Şimdi Ara

Monitöre Görüntü Gelmiyor - YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sabaha kadar her şeyin düzgün çalıştığı bilgisayar kapatıp açtığımda görüntü vermemeye başladı.Çoğu şeyi denedim ama çözülmedi.Monitörü vga kablosuyla beraber laptoba bağladığımda görüntü verdi.

Denediğim yollar:
    *Ramleri çıkartıp geri taktım
    *Ramlerin birini takıp diğerini çıkardım (iki ramde de denedim)
    *Bios pilini çıkarttıp geri taktım
    *Monitörden gelen vga kablosunu direk anakarta bağladım

Yine de hiç bi şey değişmedi.Sorun halen devam ediyor.

Anakartımı ve işlemcimi yaklaşık 8-9 yıldır kullanmaktayım.Şu ana kadar hiç bi sorun çıkmamıştı.Ramlerde 4-5 yıllık.Ekran kartım 3.yılını doldurdu.Ekran kartında sorun olduğunu düşünmüyorum.Tabiki de sizin değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Ayrıyetten uzun bi süredir ekran kartının çift fanlarından biri normal hızında dönerken diğeri yavaş dönüyordu.Diğer bütün fanlar çalışmakta.

SORUN ANAKARTTAYMIŞ.ANAKART-İŞLEMCİ VE RAM SETİ ALDIM.SORUNSUZ KULLANIYORUM.EKRAN KARTI VE PSUYU DEĞİŞTİRMEDİM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaimoN001 -- 20 Aralık 2015; 15:42:08 >

• Anakartininiza guc geliyormu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cadavaros kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarı çalıştırdığımda anakartın ışığı yanıyor ve bütün parçaların fanları dönmeye başlıyor.
  • Bayaga eski bir pc olduguna icin aklina gelen en onemli sey psunuzda sorun olmasi yeterli gucu saglamiyor olabilir tum parcalari sokup uzay montajada cikarin

Yazmayı unutmuşum; psu 550watt, ekran kartı ile beraber almıştım.Yani psuda 3 yıllık ve akım korumalı priz kullanıyorum.
  • Vgadan da goruntuyu alamiyorsaniz direk anakart uzerine anakart sorunu olabilir elinizde baska anakart varsa test Edin elinizde yok ise yakinizdaki birinden yrdm isteyin cunku denemenden hangi donanimda hata oldugunu wnlayamazsiniz

Evet, direk anakart üzerine bağladığımda da görüntü alamadım.Elimde anakart yok ama umarım bulurum :) Yardımınız için teşekkürler.
  • DaimoN001 kullanıcısına yanıt
    anakarta takarken ekran karıtnızı kasadan çıkartmanız gerekiyor kardeşim
  • anakartın bütün kondastörleri patlamış kardeşim yeni bir anakart ta almanız gerek
  • KralCocuk44 K kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 2 yıldır kondastörleri o şekilde(patlak) kullanıyordum.Çalıştığı için sorun olmadığını zannetmiştim.Yani daha önce de böyle çalışıyordu.
  • KralCocuk44 K kullanıcısına yanıt
    Biraz önce öyle denedim yine görüntü gelmedi.
    Hocam biraz önce eski 300watt psu mu pcye bağladım(tabi ekran kartı sökük şekilde) yine görüntü gelmedi.Sorun sadece anakartta mı kalıyor şimdi?
  • kondastörleri değiştirin belki düzelir düzelmez ise ekran kartını ramları başka bilgisayarda kontrol et sağlamsa bu anakartın aynısından bir tane daha al yada komple yeni temiz bir kasa alın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KralCocuk44 -- 19 Aralık 2015; 16:01:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaimoN001

Bu sabaha kadar her şeyin düzgün çalıştığı bilgisayar kapatıp açtığımda görüntü vermemeye başladı.Çoğu şeyi denedim ama çözülmedi.Monitörü vga kablosuyla beraber laptoba bağladığımda görüntü verdi.

Denediğim yollar:
    *Ramleri çıkartıp geri taktım
    *Ramlerin birini takıp diğerini çıkardım (iki ramde de denedim)
    *Bios pilini çıkarttıp geri taktım
    *Monitörden gelen vga kablosunu direk anakarta bağladım

Yine de hiç bi şey değişmedi.Sorun halen devam ediyor.

Anakartımı ve işlemcimi yaklaşık 8-9 yıldır kullanmaktayım.Şu ana kadar hiç bi sorun çıkmamıştı.Ramlerde 4-5 yıllık.Ekran kartım 3.yılını doldurdu.Ekran kartında sorun olduğunu düşünmüyorum.Tabiki de sizin değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Ayrıyetten uzun bi süredir ekran kartının çift fanlarından biri normal hızında dönerken diğeri yavaş dönüyordu.Diğer bütün fanlar çalışmakta.

ekran kartın sanırım hd 4850 series ?? benimde aynı karttan kullanıyorum bu 2 ay içinde tanıdığım herkezde 4850 olan ekran kartı sorun cıkartıyor suanda ekran kartımı kullanamıyorum sistem aygıtı tanımıyor anakartınızda sorun yok 2 tehdit var : ya ekran kartı yandı/başka kasada deneyiniz/ yada /patlayanlar yeni yeni sorun cıkartmaya başladı / diye tahmin ediyorum

• Anakarttandan goruntuyu gelmiyorsa ve biosu sifirladiysaniz sorun anakart

• makkreyiiz11 M kullanıcısına yanıt
    Ekrankartım hd7850.Zaten intel core e6300 1.86 işlemci ile kullanıyorum.Ekran kartına yüklenemiyordum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaimoN001 -- 19 Aralık 2015; 16:07:08 >
    O Halde Sorun Kesinlikle Anakartta Anakartı Değiştiriniz Sorun Ortadan Kalkacaktır İyi Günler.
    sorun %90 ihtimalle psu da. aynı sorunu ben de yaşadım tüm parçalar değiştiği halde sorun devam etti. psu değişince kendine geldi
    İki farklı psuda da görüntü gelmedi.Biosuda sıfırladım.Anakartı değiştirmek zorundayım herhalde.
  • güç kaynağınızda dandik belli kondastör felan bırakmış delik deşik etmiş yeni bir bilgisayar yolu görünüyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.