Şimdi Ara

Monster 27inch 240Hz 1ms Full HD Curved Gaming Monitör 1,999TL(Kombo?) - Hepsiburada

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
552
Tıklama
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 4
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 46 dakika
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • lorem4434 (2 mesaj) daquied (2 mesaj) ray2 (2 mesaj) Kerros (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj) Mini (2 mesaj) (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Bu monitör nasıl ki? 240 dışında bir artısı var mı? Çünkü 100-120'den, belki de 140'dan sonraki fps'lerin bir anlamı olmadığını gözlemliyorum (en azından benim bilgisayarda). Bu Hz işi, cep telefonlarının megapiksel yarışına dönmeden, net ve düzgün gösteren genel amaçlı bir monitör almam lazım. Ofis uygulamasında da, temel birkaç oyunda da istediğim sonuçları üretsin yeter. Ha fiyatı da makul düzeyde olsun tabi. 1000 liralık monitörleri "gaming ayağına" 2000 den itelemesinler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ray2

Bu monitör nasıl ki? 240 dışında bir artısı var mı? Çünkü 100-120'den, belki de 140'dan sonraki fps'lerin bir anlamı olmadığını gözlemliyorum (en azından benim bilgisayarda). Bu Hz işi, cep telefonlarının megapiksel yarışına dönmeden, net ve düzgün gösteren genel amaçlı bir monitör almam lazım. Ofis uygulamasında da, temel birkaç oyunda da istediğim sonuçları üretsin yeter. Ha fiyatı da makul düzeyde olsun tabi. 1000 liralık monitörleri "gaming ayağına" 2000 den itelemesinler.

:) ne anlatıyosun sen ray2

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlatmış bir şeyler :)

İnsan gözü 60fps görür, 240'ı nasıl görsüncüler gelmeden, ben yoluma...

• ray2 r kullanıcısına yanıt
    240 fps alıyorsanız 240hz monitörde görmeniz lazım onu, 240 fps alıp 60hz monitörde bakarsanız fark olmaz, hatta daha kötü olur 60fps e göre. Kullanım amacınıza göre bakılmalı.

Monitörün en düşük HZ olayına da bakın. Misal en düşük 48hz ise 40fps lik oyunda gölgelenme, yırtılma gibi olaylarla karşılaşabilirsiniz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • @daquied merhaba,

Dedim ya, ben farkedemiyorum. 165 hz ve 144 olmak üzere iki monitörüm var. 120 fps ten sonra pek fark hissedemiyorum. Belki de benim gözlerim farkedemiyor, belki de ekran kartımız ona yetmiyor (hoş oynadığım oyun basit olduğu için, 150+ fps veriyorlar. Sonuç itibarıyla bu laf üzerine bir inceleme izledim. Samsung panel kullanan bir fiyat performans monitörü olduğu iddiası var. Ürün yeni olduğu için, kullanıcı görüşleri yeterince olgunlaşmamış gibi görünüyor. Monitör spesifikasyonlarına bakmak istedim ama detay bulamadım. Samsung panel kullanıyor ve anladığım kadarıyla şu ürünün eşdeğeri;

https://www.trendyol.com/samsung/lc27rg50fqmxuf-27-240hz-hdmi-display-full-hd-freesync-cercevesiz-curved-va-oyuncu-monitor-p-32974300

Renk vb. speklerine baktığımda, bu monitör gerçekten çok kalitesiz ve tek artısı Hz değeri gibi geldi bana. Üstelik Samsung yerine daha alt düzeyde bir marka altında aynı panel söz konusu. Ek olarak tutucu ünite vb. de kötüymüş incelediğim videoya göre.

Bu durumda iş dediğime mi geliyor? Megapikseli en yüksek fotoğraf makinesini en iyisi sananlar gibi, şimdi de Hz'i en yüksek monitörü mü öne çıkarıyorlar anlamadım. Ama bir monitörü değerlendirirken, onun dayanıklılık ve garanti gibi faktörlerinin yanı sıra;

1. Renk kabiliyeti
    2. Normal görüntüdeki netlik (ecnebiler crisp diyor, Türkçe "keskinlik" diyelim)
    3. Ergonomisi
    4. Genişleyebilirliği (giriş çıkış port sayısı vb)

gibi özelliklere de bakmak lazım ve Hz değeri bu listeye girecekse en iyi ihtimalle 3. sırada, bana göre ise 4. sırada girer.

Not: Öte yandan @lorem4434 ve @Kerros nickli genç arkadaşların dediklerini anlamıyorum. Herhalde kendilerince dalga geçiyorlar. Kalibrelerini görmek için profillerine göz attım ama biri gizli, diğerinde de pek birşeyden anlamayan adamın teki çıktı.

• ray2 r kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi HZ yarıştırıyorlar 240 hz olabilir ama tepki süresi yüksekse yine hüsran. Renk olayı da öyle. E tabi bunları çok iyi verebilecek bir monitörde fiyat olarak artıyor. Dediğim gibi en düşük HZ olayına da dikkat etmek lazım. Cs go da 240 alıp rdr2 de 40 alıyorsan düşük hz de sorun olur bu kez

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.