Şimdi Ara

Monitör Parlaklık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle iki sorunum var. Birincisi laptop'un ekranına görüntü gelmiyor. Kapağın çalışmasında sorun yok. Kapattığımda uyku moduna geçiyor. Ekran ise simsiyah ve sadece ışık geliyor. Sorun ne olabilir? Tamiri tahmini kaç gün sürer ve ücreti nedir?

Diğer sorunum ise laptopun ekranına görüntü gelmediği için vga dan harici monitör ile bilgisayarı kullanıyorum. Son bir kaç gündür de ondada sorun var ancak ekran kartından mı monitörden mi kaynaklanıyor anlamadım. Bilgisayarı açtığımda şifre ekranına kadar görüntü geliyor ancak tam şifreyi yazacakken parlaklık sıfıra iniyor. Sanki ekranın ışığı kesiliyor. Monitörü kapatıp açıyorum görüntü geliyor ancak bir iki saniye sonra tekrar kesiliyor. İki, üç defa aynı sorun oluyor ve kapatıp açma işini tekrarlıyorum, sorun çözülüyor. Bir dahada bilgisayar çalışırken sorun ortaya çıkmıyor. Yani dört, beş saat bilgisayar başında kaldım sorun tekrarlamadı. Çok ilginç bir sorun. Birde bu sorun olduğunda vga kablosunu bilgisayardan çıkardığımda monitörde gayet net bir şekilde "no signal" yazısı çıkıyor? O yazının ışığında ve parlaklığında sorun yok. Sizin fikriniz nedir arkadaşlar?

• psirik kullanıcısına yanıt
    fikir vermesi için söylüyorum tv de dahil aynı anda 3 ekranı aktif kullanıyorum. ve şifre ekranında laptop ekranı hariç iki ekranda şifre girene kadar ekran karanlık ama monıtor ve tv ışıklandırması çalışıyor bunu yaşıyor olabilirsin pc açıldığında şifreyı gırınce sorun devam etmıyor sanırım
  • fefeyx kullanıcısına yanıt
    Hayır bilgisayar açıldıktan sonra da devam ediyor sorun. Ancak iki üç defa açıp kapayınca monitöru sorun çözülüyor. Bilgisayari ilk actigimda monitöre görüntü geliyor tam şifre yazacakken bir anda gidiyor.
    Zaten her zamanda yapmıyor.
    Başka monitörle deneyeceğim bakalım sorun monitörde mi ekran kartında mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Masaüstü Bilgisayarım simgesi sağ tıkla Aygın yöneticisinden monitöre gelip güncelleyin veya maus sağ tıklayıp sorunsuz çalıştığına bakın ayarlarla ilgili bir sorun olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UltrAslan_06 -- 1 Ekim 2016; 5:15:29 >
  • ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    Onlarda bir sorun yok. Bugün sabah bilgisayarı açarken yine aynı sorunla karşılaştım. Ancak bu sefer bilgisayar kendisini yeniden başlattı. Hepsini anlarımda bu bilgisayar neden kendi kendine reset attı. Ayrıca ilginç bir şekilde normal kullanımda hiç bir sorunum yok. 3-5 saat başında kalsamda normal şekilde çalışıyor ancak uzun süre kullanmayıp örneğin akşam kapatıp sabah açtığımda ilk açılışta böyle bir sorun ile karşılaşıyorum.
    uzun süre kullanmayıp geçtiğinde monitörü tekrar bağla ve gerekırse hepsinin güç girişini sökp dene statik elektik monitöre görüntü vermeyi engelleyebilir
    Bilgisayarı TV ye bağladım ancak hiçbir sorun olmadı. Yani asıl sorun monitörde. Yeni monitör alacağım sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    asıl bir monitör arıyorsunuz bende 23 inç var ve bunu satıp bende 27 inç bi monitör alıcam çoğunluk dizi film ve internet olduğu için gamıng bi monitör almayacağım yani uygun yollu bişey olacak yetmiyor 23 inç :D
    LAptopun ekranı yaptırmak isterim ancak bir kaç gün bilgisayarsız kalamam. Birde kesin çözülür mü onu da bilmiyorum. Tez yazıyorum dolayısıyla 7/24 bana lazım. Yani harici monitör bakacağım. İlanlara bir göz atayım. Gerçi şu anlık bu da idare ediyor ancak dediğim gibi ilk açılışta üç, dört defa kapatıp açmam gerekiyor monitörü. Siz de ilana çıkın bence.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.