Şimdi Ara

Monitöre görüntü gelmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Yeni masaüstü bilgisayar topladım ama monitöre görüntü gelmiyor.
    1) tvye hdml ile bağladım.( sadece bilgisayar açılmadan önce bağlanırsa görüntü geliyor. Bilgisayar açıkken bağlanırsa görüntü gelmiyor.)
    2) tv den görüntü alındıgında bilgisayar kapanmadan monitöre hdml bağlanınca görüntü geliyor. Ama her seferinde öncesinde televizyona bağlayıp çıkartmak gerekiyor. Hdml kablosu ikisindede aynı ve farklı kablolarla da denedik.
    3) başka bilgisayara monitörü bağladığımda sorun yok.
    Bilgisayardan kaynaklı bir sorun gibi duruyor. Sizce ne olabilir?
    Monitör: viewsonic vx2458-c-mhd
    Ekran kartı: saphire pulse rx 580
    Anakart: msi b450 gaming plus
    İslemci: ryzen 5 2600
    Ram: kingston hyperx 8gb 3000mhz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Soruna çözüm bulabildinizMi

• Bu soruna benzer sorun bende var çözümü var mı

• dostum banada öyle geldi ama öncelikle sıra ile gidelim ekran kartını çıkar monitörüne tak inş onboard vardır anakartında eger görüntü geliyorsa ekran kartı dp hdmi girişlerine arıza var genelde dp kabloları 20 pinli olur 19 pinli kablolardan bul onlardan al dene bu arada ekran kartınıda başka bir pc de takıp görüntü alabilirsen kablodan gibi duruyor iyi forumlar hdmi kaç destekledigi önemli bu arada iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ST0RMHAWK -- 14 Ocak 2019; 20:59:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ST0RMHAWK

dostum banada öyle geldi ama öncelikle sıra ile gidelim ekran kartını çıkar monitörüne tak inş onboard vardır anakartında eger görüntü geliyorsa ekran kartı dp hdmi girişlerine arıza var genelde dp kabloları 20 pinli olur 19 pinli kablolardan bul onlardan al dene bu arada ekran kartınıda başka bir pc de takıp görüntü alabilirsen kablodan gibi duruyor iyi forumlar hdmi kaç destekledigi önemli bu arada iyi forumlar
    Anakartın sadece ekran kartı takılan yerinde sorun olma ihtimali olabilir mi. Az önce onboarda takınca pc açıldı. Aynı kablo ile ekran kartına takınca görüntü gelmedi. Amd driverı kurmaya çalışınca ya ekran kartını görmüyor ya da zaten tüm bileşenler yüklü diyor. Sanırım ya ekran kartında sorun var ya da anakartta. Ayrıca şunu da soracağım. Ekran kartının fanları çalışıyor. Bu ekran kartının sağlam olduğu anlamına gelmiyor dimi

• Tek suçu kopya çekmek kullanıcısına yanıt
    pcie slotları genelde anakartın en saglam slotlarıdır işlemci ile ikisi en yogun saglam yerleri ama sen dedigimi yap ekran kartını başka bir pc tak orda dene eger sorun yoksa pcie slotun arızalı demektir iyi forumlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.