Şimdi Ara

Monitör Konusunda Yardıma İhtiyacım Var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 3
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 9
  • Ortalama Mesaj Aralığı 16 saat 2 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Kwanon (9 mesaj) destinyanus (3 mesaj) mechanic (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (13 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba bir kaç gün içinde monitör alacağım fakat kafam çok karışık. 1920X1080P mi alayım yoksa 2560x1440P mi ? Sistemi ancak bir kaç ay sonra toplayabilirim. Bu arada alacağım işlemci R5 3600 olacak, Ekran kartı için ise bütçe 3800 TL. 5700XT, 2060Super veya uygun bir RTX 30 serisi kart çıkarsa onu alacağım ( Bütçe 3800 TL olacağı için eğer çıkarsa ancak bu parayla ya RTX 3050 ya da RTX 3050Ti alabilirim). Diyelim ki 5700XT veya RTX 2060Super aldım. Bu iki kartın da 2k oyun oynatacağı süre tam belli değil ama 1-2 sene ancak 2k ULTRA'da oynatır gibi. Bundan sonra ben 2k olan bu monitörü oyunlar da 1920x1080P çözünürlükte kullanırsam ne olur ? Sorum bu.

|
    |
  • Up
  • Up
  • Up
  • Up
  • Öncelikle ekran kartından başlayım.
    Benchmark testlerinde rx 5700xt rtx2060s den %5-6 daha güçlü. Fakat tamamen sorunsuz bir kart için 2060 daha iyi. 2
    5700de bazen driverlar dikiş tutmuyormus kullananların yalancısıyım.

2k monitör konusunda ise;
    Monitörlerin upscale kalitesi düşüktür. Tam 1080p göremezsin. Ama ben olsam yinede 2k monitör alırım mediumda oynarim 2k oynarım...
  • 5-6 yıl kullanacağım bu sistemi. Bilemedim şimdi . Dediğiniz de mantıklı ama. 1080P Yüksek Ayarlar ile 2K Orta Ayarlar arasında ne fark vardır ?
  • Kwanon K kullanıcısına yanıt
    Senin deneyimlemen lazım oyundan oyuna bile çok şey değişiyor. Ama sen sistemini kur yeter akarı yok kokarı yok upgradesiz 5 yıl rahat kullanırsın. Sonuçta insanlar kendi mallarının neye ihtiyacı olduğunu biliyor ve ona göre çözümler üretiyor. Sende çok takılma dediğin ekran kartı monitör bileşimini yap derim 👍
  • Yani monitör olarak 2k mı alayım ? Oyunları hiç bir zaman 1080P oynayamayacağım. Bir de bir CS:GO oyuncusu olarak 2k monitörde çözünürlüğü 1280x960 yapsam nasil olur ? Bulanıklaşacağını biliyorum. Şuan kendim 1366x768 monitörde 1024x768 kullanıyorum. Profesyonellerin çoğu 1920x1080P monitörde 1280x960 kullanıyor.
    1080den 4:3e geçmek ile 2kdan 4:3e geçmenin farkını pek hissetmessin. Hele laptop ekranından böyle bir çözünürlüğe geçmek sorun olmaz.
  • Forumlarda bir sürü yazı okudum. Kimse böyle bir şey önermiyor. Ben en iyisi 1080P bir monitör alayım. Hem Rekabetçi oyunlar oynadığım için bir tık daha küçük ekranda kontrol daha kolay olur. Benim 2k almak istemem deki amaç monitörün daha büyük olmasıydı. Yani 1080P'de 24" monitör kullanmak yerine 2k 27" bir monitör kullanmakti. Görüntü kalitesi de önemli fakat oyunlar 1080P ULTRA ayarlarda da gayet güzel gözüküyor sonuçta. Hele benim gibi yıllardır tüm oyunları 1366x768 En düşük ayarlarda oynayan biri için hem 1080P'ye hem de ULTRA Grafiklere geçmek devrim olacak.

Ben de 1368 çözünürlüklü notebook kullanıyorum ve ek monitör almak istiyorum. Oyun oynamıyorum ama daha çok okuma ve yazma işi için kullanıyorum. 27" mi 24" mi arasında kalmıştım ama 1080p mi 2560p mi arasında da kaldım. Monitörde 2 browser yan yana açabilsem yeter aslında. bunun için 24" 1980p yeterli olur mu ? Notebook'ta standar Intel HD grafik kart var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mechanic -- 5 Aralık 2020; 14:34:0 >
  • mechanic m kullanıcısına yanıt
    Bence yeterli olur. Eğer dediğin gibi oyun oynamıyorsan monitörü uzakta kullanıyorsan 27" 1080P'de alabilirsin. Normalde piksellenme olur ama uzakta kullandığın için ve oyun oynadiğın için fark etmezsin
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.