Şimdi Ara

*MONO VE INVERTER SPLIT KLIMA -ENERJI TUKETİM -SINIFLANDIRMA TABLOSU -FIYAT LISTELERI* (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
8
Favori
91.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • konuyu açan arkadaşa emeğinden dolayı teşekkür ederim, klimadan hiç anlamasamda klima seçiminde en azından cop ve eer değerlerinin önemli olduğunu görmüş oldum.
    24 M2 lik bir salonda kullanmak üzere klima almayı düşünüyorum. Günlük 4-5 saatlik bir kullanımım olur.
    bir sorun olduğunda pek servis sıkıntısı yaşamayacağım, fiyat olarak uygun bir marka önerebilirmisiniz.
    fiyat olarakta zorlarsam kdv dahil 1500 tl ye çıkabilirim.
    Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  • tesekkurler faydalı bilgiler
  • Serhat hocam 50zjx kaçlık cihaz teknik verileri nelerdir acaba?
  • konu cok güzel emeğinize sağlık....
  • tüm bilgiler için herkesin eline sağlık.
    ben kısa ve net bir soru soracağım ve sizlerden görüş isteyecem
    ortalama 1000 tl civarı 12.000 lik sadece yazın 3 ay soğutmada kullanılacak marka model tavsiyeniz?
    aranan özellik düşük enerji tüketimi, sessizlik ve sorun yaşatmayacak bir model.
    cevaplayan ve takip eden herkese selam ve sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziraya -- 18 Haziran 2012; 20:35:32 >
  • şu listeden anladığım kadarıyla C sınıfı ile A sınıfı arasında %10 bile enerji sarfiyat farkı yok.

doğru mu ?
  • mitsubishi hyper-dizayn srk20zhx-s modeli Türkiye'de mevcut mu acaba bilen var mı?

7000-9000 BTU arası kaliteli ve enerji verimliliği en iyi olan bi klima arıyorum. Bu yukarda yazdığım model 350W/s çekiyor misal...
  • Arkadaşlar klimanın servis konusunda en iyisi hangisi.Sadece satarken değil problem durumda nasıllar acaba...LOCAL markalar (ARÇELİK,VESTEL..) bunlar zaten yaygın ve hızlı sayılırlar .Sizce İthal markalar (DAIKIN,TOSHIBA,M.ELECTRİC,SAMSUNG, vs...) nasıllar bu konuda acaba...
  • Pek bakılan bi başlık değil herhalde... 6 gündür kimse yanıt yazmadı bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: bellibol64

Serhat hocam 50zjx kaçlık cihaz teknik verileri nelerdir acaba?

Klima kataloğunda 17000 btu olarak geçiyor,genelde 18000 olarak söylenir.Ben bu sıcaklarda 27 dereceye ayarlıyorum gayet iyi soğutuyor..10 saatlik kullanım sonucunda Klima+Buzdolapı 3 kw elektrik tüketiyor.Dış ısı 40 derecenin üzerinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhat6363 -- 15 Temmuz 2012; 13:56:04 >
  • Vallahi çok iyi tüketimi.Benim Aydında aylık ortalama 180 kağıdı geçiyor.Klima Panasonic Eth.15lik günde yaklaşık 12 saat çalışıyor hele bu gün sıcaklık gölgede 43 ,dışarısı cayır cayır yanıyor.Benim sıkıntım 13 yıllık vestel nofrost buzdolabından.Kerata elektrik canavarı.500-550 lt.civarı A+ enerji kaliteli bir dolap bulsam hemen değiştireceğim.Sıcaklarda elk.sarfiyatı daha da arttı.
  • 10 metrekare oda için enerji tüketimi düşük maximum 2000 tl olacak şekilde hangi klimayı önerirsiniz..acil klima almam gerekiyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DestZ

mitsubishi hyper-dizayn srk20zhx-s modeli Türkiye'de mevcut mu acaba bilen var mı?

7000-9000 BTU arası kaliteli ve enerji verimliliği en iyi olan bi klima arıyorum. Bu yukarda yazdığım model 350W/s çekiyor misal...

Yardımcı olabilecek kimse yok mu?
  • quote:

quote:

mitsubishi hyper-dizayn srk20zhx-s modeli Türkiye'de mevcut mu acaba bilen var mı?

Yardımcı olabilecek kimse yok mu?

http://www.testas.com.tr/tr/srk20zjxs

Yeni seri ismi bu şekilde. Bu şekilde ararsanız daha fazla seçenek bulabilirsiniz.

• öncelikle böyle detaylı bir bilgilendirme için teşekkür ederim.bende sizler gibi klimanın birçok noktasını değerlendirerek alanlardanım.Ancak yaptığım birçok araştırmada şu sonuca vardır.klima alırken 4 kriter den yanlızca 2 sini eşleştirebiliyorsunuz 4 te 4 yapamıyorsunuz.nedir bunlar
    1- fiyatı ucuz
    2- enerji tüketimi az
    3- çok sessiz
    4- servis - ürün kalitesi

şimdi gelelim eşleştirmelere.önceliğiniz hangisi onu bilceksiniz ve karar vereceksiniz.
    1- fiyatı ucuz - sesi az (elektrik tüketimi çok)
    2- fiyatı ucuz - elektrik tüketimi az (sesi çok)
    3- elektrik tüketimi az - sesi az (fiyatı çok)
    4- fiyatı ucuz - elektrik az - ses idare eder (servis kötü) vs. gibi eşleştirmeler yapın.
    bu 4 kriterden sizin için önemli olan önceliği olan hangisi ise onu seçmelisiniz.örnek olarak bende kendimce excellde bi tablo yaptım ve bir klima günde 10 saat çalışırsa ayda 300 saat üstünden ne kadar elektrik harcar dedim.ancak bunu basit hesapla yaptım.broşürlerdeki elektrik tüketim oranıyla ve faturamdaki birim fiyatı ile çarptım.incelemek isteyen olursa faydan olursa ne mutlu bana saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harlem35 -- 8 Ağustos 2012; 16:31:52 >

• arkadaşlar bende beko 7675 d inverter aldım hem yaz hem kıs kullancam bu ürünü bilen bana yazın ayda yaklasık nekadar fatura yansıtır kısın ne kadar gunluk 12 saat kullanımla bilgisi olan bana yardımcı olabilirmi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: baha_senturk

arkadaşlar bende beko 7675 d inverter aldım hem yaz hem kıs kullancam bu ürünü bilen bana yazın ayda yaklasık nekadar fatura yansıtır kısın ne kadar gunluk 12 saat kullanımla bilgisi olan bana yardımcı olabilirmi acaba

35 kuruş yaksa saatte. 12 saate 4tl 20 kr.
  • Demirdokum a2 18 split klima var.
    Uzerinde sogutmak için tuketim 1780 watt diyor. Bu anormal bir rakam degil mi?
    46 inch led tv m de 65 watt yazıyot. 30 katt cok elektrik mi yakıyor yani? Yoksa yanlıslık mı var? hem internet sitelerinde hem chazın kendi üzerinde 1780 watt yazıyor ama
    a sınıfı diyor 1780 watt diyor

http://www.idealesya.com/urun/demirdokum-a2-18-hp-duvar-tipi-split-klima.aspx

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanoute -- 2 Eylül 2012; 19:14:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnverter cihazların kataloglarında gördüğümüz MİN ve MAX değerlerinin ne ifade ettiğinin yanlış anlaşıldığını düşünüyorum. O yüzden aşağıdaki bilgilendirme ve alıntıları vermek istedim.

Tablolarda göreceğimiz;

T1: Ilıman İklim
    T2:Soğuk İklim
    T3:Sıcak İklim şartlarını ifade eder.

Klima hangi iklim şartları için imal edilmişse testleride o sütuna uygun yapılır. Bizi ilgilendiren T1 sütünudur.

Klimaların öncelikle ısı üretici olduğunu bilmemiz ve kapasitesininde dış , iç ısı şartlarına bağımlı olduğunu anlamamız gerekir. Her dış ve iç sıcaklık değerlerinde farklı ısı gücü oluşur ve sizin ortam isteklerinize ve ortamın ısı kaybı/kazancına görede kapasitelerini ayarlarlar.

Satıcıların yada art niyetli kişilerin oyununa gelerek min-max arasındaki değerlerde kapasitesini ayarlayabiliyor yanılgısına kapılmayın.

Nominal olarak ifade edilen soğutma gücü aşağıdaki tablonun T1 sütununda verilen ısı şartlarında verebileceği MAXİMUM güçtür. Isı şartları bu olduğu sürece 1 btu dahi ilave edemezsiniz.

Nominal olarak ifade edilen ısıtma gücü aşağıdaki tablonun H1 satırında verilen ısı şartlarında verebileceği MAXİMUM güçtür.

Maksimum olarak ifade edilen ısıtma gücü aşağıdaki tabloda verilen ısı şartlarında verebileceği MAXİMUM güçtür.

Maksimum olarak ifade edilen soğutma gücü aşağıdaki tablonun T1 sütununda verilen ısı şartlarında verebileceği MAXİMUM güçtür.

Minimum ısıtma ve soğutma içinde aşağıdaki ısı şartlarında geçerli minimum değerlerdir.

Kaynak:http://www.iso.org/iso/home/store/catalogue_tc/catalogue_detail.htm?csnumber=54063

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.