Şimdi Ara

Monitör özelliklerinden anlayanlar gelebilir mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen aylarda lenovo y520 gaming laptop aldim şehir dışı ve bilgisayar mühendisliği okuyorum diye, performans ve kullanımda memnunum lakin monitörü dandik. Özellikle cs go oynuyorum ve laptopta 60hz oynadıktan sonra internet cafede 144hz oynayinca artık laptopa dönesim gelmiyor. Ayrica 15 inç olduğu için mapte uzaktaki oyuncuları görmekte zorlaniyorum. Laptopta 200 küsür fps aliyorum ama 60hz yüzünden bir halta yaramiyor sanirim. Yazın 144hz harici monitör alıp bağlayıp onu kullanacağım da şuan evde 6-7 yıl önceden kalma casper 926w diye bir monitör buldum, ben özelliklerinden pek anlamiyorum size yazacağım ve casper cs go için daha iyiyse vga to hdmi dönüştürücü alıp onu kullanacağım bir süre.

Boyut olarak casper 19 inç laptop ise 15 inç. Burada bariz casper daha iyi.

Hz olarak casperda 50/60hz yaziyor tam olarak ne demek bilmiyorum ama sanirim 60hz destekliyor, laptop da 60hz.

Çözünürlükte casper 1440x900, laptop ise 1920x1080. Bunun tam anlamini bilmiyorum ve ben cs go yu 1280x960 ta falan oynuyorum, fark ne kadar anlamadım.

Ms olarak casper 5ms yaziyor, laptop için net bir şey bulamadim ama sanirim 5ms den bile daha fazla, yani response time 14/11 (tr/tf) tarzı bir şey var bir tek. Ms ne kadar fazlaysa o kadar kötü diye biliyorum.

Casper sanırım LCD ekran, laptop ise IPS ekran.

Fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ne istediğini belirtmemişsin anlayamadım.Laptop ekranları 60hz olur.İsterse 500 fps versin 60 fps görürsün.Cs go oynuyorsan ve en önemli oyun o ise sana 240hz monitör öneririm.240 ile oynadıktan sonra 144 bile akıcı gelmeyecektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sucre Maricruz S kullanıcısına yanıt
    evet yazın 144hz yada 240hz bir tane harici monitör alıp laptopa takıp onunla oynayacağım. Lakin şimdilik yukarıda özelliklerini bahsettiğim bir casper monitör buldum evde, özelliklerden fazla anlamadığım için kendi laptopım monitörümle özelliklerini kıyasladım, eğer casper olan cs go da daha iyi iş görür derseniz onu kullanayım diyecektim.
  • xKisaBoylu X kullanıcısına yanıt
    Ayarlardan bakın 60 hz dir büyük ihtimalle.Fark göremezsiniz.

• Up

• elindeki monitörün boyut avantajı olur, başka bir avantajı yok.

dönüştürücü input lag'e sebep olabilir, denemek lazım.

sen 144 hz yeni monitör almalısın...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.