Şimdi Ara

Monk Tartışma Başlığı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.345
Cevap
11
Favori
101.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben aoe leveling build hazırladım kendime..Yukarda da yazmıştım çoklu mob ağırlıklı olduğu için acaba bosslarda çok zorlanırmıyım? Tabi wow da priest oynayan biri olarak full spirit geri dönüşü yapmaya çalıştım. Wow oynayan bilir pri manası pek yetmez :)

http://eu.battle.net/d3/en/calculator/monk#WegdjQ!ZYc!aZabbZ
  • arkadaşlar sabahtan beri monk videolarını forumları geziorum aynı zamanda yabancı forumlarda anladığım kadar araştırıorum ama bir sonuca varamadım. Grup olarak bir oyun oynıcaz ama ben atağı daha fazla olan aynı zamandada sprint ve heal dengeli olan bir karakter istiorum arkadaşlar yardımcı olurmsnuz acaba bana bir build ayarlarmısınız.
  • İlk post güncellenmiştir. Bögüalp'e çok teşekkürler.
  • Valla Monk'la oynayacağımı hiç düşünmüyordum. Wizard kastım 10 levele kadar sarmadı. Monk açtım, şu anda 37 levelim. Çok sevdim Monk'u. Yanlız sol tık ile kullanan skillerler de 1. skilin teleport versiyonunu geçen skill olmadı. Hala onu kullanmaktayım.

Build olarak kafama göre gidiyorum. Atağa önem veriyorum, DPS'si yüksek olan silahları tercih ediyorum. Armorlarda dex+vit ağırlıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 17 Mayıs 2012; 15:53:25 >
  • bende böyle bişey yaptım ama iş yapar mı bilemedim pek olmadı gibi geldi ama görüşleriniz nelerdir?
    http://eu.battle.net/d3/en/calculator/monk#aZgVTS!YWd!abacaZ
  • Bende monkla basladim gercekten denildigi kadar varmis cok zevkli oynamak , tavsiye edebileceginiz skill ler var mi , birde bu rune lari nasil acabiliyoruz yardimci olursaniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler yardım Act 1 in son bossunu kesemiyorum püf noktası nedir?(15 lvl monkum)
  • arkadaşlar level 32 monk'um şu şekilde dağıttım

http://eu.battle.net/d3/en/calculator/monk#UZXdTQ!YXb!ZZbbZa

anlayan arkadaşlar bir kontrol ederse sevinirim teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enesis85 -- 18 Mayıs 2012; 2:26:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzZ.

Senelerce diablo 2 de bitmediği gibi , herhalde bir 10 senede D3 te bitmez bu stat skil tartışmaları;

Binlerce başlık dolar ; En sağlam char hangisi ? paladini hammer mı kassam ? birinin ak dediğine, ötekisi kara der .

Birinin "hell de yatar çok zor" dediğine,ötekisi "teleport bile açmadan baal kestim ben sen oynamasını bilmiyosun" der.

Hero editler vs havada uçar gider ,oyun biter bu tartışmalar vs bitmez .

Temel kaynağıda, similasyontan uzak oynama ve hırs içgüdüsü, en sağlama en kısa yoldan ulaşma dürtüsüdür.

Aynı D2 de olduğu gibi ; Söz konusu platforda tüm çabalar aynı yere çıkar ; Tüm ırklar eşittir ; Zira tersi olsa onlarca gaming eng. ekip milyon dolarlık projeler batar gider kimse oynamaz, şirket çöker.

Sadece Diablo serisi içinde geçerli değildir bu kavram ,o yüzden gücü vs bırakıp hangisi sizi eğlendiriyorsa ,zevk alıyorsanız,gönlünüze hoş geliyorsa, ister clas ister başka isimle etiketlenmiş olsun tercihinizi buna göre yapın .

Her ırkın kendi içinde zayıflıkları ve kuvvetli noktaları vardır ,hiç bir ırk tümsel anlamda diğerinden üstün olamaz ,öyle olsa 2 haftada herkez elindekini kapatır onu açar oyun oynanmaz.

Örnek monk , kendi clasında a ve b ırklarına göre avantajlı bir pvp sunarken ,karşısına eşit bir c sınıfı çıktığında zorlanır yatar, ama c sınıfıda monk rahat aldığı b ırkına karşı zayıftır. Gibi ve türevleri çoğalt ...

Skil konusuda aynıdır ,burada dikkat edilşmesi gereken tek husus , stat ve skil in uzantılarının ve genel anlamda silah,zırh kombininin eşit olmasıdır .

Hesaplamalari, kendi içinde yurtdışı sitelerinden hazır a konmalar, isimlendirmeler ,pvp veya pve vs gibi türevler için onlarca farkı kombinasyon ,sorular şüpheler gırla gider.

Bunlara da gerek yoktur ,

Farzı misal ; Yakın döğüşten hoşlanan,büyü ve türevlerini sevmeyen ,oyun oynarken klavyeden çok mouse kombisi rahat gelen ,şişe iksir bilmemne olayına girmeyen biriyseniz ; " abi ben dalar allah ne verdiyse vurur giderim çekemem ıvır zırıvı diyorsanız.

Barbarian bir char açtınız ve buda size oturdu buraya kadar ok ; Şimdi ikinci kısım başlıyor.

Nasıl bir barbar olmak istersiniz ? oyundaki genel gidişata uymadan istediğiniz kuvvette ve özellikte bir karakter yaratmak tamamen sizin elinizde ;

Çarpıcı bir örnek ; D2 de hiç bir barbarian skill tree de energy e 1 puan bile verilmezken ,hatta 100 konunun tamamında barbarian için "gereksiz" "boşuna konmuş" vs gibi yorumlar yapılırken , tamamen enegy ağırlıklı bir charım vardı ve oldukçada iyidi ,battle net te ilk 50 barbar arasına girmişti .

Olay verdiğiniz sta ile geliştireceğiniz skil in uyumunda, hatta tam ters geliştirmek oldukça iyi sonuçlara imza atabilir çoğu zaman.

Siz mage kökenli bir chara, kombilerde frost skil basar sonrada stada mana çabuk dolsun diye ayarlama yaparsanız ; GENEL kanının aksine son derece kırılgan ve zayıf bir chara sahip olursunuz.Zira tek yönlü gelişme charın , ya pvp yada pve gibi bir alanda ve sadece bellli bir taktikte gelişmesine sonuç verir.

Buda D2 oynarken dakikalarca ,klavyede 1-2-3 üstünde 3 parmak ,mouse da düzenli sabit tıklama ile aynı şeyi deli gibi saaatlerce günlerce yapmanıza sebeb verir.

Dip totelde ; Keyif aldığınız ,eğlendiğiniz güzel zaman geçirdiğiniz aynı zamanda aklınızı ve yetenekleriniz biraz zorlayan bir char tercihi en mantıklı açılımdır bana göre .

Al hazır haritayı bas vs bu tip oyunlarda yeni nesil gamerın olgusudur.

Dikkat edilmesi gereken şey ; DİABLO RPG (hack&slash) tarzı bir oyundur ! Kendiniz zorlayacak,açılımlar üretecek ve bundan keyif alacaksınız.

Hazır işlerle ,çok güçlü bir char gibi bir olgunuz varsa WoW gibi mmorpg tarzına yakın durmanız ,keyif seviyenizi yükseltir.

(Burada yazılanlara eleştiri anlamında değil ,çok eski bir oyuncu olarak fikirlerimi ve gamer dünyasına bakış açımı yansıtmaya çalıştım)

Saygıyla kalın ...

Görüşlerinizin bir kısmına katılmıyorum diablo 2 de kimi şeyler tartışmaya kapalıdır. Örneğin tüm classlar eşit değildir hammerdin ve diğerleri vardır ( ben smiter tarzını severim bu arada hammer fanı değilim ) ve ikinci olarak energy barbar ve en iyi 50 barbardan birisi? işte bu kesinlikle doğru olamaz en iyi barbarlardan birisinin türk olmasını boşverdim iyi oynayan türke bile çok az denk geldim gördüklerim hasip - coronaa - ice-pvp idi. Geri kalanlar 7/24 lvl kasan pvpde sıfır adamlardı. Energy abanıp cry barbar yapmış olsanız bile o en iyi barbarlar arasına giremez ve o buildde bile energy vermeniz gerekmez cry barbar lvl 54 battle order atar kendisine zaten

• arkadaşlar build düzenimi bu şekilde verdim.http://eu.battle.net/d3/en/calculator/monk#UbZYXk!ZXY!bcbcba elime kullanmam gereken silahlar hangileridir acaba yardımcı olurmusunz.
  • Monkla oynayan arkadaslar genelde hangi silah turunu kullaniyosunuz , one handed mi yoksa two handed mi?

• 29'um 60 a kasiyimda bir sonra bakarım build falan :D
  • one handed var 26 lvl im.Ama two handed a geicem daibo almayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkness12

one handed var 26 lvl im.Ama two handed a geicem daibo almayı düşünüyorum

Bende one handed kullaniyorum , daibo nun ne gibi artisi var , monka ozel bir silah sonucta

• Demon ile oynuyorum ama monk çok iyi arkadaş.. 48 levelım dh de 60 olsun monk açıcam hemen 1 tane..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Lanaya- -- 18 Mayıs 2012; 22:23:09 >
  • 52 levelim sorusu olan varsa buyursun sorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _K_A_İ_N_

52 levelim sorusu olan varsa buyursun sorsun.

kullandığın skilleri battle.netten yazarmısın birde, legendry item ne zaman düşer? kullandığın itemler hangileri
  • quote:

Hangi tur silah kullanmak daha iyi sizce monka gore ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Alkali Feldispat

quote:

Orijinalden alıntı: darkness12

one handed var 26 lvl im.Ama two handed a geicem daibo almayı düşünüyorum

Bende one handed kullaniyorum , daibo nun ne gibi artisi var , monka ozel bir silah sonucta

1 hand monk özel itemi kullanırsanız daha avantajlı

ve dex ve vit veren itemlar daha iyi

edit: ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EDYGL -- 18 Mayıs 2012; 22:43:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K2Co3

quote:

kullandığın skilleri battle.netten yazarmısın birde, legendry item ne zaman düşer? kullandığın itemler hangileri

http://eu.battle.net/d3/en/calculator/monk#UeXdTQ!Wdc!YbYcbY

bu şekilde kullanıyorum.Hell de oynadım çok zordu publicle SK kesitik o da 20 dk sürdü.Bana hiç legandry ve set itemi çıkmadı.Şimdi giremem oyuna ama 10k HP var 2000 dps var.

Şunu söylim critical olarak 10k vurdu en son.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.