusune girdigi icin beklemekde yarar var magdur olunmucak

• O takılmayı regeditten halledebiliyorsunuz. Ama masaüstünde sağ tık yaptiginizda intel grafik denetim zımbırtısı gidiyor :)
  • lovekrand kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. Öncelikle İSO dosyasını Flash diskinize nasıl yazdırdınız?

• Sorun 1709 a ozgu.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.