Şimdi Ara

Monitorum hakkında ASUS VX238H

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • i7-4770K, gtx780tilı oyuncu sistemim var ancak monitor olarak ASUS VX238H bu modeli seçmiştim. Acaba hata mı yaptım?

Monitor 60hz. 144hz monitorlere gore ne gibi dezavantajlarım var acaba?

bilmediğimden soruyorum benim monitoru 120-144hzye çıkarmak gibi birşey mümkün mü? yoksa 144hz için yeni monitor mu almak zorundayım?

http://www.asus.com/Monitors_Projectors/VX238H/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gielenberg -- 21 Eylül 2014; 2:15:01 >

• Bakabilirsin incelemesine. Fıstık gibi monitör: hızlı ve isabetli renkleri var(sRGB'nin %94'ü), yalnız ayarlaman gerekiyor sRGB seçeneğindeyken.
    "TraceFree 60: Flinke Schaltzeiten, moderate Überschwinger."
    "TraceFree 100: Sehr kurze Schaltzeiten mit enormen Überschwingern."
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Dostum donanım konusunda son derece bilgisizim. Ancak fps oyunları hakkında yeterli bilgiye sahibim. fps türü online oyun kombatlarında 144hz monitore sahip olanların 60hz monitore sahip olanlara göre görüntüyü daha erken aldıklarını okumuştum bir kaç yerde.

topladığım pcyi de forumdan arkadaşların yardımı ile planlamıştık, sadece monitoru ben kendim seçmiştim. bu 144hz ve 60hz olayını okuyunca biraz midem bulandı açıkcası.

ben monitorde tepkime süresinin 1ms olmasının yeterli olduğunu düşünüyordum ancak bu 144hz olayı ile kafam çok karıştı.
  • Gielenberg G kullanıcısına yanıt
    120- 144 hz monitörler tabiki 780 ti li bir monitör için çok daha iyi. Şöyleki 60 fps den sonra 1080p 60hz olan mnitöründe isteristemez yırtılmalar olacak. Bunu engellemek için ise vysnc açman gerekiyor 60 fps ye sabitleyecesin yani. 780ti gibi bir karttan maksimum performans istiyorsan 144 hz bir monitör yararına olacaktı. Tabi bütçede önemli bin liranın üstünde bu tarz monitörler. 780ti gibi bir karta 60hz monitör çok mantıklı olmamış. 75-80 hz ye kadar cıkartılabiliyr sanırım o monitör ama bahsettiğin gibi 144 e falan cıkması mümkün değil
  • oskurrr kullanıcısına yanıt
    Peki bu yırtılma olayının olup olmadığını nasıl görebilirim? Yada nasıl test edebilirim?
  • Gielenberg G kullanıcısına yanıt
    Gözle görülebiliyor biraz dikkat ederseniz. örneğin

• Dostum bu hzyi yukseltme konusunda bana yardimci olabilir misiniz ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.