Şimdi Ara

MONITORLERLE ILE ILGILI SORUSU OLAN ? (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.293
Cevap
18
Favori
33.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dizüstü kullanıyorum, ikinci ekran olarak monitör almak istiyorum. Çoğunlukla film izlemek ve günlük işlerim için kullanacağım. Bunların dışında konsolum var ve arada onuda monitörle kullanabilirim. F/P ürünü arıyorum,neler önerirsiniz ?

Monitör dizüstüne bağlıyken ikinci ekran olarak kullanmak istiyorum. Bunun için monitörde veya dizüstünde spesifik bir özellik olması şart mı ? Ayrıca BenQ EW277HDR oldukça hoşuma gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak_Clk -- 13 Mart 2018; 13:0:4 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şuan işteyim Arkadaşlar akşam eve geçince tüm sorulara bilgim dahilinde cevap vermeye çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UltrAslan_06 -- 13 Mart 2018; 13:39:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kabune kullanıcısına yanıt
    Dönüştürücü kullanmana gerek yok. Normal TR kablosu neyse ondan al işini görür. Ben aldığım monitörlerde hep o şekilde kullandım. Zatan adaptörü 220V da çalışıyor, üzerinde yazıyor olması lazım. Ona göre bakın ve normal kablo alıp kullanın. Kendi kablosunu kullanmanıza gerek yok.
    Yalnız varsa birkaç dal resim alırız monitör için :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: manjimaru

Dönüştürücü kullanmana gerek yok. Normal TR kablosu neyse ondan al işini görür. Ben aldığım monitörlerde hep o şekilde kullandım. Zatan adaptörü 220V da çalışıyor, üzerinde yazıyor olması lazım. Ona göre bakın ve normal kablo alıp kullanın. Kendi kablosunu kullanmanıza gerek yok.
    Yalnız varsa birkaç dal resim alırız monitör için :)

Peki o kabloyu alırsam bahsettiğim yazı gelmez mi artık ekrana? O yazının niçin çıktığını anlamaya çalışıyorum yoksa zaten dônüştürücüyle de çalışıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Viewsonic xg2402'yi aldım. Ancak bir sorum olacak;

MONITORLERLE ILE ILGILI SORUSU OLAN ?

MONITORLERLE ILE ILGILI SORUSU OLAN ?

Fotoğraftaki yerlerden başka hiçbir sıkıntısı yok. Siyah ekranda bu şekilde belli oluyor, diğer normal işlerde ve renkli arka planda aşırı dikkatli bakarsan belli oluyor. Bunun için iade etmeye değer mi ? İade edip tekrar alacağım ürün bundan daha iyi olacağı garantisi yok.. ve bu sorun ilerde büyür mü veya daha farklı sorunlara sebep verir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nTaG -- 15 Mart 2018; 8:22:10 >

• Radical Brain kullanıcısına yanıt
    Senin için artı avantaj olur ileride ekran kartını değiştirirsen 2k herzaman avantaj olur.1060 ta 2k için yeterli oyunlarda çok yüksek detay açmazsanız rahat 30 fps üstü oynarsınız.
  • ozzyken kullanıcısına yanıt
    Merhaba,bu monitörü alabilirsiniz iki monitör tercihiniz

olsun biri IPS panel biri va panel yani IPS panele yakın va paneller de blb ışık sızması sorunu neredeyse yok denecek kadar az olan monitör tercih edin.oyun içinse 75 hz den düşük olmasın örnek verelim

https://www.hepsiburada.com/acer-et241ybi-23-8-4ms-zeroframe-vga-hdmi-ips-led-monitor-p-HBV0000072I4L?magaza=Webdenal

• ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    hocam teesüf ederim monitörü aldım

acer k221qbmix aldım hocam.

420 liraya gelince sizce idere eder mi bu monitör

• BenQ EW277HDR 68,58 cm (27 Zoll) Eye-Care LED Monitor (1920 x 1080 Pixel, Full HD, REC. 709, DCI-P3, HDR Mode, AMVA+ Panel) grauhttps://www.amazon.de/dp/B074Z4CNFX/ref=cm_sw_r_cp_api_ayHQAbRCER62T

Viewsonic VX2776-SMHD 27" 4ms (Analog+HDMI+Display) Full HD IPS Monitörhttp://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx2776-smhd-27-4ms-analoghdmidisplay-full-hd-ips-monitor-p-HBV0000009FID?magaza=Hepsiburada

Hangi monitörü tavsiye edersiniz ? Sadece PS4 için kullanılmayacak, ikinci ekran olarakta kullanmayı düşünüyorum. İlk monitörde hdr olduğu için ona daha yakın gibiyim. Ayrıca diğer seçeneklere de açığım, fiyat olarak benzer monitörler önerebilirsiniz.

• GTX 1060 için hangi G-Sync monitörü önerirsiniz ?
  • Merhaba hocam, yardımlarınız için öncelikle teşekkür ederek sorumu sorayim. Normal ps4 pro olmayan model icin geçen sene BenQ RL-2455hm monitör almıştım. Gayet sorunsuz bir şekilde kullanıyorum ki ps5 çıkana kadar da üst modellere geçmeyeceğim zaten. Fakat bu monitör TN panel. Ben IPS modelli bir monitör de kullanmak ve denemek istiyorum. 24 inç boyutunda bir monitör tavsiye edermisiniz.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-23-8-vz249q-full-hd-5ms-freesync-hdmi-dp-ips-monitor.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bedo20 -- 18 Mart 2018; 14:40:7 >
  • AOC 31.5" Q3279VWF hocam bu monitör nasıldır şuan 1000 tl ye satılıyor gayet ucuz geldi fiyatı aslında isteğim 2k 144hz bir monitördü ancak onunda düzgün panellisi 3bin 4bine satılıyor tn panellisi bile 2 bin o kadar paraya değeceğini hiç sanmıyorum görüntü kalitesine önem veriyorum ve istediğim monitör 2k olacak ekran kartım 1080ti buna tam 144hz gider ama bütçe el vermiyor :( Ayrıca bu monitörün fiyatı aşırı ucuz geldi büyük olması sıkıntı olur mu oyunlarda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kabune

Merhabalar.

Amazon.com dan aldığım monitoru amerikan prizi olduğu için priz donusturucuyle kullanmaya başladım.Ancak ilk açıldığında ekranda şu mesaj çıktı ve kapatıp açtığımda bir defaya mahsus yine şu mesaj yazıyor :

(caution) make sure to use supplied input cable

Monitor şu an düzgün çslışıyor ama tırstım açıkçası. Bu mesaj ne anlama geliyor? Elektrikle ilgili birşey mi ve ya yanlış bir şey mi yaptım?

Başka kaynaklardan araştırdım. Kendi sorumu cevaplıyayım belki başka birine de yardımcı olur. O yazı bazı lg monitorlerde sadece bir hatırlatma yazısı olarak çıkıyormuş. Herhangibir sorun olduğunu göstermiyormuş. Dont show this again deyince bir daha ekrana gelmiyor o yazı zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kabune -- 19 Mart 2018; 9:15:27 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam 165 hz 2k monitor alcam.Ama kafamı kurcalayan bir soru var.Bu monitorun 2 çesidi var: ips ve tn panel olarak.Ips panel 4ms tn panel 1 ms.Bu cok buyuk bir fark mıdır? Cs go gibi fps oyunlarında cok ciddi bir fark olur mu?

• Özelden mesaj atmıştım ama buradan da sorayım belki bilen birileri yardım eder. Ben 1 haftadır monitör bakıyorum ve öncelikle monitörü alma nedenim cs go oynamak. Şu an Msi Ge62 2qc 663tr isimli gtx 960m ekran kartına sahip laptop kullanıyorum ve bu modelde dvi giriş yok mini display port var. Sanırım 144 hz kullanabilmek için ya hdmi 2.0 destekli çıkış ya da display port olması gerekiyormuş. Ama benim kullandığım pc 1.4 hdmi destekliyor. Normalde aklımdaki monitör modeli BenQ XL2411'di ama bu modelde display giriş yokmuş ve bu olay kafama takıldığı için Asus'un VG248QE ve MG248Q modellerinden birini almayı düşünüyorum. Acaba BenQ alsam dvi to mini display port tarzı bir çevirici ile 144 hz alabilir miyim? Ayrıca Asus'un söylediğim 2 modeli arasında ne farklar var siz olsanız hangisini tercih edersiniz şimdiden çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borucan35 -- 1 Nisan 2018; 17:31:42 >
  • https://www.gameekstra.com/ASUS-VG248QE-24-144Hz-1ms-Full-HD-3D-Oyuncu-Monitoru,PR-5088.html

Hocam merhabalar. Biz normalde televizyon almayı düşünüyorduk ancak panel hertzleri maksimum 100hzye kadar çıkıyor ve 200 hz olanları çok pahalı. Linkini verdiğim monitörü alıp hdmi çıkışlı bir uydu alıcısıyla bağladığımızda görüntü alabilir miyiz? Monitörün kendinde hoparlör de mevcut hdmi ile ses alma imkanımız da var. Birçok forumu gezdim bu yöntemi uygulayanlar var ancak sizin de görüşlerinizi öğrenmek isterim.

• Profesyonel oyuncu iseniz 1ms tn panel 165 2k monitör almak en mantiklisi 1 MS ile 4 MS tepkime süresi arasında çok fazla fark yok en mantiklisi 4ms 165 hz 2k monitör almak bunu çok kez test ettim en iyi IPS panel almak görüntü kalitesi ve görüş açısından tn panelden daha iyi va panel ise IPS panele yakın tn panelden daha iyidir.

• RaDiaToR kullanıcısına yanıt
    Evet birçok kez test ettim.Kendim de kullandim.ips 27 inç dahili hoparlör hdmı girişli bir monitör alarak mini HDMI li uydu alıcısı ile bağlayıp görüntü ve ses alabilirsiniz.Bizzat kendim denedim ve test ettim.Bu arada bu konuyu yakın zamanda genisleteceğim.Calistigimdan dolayı konuya bu aralar vakit ayiramiyorum.

• Dizüstü kullanıyorum, ikinci ekran olarak monitör almak istiyorum. Çoğunlukla film izlemek ve günlük işlerim için kullanacağım. Bunların dışında konsolum var ve arada onuda monitörle kullanabilirim. F/P ürünü arıyorum,neler önerirsiniz ?

Monitör dizüstüne bağlıyken ikinci ekran olarak kullanmak istiyorum. Bunun için monitörde veya dizüstünde spesifik bir özellik olması şart mı ? Ayrıca BenQ EW277HDR oldukça hoşuma gitti. Bu sıralar ViewSonic VX2776 ya gözüm takıldı. BenQ ile arasında kaldım fakat şu sıralar amazonda BenQ stokları tükendi. Ayrıca duvara sabitleme şansım var mı her monitörü ?

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.