Şimdi Ara

Monitör Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var bu kardeşinize yardımcı olun lütfen

Şuanda 22'' Casper Widescreen monitör kullanıyorum. Yeni bir monitör alacağım. Ancak tepkime süreleri hertz vs vs derken kafam oldukça karıştı. Casper monitörüm 1680x1050 çözünürlüğünde. Çok aşırı derecede oyun oynayan bir insan değilim, genelde film dizi çok izliyorum. Arşivciyim hatta. Şu iki model arasında gelip gidiyorum. Hangisini önerirsiniz, kullananlar var mı bunları ? Samsung curved olmasıyla, benQ'da düşük tepkime süresi ve 2xhdmı giriş gibi özellikleriyle beni cezbediyor.

Samsung LC27F390FHMXUF 27" 4ms

BenQ RL2755HM 27" 1ms

-- Bir de full hd'ye geçtiğim vakit casperdan daha iyi olur mu sizce görüntü çok farkeder mi ? Şuanda casper vga girişli ve dediğim gibi 1680x1050 22''

Kullandığınız, max 1200 tl'ye önerileriniz varsa onlara da bakabilirim.

• Ekran kartınız nedir ?
  • Epey eski hocam. MSI ATI 5770 Hawk modeli

Monitör Tavsiyesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: agashakur

Epey eski hocam. MSI ATI 5770 Hawk modeli

Monitör Tavsiyesi

Çok fazla oyun oynamadığınız için ips bir ekran daha iyi olacaktır sizin için ancak 27 inç 1920 x 1080 alacaksanız pek tavsiye edilmiyor. Bunun yerine 24 inç full hd bir ekran daha iyi olacaktır.

• Şaşkınspor kullanıcısına yanıt
    Peki hocam 22'' 1680x1050'den --> 27'' 1080p'e geçmek çok görüntü kaybına neden olur mu? Pikseller belli olur diyorlar. Genelde film dizi çok izliyorum. 50 cm normal pc'deki oturuşum, tv koltuğumu geriye yaslayarak film dizi izleme mesafem ise 1.5 metrede falan oluyor.
  • quote:

Peki hocam 22'' 1680x1050'den --> 27'' 1080p'e geçmek çok görüntü kaybına neden olur mu? Pikseller belli olur diyorlar. Genelde film dizi çok izliyorum. 50 cm normal pc'deki oturuşum, tv koltuğumu geriye yaslayarak film dizi izleme mesafem ise 1.5 metrede falan oluyor.

Piksellerin belli olduğunu söyleyenleri bende duydum. Filmler için ips alınmalı bence, renk doğruluğu ve görüş açısı bakımından. 27 inç alınıcaksa en az 2k olmalı bence
  • quote:

Filimlerde sıkıntı olmaz ama, 27 de oyun oynuyorsan 1080p çözünürlük seni rahatsız edebilir.
  • http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/lg-27ud58-b-27-5ms-4k-freesync-ips-gaming-monitor-269689297 Bi bak istersen ben de senin durumdayım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.