Şimdi Ara

Monitor tavsiyesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

13" MBP kullanıcısıyım 2016. Bilgisayar mühendisiyim ve kod yazarken vs. rahatlık olsun diye bir monitor almak istiyorum.

Bütçeyi biraz daha arttırabilirim ama 1000 TL civarı bakıyorum. Tavsiyeniz var mı? Bir de ThunderBolt 3 ile nasıl bağlayabilirim en uygun fiyata?

Teşekkürler şimdiden.

• Thunderbolt ile bağlayabileceğin monitör o paraya zor. Type-C portlu Lg ultra fine 5k var ama hem pahalı hem de Tr'de satışı yok.

Daha yeni sattığım Dell U2515H öneririm sana. 2. ellerini 900-1000 TL civarında bulabilirsin. Sıfırı zor bulunuyor ama biraz araştır 1500 tl civarında bulabilirsin belki.

2k çözünürlüğü var ve hdmi ile 1440p@60Hz görüntü alabilirsin.

Bu paraya alabileceğin bundan daha iyi monitör yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MajestiC

Thunderbolt ile bağlayabileceğin monitör o paraya zor. Type-C portlu Lg ultra fine 5k var ama hem pahalı hem de Tr'de satışı yok.

Daha yeni sattığım Dell U2515H öneririm sana. 2. ellerini 900-1000 TL civarında bulabilirsin. Sıfırı zor bulunuyor ama biraz araştır 1500 tl civarında bulabilirsin belki.

2k çözünürlüğü var ve hdmi ile 1440p@60Hz görüntü alabilirsin.

Bu paraya alabileceğin bundan daha iyi monitör yok.

Peki Macbook'ta 2. ekranın bir dezavantajı var mı? Yani Windows gibi Extend edebiliyorum ekranı değil mi? Yani 1. ekranda farklı programların ekranı, 2. ekranda farklı programların ekranı gözükecek şekilde? Bir de 24" U2414H modeli var sanırım onun ama bu 1080p 1000 TL civarına. Bu modeli söylediğiniz iyi oldu, 1" büyük olmasına karşın piksel olarak çok daha yoğun.
    Bir süre daha bekleyip dediğiniz ekranı alabilirim aslında. Teşekkürler yorumunuz için.

• MrKoenig kullanıcısına yanıt
    Mirror yada çoğaltma olarak kullanırsınız. Macte çoklu masaüstü de oluşturabildiğiniz için daha kullanışlı oluyor.

U2515 2k olduğu için 2414'den 2 kat daha fazla piksel yoğunluğuna sahip haliyle. Panel boyutları da yakın olduğundan farkı net algılarsınız. 30" ve üzeri düşünüyorsanız 4k'ya geçmeniz gerekir. 25" 1080p ve 30" 2k panelin farkı çok algılanmaz mesela.

2515H mat true tone panel olduğu için renkleri oldukça gerçekçi verir. Zaten kullanım alanı profesyonel iş alanıdır. Oyunlarda mükemmel performans beklemeyin haliyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MajestiC

Mirror yada çoğaltma olarak kullanırsınız. Macte çoklu masaüstü de oluşturabildiğiniz için daha kullanışlı oluyor.

U2515 2k olduğu için 2414'den 2 kat daha fazla piksel yoğunluğuna sahip haliyle. Panel boyutları da yakın olduğundan farkı net algılarsınız. 30" ve üzeri düşünüyorsanız 4k'ya geçmeniz gerekir. 25" 1080p ve 30" 2k panelin farkı çok algılanmaz mesela.

2515H mat true tone panel olduğu için renkleri oldukça gerçekçi verir. Zaten kullanım alanı profesyonel iş alanıdır. Oyunlarda mükemmel performans beklemeyin haliyle.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Mat true tone panel dediğiniz özellik 2414 modelinde de var mı acaba biliyor musunuz? Oyun amacıyla almayacağım zaten, en fazla dizi-film izlerim yazılım haricinde.

• MrKoenig kullanıcısına yanıt
    O model 1080p olduğu için hiç ilgilenmedim. Aynı seri, muhtemelen vardır ama kafadan pixel sayısı düşük olduğu için panel özelliğinin ne kadar önemi kalır bilemiyorum.

1080p işimi görür diyebilirsiniz ama en basitinden Mac arayüzünde 2k gezmek bile daha keyifl olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.