Şimdi Ara

Monster ABRA | 5.1x | 4.1x | Kullanıcıları Kulübü (Gtx 960m) (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.366
Cevap
15
Favori
49.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    monster teknik servisin vermiş olduğu 600 TL onarım teklifinden sonra sorunu kendim çözmeye çalıştım
    panelin tam mevcut tipini öğrenmek için pc yi evdeki lcd ye bağladım ve ve everest programı ile tam modelini öğrenmek istedim
    ancak orada AUO11ED yazıyordu ve istediğim bilgi bu değildi
    sonra hızımı alamadım ve paneli açmaya çalıştım ve başardım
    panel kodu panelin arkasında yazıyordu.
    yaptığım araştırmalar sonucunda aynı paneli 220 TL buldum(sıfır)
    ancak sormak istediğim bi şey var. biliyorsunuz bizim pc lerin ekranı mat olarak geçiyor
    aynısının parlak olan modeli de var ve arasın da 30 tl oynuyor (parlak olan daha pahalı )
    acaba parlak mı alsam diye tereddütte kaldım
    bilen deneyen bilgi sahibi olan var ise yardımcı olabilir mi?
    merak edenler yada ileride ihtiyaç olabilir diye ekranı söktüğüm resimleri de sizlerle paylaşıyorum

• Merhabalar. Abra A5 V5.2 ürünümde bugün normal kullanım sırasında bir hata oluştu. Görüntü gitti, bip sesi gelmeye başladı ve bu sesle oryante şekilde numlock ve capslock ışıkları yanıp sönmeye başladı. Kapatıp açmayı denediğimde yine aynı sorunla karşılaştım ve daha da bilgisayara dokunmadım. Acaba sorun neden kaynaklanmıştır, ne yapmam gerekir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın monster yetkilisi ve urunu kullanan arkadaşlar,
    Abra a5 5.1.1 kullanıyorum konu kirliliği olmasın diye buraya yazayım dedim.
    Bilgisayarıma şu SDD yi almak istiyorum:
    http://www.amazon.com/Samsung-850-EVO-250-MZ-N5E250BW/dp/B00TGIVZTW

Bu urun bilgisayarımla tam uyumlu calışır mı?Bu urunun her çeşidi bilgisayarımla tam uyumlu çalışır mı(mesela 850 m2sata nın ayrıca özelleştirilmiş bir urunu daha vardır o bilgisayarda çalışmıyordur gibi)

Eğer sıkıntısız çalışıyor ise en ucuza nereden bulurum.Amazonda yakında büyük indirim günleri olacak mı?

Edit:urunu geçen sene aldım özelliklerine aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.Ozelleştirme yapılmadan alındı.
    http://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V5-1-1.html#.VsorXENuJEI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monarch25 -- 21 Şubat 2016; 23:27:14 >

• monarch25 M kullanıcısına yanıt
    Sn. monarch25;

Monster modellerinde 850 EVO serisi M.2 SATA SSD diskler kullanılıyor. Ancak siz yine tedbir amaçlı 444 26 04 numaralı müşteri destek hattımızı arayarak notebookunuza takmak istediğiniz SSD 'nin marka ve model uyumluluğu ile ilgili arkadaşlarımızdan bilgi almanızı rica ediyoruz.

Dilerseniz sitemizin özelleştirme ekranındaki fiyatlardan 850 EVO serisi M.2 SATA SSD 'yi bizden de satın alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

MONSTER Müşteri Hizmetleri
  • Dr.Berkay D kullanıcısına yanıt
    Sn. Dr.Berkay;

Sizden ricamız 444 26 04 numaralı teknik destek hattımızı arayarak arkadaşlarımıza yaşadığınız problemi aktarmanız. Arkadaşlarımız size memnuniyetle yardımcı olacaklardır.

Saygılarımızla,

MONSTER Müşteri Hizmetleri
  • Ben klavyeyi temizlemek istiyorum ne yapabilirim ?

Monster abra a5 v5.1.1
  • Aranizda gtx 960 li modelini kullanip heroes of the storm oynayan var mi arkadaslar?
    Ultra grafiklerde kasmamasi gerekirken fps 15 30 arasi degisiyor fakat grafikleri low falan yapinca normale donuyor
    Experience programini kullanmam pek ama orda bile onerilen ayarlar extreme ayarlar

Oyun optimize sorunlu bi oyun ama gtx 750 de kasmayip 960 ta kasmasi cidden cok sacma :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dead -- 22 Mart 2016; 4:29:04 >
  • Abi ne bu sacmalik ya? Herseyi tam yaptigima eminim ama dota da bile ultra ayarlarda kasiyor
    Guc kesikligi var sanki kartta.. Az sonra su oyundayken prizden cikarma/takma islemini yapicam

• quote:

Orijinalden alıntı: cheeQux

Abi ne bu sacmalik ya? Herseyi tam yaptigima eminim ama dota da bile ultra ayarlarda kasiyor
    Guc kesikligi var sanki kartta.. Az sonra su oyundayken prizden cikarma/takma islemini yapicam

Aynı sorun bende de var. Nvidia nın yapmış olduğu son güncellemelerle dota2 ve lol da ultra-low ayar farketmeksizin düşük fps veriyor. SAbit 30 dediğim zaman 30 da sabit kalıyor. Nvdia ile alakalı olabilceğini düşündüğümden güncellemeleri bekliyorum. Ama kısa sürede hem bakım için hem de bundan dolayı servise uğrayacağım
  • naklov965 N kullanıcısına yanıt
    Dostum hallettim sorunu
    Baslikta diger arkadaslarin yazdigi gibi control center programinda bitiyor is.. kurdum, tekrar denedim 10 numara calisiyor
    Sende bi dene istersen

• Bende zaten kuruluydu. Eğlence kısmındaydı onu performansa aldım 30-40 arası oldu ancak sabit değildi. Önceden pilde 41 prizde 60 stabil ayarlamıştım öyle kalıyordu. Son 1 aydır fps düşüşleri var. Anlayamadım.
  • Arkadaşlar Monster'ın A5 5.1 sürümünü kullanıyorum ve bilgisayarımı seviyorum. Ama fanın çok sık dalgalanması çok rahatsız ediyor. Fanın 1-2 Chrome sayfasıyla tavan yapıp hemen durması durumu sizde de var mı ?
  • GOM player da 720P film izlerken PC donuyor. 20-40dk arası boyle bir durum olan var mı? Fan için CPU yu normal kullanımda güç tasarrufuna al fan hızlanmaz. CPU aşırtmaya geçmez. Oyunda performansa alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: western-digital

GOM player da 720P film izlerken PC donuyor. 20-40dk arası boyle bir durum olan var mı? Fan için CPU yu normal kullanımda güç tasarrufuna al fan hızlanmaz. CPU aşırtmaya geçmez. Oyunda performansa alırsın.

Hocam ilgin için teşekkür ederim.

Dediğim gibi Chrome'da bi' iki sayfa açınca ekran kartı fanı bile tavan yapıyor. 3-4 saniye sonra ikisi de yavaşlamaya başlıyor. Seviyorum Monster'ın bilgisayarlarını ama sanırım bu seride böyle bir durum var. Ekleme yapayım.GOM Player kullanmadığım için bende sorun yok şimdilik. VLC kullanıyorum genelde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertacaygun -- 29 Mart 2016; 2:09:36 >
  • MonsterMusteriHizmetleri kullanıcısına yanıt
    İyi geceler. Sitedeki tüm bilgisayarlar Kadıköy'deki mağazanızda da mevcut mu? Eğer varsa yarın gidip Abra A5 V6.3.1 alacağım.

• ABRA A5 v5.2 + 240 ssd tadından yenmiyor
  • Slyferr kullanıcısına yanıt
    hocam bende abra a5 v6 modelini aldım. 1 hafta oldu. rami yükseltip ddr3 2133 mhz yaptım. şuan veri aktarımı sırasında falan görev yöneticisini çalıştırıyorum ram cpu falan çok rahatken disk %100 e çakılıp kalıyo, örneğin gta V ile fifa 2015 i aynı anda kurdum. disk %100 ile yükledi. ssd almadığım için aklımda bi acaba oldu. sonradan da alıp takabiliyoruz ya, ne dersiniz tavsiyeniz ne olur, gerekli midir?
  • Ssd gereklidir. Heleki gta 5. Witcher 3. Batman arkham knight gibi büyük açık dünya oyunlarda gerekli. Keşke ram yerine ssd alsaydın.Şuan intel 535 ssd var. 240 gb sanirsam.windowsuda kurarsın tamamdır.Birde senin dediğin %100 bende olmadı.Acaba disktemi sorun var

• Merhaba arkadaşlar. Bende ikinci el Abra A5 V5.1 alarak aranıza katıldım.. Henüz oyun kurup deneme fırsatım olmadı. Ama Sadece Choremada 2-3 sekme açık internette dolaşırken CPU ısısı 70 Derecelerde dolaşıyor bana biraz fazla gibi geldi. İşletim sistemi yeni kuruldu ve herhangi bir program dahi kurulu değil. :(( Monsterın servis hizmetleri nasıl sizce?
  • 1 sene önce pc yi aldığımda yaz aylarında hava aynen böyle sıcakken oyunlarda işlemci 76-77 dereceye çıkıyordu en fazla. şimdi 88-90 dereceleri görüyor.
    servise gönderip temizlettirsem diye düşünüyorum ama forumdaki yorumlara göre serviste kalitesiz bir termal macun kullanılıyor ve 2 ay sonra tekrar sıcaklık artıyor. ne yapmalıyım?
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.